Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

sssimi
10. sep 2009

Ahojte!
Ako babuľky? Zanedbávam Vás, ale akosi nestíham 2 fóra... Niekedy ani jedno... Malá mi chodí spávať o polnoci, tak nemáme veľa času... Ale nevadí... Ráno si potom pospí o čosi dlhšie...

sofia122
10. sep 2009

mne zas sofinka zaspala o 19.20h a zobudila sa o 21.00h a bola hore 45minut a vobec nechcela spat ale nastastie zaspala dotedy bola somnou a pozerala televyzor a hrala sa s flaskou.

dejna3
autor
10. sep 2009

nejak som sa sem nemohla dnes večer dostať 😅

nadi, moja reč, strašná časť, uf, ešte mi to behá po rozume ☹ drahý bol práve v kúpeľke a keď vyšiel, pýtal sa, ako to dopadlo... on tiež nechápal 😝

labelka, no my to také strašné s jedením nemáme, i keď mohlo by to byť oveľa lepšie 😉 sofi má napríklad vyslovene obľúbené 3 typy mäsovo zeleninových výživiek a iné nespapá 😝 s ovocnými je to trochu lepšie... a čo sa týka domácej vary - to je bieda, výnimku tvorí zeleninková polievka, ktorá ale musí byť rozmixovaná, inak ju nechce 😠
našťastie mliečko, kaše, jogurty a miláčiky jej chutia 🙂
neviem ti žiaľ poradiť ☹ a dr. si o tom hovorila?

barborkark
11. sep 2009

ahojte maminky, pisem sem este raz, ci mi nahodou neviete poradit nejakeho dobreho vseobecneho lekara pre dospelych, pristahovala som sa sem pred 3 mesiacmi a potrebovala by som lieky a pod. Ak viete o niekom, dajte prosim vediet, aj IP, dakujem moc..

dandulik
11. sep 2009

ahojte.......hlásim rekord v spánku..........moja malinka včera buvala po kupani od 2O.OOhod. až do 01.3Ohod..................normálne som nechápala.............ale to je dobrééé...... 🙂 ....

dandulik
11. sep 2009

a čo sa týka tej časti Ordinácie..........nemohla som to pozerať,bolo to strašné....... takže ani neviem ako to povedali tomu jej manželovi.............

ellen
11. sep 2009

cafte babenky :D
tak moja dnes zalomila po 45 minutach lezania,.. ale aspon spi.. aj vcera zaspala, spala 3 hodiny, potom som ju uz budila. no vecer sme zaspavali o osmej a o pol deviatej bola este hore, tak som ju vzala do kuchyne.. nasi sa smiali, ze sa bali, ci som nezaspala a dolu po schodoch nejde nahodou Babocka... ale potom ju muz o deviatej zobral do postele a bola tuha az do rana... rano vstavame ako do prace, a "do skolky", ako si v poslednej dobe rozprava...
ja som vcera tiez prala, posusilo mi len cast, druhu sme davali teraz dolu, este svetre a nejake hrubsie veci sa susia.... aj sme spolu s Babockou povysavali kuchynu, chodbu, kupelku, obyvku, aj sme to spolocne pozotierali 🙂 mala mi stala na prahu a drzala babiku a rozpravala jej, ze pozeraju maminu, ako upratuje... potom som obe 😀 "vyhnala" von aj s kocikom, tak zasa babiku "katku" vozila a este aj hojdala na hojdacke... ja som doutierala chodbu a schody, este aj pradlo som vyvesila.. no super sme to postihali, aj som sa potesila, ze zas mame na par dni cisto... a vecer domalovali chodbu... 🙄
no idem zehlit, asi ju necham len daco po dvanastej spat, nech zasa vecer nevymysla...

barborkark, mozno by bolo dobre napisat, v ktorej casti mesta byvas, ale z ktoreho smeru dochadzas, aby si to mala po ruke :D
ja chodim tetakovi, aj ked byvam v jacovciach.. chora casto nebyvam a on ma vyborny doktor... aspon podla mna 😉

nada.hope
11. sep 2009

Tak ja osobne ti neporadim, mi mame doktorku, ktora je z Rk ale pracuje u nas v kasarnach 🤐

inffinity
11. sep 2009

holky prosím vás Mišce začaly oxidovat naušničky ☹ mám ji je vyndat a rychle koupit jiné? Pomůže místo žlutého zlata bíle zlato nebo raději stříbro? Jsou ty naušničky tedka na některých místech takové do červena ☹ co mám dělat? díky

dejna3
autor
11. sep 2009

inffi, daj ich dolu, a ušká (dierky) pretri liehom a náušnice daj tiež vydezinfikovať do liehu...

