Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ellen
18. aug 2009

ja som dnes behla to obuvi pri UPSVaR a tam ich maju. vyber, aj zlavy.. ale ja sa tam bojim kupit, robia problemy s reklamaciou a teda tych reklamacii je dost prave v tej obuvi... inak tie wanda su super, tiez mi padli do oka. uz uvazujem na jesennymi, ale aj tak sa mi zda zavcasu, nejak sa nam rozrasta nozicka... 😅

dejna3
autor
18. aug 2009

ellen - myslíš tú obuv "oproti" ÚPSVaR? 😕 lebo ak hej, tam ja a moja široká rodina už nikdy nič nekúpime 😝 keby si vedela, aký zákerný podraz mi spravili pri reklamačke, cca 3 roky dozadu! 😠 😠 našťastie, som musela byť "vychcanejšia" a presadila som si svoje - ale za tie nervy to nestojí! a tam teda majú tých reklamačiek fakt požehnane 😖

ika8
18. aug 2009

tam som ich kúpila a vystrašili ste ma 😕 ale moja kolegyňa tú pani veľmi dobre pozná, tak uvidíme 😒 radšej keby vydržali. A jedna moja suseda len tam kupuje pre svoju 5ročnú dcéru a je veľmi spokojná, tak neviem 😕

dejna3
autor
18. aug 2009

ika, to som nechcela 😒 v každom prípade držím palčeky, aby nebolo treba reklamovať 😉
idem už, dobrúúú 😔

ada11
19. aug 2009

ika, ďakujem za info, vidieť, že sem chodím málo ☹

felixko
19. aug 2009

ahojte,
súhlasím so stretkom zajtra o 15.00.už som tretia, čo sa pridala, takže by sa mohlo konať, že?

aj Ninka sa polepšila so spánkom, zaspáva už okolo 20-21 hod., sama v postielke, čo je veľký pokrok 🙂 🙂 🙂 🙂 a ráno ťahá do 8-9 hod., akurát v noci sa budí 2-3krát na papanie, ale to si pár krát potiahne a buvá ďalej, takže pohoda. asi to súvisí aj s tým, že už chodí a viac sa cez deň uvaní. no a cez deň spáva tak 2krát po hodine-až hodine a pol. vcelku fajn režim si zaviedla babizňa

teraz listuje knižku, ovoniava na nej kvetinky a kričí fúúj, je srandovná;, doteraz ju knižky nezaujímali, až v poslednom čase začína viac vnímať okolie, spoznáva veci z okolia aj na obrázkoch v knižke, ja jej vesvetľujem, ona sa usmieva a vidno, že chápe. je to krásne vidieť, ako sa postupne učí, ako to na svete funguje

včera som prišla za ňou do izby, lebo sa zobudila a vykrikovala z postielky. keď som sa jej opýtala, kto to tak vykrikuje, tak víťazoslávne mi povedala: "tatáááá"

dandulik
19. aug 2009

sssimi...........kkkatarinkaaa ti tu lenku opýsala skvele..je to taká vysoká baba určite sa pametáš na ňu...
.........veru kkkatarinkaaa.......pribudá nás stále viac...ved aj ty už COSKORO budeš patriť medzi nás.... 😵

dejna....dakujem za radu.....možno aj ja pojdem nabuduce na tie nožičky radčej neskor....lebo to tam bolo príšerne....

teri3
19. aug 2009

takže zajtra je stretko? Super!!! Som zvedavá, koľko sa nás dostaví 😉 . Takže zajtra o 15-tej pri kulturáku - tak ako minule?

