Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

teri3
9. aug 2009

bubinko, to je pravda, má to u katinky aj výhodu. Ja sa pri našom drobcovi teraz nezastavím - on už sa postaví aj sám 😀 , aj stojí s úplnou istotou, ale chodí zatiaľ len za ruky, alebo len za jednu 😉 . Ale teraz práve ťahá jeden zo svojich rekordov - už spí 3 hodiny 😎 . Inak katinka, myslím, že je to tiež spôsob jeho manipulácie (aj Filipko s nami riadne krúti občas) - však vždy sa nájde niekto, kto ma postaví, tak načo by som sa namáhal? 😉

katinka0000
9. aug 2009

bubi: a filipko uz chodi? alebo stvornozkuje?

podla mna to vyhoda nie je, lebo ja sa s nim musim stale natahovat. a zdvihat tolko kg, nie je bohvieco. 😀 😀 to mam horsie ako posilku. a on neobesedi ani minutu. stale by len chodil. je ako male sidlo.

teri: presne ako si napisala. je to maly manipulator. 🙂

dandulik
9. aug 2009

dakujem baby..... 😔
............nejako hádam prežijem zajtrajší deň....máme pohreb.......
... prajem všetkým peknu nedelu......
😉

bubinko83
9. aug 2009

kati,Filipko nechodi sam,iba stvornozky.A potom za rucicky. 🙂 Ale tiez je velmi neposedny a vsetko ho zaujma asi 2 minuty.Teraz byvame u mamy tak mi kto pomoct ,ale ked budeme v novom neviem ako si zvyknem. 🙄

dejna3
autor
9. aug 2009

čaute kočky,

katinka, podľa toho, čo píšeš si tiež prikláňam k názoru, že je to z nicovej strany nejaká pohodlnosť 😅 načo sa namáhať, keď vždy niekto pribehne a pomôže mi.... ale bodaj by to bolo ozaj len v tom 😉

sofinka je tiež riadne hmýridlo, teraz za posledné 3 týždne sa nejak moc rozlozila, všade sa štverá a chvíľku neposedí v kľude 😝 tiež si už vie sama sadnúť, ale má na to nejaký zvláštny spôsob, prevalí sa na bok a tak sa podopiera rúčkami až si sadne 😀
dneska v postieľke polámala kolotoč... 😝 drahý sa to snaží opraviť a len krúti hlavou a nechápe kde také bábätko vezme toľko sily 😅 no, dala si záležať 😀

katinka0000
9. aug 2009

opytam sa v utorok dr. a dam vam vediet, co povedala. ale asi to bude len o pohodlnosti a o mojom zbytocnom strachu.
bubinko ty si sa tiez takto bala, ked sa filipko zacal neskoro pretacat, pamatas?

on je fakt neposedne sidlo. sediet chce len vtedy, ked mu dam do ruky uhorku alebo nejake ovocie/zeleninu. inak je stale v pohybe. dnes rano sa mi dvakrat sam posadil a na tretikrat sa mu uz nechcelo, tak zacal tak silno plakat, ze sme ho musela posadit my. je to fakt manipulator, ako napisala teri.

zajtra sme prec, tak vsetkym prajem pekny zaciatok tyzdna. pa!

ika8
9. aug 2009

ahojte, chcela by som sa spýtať, dokedy ste detičkam mixovali na úplnú kašičku? ika dnes mala zasa guci-guci 😒 lebo som nemixovala, ale iba pogniavila nadrobno 😖 ako zacítila niečo väčšie, hneď ju nadrapovalo až to nakoniec vyhodila ☹ ... ďakujeeem ... ešteže jej opäť chutí mliečko, vypije aj 230ml a to 3x denne 🙂

katinka0000
9. aug 2009

pridala som nejake fotky z oslavy, ale to je len par, lebo hlavny fotak nemam doma.

ika: ja nicovi mixujem este aj teraz. ale nechavam mu tam aj kusky zeleniny. ale to len tuto jednu polievocku (kuracie masko so zeleninou). cestoviny a ostatne papanie vobec nemixujem. on dokaze svojimi 4 zubky rozhryzt vsetko.

ale uz fakt idem. dobru noc!

