Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

felixko
4. apr 2010

ahojte,
tak my už sviatkujeme na novom 🙂 býva sa nám dobre, je tu božský kľud, Ninka sa nevie dospať, zvykla si veľmi rýchlo. len dnes znovu dostala kŕče, dva krát ju prehnalo, takže zase sme mali uplakané dopoludnie.
neviete, aké homeopatiká sa môžu dávať deťom pri bolestivých kŕčoch bruška? nemáte s tým žiadna skúsenosť?

sofia122
4. apr 2010

ahojte babenky mozno su uz nase maminy uz domka?felixko je mi luto ze ninka dostala znovu krce ked mi sofia mala hnacku tak mi povedala doktorka aby som dala sofie dietu tak som jej nemohla dat ani mlieko mala nen banan,suche kekse,piskoty.a preslo jej to do 3dni a bolo po vsetkom.neziedla mala nieco co by jej uskodilo.skus jej dat dietu a uvydis.

ika8
4. apr 2010

pekný veľkonočný pondelok prajem 😉 a pridávam foto z dnešného večera, ako to ike dobre "šibe" 😀 😀 😀

dejnas
5. apr 2010

ahojte, aj ja prajem peknú veľkú noc! 🙂

dnes sme sa vrátili z pôrodnice 🙂 všetci odpočívame a uživame si spolu ako rodinka 😉
alicc pustili už včera, nás si tam ešte jeden deň nechali, lebo sami má problém s papaním... zajtra s ním pôjdeme na krčné, lebo má prirastenú uzdičku na jazýčku a preto sa mu aj horšie papá ... bude sa to musieť trošinku nastrihnúť (nič strašné, robia to vraj bežne, ja som to tiež mala ako bábätko)
inak sa cítim, vzhľadom k tomu, že som pár dní po operácii, veľmi dobre.... bolia ma skôr kríže z toho nemocničného nepohodlia, než rana... sestričky nás chválili, že sa dobre a rýchlo zotavujeme, dokonca vraj lepšie než mnohé kočky po klasickom pôrode a pred doktormi nás nazvali "naše hviezdy" 😀 😀
inak sestričky na pooperačnom - klasika - veľmi príjemné a ochotné, ale teda - určite to aj alicc potvrdí - sestričky z novorodeneckého to isté 😉 chodili nás často pozerať, pomáhali s bábätkami a boli fakt veľmi milé 🙂

ďakujem ešte raz všetkým za gratulácie, aj za sms-ky 🙂

dejnas
5. apr 2010

ika, tak máte teda aj vy doma šíbača 😀 😀 😀

ada11
5. apr 2010

dejna, tak super, že ste už domka 😉 teda, alicc pustili dosť skoro po sekcii, veď tak púšťajú po klasickom pôrode 😕 prečo malinkému nenastrihli tú uzdičku v pôrodnici, veď to je otázka pár sekúnd 😉

prajeme ešte pohodový pondelok 😉

dejnas
5. apr 2010

adi, aj mňa doki prepustil už včera, ale kvôli malinkému sme museli ostať... no veď vravím - cítili sme sa o.k., tak nás mohli pustiť skôr vzhľadom k sviatkom 😉
inak, mne to prišlo včera aj ľúto, lebo som sa už predčasne tešila domov a napokion sme museli ostať do dnes, navyše už sami na izbe ☹
na tú uzdičku nám doporučila dr. čerešňáková primára ORL, no ten tam bude až po sviatkoch... vravela, že on to robí veľmi precízne a jemne 😉

ešte sranda: kto sledujete ordináciu v ružovej záhrade - dnes nás prepúšťala pediatrička - dr. havranová 😀 som si to meno neskoro všimla, inak by som to istotne okomentovala 😀

