Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

kkkatarinkaaa
12. apr 2010

caute holky
ellen-veru veru, ale to leti...uz len moja Viki bude mat 8 mesiacov!!! 😅 😵 idem ja kupoat malu, uz je nervoznucka a zajtra vas dovcitam 🙂

ika8
12. apr 2010

ahojte,
ellen - jeeeej, ty si tu fakt nebola dobre dlho 🙂 keď budem ja v práci, isto tiež nebude čas na MK 😒

a hlásim, že ika má na čele ani nie modrinu, ale černinu 😝 včera ukončila našu návštevu u známych nárazom čela do stoličky - samozrejme mojej. A keďže som cítila aká to bola šupa, tak som sa v celku aj tešila, že netečie krv. Lebo ona behala a potkla sa na prahu a presne čelom do nohy mojej stoličky. To bolo plačuuu a slzy nikde 😅 fakt ani jedna slza, teda ja by som pri takej rane asi zaplakala 😕 😅 Najskôr mala velikánsku modrú hrču a dnes ostala iba tá černina - ešte dobre, že sa ešte nosia čiapky 😵
Inak som si u ikuši všimla, že keď si poobede pospí tak 1,5hoďky, tak lepšie spí aj v noci. Keď cez deň nespí, alebo len krátko, to býva krutá noc 😝

a k bývaniu: my máme dvojizbák a isto sa nikam nechystáme - aj na toto máme hypotéku 🙄

jankapiknova
13. apr 2010

aj naš maly lepšie v noci spi,ked si aj cez den pekne pospi
a čo sa tyka byvania,tak my to budeme tiež riešit niejakou tou hypotekou,lebo keby čakam kym našetrime tak sa stahujeme
v 60-ke. 😒

alicc
13. apr 2010

ahojte,

katinka ano kojím a zatial to vychádza cca každé tri hodiny, jasné plus mínus nejaká pol hodinka. v noci sme hore 2x, takže zatial je to v pohode 😉 .

katinka0000
13. apr 2010

ahojte!

alicc: tak to je super. aj nico dobre spaval, ked bol taky malicky. vydrzal aj 7 hodin bez papania. teraz sa mu to trochu otocilo. 😀

felixko
13. apr 2010

ahojte babule,
my sme u segry, lebo susedia robia omietky a to teda u nás riadny rachot.

dejna super, že detičky sú také poslušné a zvládate to. skús Sofinku natočiť aspon na mobilný telefon, musí byť perfektná, ako tancuje. naša také variácie ako ty opisuješ neovláda, tancuje ako medveďko.

alicc, lucia ani ja si neviem cez deň pospať s malou aj keby som chcela. tiež buď varím, alebo upratujem. teraz je toho upratovania viac, lebo stále niečo na byte dokončujeme, spratujeme...

ika to fakt malá vydrží celý deň bez spánku? naša vždy musí aspoň na hodinu zalomiť. pokiaľ cez deň vydrží spať viac ako hodinu, potom má aj nočný spánok kvalitnejší a nebudí sa - paradox.

k tomu bývaniu - ani my sa zatiaľ nechystáme presťahovať, teda aspoň najbližších l5 rokov. do budúcna plánujeme kúpiť dom, obidvoch s manželom nás to láka. zatiaľ sme to riešili bytom, aby sme sa nemuseli veľmi zadĺžiť.

felixko
13. apr 2010

ozaj, a doma sme zase chorí, s mužom sme chytili tú črevnú chrípku od malej, ja som už bola včera fit, no veď ako žena som aj musela, lebo malá nepochopí, že maminku niečo bolí,takže choroba sa dala na ústup. drahý dostal aj teploty, tak je s nami doma celý týždeň. malá stále za ním chodí, túli sa k nemu, napriek mojim zákazom, aby sa k nemu nepribližovala, aby znovu neochorela, ale ona ho len hladká, chodí mu čítať knižky, vykrikuje naňho tatičko dušane, je zlatá, ako starostlivá maminka.

katinka0000
13. apr 2010

felixko: no super. ninocka sa vyliecila a ste chori zase vy. ale to je teraz asi take chorlave obdobie. stale odniekial pocujem, ze je niekto chory. ☹ ☹

kkkatarinkaaa
13. apr 2010

caute
felixko-no Ninocka musi byt zlata 😵 celkovo su dievcatka ze vraj viac naviazane a citovo lipnu na oteckoch 😔

lucia563
13. apr 2010

No veru, tie vazby 🙂 my dvaja s Filipkom, ked sa budeme mat ,,rozlucit,, napr. on do skolky ja do prace, tak to bude asi veeelmo tazkeee 😔 a mam pocit cim je starsi tym je na mne nalepeny intenzivnejsie