ika8
9. aug 2009

katinka: ďakujem

ika8
9. aug 2009

idem asi do gauča, keď tu zatiaľ nikoho... dobrúúú 😔

felixko
10. aug 2009

ahojte,
katinka skúste sa s Nicom zahrať a ukázať mu, ako by sa mohol postaviť, ak sa niečoho chytí, napodobňujte, že vstávate aj vy, možno sa len bojí, alebo nevie ako na to. keď vás bude pozorovať a bude vidieť, že vám to ide, hádam sa pokúsi aj sám a ešte keď ho budete slovne nabádať, možno by to pomohlo. inak si myslím, že nie je dôvod na paniku, to sú detičky, každé je individuálne, nie je výnimkou medzi ostatnými deťmi, že sa nechce nepostaviť, alebo ešte nechodí. teraz som pozerala fotečky z oslavy. na tej prvej fotke krásne sám stojí, už vie sám udržať rovnováhu. ani sa nenazdáš a sám sa pustí chodiť, je to otázka dvoch týždňov, fakt. len aby sa nebál. skúšali ste ho dať postaviť niekde na koberec, kde sa neudrie, ak by aj spadol, postaviť sa oproti nemu či nevykročí? my sme tak začínali a malej sa to zapáčilo, potom len skúšala a zdokonalovala sa. okrem iného určite si počula, čo sa hovorí o chlapcoch, že sú lenivší ako dievčatká. ale je chutný na fotečkách, tešil sa z darčekov? či skôr z tašiek a obalov, v ktorých mal darčeky zabalené?

ja som bola dnes na gynde, mám nejakú infekciu na prsiach...tak bojujeme s kojením, malá sa nechce cicika vzdať, robí scény, plače, keď jej nedám papať, umelé mliečko nechce. neviem ako sa vyliečim. mám maste, kojiť môžem, len to dosť bolí, keď sa prisaje, ale neviem to riešiť. keby mal aspoň muž dovolenku, že by s ňou v noci spal, aby necítila moje mlieko, hádam by sme to nejako dobojovali. ale takto...zdá sa mi byť drastické riešenie, že ju nechám vyplakať 😀

felixko
10. aug 2009

dejna malá polámala kolotoč? dobrééé 😀 😀 😀
máme my šikovné deťúrence. tuším všetky trpia hyperaktivitou. mne to povedal už doktor v nemocnici, keď som bola na prietokoch, toľko sa natrápil, pokým mi to vyšetrenie spravil, malá sa stále hmýrila.
tá naša neposedí chvíľu, ako keby mala vrtulu v zadku, tak behá. včera večer už nevládala, mala tu sesternicu 4,5 ročnú, jej vzor, od únavy si už líhala v kuchyni na zem, potom lízala plávajúcu podlahu, nakoniec ešte z posledných síl zobrala smetiak a tlačila ho po celej kuchyni. okolo 19.00 sme ju okúpali a o chvílu už aj spala. prvý krát sa zobudila o 22.30 a potom bola hore ešte 8 krát do rána, super

ika8
10. aug 2009

katinka: pekné fotočky a isto aj pekná oslava narodiek 🙂

ada11
10. aug 2009

ďakujeme za gratulácie 🙂 oslavu sme mali v sobotu a bolo super, v nedeľu boli aj naši, lebo boli na dovolenke a prišli až v nedeľu, tak zakončili oslavu 😀

ellle, aj naši boli v Chorvátsku a prišli 9.augusta 😉

katinka, spýtaj sa dokiny, ale bude to o pohopdlnosti a ešte proste nemusí byť na to zrelý, tak buď len trpezlivá 😉

ináč, Anet dnes urobila samostatné 2 krôčiky, ale nechodí, to boli fakt len 2 krôčiky 😉 ale bola zlatučká 😉

dandulik, úprimnú sústrasť 😢 , ja to poznám,- pri Maťke som prišla o jednu babku a pri Anetke o druhú 😢

bubinko83
10. aug 2009

ahojte,tak my sme očkovanie prežili,sice s plačom ale mame to zasebou konečne. Naše miery na ročne dietatko su 8350g a 75 cm.Taky drobčurik je naš Filipko 😉 Ale aspon nemusime moc nosit.A pani doktorka nam povedala že Filipko je straaaaaaaaaaaašne živy.Ja tiež neviem kde berie tolko energie furt.A nikdy taky nebol to len asi posledny mesiac.Dufam,že ho to prejde.

