Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ika8
9. jan 2010

teri: a to ti dala dr tip alebo si to naordinovala sama? no ikuša mala iba raz atb a vtedy jej akotak chutilo. Ale možno to budú naozaj zuby ako písala dejna. dnes som jej opäť šáhla do pusy a niečo sa tam zasa pohlo 😕 idú asi dve vrchné stoličky

dejna3
autor
9. jan 2010

ika, ja som ani nedopozerala, fakt to bola blbosť 😝 😝
ja by som tie kvapky asi hneď nedala, veď ikuška ináč celkom dobre papá, to len občas štrajkuje, nie?
sofinka, keď jej išli naposledy tie zúbky, mi ani nedovolila zubnú kontrolu 😝 asi to mala tak citlivé, že ju aj každý dotyk bolel... dokonca aj ten gél, keď som jej chcela dať, tak sme zápasili... ale zas, potom bolo vidieť, že sa jej uľavilo trošinku 😉

ika8
9. jan 2010

veď ja jej to ešte nejdem dávať.. inak pokiaľ bude do tatkovej rodiny, tak to bude ako modelka 😅

ika8
9. jan 2010

a ešte k tomu filmu: úplná strata času a vraj to má až 5 voľných pokračovaní ... a potom sa v amerike čudujú, že tam ľudia páchajú ohavnosti.. veď majú dobré návody 😠 😒 a podtitulok bol hrôza na slovensku a celé to bolo v čechách 😝 😀 američania majú z toho asi hokej 🙄 🤐

monnika
10. jan 2010

Ahojte, tak sa pridavam aj ja 🙂

felixko
10. jan 2010

ahojte,
vitaj monnika opäť medzi nami, ako sa mávate? drobček poslúcha?

my sme sa pred chvíločkou vrátili z prechádzky, boli sme aj s tatinom, Ninka celou cestou vykrikovala na veci, ktoré zbadala, že sú pekené, pekené bolo auto, mláky, stromy...všetko. teraz sa fintí, otvorila skrinku a vyťahuje čiapky, šály, podbradníky, keď si ich nasadí, tak sa chodí pozerať do zrkadla. typická baba. už sa nevzrušujem tým, že máme všade bordel.

zajtra ideme k tej doktorke na poradňu, držte nám palce.

ada11
10. jan 2010

ika, Nutrolin B sú probiotiká, takže tým takmer nikdy nič nepokazíš 😉 no a k tým mieram, ja neviem, čo by ste mamičky chceli, aby každé dieťa bolo valibuk? 😀 veď 80 cm a 9 kg je v podstate priemerná váha na ten vek, takže Ikuska je suprová 😉

felixko, mne Anetka strhne z radiátora aj utierku, urobí si z toho sukňu a každému sa ukazuje so slovami aha,aha 😀

dejna3
autor
10. jan 2010

ahojte 😉
monnika, vitaj 😉 si priamo z TO alebo okolie?

ada, ja som písala ike, že by som tie kvapky nedávala hneď... tiež som si všimla, že sú probiotiká, a aj tak si myslím, že ikuška nemá taký problém s papaním, že by ich bolo treba 😉 ale jasné, že uškodiť nemôžu 😉

naša sofi zasa včera začala strhávať prádlo zo sušiaku - a po jednom kúsku mi ho nosila 😝 ešteže bolo už suché... bola taká zlatá, keď priniesla prvý kúsok, tak som jej poďakovala a ona začala nosiť hneď ďalšie a ďalšie 😝 😀 😀 😀 a bola šťastná, že "pomáha" 😀

felixko, držíme pästičky 😉

dejna3
autor
10. jan 2010

my sme dnes upratali vianoce, zas je tu o trošku viac miesta 😀 stromček mi chýba, vždy som ho večer rozsvietila 😵 , ale aspoň už nemusím striehnuť na sofi 😅

teri3
10. jan 2010

ika, mne to poradili v lekárni a ten nutrolin poznám už dávnejšie, asi 2-3 x som si dávala tie tobolky - pre dospelých 😉 . A ako Ti dnes papala Ikuška? Filipko už papá celkom v pohode (akurát že stále z fľašky), ale veru papal menej, keď mu išla prvá stolička. Ale pri druhej v pohode. Ono vraj tuším viac bolia horné zúbky