...a Ninus je zlata, ze sa tak stara o ocinka, nas choroby tento rok, ci skor zimu obisli, klop-klop 😉 tak rychlo hes hes aj od vas

jankapiknova
14. apr 2010

lucia - ja mam ten isty pocit,čim je maly starši tym je viac a viac na mne nalepeny 😉
každu maminu to teši len tažke budu prve lučenia,ked sa pojde do školky ☹

lucia563
14. apr 2010

...dobre ranko,

...a zas len leje a leje, to bude zabava.... 😠

Janka, no ja mam pocit, ze si od Filipka za cely den ,,oddychnem,, len ked behnem vecer do kupelky... 😉 nic v zlom, ale kolkokrat si hovorim, ze uz by som si aj nejaky cas pre seba mala vyhradit, ale ten sa tazko hlada... 😔

jankapiknova
14. apr 2010

no ja si od neho odychnem trošku vačšinou ked dojde manžel s prace,dost lipne aj na nom takže je aj na nom potom nalepeny, a dost často chodia von potom ,tak ja mam chvilku pre seba, len v poslednej dobe nam to počasie nedovoluje 😠
až cez vikend hlasia pekne 😉

lucia563
14. apr 2010

...no my sme sa nenidavno stahovali a muz ked pride z prace, tak sup nieco robit a cez vikendy je to podobne....no ale jasne ked takto prsi a nic sa neda, tak sa bavia dnu 😉 ...

jankapiknova
14. apr 2010

no nas čaka tiež stahovanie tento rok,teda dufam a pevne verim, takže tiež bude čo robit okolo bytu a nebude tolko času na maleho no ale každopadne sa tešim,už aby to tu bolo 😉 aj ked viem že to bude o nervy niekedy 🙂

lucia563
14. apr 2010

....my sme isli na dom, vnutri to uz trochu vyzera, ale vonku este roboty jak na kostole 😝

jankapiknova
14. apr 2010

hej hej,dom je dom ale aj viac roboty, ale my niejak na dedinu nechceme ist,sme zvyknuty cely život v meste a na dom v meste nemame financie,o tom možme len snivat pokial nevyhrame na lote 😀 ,takže to budeme riešit 4izb.bytom. 😉

lucia563
14. apr 2010

vsetko to ma svoje vyhody aj nevyhody, aj mesto aj dedina ...ja som sice z dediny, potom som byvala s mm v meste par rockov a teraz si musim znovu zvykat, teda vsetci, ale da sa...jaaaj, a o tom lote radsej pomlcim 😝 😠 🤐

jankapiknova
14. apr 2010

no zišlo by sa aspon raz vyhrat čo? 😀 😀 ved dneska je tak si možme prvu cenu dat napol , len neviem či mame rovnake čisla 😀
ja viem dedina ma tiež vyhody aj mesto,ako v čom , ale nikdy som tam nebyvala tak sa tam ani nestrojim 😉 ale nikdy nehovor nikdy jak sa hovori,tak neviem čo ma ešte v živote stretne a kde sa ocitnem 😀

lucia563
14. apr 2010

jaaaaj ani nehovor....mam tiket od nedele doma neskontrolovany, tak tozvie, ci sme nieco nechytili 😀 😀 😀 ale s tym nasim stastim pochybujem 😉 a veru ja by som sa aj rada podelila...

Dnesne doobedie som mala take upratovacie, aj periny som prezliekla a to som ani nemala v plane. A stale mi chodia po rozume bryndzove halusky, tak este musim navarit, len Filipcekovi sa nejak nechce do posstele 😝

Vypisujem tu aka je to moja prisavka ten Filip a teraz tu narieka za ocinom 😀

dejnas
14. apr 2010

ahojte,

my sme boli včera u dr. na váženie a drobček síce pribral, ale ešte ani pôrodnú váhu nedohnal, tak musíme trošku prikrmovať...
naša sofi začala teraz ku podivu celkom fajn spávať aj cez deň... potiahne aj 1,5 - 2 hoďky.... a mne keď sa dá, tak zalomím tiež 😉
a je strašne podarená, už si úplne zvykla na samka, keď sa ráno zobudí a zbadá ho, hneď sa na neho usmieva, chodí ho hladkať a bozkávať, no a samozrejme mi "pomáha o 106" 😀 😵

my sme aj včera večer s drahým kuki byty (síce ja s tým ešte nie som úplne stotožnená) a tiež pozeráme hlavne
4-izbáky... cenovo sú rovanko s 3i, ale záleží aj od nákladov 😝
len sa musíme čo najskôr rozhodnúť, či ísť do toho, lebo sme mali v pláne teraz vložiť ďalšie investície do tohoto nášho... a ak by sme šli preč, tak samozrejme, by to boli vyhodené peniaze

felixko - skoré uzdravenie 😉
ikuške - skoré zahojenie, nech je princezná bez modrinky 😉

kkkatarinkaaa
14. apr 2010

ahojte
no moja Vikinka ma sice este ani nie 8 mesiacov, ale tiez ma uzpar krat napadlo, ze to prve lucenie bude tazkeee..ojojoooj 😖
My ideme sa drahym na chvilu von, aspon uspat drobca...taka je zas bobulka umrcana, iasi nam ide treti zubcek... 😅

kkkatarinkaaa
14. apr 2010

dejna-este teda maleho kojis..no ale to tusim tak byva, ze ked sa zacne prkrmovat, tak sa s kojenim pomaly konci 😖 ale hlavne, ze babatinko pribera 😵

