Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ika8
14. sep 2009

ika behá dokola v postieľke, cápe po stene, oblizuje ju, chytá ten prístroj z monitoru dychu, robí drepy a normálne nacvičuje rovnováhu... postaví sa, pustí sa mreží ale ručiny drží blízko nich 😅
fakt sú chutnučke tie naše dietka 😵

ellen
15. sep 2009

baby, no to je sila, ze do deviatej, ci pol jedenastej spia... nasa o siestej, najneskor o siedmej hore... to musi byt, ze by sa nadranom prebrala, alebo daco vymyslala, aby takto dlho spala.. vzdy neskoro zaspavala a skoro vstavala, este pred siestou.. teraz je to o tej siestej, siedmej....
my sme dnes vyskusali novu variantu spania.. cele doobedie hore a po obede spinkat, ale ak do hodiny, cize do jednej nezaspi, uz bude musiet vydrzat cely den.... lebo potom je to aj vecer katastrofa..
takze sme sa naobedovali a Tibi ju skusal uspat - neuspesne.. pytala si mna... a so mnou najskor v nasej posteli a ked prisla na to, ze ticho lezim a nebude ziadna postelna party, ani ine blaznovstva, vypytala sa do svojej a do 10 minut spala... netesim sa. ale som spokojna. na dnes 😉

mirka - ja som myslela, ze len ja po vyplate a rodicovskej utekam do obchodu... aj teraz pojdem este plienky kupit... sunar sme kupili v DM 2 balenia za lepsiu cenu, ale uz koncime v oktobri...🙂

felixko: hod info o "made in" torta, je fakt skvela... ved uz aj ja musim rozmyslat nad 2-rocnou 😀 uteka to ako voda... neviem si na to proste zvyknut - ze mi dieta rastie tak rychlo a ze tak rychlo starnem...

dandulik
15. sep 2009

kkatarinkaaaaaaaaa...........poradím ti ohladne sona nožičiek..........ak ma niekto nech ide malú zaregistrovať hned ráno..okolo 8.OOh. aby ked prídeš na 13.00hod...si bola medzi prvými,nebudeš dlho čakať..............ja to tak robím po prvej zlej skúsenosti....a je to lepšie ako čakať dlho........

ellen
15. sep 2009

alebo "nas" sposob, my sme chodili az po druhej... raz sme prisli pred pol tretou, vsetci vybaveni, my sme isli hned, ako zaniesli papiere...

ika8
15. sep 2009

ahojte, tak mám ďalšiu skúsenosť s pohotovosťou. Ale poviem vám, to bol prístup na úrovni. Doktor nám vysvetľoval, čo práve robí a prečo to robí. Upozornil nás na možné negatívne následky, taktiež ako podávať lieky, ako ošetrovať ranu, ako zabrániť hnisaniu rany, ako omývať ranu a podobne. V pohode a trpezlivo mi zodpovedal na moje otázky. To bol fakt prístup hodný lekára a mnohí lekári pre ľudí by sa mohli učiť takejto komunikácii a pohodovosti pri ošetrení pacienta... a to prosím ošetroval psa 😅
Keby sa takto správali aj ostatní lekári, to by bolo fajn a rada by som zaplatila rovnakú sumu a odchádzala z pohotovosti spokojná... totižto tá suma za ošetrenie bola 20e, pričom polovicu tvoril príplatok za pohotovosť 😉

dejna3
autor
15. sep 2009

ahojte,
tak ja hlásim, že máme protivnú nádchu ☹ sofinka sa v noci permanentne odkopávala a zrejme nachladla 😝 tak som hneď nasadila nasivin baby, snáď už zajtra bude trošku lepšie 😅 dnes navečer bola riadny mrzutec, noštek zasa štípe, od toho, čo stále vytierame ☹

ja mám tiež overený spôsob na kĺbikoch a´la ellen 😀

ika, zvieracia pohotovosť je iné kafe, ja som tiež tak bola raz v sobotu s naším kocúrom a dr. sa k nemu správala ako k malému bábätku 😀 a ku mne ako k rodičovi 😉

ika8
15. sep 2009

dejna: je to presne ako si napísala... len fakt škoda, že to neplatí na pohotovosti u ľudí 😠 😢

ika8
15. sep 2009

dejna: a nech sa sofinke rýchlo uľaví, nech je rýchlo fit 😉

bubinko83
16. sep 2009

baby ahojte,som tu len skok a chcem sa vas spytat aky mate nazor na kožnu doktorku Majtanovu a ako to tam chodi? Myslim či sa da objednat ako dlho to tam trva atd,alebo sa zapisuje zavčasu rano a potom tam musim pol dna presediet? Co by som velmi nerada ,lebo tam potrebujem ist s Filipkom.

