Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

kkkatarinkaaa
24. sep 2009

felixko- takze dalsia dvojnasobna mamina je na obzore 🙂
dejna- Karolinku mala jedna holka vedla na izbe, ked sme boli v nemocke 😉

ellen
24. sep 2009

caute..
no ste toho popisali... ze mena... ja som si vzdy myslela, ze meno budem vyberat ja. no a nakoniec to dopadlo tak, ze sme sa nevedli dohodnut, tak sme volali malu Etelka.. 😀 😎
potom sme si vybrali 4 mena, ale moj manzel-pekar volal vsetky deti "babovič" a "babovka", tak som mu povedala, ze ked teda chce, nech ma tu babovku, bude to Barborka a ked nebude vediet povedat R, tak bude baubouka a to uz je predsa skoro babovka 😀 a tak suhlasil...
nic sme netajili, ani pohlavia, ani 3D ultrazvuk, nasi boli z toho hotovi, aj ked najskor hovorili, ze to je vyhodenie penazi, mamine isli slzy, otec bol v nemom uzase... . 😀 ale meno, to nevedeli. takze ked sa mala narodila, tak sme posielali sms-ku, ze barborka je na svete... to bolo otvorenych ust, ze mame Barborku 😀 nikto take meno necakal. ja som chcela Alzbetku, Terezku, potom sme mali este Lindu a nakoniec Barboru... a to posledne je aj tak naj 😀

felixko - no podla teba by soom ja uz mala skusat... ono je to lakave, aj teraz, ked som pozerala dejnine mimi-foto, je to take "tuziace" hladenie... ako hovorime my s mamou, urobit je najprijemnejsie a niekedy aj lahke... hlavne tak necakane... len potom to je niekedy dost problematicke... takze my nie... a keby som aj ja chcela, musela by som si najst na TO niekoho, lebo moj nateraz nesuhlasi 😅 on je v nasom vztahu realista, tak som rada, ze ma drzi za nohu, zatial co mna sny tahaju do vysav... 😵

baby, ja mam od pondelku taku svalovicu... hrozne... a dnes, ze idem cvicit a nikde nikoho a ja uz taka nastartovana, ze cvicenie dnes zrusili, ved to aj vyhlasovali v rozhlase.... skoda, ze v jacovskom a nie v mestskom... 😅 mestsky by som aspon pocula... 🙄

dandulik
24. sep 2009

eelen.........a kde chodíš cviciť??

ellen
24. sep 2009

jaaaj, to tu u nas v dedine do telocvicne 😀

ika8
24. sep 2009

dnes mi jedna známa hovorila, ako sa "postarali" o jej bábätko na novorodeneckom 😠 nemala mlieko a ony mu nedali nič piť 😠 až keď malému zlyhávali obličky na štvrtý deň a dostal vysoké horúčky, kázali jej aby si išla kúpiť do lekárne nutrilon 😠 😠 😠 ony mu vraj nedávali ani cukrovú vodu ani nič... chúďa bolo úplne dehydrované... a až na druhý deň mu dali infúziu 😖 😠 fakt sila...
a k teplej vode v nemocke - od soboty už opäť ide, len nikto nevie dokedy 😖 a jednej kámoške nosil muž 2x denne teplú vodu z domu, aby sa mohla poriadne poumývať šitie 😠 v koľkom storočí to žijeme??? ja som myslela že v 21., ale nemocnica je na začiatku 20.storočia 😠 😠 😠

katinka0000
24. sep 2009

ika: to je fakt des. som si pretierala oci, ci dobre vidim, co si napisala. neskutocne!!!

ika8
24. sep 2009

katinka: ja som myslela, že odpadnem, keď som to počula, ale chlapček už je zo všetkého von, je OK 😉 to je prístup 😠

katinka0000
24. sep 2009

to je. a co ta mamicka? aj sa bude stazovat? lebo taketo veci by sa nemali nechat len tak. co ked na druhykrat sa nieco tomu babatku stane?

katinka0000
24. sep 2009

idem si lahnut a precitat knihu. nico sa dnes nejako budi. uz bol 2-krat s velkym placom hore. neviem, co mu je. ☹
dobru noc!

ika8
24. sep 2009

vôbec neviem, ako to bude riešiť, ona sama bola z toho dosť zle ☹ a ani sa tomu nečudujem. ono je to dosť ešte čerstvé, tak možno si to ešte rozmyslí

dejna3
autor
24. sep 2009

ika, tá foto, kde ste spolu s ikuškou je supeeeer 😵

dejna3
autor
24. sep 2009

katinka, to by si mala vidieť, ako to vyzerá, keď mňa vypustia v nejakom nákupnom centre 😀 😀 😀

dejna3
autor
24. sep 2009

dúfam, že dokedy budem rodiť ja, tak problémy s teplou vodou prestanú 😝 😠 🙄 inak, vážne uvažujem, že v takom prípade idem do PE...

