Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
9. sep 2009

katinka, ako robíš nicovi pomazánky?

dejna3
autor
9. sep 2009

ika, no veď títo "dvaja" (drahý so svokrom) tak silno zrevali, pri 2:0 😠 som ich nahrešila, ale sofi je po celom dni evidentne vyčerpaná, len mrnkla, ani sa nezobudila 😉

ika8
9. sep 2009

dejna: môj drahý zásadne nepozerá futbal ani hokej doma, lebo by zobudil pol činžiaku 😲 😖

katinka0000
9. sep 2009

inak na buduci vikend mame stretnutie augustovych babatiek v novej lesnej. na 90% ideme. dufam, ze nam to nic neprekazi, lebo sa tesim ako "maly dodo".

dejna: napr. vajickovu: uvarim si 3-4 vajicka. do stroja dam vymixovat maslo (normalne, ziadna rama ani perla), po chvili tam pridavam vajicka, malu lyzicku horcice, stipku masla a znova vymixujem. nico mi nechce jedavat nijak vajicko a takto mi to spapa.

alebo tuniakovu som robila tiez podobne. ta je este jednoduchsia. tuniaka vo vlastnej stave zlejes, aby tam nebola voda, predtym si das tiez vymixovat do stroja maslo a potom pridas uz len tuniaka. nemusis ani solit, lebo tuniak je uz ochuteny.

katinka0000
9. sep 2009

dejna, ika: viete, ako sa tesili moj manzel s mojim ocinom, ked nasi dali gol? ja vyjdem akurat z kupelne a oni potichu (aby nezobudili nicolaska) a ruky nad hlavou. ja sa pytam, co sa hrate "leti, leti, vsetko leti"? 😀 🙂

dejna3
autor
9. sep 2009

kati, ďakujem, tú vajíčkovú chcem určite vyskúšať... takže môžem v poho už aj horčicu na dochutenie? 😉
neskôr možno aj tuniakovú 🙂

sofia122
9. sep 2009

ahojte ikuska je sikovna.aj ta moja sa uz sama pusta a pekne uz aj prejde celu spalnu ked to pojde takto tak do 1roka tak bude sama chodit

ika8
9. sep 2009

katinka: to môj by sa neovládol... len neviem čo budeme robiť v tej afrike na MS.. asi levov pásť 😝 😀

dejna3
autor
9. sep 2009

na čt1 beží seriál Rím, I.časť... nekukáte? perfektné.. my sme to sledovali, keď sme čakali sofi 🙂

sofia122
9. sep 2009

prepla som uvydim co to je este som to nevidela.

ika8
9. sep 2009

dejna, diky za tip... asi idem off... dobrú 😔

sofia122
9. sep 2009

dobru ika

sofia122
9. sep 2009

tak idem aj ja spinkat ked tu nikto nie je

felixko
10. sep 2009

babeny, čo ste na kúpalisku? vonku je krásne teplúčko, nech to počasie ešte vydrží

ellen no malá Barborka mala záber cez deň. podobne ako naša. ešteže tie deti máme, ja by som sa bez malej asi nudila a bolo by mi smutno

ika gratulujeme k prvým krôčkom, ikuška je šikovnica. už vás nebudú bolieť chrbáty 😀 😀 😀

felixko
10. sep 2009

katinka presne ako u nás, pri Profesionáloch vždy musím krotiť muža,lebo keď vybuchne, o chvílu je malá hore. táto časť bola fakt že vydarená. inak dala si mi dobrý námet na tú nátierku rybičkovú. ja som si dnes kúpila zavináčov, malej to mäsko strašne chutilo, dala som jej len trošku, predsa len ešte také niečo nejedla. dneska tiež vyskúšala rajčinovú polievku.
kati a pri tej vajíčkovej nátierke dávaš už aj bielok? lebo ja som už zopár krát dala. malej robievam taký mix - zeleninka, trošku cestovín, šunka nakrájaná, to všetko zalejem vajíčkom a troškou mlieka a urobím takú omeletku, nakoniec to posypem petrž.vňaťou, malá to zbožňuje. včera skúšala aj lečo z čerstvej zeleniny. zbaští všetko

ika, dejna to musí byť úžasné, keď baby zaspia posediačky 😀 😀 😀 sú na zožratie, čo?