dejna3
autor
16. sep 2009

bubinko, ja osobne skúsenosť nemám, ale čo som počula zopár ohlasov, tak len pozitívne 😉 ako to tam chodí, to neviem vôbec...

felixko
16. sep 2009

bubinko ja som tam bola prednedávnom. muž ma bol ráno o pol6 zapísať, čakal do 7.15 kým príde sestrička a bola som 10 na rade. išla som tam okolo 9.30 ráno a vybavila som sa o 11.30hod. inak najlepšie by bolo asi, ak by si sa s malým objednala. platí sa okolo 8 Euro za objednanie.

felixko
16. sep 2009

pridávam sa - náš pes keď ide na pohotovosť, alebo na preočkovanie, chovajú sa k nemu ako k celebrite
ja sa chystám zajtra k lekárovi, bolia ma uzliny na krku, nejako sa na mňa tento rok sypú choroby, čo je?

baby, chcela som sa vás opýtať, aj vam prišli kupóniky na plienky Pampers? ja ich nepoužijem, ak by ste ich chceli, darujem vam ich 🙂

čo sa tej torty týka, robila mi ju jedna pani z Topoľčian, býva na Mexiku, ak chcete dám vám na ňu kontakt, je veľmi milá a ochotná. doma má fotoalbum, robí rôzne tvary tôrt, slniečko, krtka a pod. a hlavne, robí veľmi chutne. ja som za túto tortu pre Ninku platila 40 euro. bola 8 poschodová a vážila okolo 7kíl. moja svokra hovorí, že bola drahá... 😒 😒 😒 ja si to absolútne nemyslím. neznášam ti smetolové torty z obchodu

felixko
16. sep 2009

baby, ešte som chcela napísať, čo sa našej malej podarilo vyparatiť. v nedelu vzala tatinov mobil a hodila ho babke do torty, rovno konektorom na nabíjanie do plnky 😀 😀 😀 celé mu to zoxidovalo, je velice rád. no a dnes keď som išla prať a triedila si kôpky, zobrala mužove biele tričko a hodila mu ho do záchoda 😀 😀 😀 asi si myslela, ze aj tam sa to operie 😀 😀 😀 a v poslednej doma nie som mama ale volá ma bama

bubinko83
16. sep 2009

baby dik za odpovede. 🙂

felixko,takže asi bude rozumnejšie sa objednat a zaplatit si to. 😒
A čo sa tyka tej torty my sme dali tolko isto za tortu,ale takisto bola velka asi 7 kil mala.A bola vynikajuuuuuca nikto nebanoval.Presne ako pišeš ty ja tiež neznašam tie smetolove torty a za nu keby dam aj 10 euro tak by mi to bolo luto.

kkkatarinkaaa
16. sep 2009

ahojte

co sa tyka sona klbikov- my mame aj na papieri, ze mame prist az na 14.30 hod..tak aj tak pojdeme, nech sme tam okolo stvrt hadam...

inka,my dnes mame den na figu...malinkej sa nieco nepaci, a tak dnes za cely den prespala asi hodinku a pol...a teraz po papani zaspinkala, zatial nejakych 15 min...tak duuufam, ze este vydrzi, uz je taka unavena chudatko moje ☹

kkkatarinkaaa
16. sep 2009

a este- zajtra idem do mesta,prvykrat idem prec, odkedy sme s Vikinkou doma...tak idem poctivo odsavat, aby mala zajtra papanicu 🙂 hadam bude poobede spinkat, ako zatial kazdy den...

ellen
16. sep 2009

cafte. nachladnutym drobcom zelam skore uzdravenie...

felixko, mne sa ta torta tiez zda drahsia, ale zasa je pekna a ked hovoris, ze je super, tak sa oplati priplatit... 😉

katarinka, ze odsavat... ja som teda kojila do 10. mesiaca, ale nikdy sa mi nepodarilo odsat tolko, aby som mohla odist, alebo proste nekojit a dat z flase... mlieka som mala dost (aj teraz mam trochu este), ale odsavat mi to proste neslo...