felixko, Ninka je fakt riadne bystrá, Filipko ešte tak pozorne nenačúva 😉 . Ale dnes bol statočný. Boli sme na očkovaní ☹ . Síce plačkal dosť silno 😢 , ale iba chvíľu, keď som si ho potom zobrala na ruky, už bolo dobre - teda v rámci možností 😉 . Ale keby bol plakal ešte chvíľu, tak asi začnem s ním 😢

sssimi
19. aug 2009

Babuľky Sarah Vám ďakuje za gratulácie 😉

Katarinka už viéééém ktorá 😀

Ellen cez deň mi už vydrží 2,5hodiny aj 3... Ak spí aj 4 ako teraz-spí a mne už idú ciciky vbuchnúť... Akurát máme 3tí deň problém-cez deň sa mi strašne vynervačí na prsníku pokým jej nezačne tiecť mlieko. Proste chce aby tieklo na prvý cuc, pretože 2x cucne a začne strašne vyvádzať-plakať. Tak sa aj pol hodinu trápime kým pochopí, že má ťahať. Pri tom nedávam ani flašu, tak nechápem. Mám z toho hlavu v smútku 😢

teri3
19. aug 2009

rozprávka na dobrú noc (treba vedieť trochu po anglicky 😉 )

https://www.youtube.com/watch?v=I4efJyQ0G9A
ika8
19. aug 2009

čaute, tak my zajtra o 15h prídeme 😉

ellen
19. aug 2009

sssimi, neboj, to prejde. nasa revala a to doslova, ked si zmyslela, ze je hladna... a nebola cicka hned "po ruke", manzel sa smial, ze je ako v bordeli, mala s holym zadkom (ked som ju prebalovala) a ja s holymi cickami (ked som kojila)... a preslo to. niekedy sa ten rezim meni z mesiaca na mesiac. aspon u nas to tak bolo, ze ked som si myslela, ze uz konecne sme nad niecim zvitazili alebo nasli poriadok v tom, co robime, mala to uplne pretocila... 😅 😵 a zvladli sme to :D

dnes sa Babu neotvoril padak.. po dlllllllllllllllhej dobe padla tak, ze aj plakala. vykladali sme nakup z auta a nosili ho do domu a babu si vybrala zo sacku kaiserku a chodila a papala ju. (inak vzdy papa v sede, len teraz som ju nechala, ze aspon nebude vymyslat po schodoch a tak.. teraz si nadavam...) no a zakopla o koberec a my este, ze ved sa nic nestalo (bezny postup, ked spadne, aby sa dvihla, neplakala za kazde zakopnutie), ale plakala, tak som ju vzala, pritulila ju a ked som na nu za sekundu pozrela, plna puska krvicky, takze behom do kupelne, Tibi doniesol kapesnik a utierali sme studenou vodickou. zoskrabla si spodnu peru, ale krvicky bolo pozehnane.... az privela... skoro som hysterak chytila, uz som Tibimu hovorila, ze ju idem obliect (dala som jej dole tricko, lebo bola spinava), ze ideme na pohotovost, ale ma tak nejak svojim pohladom ukludnil, ze za chvilku aj ta krvicka prestala tiect. mala dostala dzusik so slamkou, aby prebila pachut, lebo vodu mi nechcela... takze som sa potom spamatavala sama na schodoch... taky moment... hruza.. a to bola rovna podlaha, len ten okraj koberca a nevolne ruky, co narobili.. uf...

teri, malu, ked nechavame rano u babky, tak si kyvame. z casu na cas ma ale stavy, ze chce ist s nami, vtedy place a ja vzdy "hucim" cestou do prace... tak si myslim, ze je to prirodzene... ale priznavam, po porode nemusim drasticky, nervacne filmy, hlavne, ked tam zomieraju alebo naznacuju umrtie dietata, ale celkovo proste taketo citovo narocnejsie filmy uz nezvladam, radsej nepozeram telku....

ellen
19. aug 2009

jaj a stretko... ja pridem kuk, ako ste vsetci vyrastli... ale len na skok :D

adi, ja by som si ho vzala, ak sa nenahnevas. 😉

nada.hope
19. aug 2009

Ahojte babenky,...............sssimi vsetko naj naj naj k vcerajsiemu vymesaciu, na Sarku som zabudla prepac,......... co sa tyka zajtrajsej stretavky neviem neviem ako vas najdem nakolko ja o tretej koncim v robote a ako a kde vas budem hladat ☹ ☹ ☹

ika8
19. aug 2009

nada: asi budeme v pizzerii v kulturaku na terase 😉 to pre tých, ktorí nestíhajú začiatok 😅

sssimi
19. aug 2009

Nada práve som pozerala tvoj albumik. Ninka sa úžasne smeje-normálne som sa musela aj ja zasmiať... Tá posledná foto je taká nákazlivá 😀 😀 😀