ada11
5. apr 2010

dejna, teda vy ste herečky, môžte rodiť každý rok 😀 no...to má niekto protekciu, ak ho prepúšťa Dr. Havranová 😀 😀 😀 vy si tú ordináciu urobíte aj v pondelok 😀 😀 😀 aj Maťka mala skrátenú uzdičku, jej to robili v NR, keďže som tam rodila, ale potom sa jej to znovu zrastlo ☹ chceli jej to robiť v celkovej narkóze, keď mala 15 mes. ale ja som nesúhlasila, tak som jej takou drevenou loaptkou dvíhala jazyk, aby uzdička povolila 😝

bubinko83
5. apr 2010

ahojte,prajem krasne sviatky. 🙂

dejna gratulujem k drobčekovi .Hlavne nech ste zdravi .Sa tešim na fotečky ked sem hodiš.Je Samko tiež cely tata ako Sofi? 😉

alic aj tebe gratulka samzrejme k malej princezničke. 🙂

inak kočky ste si to dobre "naplanovali"aspon ste nemuseli upratovat ,varit ,vypekat atd.................. 😀

ika8
5. apr 2010

dejna: vitaj 😵

ada11
5. apr 2010

bubinko, čo máte nové ?

ika, len samé chvály som počula na vašu malú princeznu od pani susedy 😉

ika8
5. apr 2010

ada: dnes mi susedka hovorila, že ste tu včera boli... my sme boli poobede pozrieť veľkých havinov a potom sme išli k našej babke... a syrček chutil?

bubinko83
5. apr 2010

ada,ani nič nove.Iba Filip je jak čert asi mu idu zase zuby,lebo inak si to neviem vysvetlit.Budi sa jak novorodenec a cez den stale mrnči za všetko.Najlepši je ked je vonku teplo a možme byt na piesku.Tam mu neni vobec nič. 😉 A vy ako sa mate? Už ☹ dame niekedy stretko.Ale ten čas tak strašne letiiiiiiiiiiiiiiiiiii,ved pred nedavnom som sa chystala na vianoce a teraz sme už skoro po velkej noci 😲

ada11
5. apr 2010

ika, hm....a ako....... 😉 je veľmi dobrý, len sa rýchlo míňa.....čím to bude ? 😀 😀 😀

bubinko, aj Anet je rada na piesku a na hojdačkách, my ich máme za činžiakom, takže stále kričí hojdán, hojdán... 😀 a piesok sa jej tiež páči, no ale musím dávať pozor, lebo ho aj koštuje 😝 😝 😝 Maťka má zase nejaké črevné problémy, tak mám nervy aby to nedostala aj Anet, lebo to by nám zaručilo nedobrovoľný pobyt v nemocnici 😠 😠 😠 takže som ako na ihlách, keď Anet niečo žuje, tak len pozerám či ide vracať alebo sa nič nedeje 😝 no a to máš pravdu, strašne to letí 😉 hm....kedy naše boli také bábätká ako majú dejna a alicc 😉

kkkatarinkaaa
5. apr 2010

ahojte
aj ja vitam alicc a dejnu doma 😵

felixko
5. apr 2010

ahojte,
babenky vitajte doma z pôrodky, dúfam, že detičky budú poslúchať a nechajú maminky vyspať 😉

my sme dnes mali celkom fajn deň, aj keď Ninka ešte nie je OK, má prísnu diétu, ráno plakala, lebo chcela zjesť čokoládového zajaca polevačom... 😠 , ale nemôžem jej dovoliť papať čo chce, lebo mám obavu, že zas dostane kŕče.

polevačka dopadla dobre, náš tatino bol ohľaduplný a polial ma len trošku teplou vodou zo striekačky, aby sa Ninka nenalakala. inak, tej vody bolo na dnešný veľkonočný pondelok až až, celý deň lialo ako z krhly... 😝

alicc
5. apr 2010

ahojte babulky,
tak sa aj ja hlásim a dakujem všetkým za želania všetkého dobrého, včera som akosi nestihla.
dejna má vo všetkom pravdu, sestričky boli fakt ukážkové a zotavovanie ide celkom dobre.
my máme za sebou prvú noc doma a to bol teda zážitok, malá koncertovala do pol štvrtej v noci, potom naložila do plienky a spala 🙄 . takže sa teším na dnešnú noc. inak cez den bola ukážkové bábo, len papala spinkala. tak uvidíme aká bude táto noc.