bubinko, no ja si myslim, ze ked ides s malym, tak bud si to zaplatit a objednat sa, ale sa priprav na zaval ludi.. ja som tam kedysi chodila a bola to uz vtedy katastrofa, lebo ludia sa este aj pri zapisovani obiehali.... takze ja kozne radsej nemusim... inak, stale tomu nerozumiem, asi som hlupa. nemala by mat mamina s dietatom prednost aj bez platenia? preco maju zarobene prv nez pridem vobec na vysetrenie? neplatime dost za poistenia? nemyslim si totiz, ze vsetky, tak ako sem chodime, sme nejake lajdane, co si na seba nevedia zarobit -hoci sme teraz niektore na materskej, ci rodicovskej dovolenke... ale asi sa zbytocne rozculujem... 😝

ika8
16. sep 2009

ellen: fakt sa rozčuľuješ zbytočne, ale aspoň si uľavíš... máš však pravdu. A ty si videla niekde, že by ti vystavili za takúto službu blok? tak ja teda nie 😠 profesionálna deformácia 😝

ellen
16. sep 2009

nie, nedostala som. jediny u koho ma to nestve je moj gyndos, lebo on ma fakt dobry pristup, za neho si aj zaplatim. a este tu u nas zubarka. ta ma zoberie po robote a mam zuby v poriadku. aj ked patrim druhej, no ta ma teraz objednala na rocnu kontrolu az na november 😠
akurat som sa aj jedovala, ze v spravach davali, ze doktori sa stazuju na nocne smeny na pohotovostiach a ze budu pytat viac za vykony taketo... a to som si hned spomenula na vas, ako ste behali po pohotovostiach...

ale ja som zasa mrcha v tomto, ja uz bloky pytam... ja peniaze nesadim v zahrade, aby som ich len tak rozhadzovala.... 😝

ika8
16. sep 2009

ellen: ja vravím: aký výkon, taký peniaz... ale oni sú teraz naštvaní, že dostávajú za pohotovosť málo a frflú, že keby boli lepšie ohodnotení, aj ich výkony by boli iné... no ja si myslím, že ich prístup by sa vôbec nezmenil 😖 🙄 stále im bude málo... oni asi nevedia, koľko zarába taká robotníčka pri páse v továrni alebo nejaký robotník zamestnaný u súkromníka, kde robí od rána do večera a všetku možnú i nemožnú robotu. A keď sa dakto ozve, hneď majú plné sta toho, že môžeš odísť, na tvoje miesto čakajú za bránou ďalší štyria ľudia 😠

ika8
16. sep 2009

fúha, to je dnes večer horúco, ja som iku naobliekala ako minulé dni a bola som ju kuk a mala celé mokré vlásky. tak som ju spiacky povyzliekala a snáď to teraz bude OK 😅

dejna3
autor
16. sep 2009

uf, babyyyyy, bŕŕŕŕŕ 😨 ste sa nejak rozpálili 😀 😀 😀 škoda reči 😅

my sme sa dneska liečili domka, sofinke ešte bolo nedobre, hlavne doobeda, ale k večeru to poľavilo, aj tie soplíky už trošku ustali 😎 tak dúfam, že zajtra už bude oveľa lepšie 😉

ika, a vy ako? 😕

ika8
16. sep 2009

odsávame soplíky ☹ , ešte pokašliava, ale lepší sa to... teplotu už viac nemala (ťuk-ťuk)

dejna3
autor
16. sep 2009

sofinka mala ráno trošku zvýšenú teplotku, len som chytila čielko, ale nemerala som jej, lebo papala mliečko a potom zaspala 😔 a po prebudení sa mi zdala byť už o.k.

ika8
16. sep 2009

tiež už nemeriam teplotu, iba chytám čelo 🙂
vieš, že som asi o 22h myslela na vás, že či je sofi OK? je super, že jej je už lepšie 😵

dejna3
autor
16. sep 2009

🙂 super, že aj ikuške, snáď aj kašlík čoskoro prejde 😉
my tento týždeň ani nejdeme na poradňu - načo tam budeme chodiť na 2 razy, teraz by ju dr. aj tak nemohla očkovať, pôljdeme asi až koncom bud. týždňa...

dejna3
autor
16. sep 2009

aj chodíte von? sofi bola včera s tatom a dedom, ale vôbec jej to neprospelo, skôr naopak ☹ tak ju teraz držím doma, možno v piatok, ak by jej už bolo dobre by sme trošinku vyšli na špacír...

ika8
16. sep 2009

ano, my chodíme von. veď či je vonku alebo vnútri, je to za jedno 😉 teraz je super aj tam aj tam. a keď fúka vietor, máme novú čiapku so šnúrkami, tú už z hlavy nestrhne 😅

dejna3
autor
16. sep 2009

ja hlavne kvôli tomu vetru nechodím... dnes som tiež kúpila čiapku, ale bez šnúrok, lebo mali jednu jedinú so šnúrkami a tá sa mi vôbec nepáčila 😝 tak uvidím, ako v nej pochodíme 🙂

inak bola som kupovať dnes pampersky v dm-ke sa všetci asi vyšaleli s kupónmi, lebo plienky majú total vyrabované 🙄 potom som, chvalabohu, našu veľkosť kúpila v 101

dejna3
autor
16. sep 2009

inak dnes bolo vonku príjemne, teplo, ale nie moc 🙂