Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

alicc
7. mar 2010

ahojte kočky,
my sme dnes strávili pekný den vo valci, naši sa boli lyžovať, bol aj moj brat s rodinkou, tak sme so švagrinou robili zásobovačov pod svahom. bolo trošku zima ale slniečko svietilo, tak bolo fajn 😉 😉 😉

alicc
7. mar 2010

dejna ja som teraz brala antibiotiká, dala mi ich doktorka, ved sú aj také ktoré sa aj teraz mozu, ak sa beznich z toho nedostaneš, tak nevidím dovod prečo ti ich nechce dať. vej je horšie pre teba aj pre bábo, ked takto trpíš. 😠

dejna3
autor
7. mar 2010

alicc, veď ja viem, že sa môžu nejaké penicilíny a cefalosporíny... neviem, prečo sa môj doki tak bojí 😕 predošlé tehu som brala asi 5x atb a to hlavne v I. a II. trimestri..

inak, už aby bolo teplo a som vyzdravela... lebo trčím pri compe a som sa dnes zasa realizovala na MMB, tu je môj najnovší úlovok 😀 😀
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8037672

alicc
7. mar 2010

krásna vestička, malá bude herečka 😀

bubinko83
7. mar 2010

sofinka je herečka aj bez vestičky 😉

ika8
7. mar 2010

ahojte,
dejna teba to ale draplo ☹ som zvedavá, čo ti povie doki v poradni na atb... podľa mňa je to tiež treba preliečiť atb
bubinko máš pravdu, sofi je herečka aj bez tej vestičky 😵 ako všetky naše princezničky 😵

ada11
7. mar 2010

dejna, ja fakt nechápem prečo ti doki tie ATB nechce dať, veď sa bežne dávajú a v 3. trimestri nie je žiadne riziko, skôr ak sa to neprelieči 😉 samozrejme uspať by ťa nemohli, ale ty si sa odhodlala na spinál, že? ja som bola na to slabá ☹

bubinko, ja som s Dr. Grin....nebola spokojná 😉 Celkok sá dá Dr. Majtánová a Stumpelová 😉

my sme sa dnes vrátili z chaty zo Súľova, lebo švagrinná tam oslavovala 50-tku, bolo super, tak sa naše kočky vybláznili, tancovali o 106, no mali duracel, lebo vydržali do 22,00 ale fakt aktívne, žiadne ulievance 😀

tak vy už pokukujete po topánočkach, ja dúfam, že Anetke budú nejaké dobré po Maťke, uvidíme 😉

ika8
7. mar 2010

ada: keď my nemáme po kom dediť 😅 tak pokukujeme 😵

katinka0000
7. mar 2010

dejna: vesticka je supis. sofi bude ina manekynka. 🙂

ada: ako sa ma anet? uz keca o stosest? uz ste boli na ockovanie proti MMR?

ika8
7. mar 2010

katinka: ja som sa taaak obávala MMR, ale máme ešte len 7dní po... tak uvidíme ešte za týždeň, či to bolo bez vedľ. účinkov 😒 zatiaľ je to bez (ťuk-ťuk) 🙂

felixko
8. mar 2010

dejna ja keď som pripomenula ráno mužovi, že je MDŽ, tak mi povedal, že keď chcem, pôjde mi dokúpiť jednu obkladačku do kúpelne ☹ no neni zlatý? 😠 takže dopredu viem, že nemusím nič očakávať 😢 😢 😢

ada aj my dedíme topánočky, len neterka je narodená vo februári, Ninka v septembri, takže teraz nám je dobrá letná obuv, jarné sú nám už malé 😖

ada11
8. mar 2010

ika, jasnačka 😉

felixko, ja mám obe bembuľky letné, je medzi nimi len 13 dní a zatiaľ mi nepasujú topánočky, lebo Anet má väčšiu nožičku ako mala Maťka 😉 ale snáď už teraz niečo vyberiem, lebo mám plnú škatuľu a sú zachovalé, tak mi je ich ľúto 😉

bubinko83
8. mar 2010

baby a u tej dr.Grunvaldovej sa treba ist rano zapisat keby sme tam chceli ist?Ako to tam chodi? ALebo nemam prednost ked potrebujem ist s malym? Ved by mali mamičky uprednoistnovat,nie?