Juj aj by som rada za vami prišla, ale mm ide do roboty a malá mi chodí o takom čase spinkať a v kočíku sa jej veľmi nechce. Snáď keď bude trošku väčšia ☹

ika8
19. aug 2009

sssimi: a mne ika spávala v kočíku stále... niektorí známi ju dlho nevideli s otvorenými očami 😀 , ale to bolo v zime a vtedy detičky spia dobre aj v kočíku... inak ika vie potiahnuť aj teraz v kočíku aj hodinku, ale musí byť kľud 😅

ika8
19. aug 2009

😔 dobru

kkkatarinkaaa
20. aug 2009

ahojte....tak ja som prave prisla z nemocky domov....malickej sa zjvane nechce von, ani nahodou 🙄 no nic, hlavne ze je ok.tak teraz az v stredu a duuuuufam, ze poslednykrat tam pojdem v takomto stave 😀 😅

na stretku zelam dobru zabavu a naĺadu...az budeme aj my na svete, tak radi prideme 🙂

dejna3
autor
20. aug 2009

ahojte babuľky, my sa na stretko nemôžeme dostaviť, ale prajeme vám príjemné klábosenie, potom informujte a pridajte aj fotečky 😉 papá 🙂

sofia122
20. aug 2009

ahojte babenky o stretku som sa dozvedela az teraz nemam doma pc tak som o tom nevedela.ahojte.

ada11
20. aug 2009

tak ani my sme neboli na strtku, dnes o 13,30 som Anet namerala 39 st. horúčku, tak som z toho skoro na prášky ☹ dala som jej čípok a teplota klesla len na 38,5, takže ešte bude do rána a ešte pár dní veselo. no a ako na potvoru, zajtra musím ísť na kontrolu s Maťkou do NR, tak neviem ako to bude 😠 preobjednať ju nechcem, lebo objednáva až na november ☹

ellen
20. aug 2009

ika, teri, som rada, ze som videla aspon vas. drobcekovia su chutniiiiii, jaaaaaj, skoda, ze ta nasa nie je uz taka mala... ale zas uz mame toho za sebou viac, na co sa vy mozete tesit a my sa tesime na dalsie aktivity....

inak, baby, no, no, no... ste pekne to stretko odbojkotovali... 😠 nabuduce si budete musiet priniest ospravedlnenky, to nie len takto, nahlasit sa a neprist.

ada, tebe sa odpusta, teda vlastne kazdemu, kto mal na krku chorobku alebo ine strasti. skoro vyzdravte, nech sa zasa uvidime, hadam uz aj Bobku donesiem, nech povyvadza trocha okolo fontany... 😵

dejna3
autor
20. aug 2009

to ste boli len 3? 😕 a ako bolo? aj ste posedeli v pizzerii?
ja som práve preto ani vopred nesľubovala, že dôjdem, lebo včera sa vrátila krstná, boli na 2 týždne na kapverdských ostrovoch, tak dnes sme boli aj s maminou u nich... a priznám sa, že v tej horúčave sa mi odtiaľ vôbec nechcelo ísť do mesta 😅 tak ma napokon aj ukecali a šli sme na kupko... stretli sme tam aj katinku s nicom 🙂
sofinka sa vybláznila, už sa v bazéne pohybovala takmer sama, my sme ju len na schodíkoch sledovali 🙂 tak som aj rada, že sme využili horúci deň na kupko, zajtra neviem, či sa nám podarí a od soboty sa má ochladiť... a bude asi po lete 🙄 teda - po takom kúpacom asi...

