Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

sofia122
3. máj 2010

baby nejako to tu viazne kde ste vsetky?

gilmorka
4. máj 2010

Dievcata, niektore ste tu pisali,ye ste nedavno rodili cisarskym v TO, ze? Zaujima ma, ci ste si mohli vybrat sposob anestezie ci spinalku alebo uplnu, je to po dohode s vami alebo to predpisuje len lekar ze ktory sposob?

lucia563
4. máj 2010

Ahoj gilmorka, ja som mala sice akutnu sekciu, ale pamatam, ze sa ma na sale pytali, ci chcem spinal ci celkovu anesteziu, ja som mala celkovu 😉

ika8
4. máj 2010

gilmorka: ja som tiež mala akútnu sekciu a už sa nestíhali pýtať, bolo treba konať. Tak som bola v úplnej anestézii.

gilmorka
4. máj 2010

Takze asi bude na vyber 😉 Lebo male sa neotaca, takze mozno to skonci tiez cisarskym, preto som chcela vediet. Dakujem 😉

ukulelembo
4. máj 2010

Nehnevajte sa ze vam sem tak vstupujem, ale nahodou som precitala prispevok od Gilmorky a chcem len tolko dodat Gilmorka: mne sa maly otocil az pred 38 tyzdnom dole hlavkou 😉 Takze este je cas, a to mi uz tu v TO kazali v 30tt predoperacne ze maly nie je dole hlavou Ale ja som rodila v PE Takze vela stastia prajem 🙂

gilmorka
4. máj 2010

Mne budu tiez zrejme robit predoperacne, preto sa na to trosku informujem. Budem verit malemu, ze ak sa mu da, este sa otoci. Ale ci uz sa otoci alebo nie, hlavne nech sa dostane v poriadku von 😉
ukulelembo dakujem za povzbudenie 🙂

jankapiknova
4. máj 2010

ahojte, ja som sa najskor 12 hodin potrapila na sale a potom sa asi už zlutovali a bola sekcia ale spytali sa ma či chcem uplnu anesteziu. Mala som uplnu 😉

gilmorka
4. máj 2010

ja by som si tiez vybrala uplnu, lebo viem,ze po psychickej stranke by mi nerobilo dobre byt pri vedomi, ked ma rezu. Mala som dost ked mi operovali blbe znamienko na bruchu. Aj ked by som rada videla malinkeho hned potom a nie az ked sa preberiem, ale co uz. Mozno este ani nebude cisarsky treba, uvidime. Bude ako bude, trapit sa tym nebudem.

ukulelembo
4. máj 2010

Joj Janka tak to si nemala bohvie co ze 12 hodin 😝 😕 Tolko netrvali ani moje dva porody do kopy 😉

ika8
4. máj 2010

Odbočím od témy: s tým polením, resp. nepolením chleba v obchode ma riadne naštvali 😠 Ja som kupovala dnes ešte len prvý krát a nikde som o tom nepočula (cez správy sme ešte vonku 😅 ) a keď som poprosila predavačku, aby mi prekrojila chlieb, kukla na mňa, že či som prespala dobu 🙄 Ale my máme v priemere polku chleba na tri dni. A to teraz budeme jesť stále chleba vo vajci alebo topinky? 😖 😝 No nech sa celá EÚ s takýmito nariadeniami niekam strčí. Inak chúdence dôchodcovia, napr. moja babka žije sama a čo bude robiť s celým chlebom??? Asi máme v EU prebytok pšenice 😠 😠 😠 Hlavne že inde sa hladuje 😢

Prepáčte, musela som si vyliať srdce 😉

gilmorka
5. máj 2010

Ika, skus si dat druhu polovicu nakrajanu zamrazit. Ci taky ti nechuti? Mala by si vzdy rezervu a vytiahnes kedy potrebujes. Svagrina tak robi s chlebom pre syna, lebo je celiatik a pecie mu doma. A mrazi ho.

bubinko83
5. máj 2010

baby mate niekto skusenosti s doktorkou Bogdanovou ? Je to kožna dr.