bubinko83
8. mar 2010

inak neviete či niesu v TO nove trojičky.Lebo som videla parik v meste a mali dvojičkovsky kočik a jeden normalny.A viem že som ich stretavala aj davnejšie spolu a ona bola tehotna ta kočka.Ze by sa im takto zadarilo? 😕 😅

bubinko83
8. mar 2010

dneska som bola nahnevana v meste,ani sa neda stymi deckami nikde ist lebo lavazza je zrušena,florida sa preraba či čo. 😠 A všade sa fajči no otras.Ja si tiež dam cigaretku ,ale ked idem s Filipkom niekde tak samozrejme hladam podnik kde sa nehuli.A pomaly neni kde ist všade len same herne ,bary a krčmy.Už sa tešim ked pootvaruje letne terasy. 🙂

bubinko83
8. mar 2010

si tu pišem sama zo sebou??? 😀 😕 😀

alicc
8. mar 2010

ahojte,
dejna dufam, že dnes ti už nejaké antibiotiká dali.

my máme doma tiež maroda ☹ , mala má kašel, tak sme boli u doktorky a nechala ju doma, takžesa opatrujeme navzájom. 😉 😉 😉

kkkatarinkaaa
8. mar 2010

ahojte
ja len na skok, lebo Vikinka mi tu uz vyspevuje 😅 taka je z tych zubakov nervozna, bobulka moja 😵
alicc-ja citam a citam, ze v akom ,,valci,, si to bola 😀 😀 a to bola Valča!!!!jaaaaaaaj 😀 my sa tam chystame v piatok...hadam bude pekny cas....aj ked neviem, neviem, ze co z toho bude, pretoze zas mame sopliky 😖
dejna-inak, aj ja som brala v 3. trimestri ATB tusim Amoksiklav....ano, urcite Amoksiklav a pomohol mi 😉 mohol by Silesko volaco poriesit 😉
bubinko- co ja viem, tak Grunwaldova berie deti prednostne a bez cakania, teda aspon tak som pocula 😕 my sme boli objednani za 3,30€ 😠

k MDZ- zeny moje, vsetko naj k dnesnemu sviatku!!! 😀 😝 moj drahy ma dnes 24-ku,. takze ani kvetinka ani nic 🙄 a Valentin? to bola tiez 24-ka 🙄 no co uz.........

a este k tomu ockovaniu MMR...je to take ,,obavane,, ockovanie? ma to take zle vedlajsie ucinky? 😕 😒 uz mi to vypadlo a nemam prehlad 😅

tak sa majte a kecajte dalej, dobruuuu 😔
a este-dnes som kupila mojej hviezde karotku z DMka aj s jablckom a ....nic, plakali sme a plakaliiii ako keby som ju mucila 😅 8

dejna3
autor
8. mar 2010

ahojte,
tak len v rýchlosti:

išla som hneď ráno k obvoďákovi, lebo už od 5-tej som nemohla spať, čo mi bolo tak zle a nemohla som dýchať 😖 dnes už mi dal bez problémov atb - unasyn (penicilínové atb) a na vykašliavanie ambrobene tablety - tiež už aj začínajú účínkovať 😉 (inak tie mi aj síleš doporučil - že sú dobré)
potom som bola na poradni, tam mi porobili všteky odbery a vyšetrenia + prietoky.. všetko o.k. a v piatok si mám dôjsť pre výsledky a pôjdem na interné... od budúceho tt už mám ísť do nemocky, v ktorej chcem rodiť... vraj TO nemocnica ešte nemá podpísané zmluvy s poisťovňami 😝 no ale aj tak pôjdem tam, uvidím, ako pochodím, a iné riešenie sa bude hľadať, až keď to bude nutné...