ada11
5. apr 2010

alicc, alicka bola kľudné bábo ? 😉 inač naši rodičia sa poznajú, stretla som tvoju maminu, keď išla z pôrodnice v stredu 😉 a sme kolegyne z fachu 😉 ináč ak si budete chcieť oddýchnuť, ty alebo dejna, tak postrážim malé, veď my nespávame dotera, normálka 5 krát hore a to musí byť dobrá noc 😉 😝 papať im mám čo dať 😀

ada11
5. apr 2010

ozi, aj sa vám alicc, dejna darí dojčiť ? 😉

ika8
5. apr 2010

adi, som rada, že vám chutí 😉 a hojdačky ani my nikdy nemôžeme obísť 😒

ika8
5. apr 2010

a ešte som zabudla: včera sme boli kuk veľkých psov a ikuša sa nemohla od nich odtrhnúť, hoci na začiatku sa bála. Ona je zvyknutá iba na tých malých sídliskových a toto boli nemecké ovčiaky a jeden staford 😕 a ten sa jej páčil najviac 😅. No a v noci spustila: mama hap - hap. Isto sa jej o tom aj snívalo 😵 No bola zlatá 😵

duracelko
5. apr 2010

ahojte maminy. prepacte ze sem vstupujem, ale potrebovala by som poradit kam sa chodievate s detičkami kúpať v tomto jarnom počasí. ideme o 2 týždne do piešťan a plánovala som aj kúpanie. páčia sa mi Malé BIelice ale tam je napísané že nie je vstup pre deti do 3 rokov. prosim za nejake typy do IP, veľmi veľmi dakujem 🙂 🙂 janka

jankapiknova
6. apr 2010

ahojte maminy,dnes mame zas nepekne počasie a besny vietor ☹
duracelko- my sa tiež niekam strojime na vikend aj kupat,ale ešte tiež neviem kam,musim okuknut niečo na nete,hlavne vhodne pre maleho aby bolo 😉

felixko
6. apr 2010

ahojte,
dejna, alicc a ako vaše malé princezné Alicka a Sofinka zvládli dni bez maminky? tipujem, že lepšie, ako maminy bez nich 😉

ika aj Ninka rozpráva zo sna, dnes vykrikovala pékene..niečo sa jej asi páčilo a potom fúj, fúj...dnes zase hladkala pri papaní lavicu a hovorila mój kamalát 🙂 to pochytila odo mňa, lebo sa začala báť vysávača, tak ho chodíme pozerať a hladkať a ja jej hovorím, že vysávač je náš kamarát 😝

čo je to vonku za počasie, včera pršalo celý deň, dnes nenormálne fučí, ešteže je apríl.. 😖

bianka234
6. apr 2010

ahojte, felixko, neverím vlastným očiam, môj malý má za pár dní rok a pol a vytešujem sa ako malé decko že teraz 2 dni po sebe vôbec vypustí zo seba zvuky zvierat hádam ale ôsmych. Jak som sa doteraz tešila? A to čo, tvoja malá ? Že môj kamalát. Minule aj vykrikoval zo sna ale len goool. 😀 Celý tata, aj ten keď príde z tréningu a zaspí len mu nohy a ruky lietajú po posteli. 😀