dejna3
autor
20. aug 2009

anetke želáme skoré uzdravenie 😉

teri3
20. aug 2009

ahojte 😉

tak v podstate sme na začiatku boli len ja a ika - dali sme si kafe, medzitým prišla ellen a potom sme ju išli vyprevadiť. Potom sme stretli adkuto a felixko, tak sme boli na lavičkách medzi poliklinikou a gymplom a drobci sa tam dosť dobre vyšantili. Postupne baby poodchádzali, nakoniec som bola vyprevadiť iku a keď som išla späť do mesta, tak som stretla ešte nadu.hope, tak sme sa ešte špacírovali možno aj vyše hodinky. Takže ja som mala dnes super deň 😎 . Som rada, že som Vás všetky postretala 😉 😵 😎

predtým mi ešte ada11 volala, že by rada prišla, ale že Anetka je zas ako kachle, tak len dúfam, že už bude zase čím skôr zdravá 😉

ika8
20. aug 2009

ada11: anettke skoré uzdravenie 😉

stretko bolo mini, ale aj tak super. krpci sa navzájom spoznávali rúčkami, samozrejme sa všetkým páčili hračky v cudzom kočíku a aj dudlíky 😀 😀 😀 . keď som bola iba s teri a adkouto, tak ika bola ako ruža medzi dvoma chlapmi - matúškom a filipkom 😀 😀 😀 konečne bola prevaha chlapov nad babami 😵 ale keď prišla katinka s ninkou, stavy sa vyrovnali 😀 😀 😀 škoda, že ste sa viaceré nemohli dostaviť, snáď nabudúce 😕 😅

ellen
20. aug 2009

jeeeeeeeeeej, tak to stretko este pokracovalo... inak, baby, mne to tak dobre padne pokecat s vami, aj sa stretnut. nejak pri tej robote osprostievam, aj ked mam kamosky, co maju male deti, ale nejak sa nestihame stretnut. a to uz tu najmensiu ideme pozerat 5 mesiacov.. 😅
takze, ja sa tesim z takychto stretiek - ako mala... 😀

ika8
20. aug 2009

idem ešte spracovať tekvicu a oddychovať.
dobrú 😔

felixko
21. aug 2009

baby no snáď spravíme ešte reparát na budúci týždeň, nie? hádam sa zídeme v hojnejšom počte 😠 lebo leto sa nám pomaly ale isto končí a počasie nám na stretká nebude takto priať ☹ ☹ ☹ ☹

my sme išli na stretko až okolo 16.00,lebo celé doobedie som strávila u kožnej, ktorá ma odbila, že mi nedá doporučenie na chirurgiu kvôli znamienku vo vlasoch, pretože kojím, mám hormonálne rozhádzaný organizmus a keby mi znamienko vybrali, určite by som tam mala jazvu a svrbelo by ma to...jednoducho ma odbila, lebo sa jej nechcelo so mnou babrať. lebo mne by to vadilo, keby som mala vo vlasoch jazvičku. doslova mi povedala: neumrete na to, prídite, keď dokojíte. no ale ja som tam bola hlavne kvôli tým prsiam, mám tam ekzém, tak som dostala mať, uvidíme, čo to spraví.

ika, teri - včera som utekala za mužom do roboty, on tam už nebol, jeho kolega mi povedal, že išiel za nami,lebo vedel, že sme boli pri poliklinike /videl nás tam jeho ďalší kolega/, tak mu volal, že nech sa pekne vráti naspäť do roboty 😀

chcela som sa vás pýtať, či nepoznáte MUDr. Valaskú. je to nejaká nová gynekologička v Topoľčanoch, ordináciu má v poliklinike oproti dr.majtánovej, bol tam predtým gynekológ -chlap, len si neviem spomenúť na meno. ak by mi dal niekto dobré referencie, možno by som tam aj prestúpila, lebo chodiť až na juh je ďaleko. keď nemam auto je to pre mňa aj pol hodina cesty od nas z Fka
elen - že v robote osprostievaš? ja mám taký pocit, že doma som nejaká hlúpejšia, keď som mimo pracovného kolotoča. ale nech, doma mi je dobre, vôbec sa mi nechce nastúpiť do robotyyyy

ada11: anetke skoro uzdravenie