lucia563
5. máj 2010

Jankapik, ja som sa tiez najprv trapila asi tolko hodin co ty a potom ze sekcia....a ked ma priviezli na salu a pytali sa aku tu anestezu a vybrala som si celkovu, tak niekto tam na mna: ,,a vy nechcete vidiet svoje babatko???,, no to ma zaskocili teda, jasne ze som chcela, ale ja uz som bola tak KO, ze keby som hore, tak neviem co....a aj tak som sa bala, ze zarezu, ked este budem pri vedomi 😖

Ika, a to co s tym chlebom? viem ze sa cosi rozpravalo o predaji peciva, ale taraz som asi nezachytili....akoze sa nebude chleba polit??? Tiez zvyknem aj mrazit, ale tak cerstvy je len cerstvy....

Bubinko, s tou dr. namam skusenost...

ukulelembo
5. máj 2010

Ahoj Bubinko83 Ja som chodila so starsim a teraz aj z malinkym som u nej bola Akoze neni zla ale co ja viem ked som chodila k Majtanovej so sebou tak ta sa mi viac lubila A malinky mal 3 tyzdne a ze ma u Bogdanovej hned zoberu a cakal som 2 hodky lebo furt sestricka niekoho brala dnu a to som trpla ci sa malinky uz nebude kojit Takze tak Tak si skus zistit ci Majtanova neberie deti

felixko
5. máj 2010

ahojte,
ukulelembo ja som sa pre zaujímavosť otočila v bruchu mojej mamy priamo na pôrodnej sále 😀

s tým polením chleba som to ani ja nepočula, my tiež bežne kupujeme polovicu, aj z tej dosť často zostávajú zvyšky pre dedkove sliepky 😒

lucia pozerám, že už si zverejnila svoje veliké tajomstvo a ešte si to asi nikto nestihol všimnúť. tak ešte raz gratulujem.

bubinko ja chodím s malou k dr. bogdánovej, so sebou chodím k dr.majtánovej. s malou som na kožnom boli iba 1krát, keď mala Ninka 2,5mesiaca, ale bola som spokojná. všetko mi pekne vysvetlila, nikam sa neponáhľala a už som uvažovala, že k nej prejdem aj ja. sestrička nás síce nevzala hneď, ale len preto, že mala objednaných pacientov a sama mi povedala, že ak nás niekto z tých objednaných pacientov pustí, tak nás ihneď vezme, ale nenašiel sa nikto, kto by nás pustil, pretože ľudia si zaplatili za vyšetrenie na určitú hodinu a bolo im jedno, že tam čaká mamička s malým bábätkom. žiaľ.

ukulelembo
5. máj 2010

Felixko 😉 Tak to sa tiez stava ved do poslednej chvile je vzdy mozne, ze si to babo rozmysli 😵

gilmorka
5. máj 2010

moj manzel chodi tiez k dr.bogdanovej, a ked sa chcel vybavit a nebyt objednany dva mesiace dopredu,lebo nemali termin, volala som mu tam, tak si privstal, o piatej bol pred cakarnou, bol druhy na rade a dobre pocuvajte, zobrala ho o pol druhej poobede. Prisla po desiatej, na to zacala brat hned objednanych a tak tam chudak cakal. Co mala objednanych na deviatu ti normalne odisli. V ten den zobrala tusim troch neobjednanych a jedna babicka, co tam od rana cakala a bola asi piata, musela ist domov bez toho, aby sa jej na tu nohu aspon pozrela. Strasne ma hneva, ze ma tolko naobjednavanych, ze normalne potom ani pomaly neberie. Ved si ma stanovit, ze objednanych poobede, alebo v urcite dni alebo tak. Ja chodim dr. Majtanovej, a ked som v cakarni o piatej, tak som prva alebo druha, a doktorka pride o pol deviatej a do nejakej deviatej som vybavena. Ale ako je to s malickymi detmi, skusenost velmi nemam. Len raz ked som bola u koznej a dosla mamicka, tam viem ze brala babo prednostne, ale to je uz par rokov.

ika8
5. máj 2010

jeej, lucia563, gratulujeme k brušku 😵 😵 😵

lucia563
5. máj 2010

Felixko, cakala som, kto si to prvy vsimne 😉 Takze Filipko bude mat surodenca a v podstate vsetci darcek pod stromcek, ja aj k okruhlinam 🙂 ...ale aj Filipko je taky ,,podstromcekovy, len este cca o 3 tyzdne skor, nez toto vychadza ( aj ked myslim, ze to bude tiez skorej, no uvidime)