dejna, aj my sme dnes spratali stromček - a to bola všetka vianočná výzdoba, ktorú sme mali 😕 . Ani neviem, kde máme ostatné ozdoby (nebolo ich zas tak veľa) a to už sme presťahovaní vyše 1 a pol roka 😅

no a keď už hovoríte o tom, čo robia vaše kočky, tak Filipko zase skoro stále tancuje. Teraz počúvame jacksona a pred chvíľou normálne takmer robil moonwalk - šiel dozadu 😀 😀 😀 . Už dva krát mu na návšteve púšťali detské pesničky, ale to nie je preňho - on už v brušku prejavil svoje sympatie k tanečnej hudbe - vždy pri jednom dvoj-CD-čku mi naskakovalo brucho 😀

dejna3
autor
10. jan 2010

teri, my sme stromček aj ozdoby kupovali tento rok, doteraz sme mali len taký mini... ale kvôli sofinke sme chceli už poriadny 😉
ozaj teri, keď dedukuješ, tak nezabudni, že výbavu pre sofi som kupovala neutral 😉 - tadiaľ cesta nepovedie 😀 😉

teri3
10. jan 2010

hm, a ja som si už v duchu myslela, že som uhádla 😅 . No nič, tak teda zostávam pri pôvodnom tipe-chlapec 😕 😀

dejna3
autor
10. jan 2010

veď som písala, že sa neprekecnem 😵
myslela som, že ty si pamätáš, ako sme chodili na nákupy a ja som všetko nakupovala neutrálne, lebo princezná sa nechcela ukázať 😉
takže to čo už mám, využijem - tak či tak 😀 😀

ika8
10. jan 2010

ahojte,

monnika vitaj

tak a ja hlásim hornú stoličku jednu vonku a druhá bude čoskoro... aktuálny stav je 11zubov 😉 a 12. na ceste 😵
dnes sa napapala celkom dobre, u babky si dala perkelt s haluškami, ale halušky skoro vždy skončili na koberci a potom v bruchu štvornohého vysávača 😵 takže u babky sa všetko zúžitkuje a ani robota s tým nie je 😅 😀

ada11: ale keby si videla tie ikine rebrá 😕 ale dr. hovorila, že nie je vychudnutá a že je to v pohode 😉

dejna3
autor
10. jan 2010

ika, aj sofinke ide teraz ľavá horná stolička - už 13-ty zúbok 😉 vpravo dolu jej totiž vyšli hneď dve naraz vedľa seba...
my sme dnes merali sofi - 79cm a váhu nevieme...
inak som si dnes na mk čítala príspevky v téme hmotnosť a dĺžka 1-ročných detí, a ada má pravdu, ikuška je úplne v norme 😉

teri3
10. jan 2010

dejna, vidíš, na to som už zabudla, že si kupovala neutrálne vecičky, lebo čoskoro po pôrode si začala kupovať ružovú mačičkovskú výbavu 😀 😎 . No a Sofi sa pekne rozbehla so zúbkami 🙂 aj s papaním 😀 😀 😀 . Filipko má teraz 10 zúbkov

ika, to je fajn, že už ikuška lepšie papala, tak v tom bol isto bol ten zúbok. A ikine rebrá si viem predstaviť, má ich asi také, ako Filipko 😀

ahoj monnika, Tomáško je septembrový?

bubinko83
11. jan 2010

ika ,mala Ikuška ma vahu uplne v poriadku,aj naš Filipko važil v roku necelych 9 kil a meral 77 cm. 😉 No čo už každy sme nejaky a my sme s mužom tiež moc do vyšky nenarastli,takže v pohode.A dokina sa nad tym tiež vobec nepozastavila,lebo ked sa pozrela na Filipka vobec nevypada chudy.Je taky akurat.Aj my už mame 13 zubkov. 😵

alicc
11. jan 2010

ahojte,

dejna: pôrod sme s doktorkou(vždy ked idem do poradne je tam niekto iný) ešte nespomínali, ale ja si chcem vybaviť kerekovú a kedže som už raz mala cisársky, tak predpokladám, že budem mať aj teraz.

