Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

sofia122
11. aug 2009

nejak zamrzla debata 😉

ika8
11. aug 2009

katinka: krásna torta 😵 a miery hodné riadneho chlapa 😉

ada11: a dnes sme pre zmenu od fontány videli vás: maťka bola na kolobežke a ty si ladila do červena 🙂 išli ste už asi domov, lebo ste šli asi od fontány a boli ste pri k-cere 😀

dejna: a na svadbe muselo byť veselo... teraz musia maľovať plot 😀 😀 😀 😀

ellen: to toľko budeme precvičovať hlasivky a kašľať? 😕 😀 😀 ika fakt vrieska ako blázonko až jej žily na krku navrú 😅

mirka: gratulácia k ďalšiemu zúbku... ešte keby to bolo bez problémov 😉

sofia122
11. aug 2009

aj ja vravim ika aj teraz pred chvylkou bola hore scucla si trocha mlieka a zas spi a vy kolko uz mate zubkou?

ellen
11. aug 2009

sofi, my mame plnu pusu zubkov, uz len tie ocne,.. hore tusim su, dole sa tlacia.. teraz je Babu kludnejsia, neviem, cim to je, len aby som to nezariekla...

ika - presne tak... ale ikuska bude urcite kludnejsia... :D

katinka - ja idem prvykrat, no ked si predstavim to cakanie... nechce sa mi, ale uz fakt musim.. a od stvrtku zas chcem cvicit, lebo som mala 2 tyzdne pauzu...

sofia122
11. aug 2009

elen a kde to ides?

katinka0000
11. aug 2009

ellen: skus sa objednat. sice aj ked si niekedy objednana, cakas, ale urcite je lepsie sa vopred objednat.

ellen
11. aug 2009

katinka - uz som sa cez net, segra odporucila...

sofi - MUDr. suchovi do krusoviec..

sofia122
11. aug 2009

a kto to je?

ika8
11. aug 2009

mirka: ika má stále iba dva spodné zúbky a po vrchných ani chýru, ani slychu 😕 ale veď oni prídu, skôr či neskôr, všetko je stále v norme, tak to neriešim 😉

sofia122
11. aug 2009

ved ano tvoja malinka uz ma skorsie spodne zubky vonku ako moja no ved uvydime ako pojdu vrchne.

sofia122
11. aug 2009

ikuska ako cil spava v noci aj sa budi?

dejna3
autor
11. aug 2009

ika, hej boloooo 😀 😀 😀

dejna3
autor
11. aug 2009

som zvedavá, akú budeme mať noc my 😒
sofinka teraz večer odmietla spapať mliečko - prvýkrát v živote 😨 tak jej je asi veľmi nedobre 😢 ale už zaspinkala... uvidím do kedy 😕

sofia122
11. aug 2009

aj moja mala nejako ma zachrypnuty hlas niecoje vo zduchu

ika8
11. aug 2009

ika spáva dobre... ťuk-ťuk... ale keď si ja ľahnem do postele, akoby som ľahla na nejaký spínač, lebo hneď začne mrnčať 😖 niekedy sa nad tým zasmejem a niekedy ma to aj naštve 😕 😅

sofia122
11. aug 2009

tak to mas dobre co by som dala za to keby sofinka prespala celu noc.zas jej zacali slzaviet ocka tak ideme zas ocnej tej ktora jejpreplachovala kanaliky asi pre 2-3mesiacmi a zas tam ideme uvydime co nam povie zajtra stavame zavcasu uz o 8.00hod by som tam chcela byt no ved uvydime

ika8
11. aug 2009

idem už do hajan... dobrúú 😔
mirka: dobre sa zajtra u dokiny vybavte 🙂

sofia122
11. aug 2009

dakujem aj vam dobru nocku

dejna3
autor
12. aug 2009

a čo dnes tu nikto nie je? 😕

dejna3
autor
12. aug 2009

mi to tu super zmazalo príspevok a vyhodilo ma z netu 😝

sofinke je dnes už viditeľne lepšie 😵 ale aj tak sme domka, neriskujeme...

ozaj, kočky, tento víkend sú tuším v meste hody, však? 😕

bubinko83
12. aug 2009

dejna ano su hody tento vikend v TO.Ja som tam ešte nikdy nebola,ale snad tento rok sa tam dostanem.To je super že Sofinke je lepšie. 🙂 Aj naš Filipko mal v pondelok a utorok zvyšenu teplotu,ale určite to bolo len z očkovania.Lebo mu nič ine neni.Teda dufam.

felixko
12. aug 2009

katinka, to sú krásne miery. Nico je riadne vysoký, o 12 cm vyšší ako Ninka. kedy idete na zápis do škôlky?
tortička bola kráásna, kde si ju dávala robiť?