inak sa dnes cítim ešte veľmi zle, ale dúfam, že tak do 2 dní začnú účinkovať tie atb

inffinity
9. mar 2010

ahojik

jůůůj dejna tam mi je líto že je ti tak zle, myslím na tebe aby se to zlepšilo..Jinak ohledně mimi je super že je vše ok 🙂

a to MMR je co za očkování?? 😕

bubinko já vím jen o těch holčičkách trojičkách mojí kamarádky..ale že by další 😎

dostala jsem k MDŽ růžičku ani jsem to nemusela připomínat, jůůůů jak krásně voní 😝

holki jestli někdo chcete kuki moje aukce na mmb mám tam nějaké hračky na kočárek 😉

http://www.mimiaukcie.sk/vase_aukce.php snad vás tam ten odkaz hodí, kdyžtak mám ID 82716

😎 😎

jinač já furt nevím jaký ten sporťák.. holky kdo to z vás má ten xlander? pisněte mi prosím pro a proti díky díky 😉

krásně nám dneska sluníčkuje svítíčko, kdopak půjde po obědě ven? 😉

zatím pa pa

alicc
9. mar 2010

ahojte babulky,
dejna tak fajn že výsledky - prietoky sú ok, ja som už aj na internom vyšetrení bola a v štvrtok mám poradnu, tak napíšen ako som dopadla, hádam aj mne budú už robiť prietoky a možno už aj termím sekcie dajú. uvidíme. inak sa cítim tak akosi divne, pobolieva ma bruško, som nejaká enormne unavená, ale to je asi preto, že v noci nemôžem spať.

ika8
9. mar 2010

infinity: ja mám x-lander. S vaničkou som bola spokojná na 100%. K športiaku mám výhrady, ale to by bolo možno ku každému dačo. Moje najväčšie výhrady boli: na strieške je priesvitná fólia, aby si videla na mimčo, ale zároveň mu tadiaľ aj pečie v lete na hlavičku 😝 . Dá sa to ale riešiť nejakým štítom, ktorý je dostať na nete, myslím že to bola značka teutonia. A tiež sa zle pripevňuje v lete slnečník - jednoducho na to nie je miesto, ale vraj sa to niekde dá (najlepšie opýtať sa v predajni). A teraz v zime, keď boli také tuhé mrazy, mi pukla výstuž na takej pomocnej strieške, ktorá sa dá vyklopiť dopredu, ale je to funkčné aj tak a nie je to ani vidno 😉 Inak som plne spokojná, otočné kolesá mne vyhovujú, košík je priestranný, konštrukcia dosť pevná. Tak si urob obraz a pýtaj sa na čo chceš 😉

dejna3
autor
9. mar 2010

ahojte,

sŕkam do seba sáčkovú polievku, ale nič iné nezvládnem ukuchtiť 😝 aj tak mi pripadá ako najväčšia "lahôdka" 😀
pred chvíľou tu bol otec a vzal sofi k nim, takže ja konečne môžem polihovať... v noci mo bolo strašne zle, dnes ešte nie je vôbec dobre, ale tuším sa to aspoň nehorší... inak som sa v noci reálne začala obávať, aby som neskončila v nemocke so zápalom pľúc.... kokso, takto chorá som už nebola strašne dávno, dnes je to 6-ty deň a stále nepoľavuje 😒

alicc, u koho si bola na internom vyšetrení? mňa poslali buď k dr. brázdilovi alebo k dr. žemberovi... dúfam, že budúci tt sa už v tej nemocke aj ja dozviem predpokladaný termín sekcie
skoré uzdravenie alicke 😉

bubinko, neviem, ako to teraz chodí u dr. grunwaldovej, ale kedysi sa bolo treba ráno pred 7,00 ísť zapísať alebo objednať na presnú hodinu za 200,- Sk (ja som sa vždy radšej objednala 😝 )
inak s tými podnikmi fakt sila 😖 ja sa už tiež veľmi teším na letné terasy 😵