22.1. idem do poradne a budú robiť aj sono tak som zvedavá ako je malá princezná otočená , lebo mne sa zdá , že zas opačne(zadočkom dole) , tak ako aj Alicka. no ved uvidíme.

a k tomu baleniu, ja už z toho začínam mať mierny stres a asi by som už najradšej mala všetko doma, takže do konca januára by som to chcela stihnúť, nech potom nechaosím.

felixko
11. jan 2010

ahojte,
no tak my sme už doma z poradne. nakoniec sme vakcínu nedostali, pretože Ninka mala mierne zapálené hrdielko. dr. nám vzala pre istotu výter. čo sa týka uzliniek, povedala, že je to u detí bežné napr. pri raste zúbkov /dnes ráno sme našli dve nové prerezané stoličky - ani nevieme kedy vyšli/..uzlinky máme natierať octanovou masťou a sledovať. preventívne dávať Panadol a Nurofen na zníženie zápalu. tak som o čosi spokojnejšia. no a miery máme: 79cm a 10.800g.
zrovna nám je veselo, lebo susedia o106 vŕtajú, Ninulka by chcela spinkať, ale asi to nepôjde.

ika s tým štvornohým vysávačom to bolo dobré 😀 😀 😀

dejna aj my sme mali mini stromček, ale už sme ho zbalili a dávame ho babke. o rok, keď už budeme na novom, chceme kúpiť živý stromček, už len pre tú vôňu ihličia

dejna3
autor
11. jan 2010

ahojte,

felixko, super, že tie uzlinky nie sú nič vážne... tak nech ten zápal rýchlo prejde 😉

alicc, aj ja by som chcela dr. kerekovú... môj doki po 36tt posiela na poradňu do nemocky, tak potom ju poprosím, aby sa ma ujala 😉
ja si tento mesiac chcem kúpiť nejaké nočné košele a papuče do pôrodky, lebo tie, čo mám sú už fakt len na doma 😝 😀
a ak budem mať čas, tak zatiaľ aspoň povyberám tie mini vecičky z perínáča a dám ich niekam bokom... prať budem určite až v polke februára 😉

kika, a ty si kde, dúfam, že ešte nerodíš? 😅
dnes ma akurát napadlo, že ako pekne ideme po sebe rodiť - všetky 3 z jedného oddelenia 😀 😀

ika8
11. jan 2010

ahojte,
tak dnes sa ukázala aj štvrtá stolička a mám taký dojem, že stihli vyjsť všetky štyri za jeden týždeň 😝
felixko: aj ike sa trošku zväčšuje niekedy uzlinka na krku a tiež to bude zo zubov

ada11
11. jan 2010

ika, čože už štvrtá? 😕

alicc, dobre predpokladáš s tou sekciou, aj ja mám dve 😉 a ani nediskutovali so mnou na tému prirodzený pôrod 😉

ika8
11. jan 2010

ada, áno, má už 12zubov 😉 a ešte 8 nás čaká 😅 a anettka už má koľko?

dejna3
autor
11. jan 2010

ika, to ste mali podobne ako my... akurát sofinku do toho ešte aj tá choroba sklátila ☹

dnes sme boli v meste, ale nejak sme podcenili počko a vymrzli sme fajne, tak sme sa šli ohríať a najesť k babke 😀

ika8
11. jan 2010

dejna: ika ako obyčajne si nenechala rukavice a nechcela ani držať ruky vo fusaku, tak sme s revom utekali k babke, lebo jej asi mráz vošiel za nechty 😒

dejna3
autor
11. jan 2010

sofi síce mala rukavice, ale potom si v obchode vyvrešťala rožok a ten jedla aj vonku, takže tiež išli rukavičky dolu.. a ja, aby som nevyzerala ako krkavčia matka, som si radšej dala aj svoje dolu 😝 😝

ika8
11. jan 2010

dejna: no ja trpím rovnako 😉 tiež automaticky idú rukavice dole 🙂

dejna3
autor
11. jan 2010

hehe, dnes sme sa nasmiali na sofi - včera sa tu tuším spomínali parádnice - tak herečka dnes chodila a každému ukazovala bodynko, ktoré mala oblečené s mačičkou a minnie 😵

ika8
11. jan 2010

to u nás nepoznáme... ika si povyťahuje veci na pranie a s tými sa promenáduje a všetky si naťahuje na hlavu alebo vešia na krk...najradšej má pančuchy

dejna3
autor
11. jan 2010

aj to poznáme 😀 tiež si všetko vešia na krk alebo hlavu 😀 😀 😀
dnes chodila po byte s mojím tričkom, prehodeným, ako šál