ika,a ktomu mixovaniu .Ja som mixovala asi len 2 krat,pretože naš maly spapa skor len pretlačenu zeleninu ako pomixovanu.Aj vtom je každe dieta ine si miyslim.

ellen,ak si bola v meste s nejakou staršou pani(predpokladam že to bola bud svokra ,alebo mama) 😉 ,tak som ta videla dnes pri fun sporte okolo pol jednej. 😉

ellen
10. aug 2009

ika, ja ked citam teba, akoby som o nasej Barborke spominala... najskor iba na mlieku, rozjedla sa az okolo 8 mesiaca, dovtedy to boli mordie... a potom zas iba mixovane, nam pomohlo, ze prisla sestra s malym, ona vsetko po nom opakuje (a nielen po nom), takze aj tie cele kusky asi od neho odkukala...
ale zas vie aj sama nieco, napr. vyzliect nohavice, obut papuce, pit z pohara atd, vytiahnut farbicky zo suflika a zobrat si papier (dakedy aj taky, co potrebujeme este...) 😀
jaj a to nase vazenie, to tiez nebola ziadna vyhra.. ved Babu je "drevena", este aj teraz 😀 ale nepovazujem to za meritko, zdrava je, jest jej chuti, beha, santi, vymysla, rozprava a to je podstatne..

bubinko, bola som pri funsporte, aj som asi zaregistrovala kocik, ale nezaregistrovala som nic ostatne, lebo som sa rozpravala s maminou. snad nabuduce 😎

ada11
10. aug 2009

boli sme dnes na poradni, Anet váži 9450g, dokina ju nemerala 😠 , tak musíme my, ale až zajtra 😉 takže, si myslím, že je taká akurát 😉 ja stále mixujem a ešta aj dlho budem 😠 ju tie kúsky dávia, ani chlebík moc nechce 😠

dejna3
autor
10. aug 2009

ahojte 🙂

sofinke dnes pribudol malý bratranček, narodil sa v B.Štiavnici s mierami 4500g a 57cm!!! 😨 no, rozhodne drobček nie je 😅 sofinka mala 57 cm v 2 mesiacoch 😀
a ďalší úkaz som videla dnes v meste, jedna známa kočíkovala polročnú slečnu, a tá odmieta piť vodičku z fľašky, takže ju pije z toho vrchnáčika - ako z pohárika 😀 bola strašne podarená, keby som to nevidela na vlastné oči, tak asi neverím 😀

ika8
10. aug 2009

ada11: ika zas chlebík môže, ten ju vôbec nenapína, ale dávam malinké kúsky. rovnako je to aj s rožkom 😉 sama si rožok odhrýzala, lepšie povedané odtrhala, na kusy ako drevorubač 😒

ada11
10. aug 2009

dejna, teda riadny drobček 😀 gratulujeme 😉

ika8
10. aug 2009

dejna: že malý bratranček 😕 to sú miery fakt 2mesačného bába. ika mala pri dvojmesačnom vážení 58cm a 4880g 😀

ika8
10. aug 2009

kde ste odišli? vešiate prádlo? 😵 😀

ada11
10. aug 2009

ja nevešiam 😀

ika8
10. aug 2009

ani ja 😉 drahý pozerá film v polohe ležiaceho strelca 😝

ada11
10. aug 2009

ten môj už spí a ja mám aspoň veget 😀 😎 🙂

ika8
10. aug 2009

dá sa to aj tak povedať 😉

ada11
10. aug 2009

ika, konečne sa sem dostanema tu je dosť pusto 😕

ika8
10. aug 2009

vidiš...a niekedy nestačíš ani dočítať koľko príspevkov... asi sa manželia naľakali tých košíkov a 500Sk 😅 😀 tak sem teraz nikto nestíha chodiť 😀

ada11
10. aug 2009

ika 😀 😀 😀 tak to by som ja fakt mala už postavený doma to na kľúč 😀 😀 😀 resp. aj vila by z toho vydala 😀 😀 😀

ika8
10. aug 2009

a bavilo by nás to potom??? veď to nejde podľa predpisu 🙄 😕