felixko
25. sep 2009

ále baby nie, nie som ďalšia mamina na obzore, to sme len tak strelili, ale asi z toho nič nebude za nejaké 3 rôčky. potom čakajte 😀 😀 😀 😀 😀 a keď to bude skôr, tak sa zadarí 😉 😉 😉

čo sa týka novorodeneckého, mne tiež malá nechcela 2 dni vôbec nič piť, potom mi sestrička z gynekol. poradila, nech si idem vypýtať na novorodenecké glukozu do flašky. a potom som ich stále otravovala, lebo mala sa nechcela prisať a nič nepila. jedna sestrička bola ale zlatá, tá Ninke napriek tomu, že doktorka s tým veľmi nesúhlasila, dala papať UM
aj so studenou vodou mám skúsenosť, hneď po pôrode prvá sprcha studenou vodou 😠 😠 😠 sestrička sa na mňa pozerala, či mi šibe, či neviem pootočiť kohútik, ale vtedy fakt išla len studená voda. potom to už bolo OK. ja som sa sprchovala aj 6x za deň, tiež aj v noci ale to už doma

moja sestra po necelých 3 mesiacoch odchádza z Topolč.nemocnice, je to tam vraj fakt hrozné (ale nie na každom oddelení) ako zdrav.sestra s VŠ musí umývať okná, dlážky, pretože nemajú dostatok upratovačiek...

katinka ja som včera konečne dočítala od Dominika Dána Hriech náš každodenný, nečítala si?

kkkatarinkaaa
25. sep 2009

felixko- PROSIM??????? coze??? umyvat okna atd.????? to co je toto?? 😠 😖 😲

ika- to s tym novorodencom sa mi nechce verit....zda sa mi to az prehnane odvazne zo strany sestier 😕

nada.hope
25. sep 2009

Ahojte pisem z roboty,.................Ika ja tomu pristupu setriciek z novorodenceho , vobec ma to neprekvapuje, ved tie sestricky tam s tymi detickami narabaju niekedy ako z nejakym tovarom, ktory im prejde cez ruky,...................ja osobne s novorodenckým nemam tiez dobre skusenosti 😒 😒 😒 😒

dandulik
25. sep 2009

no hroza čo to tu čítam..................chudatko malinkééé..............mal by tým sestričkam na novorodenockom asi niečo spraviť, aby sa spamatali...........

katinka0000
25. sep 2009

ahojte!

felixko: nie, necitala. je to dobre? ja mam teraz rozcitane knihy od evity urbanikovej. poznas?

inak ta topol. nemocnica je fakt v katastrofalnom stave. ja ked som rodila, tak som nemala ziaden problem so sestrickami. nico sa nechcel prisat, tak mu bez problemov dali nutrilon. ked som ich v noci prisla otravovat, tak boli na mna usmiate. takze s personalom mam len dobru skusenost.

my by sme chceli nicovi uz kupit normalnu postel, lebo podla mna v postielke je mu uz tesno. nepozerali ste uz nieco take? zeby niekto hodil tipa.

felixko
25. sep 2009

katinka Dominik Dán má super knihy, fantasticky píše, s nadhladom, iróniu, humorom, žiadne zbytočné opisy niečoho, čo ťa nezaujíma, kniha ťa chytí hneď od začiatku. mama dostala jednu knihu od neho na narodky, odvtedy kupuje všetky jeho ďalšie. odporúčam. ak ťa bavia detektívky. Urbaníkovú číta segra, aj si kupuje jej knihy, ale zatial som sa k nej nedostala. teraz som si požíčala 3 diely časopisu Moja psychológia, mám čítanie aj na mesiac.

naša malá behá po vonku s babkou, ja pakujem veci, lebo ideme domov, zajtra prídu švagrovci z BA gratulovať Ninke k narodeninám a v nedelu ideme zase naspäť k našim, lebo sú hody a mamina nás pozvala na obed - na kačicu

baby,od včera mám záväzok, že nebudem jesť sladké. aj som sa prekonala. mama o106 vypeká, trochu mám chuť, dala som si len jeden vanilkový rožok 😠 😠 😠 ale aj tak sa držím, lebo ja denne zjem tony sladkého a už to vidím na sebe, zovšadial niečo trí...

teri3
25. sep 2009

ika, ja som si to ešte včera čítala o tom bábätku a ani neviem, čo vlastne na to napísať... 😒 😖 😕 😨 🤐

katinka, my ešte o veľkej posteli neuvažujeme, lebo Filipko sa stále tlačí hlavou dopredu, takže on ešte potrebuje ochranu, aby nevypadol 😉 . Možno potom inšpiruješ Ty mňa 😉

ellen
25. sep 2009

ahojte.. konecne vikend.. teda aspon pre nas :D planujeme, teda skor ja ist na plavaren aj s malou... uvidime...