dejnas
6. apr 2010

ahojte,
tak sme dnes absolvovali "šnúru" po doktoroch... boli sme na očko tbc, u krčiara a stihli sme aj pediatričku... tá bola aj so sestričkou prekvapená, že už je sami na svete 😀
primár na krčnom nás bez problémov (nemali sme doporučenie od obvodnej) vzal, malinkého pozrele, na vatičku dal nejaký umŕtvujúci roztok a nastrihol mu tú uzdičku... trvalo to ozaj len minútku, ani to nekrvácalo, len trošinku krvi bolo v slinkách... tak sme radi, že to máme za sebou 🙂
prvú noc sme mali takú "zaujímavú"... asi od 1,00 do 2,00 boli vresky vreskúce, plačkala aj sofi, lebo ju zobudil, potom sme sa napapali a drobček spinkal do 7,15 😨 som nechápala 😕
adi, čo sa týka dojčenia - u nás to bol veľký problém, keďže kvôli tej uzdičke sa mu nie vždy darilo prisať a potom sa vyjedoval a už to vôbec nešlo... takto sme sa trápili aj 1,5 hod. a malý vycucol sotva 30 - 40ml... takže sa nám zo 2 razy "ušla" v nemocke aj Beba, keď už sme boli obaja vysilení, a aj dr. v pôrodke mi kázala prikrmovať... ale teraz doma si v kľude poodsávam a zatiaľ sa zdá, že mám mlieka tak akurát, snáď mu bude stačiť... keď sa mi zahoja bradavky, určite si ho budem prikladať, ale teraz aj tak musíme kontrolovať, koľko kedy spapá.... takže ešte sama neviem, ako to dopadne, teraz sa mu už snáď bude dať lepšie prisať, keď má ten jazýček voľný

dejnas
6. apr 2010

my máme hojdačku doma, takže sofi je v nej každú chvíľu 😀
babuľky, sofi nám teraz pripadá veeeľmi veľká 😅 je to také čudné, doteraz bola náš drobček malinký a teraz pôsobí tak nejak veľká 🙂
zatiaľ robíme všetko možné, aby nemala dôvod žiarliť, zapájame ju do činností okolo samka, napr. sama od seba vezme špinavú plienku a uteká ju vyhodiť 😀 (ale po sebe to neurobí 😀 😀) je podarená, chce sa deliť s malým o čajík, o rožok, ona by ho už najradšej kŕmila lyžičkou 🙂 samozrejme občas sa urazí, keď ju zahriakneme, lebo by mu nechtiac aj ublížila... no tak, ale nejak to musíme ustáť... aj návštevám sme nakázali, aby si v prvom rade všimli sofi, keď dôjdu, až potom kuki malého... aby nemala pocit, že už nikoho nezaujíma...
čas bezo mňa zvládla sofi vynikajúco, až na to, že ju cez sviatky úplne "rozbesnili" tetušky a ujovia, čo došli na veľkú noc a vidia ju len zriedka 😝 ale inak vzorne gazdovali s tatom 😉

kkkatarinkaaa
6. apr 2010

dejna-no Sofinka musi byt podarena 😵 a drzim palce, nech vam -tebe aj alicc to dojcenie vydrzi co najdlhsie...my sa cicikujeme doterz 😀 a duuufam, ze este aj budeme a je to super 😵 bude mi velmi velmi luto, az to raz skonci.... 😨
a maly teda pekne v noci spinkal... 😕 to my tak min 2-3x za noc sme hore 😝
inak Viki sa pekne polepsila s papanim 🙂 uz nam konecne zacalo chutit...ved mame uz 8kilkov 😅

dejnas
6. apr 2010

katarinka, som zvedavá, aká bude dnešná noc... dúfam, že som nezakríkla,... celkovo by som bola spokojná, keby aspoň nejaké 3 - 4 hoďky v kuse prespal 😉

bubinko83
7. apr 2010

dejna,Sofi musi byt velmi podarena pri bračekovi.Aj ja som rozmyšlala presne nad tym že aky by bol Filip velky pri menšom surodencovi.Ale musi to byt krasne ked ti pomaha a tak 🙂 Už sa tešim na fotečky Samka,určite je zlaty ved nema byt po kom škaredy.Taky uzliček malilinky 🙂