nada.hope
11. sep 2009

Urcite dole a namocit do liehu a uska potom natri mastickou nam doktorka odporucila repikovu masticku, ale nastastie sme ju nepotrebovali 😉

inffinity
11. sep 2009

a na jak dlouho je mám vytáhnout? at ji dirky nezarostou..

felixko
11. sep 2009

nada.hope tak Ninuške sa už zlepšil ten reflux? už negrcká po mliečku? dnes som varila halušky podľa tvojho receptu, su supééééééééér, iné už robiť nebudem

labelka my papáme výlučne pri pozeraní Minimaxu, malá čumí na rozprávky a ja ju zatial nakrmim, ani nevie, ze papá a otvára ústa. už to praktizujeme dosť dlho. inak by sa mi vrtela, chcela by všetko, čo dovidí, ale nejedla by. skús vyskúšať zaujať ju takto, inak neviem poradiť.

katinka a kedy sa plánujete sťahovať?

felixko
11. sep 2009

sssimi čauko, to chce čas, malá sa naučí chodiť spávať skôr, aj naša mala taký režim zo začiatku, po 4 mesiaci sa to začalo upravovať a to, že chodila tak neskoro spávať sa stalo už len občas.

barborak vraj celkom dobrý odborník je MUDr. Sobota na ZS Juh, len máva veľmi vela ludí

ellen moja svokra ked bola naposledy u Teťáka hovorila, ze jedna babička sa sťažovala, lebo dala doktorovi úplatok- hurky a klobásky a on jej na to povedal, ze jeho auto nejazdi na klobásky... 😀 😀 😀

nada.hope
11. sep 2009

Felixka ano zlepsilo sa to a mam taky pocit, ze uz druhy den nevygrckala vobec nic 😵 ,................mozno by som jej mala zasa prejst na obycajne mlieko co poviete, mam to risknut?

ellen
11. sep 2009

felixko, co sa tetaka tyka, ja som mu NIKDY nedala do vacku a predsa sa ku mne vzdy normalne spraval...

MUDr. Sobota??? 🙄 je to nas "policajny" doktor /ja som civilista/, ale nadavaju.. ze tam ma brutalny bordel... tak neviem... to je len taky utrzok zo strucnych info, nemozem ho uplne zavrhnut na zaklade vlastnych skusenosti, lebo take nemam...

labelka, my sme to v osmom mesiaci tiez mali... nasa sa proste nevedela v klude a normalne najest... uz aj teraz to znova zacina byt problem...ale kym je detska stolicka, je to v pohode, posadim, nikam mi neutecie... my sme mali tandem vzdycky... ja som krmila a niekto druhy zabaval.... a ked som bola sama doma, tak som bola tandem ja... aj som krmila, aj zabavala... neskusila si jej dat este lyzicku do ruky? aj to moze byt zaujmavy podnet...

teri3
11. sep 2009

labelka, kuk sem: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... vitaj v klube 😝 😉 🙂 . Asi aj Ty si vyfasovala z tej "nejedacej série" 😀

ellen, vy máte každý deň zážitkov na celý román 😉

sssimi, tak ako píše felixko, časom sa to upraví - aj náš Filipko na začiatku chodil spávať o 11-tej a neskôr, potom o 10-tej a teraz medzi 8-9 😉

barborkark, ja tiež chodím Teťákovi a tiež mám dobrú skúsenosť, vraj je dobrý odborník, zatiaľ som nemala nejaké extra ťažkosti 😎 . Ale tiež je trošku náladový, skôr také nemluvňa - asi nemá niekedy potrebu pred pacientom rozoberať jeho diagnózu 😀 . Ale je to v TO už tretí dr. a teraz som naozaj spokojná. Ak môžem povedať, koho určite nie - Katina 😝 (juh), Slemenský 😝 (poliklinika)

dejna3
autor
11. sep 2009

ahojte 🙂

barborkark - čo sa týka tých doktorov - asi nikto nie je dokonalý.... ja som preto ani nepísala.. ja chodím k mudr. divincovi (sídl. východ), aj celá naša family, a nedám na neho dopustiť 😉 niektorí na neho frflú, že má na starosti aj domov dôchodcov a že tam odbieha a tak... podľa mňa je to prirodzené... komu sa nepáči, nech ide inam...
ale na KAŽDÉHO doktora som počula dobré aj zlé, čiže jednoznačne ti asi nikto neodporučí...

inffinity, pár dní určite vydrží bez náušničiek 😉 sleduj ušká a náušnice, ak bude všetko o.k. o pár dní ich skús nasadiť...
inak, mna aj detská dr. a aj v lekárni povedali, že dierky na uškách v pohode stačí pretierať len tým 60% liehom, že netreba špeci prípravky 😉

nadi, no s tým obyč mliečkom by som asi chvíľku ešte počkala... sofi naň prešla až niekedy v 8. mesiaci, aj to na 4. pokus 😝 a ona zrejme grckala menej než ninočka...
ak to budete skúšať - tak postupne... začať jednou dávkou denne, sledovať a keď nebudú problémy, tak pridávať počet dávok... teraz papaté nutrilon AR?