ta nemocnica... 😝 ale co sa cudujeme, ved to tam nema kto poriadne riadit, kazdy len nadava, pan riaditel sedi na dvoch stolickach, ci sa mylim? lebo ved uz je aj vo velkom krtisi.. tam to tusim chceli predat nemocku za 100 €... katastrofa...

ale zas musim priznat, ja som s malou problemy nemala, ani so sestrickami, ani s doktormi, iba s upratovackami.. na mna vzdy zazerali, ze tam vobec existujem, ked ONI utieraju dlazku.. ble...

dejna3
autor
25. sep 2009

ahojte 🙂

babule, my sme pred chviľou skoro umreli od smiechu 😀 sofinka posúvala vešiak s prádlom, tak som ju začala "hrešiť" že no-no-no... a táto naša malá opička sa na nás usmievala a začala opakovať... vystrčila ukazováčik a kývala rukou, že no-no-no 😀 totálne vešetko opakuje, už si musíme dávať pozor aj čo povieme 😝

idem dočítať 😎

dejna3
autor
25. sep 2009

ellen, aj ja by som už na tú plaváreň šla, sofi je v pohode, ale tento víkend nám to určite nevyjde 😒

dnes som sofi kúpila prechodnú bundičku a rifle na traky, tak už mám dušičku na mieste, už sa môže aj ochladiť 😅
som vymákla... včera mali tovar, takže boli všetky veľkosti 😉

a dnes sme po dlhoooom čase kočíkovali s ikou a adou11 🙂

ellen
25. sep 2009

dejna, to si iba ja planujem. som zvedava, co vymysli moj manzel... ozaj, mozem tam vziat aj koleso? ja si myslim, ze hej...

dejna3
autor
25. sep 2009

hej, tam sa vraj môže v poho koleso 😉 my berieme aj vodné potvorky a krhličku 😀

katinka0000
25. sep 2009

felixko: uz viem. bolo mi hrozne zname to meno autora. moja svagrina cita len detektivky a ja som jej kupila od dominika dana jednu na nejaky sviatok. az teraz ma tuklo, ze odkial ho poznam.

dejna: aj nas nico po nas opakuje. ja normalne vidim, ako sa behom tyzdna zmenil. dneska rano som mu ukazovala knizku, kde su dopravne prostriedky a o chvilu uz vedel ukazat, kde je traktor, helikoptera, bager, ... som bola normalne sokovana. a dneska vecer sme citali zase knihu o zatulanych zvieratkach a sam od seba napodobnil sliepocku ze "kotkotkot", kozicku aj ovecku. sme sa s muzom na seba len pozerali. hrozne dlho som ho to vsetko ucila a zrazu takto za jeden den to na mna vybafol. 🙂

felixko
26. sep 2009

katinka ako keby som čítala o našej Ninule, ped pár týždňami som jej ukazovala, ako pije cica mliečko, čo chodí tatino zarábať do roboty a ona to na mňa vybafla zrazu. ja som skoro onemela, ako si to tie detičky vedia pamätať, len to nevedia ešte povedať.

včera sa naučila povedať čokoláda hovorí, že čokoloko a tiež ako dejnina Sofinka hovorí stále nonono a keď k tomu ešte pridá slovo mama 😀 😀 😀 normálne ma nahreší. a úplne úžasne ju sestra naučila povedať ahoj vykrikuje si avúj avúj

teri3
26. sep 2009

no Filipko toho zatiaľ veľa nenahovorí, ale som bola prekvapená, čo urobil...zo šuflíka vybral krytku na zásuvku a normálne ju prikladal tam, kam patrí...opavil vysávač - a to myslím vážne - nešiel nám vypnúť, iba tak, že sme ho vytiahli zo zásuvky. Ale odkedy je Filipko s vysávačom kamoš, tak sa s ním hral a zrazu to ide vypnúť 😀 . No a tiež mi pomáhal vysávať 😀 . Ale že by po niekom opakoval, ako sa papá z lyžičky, tak to ani náhodou 🤐

felixko
26. sep 2009

teri no veď vy máte doma opravára, my zas demontéra 😀

sofia122
26. sep 2009

ahojte babenky dlho som tu nebola.pekna fotka dejna uz sa urcite tesite na male.ani sofinka este neopakuje.a idu nam vrchne a spodne zuby tak ide vsetko naraz.mi sme zatial zdravy.sofinka uz pomali lepsia a lepsie chodi.ahojte