dejna3
autor
10. sep 2009

baby, dobre, dobre, len pekne píšte recepty 😵 😵 😵 😀

felixko, my sme ju tak aj odfotili, len to musím pohľadať, neviem, kam to drahý uložil, potom to sem zavesím 😉

ja dnes zasa celý deň periem, nech sa to pekne vysuší na slniečku, aspoň budem mať pokoj cez víkend... sofinku asi pošlem von s dedom a možno stihnem okno umyť

nada.hope
10. sep 2009

Ahojte, tak Ninka zaspapal po dobrom obediku, dnes sme mali cestoviny. Este som nechcela zacinat s lepkom, ale vcera sme boli na kontrole v Nitre na gastre a doktorka prizvukovala zacat s lepkom, tak som dnes skusila so zeleninkou a na buduci tyzden dame cestoviny s maskom.
Inac poslusne hlasim Ninka sa nam rozpapala az az, zje vsetko co nezje ju a mam 7280g a 66cm, vraj celkom ako ma byt a uz dobehla aj deti narodene v riadnom termine 😀
Dejna aj ja periem, kedze krasne svieti slniecko 😝 😉

katinka0000
10. sep 2009

ahojte!

felixko: bielok sa moze od roka, tak ja davam uz cele vajicko. pre mensie deticky bez bielka. a inak som sa trochu pomylila. najlepsie je daj najskor vyslahat vajicka a potom pridat maslo. tak je ta pomazanka taka naslahana. dnes som nicovi urobila sunkovu. isiel sa za nou zblaznit.
aj nasmu nicovi leco hrozne chuti. 🙂 to ma asi po mne.
nico mal dneska na obed halusky s kuracim maskom na zeleninke. viete, kolko toho zjedol? potom sme isli este za muzom na stavbu a tam mu este zbastil asi stvrtku. 🙂

dejna: jasne, ze trosku horcice mozes dat. ved to len za malinku lyzicku.

dejna3
autor
10. sep 2009

katinka, cez víkend vyskúšame 😉

nada, posušila si všetko? 😕 🙄

katinka0000
10. sep 2009

ja som dnes umyvala celu pracovnu a potom som este umyvala okno na obyvacke a sprchovala kvetinky. 😅 😅

no a zajtra mam varenia a varenia. na stavbe nam robia ryny, kozuju exterier a robia podlahove kurenie. bude tam hadam 10 ludi a musim im doniest obed, lebo kurenie nam robia znamy a tych nemozem nechat sa ist najest domov. a ked uz donesiem jest im, tak musim vsetkym. asi urobime nejake bravcove na stave + knedla a zelenivu polievku. vobec sa mi nechce varit pre tolkych chlapov. ☹

sofia122
10. sep 2009

to ti nezavydim katinka pre tolkych chlapou na varit.aj ja vyskusam tu pomazanku lebo sofinka mi nic nechce papat .tak vyskusame.nadi pekne ti prybera malinka uza nas za chvylku aj prebehne.

nada.hope
10. sep 2009

Ahojte,..............Dejna este neviem teraz zaspala Ninka a idem mrknut na balkon, ale urcite nie to co by som chcela aby bolo suche 😝 😝 😝 😝
Mirka no Ninka pekne aj rastie ved uz ma skoro ako Sofinka, nech pekne pribera ved potrebuje vela sil, ked sa chce tak rychlo pohybovat po vlastnych 😀 😀 😀 😀 a hlavne aby sme ju my nemuseli nosit 😝 😝 😝

nada.hope
10. sep 2009

katinka0000 asi mame na facebooku rovnaku znamu 😉 😉 😉

labelka
10. sep 2009

bavite sa o jedeni...z mojej Ninky som uz zufala ☹ ...nic mi nechce papat....z jogurtu mozno polovicku...UM, kase vobec....varene polievocky tiez nie...akurat co spapa je hami zeleninovy prikrm s masom...ale to tak max.60ml...ovocnu vyzivu tak isto...flasu mi nechyti, nachce ani caj ani vodu...davam jej lyzickou...nechutia jej ani keksiky, chrumky, rozok..nic....len mm ☹
nemate nejaku fintu ako do nej dostat aspon nieco?

nada.hope
10. sep 2009

Labelka ja nemam, ja mam skor opacny problem, nasa Ninka by iba jedla 😅

labelka
10. sep 2009

tak to ti v dobrom zavidim 😉 🙂

sofia122
10. sep 2009

labela aj ja mamtaky problem sofinka mi ,ale jogurt ziaj rostek aj keksiky,ale polievky ani druhe mi moc nechce uz neviem co mam jej na obed navaryt aby to ziedla

katinka0000
10. sep 2009

mne tiez jeden cas nico nechcel vobec jest obed. a zistila som, ze mu to nechuti, lebo to nie je vobec osolene. odvtedy uz aj pre neho musim trochu dochucovat. betar jeden. 🙂

nada.hope
10. sep 2009

Hrozna cast ordinacie............. nemohli Betku nejako inak dostat z ordinacie 😢 😢 😢 😢

sofia122
10. sep 2009

katinka ja jej to trosku solim aj tak mi nechce.dufam,ze to dlho nebude trvata bude znova dobre papat.este ste tu baby?