Ika, dik 😉 no zatial skor ako brusko mi rastu sunky a zadok 😝 😝 😝

Dievcata, tak ja som bola asi s cca 1,5 mesacnym Filipkom tiez na koznom (dr. Grunwaldova) no a tiez som si myslela, ze nas zoberu prednostne, ale hned sestricka pri dverach ma tak odfajcila ( prepacte za vyraz, ale to sa neda inak nazvat), ze nie sme objednani a ju nezaujimalo vobec ze to je tak male babo a este nieco splechla ale uz si nepamatam, tak sa mi tam normalne slzy do oci nahrnuli....tak sme si tam odsedeli asi 3 hodiny v cakarni a ked sme sa dostali do vnutra tak dr. na mna ze ona este od rana ani na WC nebola, ako keby to bol moj problem 😠 No ked ako tak maleho pozrela, ani necakala, kym ho poobliekam a uz je nebolo...tolko moja skusenost. Mala som ist aj na kontrolu, ale to som sa nahlasila uz radsej inde...

dejnas
5. máj 2010

jéééj, luci, gratulujeeeem 🙂 🙂 🙂
takže sa tu znovu tehuľkuje 😉 tak nech ti tehotenstvo prebieha dobre a bez problémov 😉

idem dočítať, lebo som tu pár dní nebola...

dejnas
5. máj 2010

no oči ma veru nebolia od "toľkého" čítania 😀 😀 😀
ale je to jasné, všetky sme asi s drobcami vonku 😉
my sme tiež dlho vonku, potom si doma dáme kafčo s drahým, trošku relax a potom kolotoč kúpania, kŕmenia a ukladania do postieľok... ale už nám to ide celkom rýchlo a do hodinky stíhame komplet oboch uložiť 😉
drahý tery býva v práci len cca do 16,30, tak mi dosť pomôže

bubinko83
5. máj 2010

dejna a ako to zvladaš? A čo v bytiku pohoda,vmestite sa? Nebudia sa detičky navzajom?Ale ako sa hovori dobrych ludi sa všade vela zmesti.

dejnas
5. máj 2010

píšem na etapy, lebo sofi spinká a samko každú chvíľu pomrnkáva 😝 tak nechcem, aby ju zobudil, i keď jej to tuším vôbec nevadí... teraz už spia obaja 😵
my sme mali doma lazaret 😝 najskôr minulý týždeň mal nejakú črevnú virózu drahý, ale len jeden deň... cez víkend to laplo mňa - ale riadne 😝 hnačky, vracanie, horúčky 🙄 a včera celú noc vracala sofinka ☹ ale už je tuším lepšie, len sa diétkujeme, sofi musí vydržať bez jej najobľúbenejšieho mliečka 😒
včera som bola som samkom na poradni, tak som vzala aj sofi k dr.
sami má už 3500g 😉

dejnas
5. máj 2010

ahoj bubi,
zatiaľ sa to nejak dá, len už asi budem musieť ísť ponaháňať predajcov, lebo ešte stále sme bez buggypodu a tým pádom, nemôžem ísť sama s drobcami von 😝
samko je malinký, takže kde ho uložím, ho aj nájdem (pokiaľ ho sofi neposunie 😝 )... horšie to asi bude, keď budem musieť ustriehnuť oboch...
do bytu sa zmestíme, ale už mi je jasné, že to dlho trvať nebude... asi fakt budeme musieť do väčšieho, a už som s tým vlastne aj celkom zmierená 😉

ika, podľa mňa by mali teraz pekári piecť aj "polovičné" chleby... my tiež neminieme celý

gilmorka, ak bude sekcia istá, pošlú ťa k anesteziológovi a s ním si dohodneš, akú narkózu chceš... pokiaľ nemáš zdravotné obmedzenia, istotne máš na výber... každému vyhovuje niečo iné, ja napr. nedám dopustiť na spinál , mala som ho pri oboch sekciách

felixko
5. máj 2010

bubi čo si ja pamätám, tak sestrička u dr. majtánovej sa snaží vyjsť mamičkám s deťmi v ústrety a ak ju poprosíš, niekde medzi objednaných a zapísaných pacientov vás "strčí" /ak bude mať dobrú náladu/