ada11
14. apr 2010

ale je kráááááááááááááááááááááásne 😠 😠 😠

dejna, koľko váži teraz Samko ? je naozaj nutné ho prikrmovať? ja len z vlastnej skúsenosti 😉 Anet bola ešte drobnejšia ako tvoj malinký a bojovali sme s mm a vybojovali sme si ho 😉 dokina by ju hodila na UM bez problémov 😉 bolo by ti ľahšie dať cicik ako zarobiť fľašku pri 2 dobcoch, ja som odsávala 4,5 hodky denne mm - skoro ma porazilo a tiež som mala druhé dieťa, síce staršie 😉 mne sa teda riadne uľavilo keď som nemusela odsávať 😉

ja chcem ísť na dooooom 😉 my máme komplet prerobený 3-izbák - menili sme aj dispozíciu izieb, ale vymením ...nemáte záujem? 😀

sofia122
14. apr 2010

ahojte babenky je to strasne pocasie len stale prsi.bola som len chvylku so sofinkou vonku a zas sme museli ist domou. aj mi mame 2izbovy byt a zatial nam to staci ale do buducna uvydime. este maleho nedokrmuj vydrz chvylku a ked nebude dobre pryberat tak ho budes dokrmovat.

kkkatarinkaaa
14. apr 2010

aj ja si tak myslim...to je len moj nazor...ze sa netreba hned vzdavat a udrzat si to najcennejsie, co moze mama svojmu dietatku dat-materske mlieko 🙂

jankapiknova
14. apr 2010

no ja som take štastie nemala,ja som kojila mesiac,ale už v porodnici mu davali bebu ani som nevedela,az na konci som zistila a potom bol y mojho hladny a hlavne sa nechcel prisat, išla som ho krmit rano o siedmej a chytil sa o 8.30 , poviem Vam ja spotena on spoteny ☹ ,ale možno som sa mala aj ja viac snažit a častejšie prikladat 😖 . Dufam že pri druhom budem mudrejšia 😉

katinka0000
14. apr 2010

ahojte!

dejna: samka trosicku dokrmis a hned bude z neho valibuk. pockaj, o chvilu ta budu z neho aj ruky boliet. aj nico nepriberal zo zaciatku, tak som ho musela prikrmovat a potom rastol ako huby po dazdi. 🙂 ja si zase myslim, ze netreba uplne dietatko nechat vytrapit. nico bol stale hladny, v kuse plakal. prikladala som ho nonstop a on bol stale hladny, lebo si nevedel skoro nic vytiahnut. a ked som ho dokrmila um, tak bol uplne spokojnucky. potom som si zacala odsavat mm a vydrzala som 10 mesiacov.

vcera vecer sa nam stala taka mensia nehoda. nicolasko sa s tatinom blaznili a tak nestastne spadol na roh postele, ze sa mu navrela riadna hrca. tak som mu nato hned prilozila cepel noza a potom studene bambino z chladnicky. plakal ako o zivot, ale rano uz ani nevedel, ze sa vecer take nieco stalo. esteze som tak rychlo zareagovala. teraz to ma len trochu opuchnute, ale modrina isto bude. vecer to vyzeralo odstrasujuco. sme sa dost nalakali. na tej strane hlavicky ani nemohol spat, tak ho to bolelo. vzdy ako sa prevratil na tu stranu, kde sa udrel, tak zacal plakat. tak sme si ho o polnoci prehodili k nam do postele. ☹ ☹

ada11
15. apr 2010

jasné, že netreba nechať dieťatko úplne vytrápiť, ale netreba mu to hneď uľahčiť a hlavne sa netreba vzdať 😉 ja som Maťku nekojila a Anet kojím ešte doteraz, no a rátam tak do 18-ky 😀 keď to nepôjde, tak neterba nervovať seba ani dieťa, ale za pokus to stojí - hneď sa nevzdať, ja som bojovala 2,5 mesiaca a mala som aj nervy, aj chuť prestať odsávať, ale potom sa Anet prisala 😉

dejnas
15. apr 2010

no kočky, ja som mu skúsila dať um a veru bol spokojnejší... ja to nevzdávam, aj trpezlivosť by bola, ale mám doma ešte 18 mesačné dieťatko a to nechápe, keď sa mu nemôžem venovať, pretože sa niekoľko krát denne takmer vyše hodinky trápime a pokúšame prisať ☹
nás v podstate aj z nemocky púšťali s tým - že prikrmovať, stále len chudol, no a celý čas doma sme sa snažili vystačiť si len s mm... ale asi je ozaj taký dohladovaný už a možno mu len moje mliečko nestačí 😕

to počko mi už ale riadne lezie na nervy ☹ už aby bolo znovu pekne teplúčko a hlavne slnečnooooooooo 😅

inak si už postupne zvykáme na nový režim a doma nám to ide už celkom dobre.... ešte uvidíme, ako to bude s prechádzkami, sofi si bude musieť zvyknúť na iný režim poobedného spánku, aby vonku vydržala 😉
večer je to makačka - kúpanie, ale na to sme dvaja, takže sa dá 🙂