nada.hope
11. sep 2009

Dejna nemyslim kravske mlieko ale neAr mlieko, aby som videla ako sme na tom s refluxom 😅

nada.hope
11. sep 2009

NIeteraz maam Bebu Ar, .................. ja som si ani nedocitala celu tu tvoju vetu do konca ja som ale dilino 😅 😅 😅

dejna3
autor
11. sep 2009

nadi, ja som to aj tak pochopila 🙂 sofi tiež ešte nepije kravské mlieko... pije obyč nutrilon 😉

dejna3
autor
11. sep 2009

ja len to . že by som počkala možno aspoň týždeň, či nebude grckať po AR... lebo napr. sofi z AR negrckala vôbec, no akonáhle sme skúsili obyč - už aj to išlo ☹

nada.hope
11. sep 2009

Hej......sa mi zda, ze z toho nenormalne pribera mala, nie ze by mi to vadilo, ale pribrali sme na vrchnej hranici za dva mesiace 1400g a zda sa mi to dost 😕 😅

dejna3
autor
11. sep 2009

hezky 😅 😀

dejna3
autor
11. sep 2009

nadi a aké dávaš príkrmy? po tých už negrcká? 😕

nada.hope
11. sep 2009

NO zda sa mi ze ani nie.................. akurat z takych riedkych ovocnych, napr dnes som jej urobila zlty melon, broskyna a jablcko, a z toho jej trochu slo 😅

kkkatarinkaaa
11. sep 2009

ahojte
tak my sme uz okupkani a napapani...len neviem dokedy 🙂 a teraz sa ide umyt mamina...
dandulik- mne dnes spinkala na dvore v kociari 4 a pol hod vkuse....napapala sa a spala dalej... a poslednu noc sme mali aj my rekord-spinkala od 23.45 do pol 7!! som nechapala....chodila som ju pozerat v noci ci je ok 😀 inak pouzivame taku tu emulziu do kupela a tiez olejcek Johnsons taky fialovy- ten co ma tie ucinky na dobry spanok 🙂 tak hadam jej aj to pomaha...inak ten pouzivaju aj v nemocke a je pravda, ze ked nam deticky nosili po kupani na izbu, tak tak sladko spinkali 😵

inak, ordinaciu som este nevidela odkedy mame Vikinku doma 😀 ale ta vcerajsia bola teda smutna- pocula som...

tak idem ja do sprchy a pokusime za zaspat...dobru noc 😔

ellen
11. sep 2009

dejna, to mas pravdu o dochtoroch... a hlavne ti, co by ti mali pomoct, tak ti niekedy take blbosti napchaju, ze az.... aby si sam clovek zhanal alebo selektoval, co si zoberie a co nie... felixko by ti vedela napisat....

teri, no ja mam teraz dovcu, tak my mame zazitkov.... ked pridem z prace, je 5 hodin a malu davame medzi 7 - 8 spat, takze.... to uz vela nestihame...

ozaj, minule ste sa tak davnejsie bavili, ze ake cislo ste mali v porodke... a ja kuknem do knizky (bo ja hlava derava 😅 ), co malej pisem (ale vlastne uz nepisem... 🙄 ) a tam ze 88... to nas asi predurcuje, ze sa tu stretneme na nete 😀

felixko, ozaj, skusala si ten sunar??? lebo dnes tu bola tvoja mamina a mi rozpravala, ze co Ninocka robi s mliekom... tak som sa pobavila..

baby, ako planujete dlho mlieckovat vasich drobcov. nasa je sice vacsia, na "polovicnej dennej" davke kravskeho mlieka uz je, ale sem-tam ma tak napadne, ze co vy na to 😀

prcham spat, lebo to nase rano vstava zasa "do skolky a mamina do pace, zarabat korunky a kupi Babovke babatko"... nemat "tetku z ameriky", asi jej to babatko hadam aj kupime 😀 😀 😀

ellen
11. sep 2009

jeeeej katarinka, ze to uz mate 2 tyzdne aj daco.... uuuuf... to leti... a tie spankove rekordy, ticho zavidim a dufam, ze nase dalsie (asi v dalekej buducnosti) tiez tak bude spavat... 😅 😵

ja som ten fialovy johnsons pouzivala, ale museli sme prestat.. mala bola muchotravka... uz prcham spat...dobruuuuuuu!! 😔

kkkatarinkaaa
11. sep 2009

ellen- este som tu 😀 no uz mame 16 dni 😵 malinka rastie 🙂 no dufam ze ten johnsons nam neublizi 😕