ľudia, to moje dieťa je všade, lozí, keby mohla, tak sa vyškriabe na najvyšší komín v meste, katastrofa. ale sople siakať to ani za svet, hoci by to aj vedela, tak sa zatne a nie! radšej si pretrpí odsávanie a tú veru revy akoby ju z kože drali.

dejna takže to musíte mať doma pestré, ale je fajn, že muž pomáha a chodí skôr z práce. aj ja by som bola rada, keby ten môj chodil aspoň o hodinu skôr z roboty, keby bol aspoň chvíľu s malou a ja by som mala čas pre seba. ale môžem snívať ďalej 😢 niekedy ma štve, že som na všetko sama, varenie, upratovanie, žehlenie, pranie, prechádzky s Ninkou...aj keď sa drahý snaží pomáhať..no napr. včera ma pobavil, keď som uspávala malú, vonku začalo pršať, tak som ho okríkla, nech strhne z balkóna prádlo, nech nezmokne. už bolo samozrejme dosť mokré, on ho spokojne hodil do obyvky na zem a tam prádlo čakalo na mňa. tak ma to vytočilo, tí chlapi si zvykli, že všetko za nich spravíme a mimo svojich povinností nespravia nič navyše.

lucia a ako sa cítiš? nebýva ti zle?

bubinko83
5. máj 2010

felixko,dakujem .Chcela som predpisat Oilatum malemu do kupela a moja dokina mi povedala že to musim najskor na kožne a potom mi to može predpisovat stale.Som bola nahnevana,lebo u kožneho je to na dlhu trat a vyčakavat sa mi tam nechce s Filipom,lebo on by tam určite neobsedel.

dejna,ja ti to tak trošku aj zavidim, 😉 aj ked starosti maš určite kopu ale takych dvoch drobčekov vonavych je zlate mat.A je to super taky maly rozdiel medzi detmi .

jery51
5. máj 2010

ahojte mamky, chcem sa spýtať je v To materské centrum?
vdaka 😉

dejnas
5. máj 2010

felixko, si ma "pobavila" s tým prádlom 😀 presne tak to bolo dnes u nás 😠 🙄
na druhej strane, keď mi bolo cez víkend zle, celé 2 dni a 2 noci sa drahý sám postaral o oboch drobčekov, ja som len dávala inštrukcie z postele.... ale zasa, nechci vidieť, ako to vyzeralo v byte 😝

bubinko, ja som tiež rada, že je to tak, ako to je (ten vekový rozdiel)... i keď určite minimálne tento prvý samkov rokov ma čaká riadna zaberačka... budúce leto už bude snáď o kúsok lepšie 😉 každý, kto má detičky po sebe, mi vraví, že najhorší je prvý rok a potom je už dobre... niekedy si fakt pripadám, ako v jasličkách, hlavne keď obaja "spievajú" - to býva najčastejšie ráno, keď sa zobudia a sú hladní

ika8
5. máj 2010

felixko: ikuša rada fúka ráno aj večer pri umývaní tváričky. A vrcholom je, že jej musím ukázať, čo všetko vyfúkla 😝 😀 A tiež strašne nerada a veľký plač bol pri vytieraní nošteka ešte donedávna. Minule som jej povedala: fúj akého veľkého holuba máš v nose, už aj si vylez na gauč a ideme ho vytiahnuť. Na moje počudovanie sa hneď driapala na gauč, ľahla a čakala na holuba na paličke 😀 😀 😀 A rovnako čaká na výsledok, keď jej poviem, že koľko jej mačky do uší nakakali 😀 😀 😀 No hotový zverinec. Mačky k nám chodia aj keď ikuša nechce jesť... zakričím mačky poďte, ika už nechce papať, poďte papať vy. No zatiaľ to ešte na ňu platí, len dokedy 😅

jery51: pokiaľ dobre viem nie... ale niečo sa malo robiť, ale či už funguje netuším