elen píšeš, čím všetkým mamina napchala Barborku. veď to boli samé dobré veci 😉 len jej doprajte. ak to malá spapká, bude jej to len na prospech, ona teraz potrebuje jesť, možno to vyzerá, že je smädná, ale keď sa napije tým si len oklame žalúdok a viac jesť nepýta. ona rastie, vyvýja sa, potrebuje sa napapať, veľa energie za deň spotrebuje, lebo je dosť aktívna. keď som bola na poslednej poradni u mojej doktorky, veľmi mi prízvukovala, aby som dbala na skladbu stravy pre Ninku, aj ked je kojená.ja keď ti poviem, čo naša malá spráši za deň, tak by ti bolo tiež ťažko. niekedy neviem, kde to pchá. ona to vybehá za deň. už vôbec nenaberá na váhe. nedávam jej skoro nič, čo by v jej veku ešte nemala jesť, napr. vyprážané, to sa u nás ani veľmi neje, snažím sa ale, aby mala stravu bohatú na vitamíny, minerály a všetko ostatné, čo potrebuje pre jej vek. musím jej preto vyvárať, lebo kupované nezje. polievočka, zeleninka, ovocie, kúsok rožka musí byť každý deň. a kukuričáky. dnes mala špenátovú polievku, jej oblúbená. potom ju babka vzala na dvor a tam pojedla ale 5 černíc. dušo sa smeje, že bude mať toľko železa, že keď pôjde okolo chladničky, tak sa k nej prilepí magnetka 😀
a inak sme doma, len dnes sme si odskočili k babke, v piatok môže byť, pojdeme na trhy?

felixko
12. aug 2009

elen ja keď chcem cvičiť, tak to Ninka na mňa lezie, alebo ma podlieza, takže si rozhýbem kosti akurát tak pri vysávaní alebo umývaní podlahy

detičkám prajeme skoro uzdravenie a maminám veľa trpezlivosti pri maródkoch

dejna3
autor
12. aug 2009

babule, nepočuli ste dnes v správach? vraj BIOPOTRAVINY nie sú o nič zdravšie ako bežné potraviny!
odborníci (myslím z británie?) skúmali obsah vitmínov, železa a iných látok a bol rovnaký! efekt biopotravín je vraj hlavne v prístupe k poľnohospodárstvu ako k ekologickému.... 😕

dejna3
autor
12. aug 2009

dúfam, že do piatku bude sofi úplne fit, nech si užijeme naše prvé hody 🙂

ellen
12. aug 2009

felixko, ja viem, ale ked mi menovala to poradie, tak som sa zhrozila. a to pitie, to tiez musi byt. myslim, ze maly hrncek za den vody je doooost malo na to, aby to mohlo Barborke stacit. dnes som jej nabalila jogurt, jablko, dostala aj ryzove kekse, polievku, zemiaky s masickom a urcite vyfasovala aj dalsie, o com neviem, ale zato vypila jeden a pol flasky vody, tak si myslim, ze dnes som ovela spokojnejsia, nez vcera... no a dorazila to na zaver chrumkami pred cestou domov, takze v pohode uz dnes.
v piatok ti dam vediet kedy, lebo dovcu si nemozem vziat, ale skusim sa vypytat prv, ak ma zastupca pusti.. uvidime. ozvem sa ti radsej az v piatok, aby som ta zas nebalamutila..
idem pasirovat.... 😖

teri3
12. aug 2009

ahojte, dnes som bola v meste a stretli sme sa s mirkou-sofiou122 a stretla som aj adu11. Zajtra si dám pauzu a tiež chcem v piatok vyraziť na hody. Petro-pavlovské jarmoky takmer celé Filipko prespal - plno ľudí, hluku okolo a on si kľudne spal 😎.

dejna, super, že je Sofinke už lepšie. Však by sa mohla celkom vyzdravieť do piatku, aby si jej mohla ísť dačo pekné kúpiť 😉 . Vyzerá to, že sa tam asi aj niektoré náhodne postretáme, ale budúci týždeň by sme mohli spraviť seriózne stretko - čo vy na to?????

sofia122
12. aug 2009

teri suhlasim s tym stretkom bolo by to super sa stretnut ako minule a este aj viacej keby nas bolo.sofinka spi mali sme nastevu tak sofinka nechcela zaspat ,ale nejako zaspinkala.a co tvoj malinky co robka filipko?

ada11
12. aug 2009

teri, akurát som to chcela navrhnúť a bolo by fakt super to spáchať ešte v auguste 😉

ika, čo si ma neohlásila 😉

dejna, kľudne môžeš kombinovať Nasivin s Libenarom 😉 , ale som rada, že je Sofi lepšie 😉

katinka, tak čisto teoreticky Nicove a Anetkine deti by potom mali také dlhé mihalnice, že pri klipkaní očami by robili vietor 😀 😀 😀 ináč riadny chlap to je, určite najväčší z tých piatich "rovnakodenných" augustových detí 😕 😉

Anet je vidieť už 8. zúbok 😉

katinka0000
12. aug 2009

ahojte!

felixko: no na zapis? asi teraz v septembri. 😀 😀 😀
tortu som davala robit u jednej sikovnej pani v dvoranoch.
ozi a ako ninke robis tu spenatovu polievku? z cerstveho spenatu ci z mrazeneho?

ada11: to mas pravdu. aj anet ma mihalnice ako vejariky. a tie krasne modre oci, chalani budu padat na kolena. 😀