inffi, to očkovanie sa pichá cca v 15. - 18. mesiaci... rozdiel je akurát v tom, že to nie je "umelo" vyvinutá vakcína ale obsahuje živé mikroorganizmy (to som len tak laicky popísala) a logicky, keď sa naočkuje do tela vírus, tak sa musí organizmus s tým popasovať a je náchylnejší na nejaké ochorenie, resp. reakciu... ale netreba z toho zasa až tak veľmi stresovať, i keď - jasnačka, že každá mama sa bojí o dieťatko 😉

bubinko83
9. mar 2010

dejna neboj ked antibiotika zaberu určite sa ti polepši.Maš asi aj imunitu oslabenu.Ja ked som zostala tehotna pri Filipkovy taku chripku som dostala ako nikdy v živote a horučky asi 40.A vtedy mi dokina povedala že to je tou imunitou oslabenou v tehu a preto sa na teba nalepi každe h....o 😒 Ale vydržiš a zachvilu bude dobre a doplniš si vitaminy ovocim a zeleninkou.Teraz po zime chybaju tie vitaminy aj zdravemu človeku nieto ešte tehotnej.

felixko
9. mar 2010

ahojte,
dejna hádam ATB zaberú, resp. musia zabrať. ja mám imunitu "klop klop" výbornú, ale dva týždne po pôrode som dostala chrípku, nevládala som sa ani o malú starať. potom som dlhodobo brala vitamíny a odvtedy som ani chorá nebola. len v lete som mala zväčšené uzliny, tak som musela brať ATB, inak žiadna choroba.

inffi aj ja som nakoniec dostala darček k MDŽ, drahý nám kúpil čokoládky, pudingy a malej brumíkov. ale osláviť sme nejako extra nestihli, lebo môj drahý manžel býva v poslednej dobe taký unavený, že zaspí skôr ako ja. ani sa mu nečudujem. hneď z práce uteká na byt, porobí čo sa dá a na nejaké manželské povinnosti mu nezostáva čas 😉

kkkatarinka, infinity o MMR očkovaní je téma na MK:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

alicc
9. mar 2010

djna ja som bola u Žemberu, lebo k Brázdilovi nepatrím, u žemberu ma aj sestrička zobrala prednostne, takže som tam nemusela ani dlho čakať. dakujem za alicku

dejna oddychuj ak sa dá, musíš byť strašne vyčerpaná

dejna3
autor
9. mar 2010

alicc, a o koľkej si asi došla na to vyšetrenie? nemusela si ísť hneď ráno? lebo ja chcem ísť najskôr k dokimu po výsledky a potom na interné, len neviem, či ma ešte vybavia, ak tam dôjdem cca o 10-tej? vraj tam býva veľmi veľa ľudí, tak dúfam, že ma nepošlú preč s tým, že mám dôjsť na ďalší deň 😕

alicc
10. mar 2010

ahojte,
nie dejna, ja som tam tiež prišla okolo desiatej a sestrička ako ma zbadala s bruškom, vzala pacienta, ktrorý bol práve na rade a hned ako vyšiel zobrala mna aj ked tam dalsí ludia sedeli, fakt bola zlatá.

ada11
10. mar 2010

dejna, alicc, kedy idete na poradňu dolu do nemocky ? už sa rodí, tak by hádam nemal byť problém 😉 v sterdu a v piatok som v práci, tak ak by ste boli v tomto termíne, tak vás prídem kuki 😉 som tam opd 7,00-9,30 😉 držím vám päste nech si čoskoro prinesiete tie vaše druhé pokladíky 😉

včera som stretla jednu susedku a tiež čakajú prírastok v júli a to prvé mimi má 14 mesiacov - obaja chlapci 😉 toľko sa rodí detííííí...tak na to tretie kolečko sa pridávam... 😀 😀 😀

katinka, Anet rozpráva tak normálne, primerane veku 😉 ej....ale šinter to je veľký...bola som u očnej a tam bola relatívne kľudná a dokina, že ty si riadny šibal 😀 😀 😀 keď ona kuki tými veľkými modrými očkami - len čo by mohla vyparátiť 😉

ada11
10. mar 2010

dejna, konečne, že s tebou začal doki niečo robiť, už mohol minule 😠