Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
12. dec 2009

babule, sofi začala horúčkovať v noci zo stredy na štvrtok 😒 čiže toto by mala byť už 4 noc... cez deň je ako tak o.k a navečer okolo 5-6tej jej začína teplota stúpať
nesoplí, ani nekašle, len tá horučka na perách sa jej urobila dnes ráno

ika8
12. dec 2009

dejna: ak jej to nepoľaví, ja by som isto behla k dokine. a aké má sofi ATB? ike najskôr robili citlivosť v labaku a podľa toho jej nasadila dr. ATB. ale ona mala trošku iný problém, veď vieš.

ika8
12. dec 2009

inak proti teplote jej hneď zabral nurofen

dejna3
autor
12. dec 2009

ospamox - je to na infekcie a zápaly mandlí a horných dýchacích ciest, na horúčky dávam čípky panadol - zaberú ale potom znovu vystúpi teplota
tie atb berie len od včera, tak možno ešte neúčinkujú... snáď bude zajtra lepšie

dejna3
autor
12. dec 2009

ika, nekukáš film na nove? vyzerá byť celkom dobrý 😉

ika8
12. dec 2009

atb by mali zabrať do 24hodín, alebo sa mýlim? 😕

inak dnes bolo v správach, že od roku 2011 už budú deťom robiť nejaké testy z kvapky krvi, či je nutné nasadiť atb, alebo sa jedná iba o virózu...dúfam, že som to nepoplietla 🤐

ika8
12. dec 2009

ano kukam... vidíš mi do okna? 😀 😀 😀 ale recenzie na csfd vravia, že to nie je nič moc... a teda carrey sa mi vôbec nehodí do tejto role, pre mňa je komik

ika8
12. dec 2009

videla si film večný svit nepoškvrnenej mysle? aj tu hral takú "ťažkú" rolu, ale jednoducho aj tu mi prekážal ten jeho ksicht... už ho mám zaškatuľkovaného ako komika a basta 😉

inak odporúčam film Aberdeen (je to nórsky film, ale super, nič lepšie som dlllho nevidela) a V Brugách (aj to bolo vcelku nadpriemer oproti tomu balastu na obrazovke)

dejna3
autor
12. dec 2009

😀 😀 😀 ja preto, že väčšinou kukáme to isté 😉
inak z môjho dátumu narodenia je tiež 23 😀

mne tam tiež veľmi nesedí - a že akého syna tam už má veľkého 😝

tie filmy som nevidela, ale dík za tip 😉

dejna3
autor
12. dec 2009

no som zvedavá, či bude zajtra už lepšie, to už musia na 100% zabrať atb

ika8
12. dec 2009

jeeej, aj z môjho dátumu narodenia je 23 😀 😀 😀 😀

inffinity
12. dec 2009

ještě že mojeho je 37 😉 😉 tu se zase ponocuje 🙂 dlouho jsem se neukázala, nějak nemám čas ☹ jinak Miška mi usnula až před chvílí..ve 20h šla spinkat a ve 21:30 byla vyspinuškovaná 😠 😠 😠

ika8
12. dec 2009

inffi: to s tým spánkom sa stáva teraz často aj u nás... naposledy včera 😅 ... dnes je ticho a zasa som nepokojná a chodím stále nazízať, či je OK 😉

ika8
12. dec 2009

tak idem, dobrú 😔

nada.hope
13. dec 2009

Ahojte kocandy,....................som tu dlho nebola, ale akosi nie je cas. Mala uz je iba na nohach, uz mi prejde cely byt po nohach, je to uzasne sledovat tie okroky a ako sa vytesuje, ze nemusi nikoho prosikat aby ju chytil za ruky.🙂))))
Deji co sa tyka teploty Ninka mala asi 3 tyzdne dozadu tiez iba virozu teploty okolo 39 zacalo to v sobotu a teploty skoncili tak do stredy, doktorka nam atb nedala, okrem teploty nemala ani soplik ani nekaslala, vyzerala zdravo len ta teplota, dokonca sme z nedele na pondelok davali zabaly, vyter aj moc mala ok, takze iba viroza a teploty trvaju tak 4 dni ako mi doktorka povedala. Takze ak dobre pocitam dnes by uz Sofinka nemala mat teplotku.
Inac co sa tyka vianoc my sme si s manzelom kupili nove auto pod stromcek, takze my sme vybaveni a zostava Ninka a nejake drobnosti pre ostatnych.
Inak niekto tu spominal stretko na punci beriem kedy? od stredy mam uz dovolenku takze ja som free.🙂)))

felixko
13. dec 2009

dejna dúfam, že vám je už lepšie. doktorka nebrala Sofinke výter? lebo možno ten bacil nie je citlivý na Ospamox, alebo bola liečba nasadená trochu neskôr a potrebuje to čas na poriadne preliečenie. u každého má choroba iný priebeh. môj muž keď je chorý, teploty ho trápia aj celý týždeň, napriek tomu, že má využívanú polovicu ATB. mne stačí jedna tabletka ATB a som OK.

dejna ja dávam Nurofen, sestra mi hovorila, že Nurofen je lepší, pretože obsahuje aj protizápalovú zložku a význam má hlavne pri začiatku choroby, keď okrem teploty tlmí alebo znižuje aj zápal. Panadol je čisto paracetamol a ten znižuje len teplotu.

dejna3
autor
13. dec 2009

ahojte,
ráno mala sofi už "len" 37,9... tak uvidíme...
ona mala to hrdielko fakt veľmi červené, čiže atb už boli potrebné... mne dr. hovorila, že nurofen mám dávať na striedačku s paralenom (resp. panadolom) až keby mala nad 39,5C - a to tak, že každé 2 hoďky na striedačku...
možno mala už chorobu ozaj rozbehnutú a preto to dlhšie trvá...
výter jej nerobila, aj tak sme k nej došli až po 11-tej h a bol piatok a bola potrebná v prvom rade asi nejaká liečba na víkend...
ale ste ma trošku aspoň ukľudnili 😉 , že tie teplotky "môžu" byť aj takto dlhšie

dejna3
autor
13. dec 2009

felixko, naďa - no vy máte super darčeky 😵 😵 nový byt, nové auto.. aj ja chcem takého ježiška 😀 😀 😀

ika8
13. dec 2009

dejna: niekto nový byt, niekto nové auto a ty ďalšie krásne bábo 🙂 aj keď to bude skôr k veľkej noci ako k vianociam 😵

ada11
13. dec 2009

ATB zaberajú najskôr za 48 hodín, niekedy až za 72 hodín 😉

ika, dobre si napísala, zisťuje sa hladina CRP tým prístrojom, čo je zápalový ukazovateľ, pri bakteriálnej infekcii je zvýšený až vysoký, pri vírusovej je väčšinou v norme 😉 aj dnes ho majú už niektorí lekári, ale fakt mal by to mať každí 😉 ohľadom tej veci, ti dám vedieť, až v sterdu bude pohovor 😀

sofia122
13. dec 2009

ahojte babenky aj sofinka bola chora od soboty mala hnacky ,ale tak moc ,ze sme isli k doktorke dala nam dyetu a preslo to az vo stredu.malinka este nespinka nejako nemoze zaspat uz to trva asi 1tyzden ,ze vecer nemoze zaspat.baby uz ste sa boly pitat na tu zvysenu rodicovsku ?

felixko
14. dec 2009

ahojte,
dejna veď ty máš najkrajší vianočný darček, určite!!! také bábo je zázrak. ja sa ani tak neteším z materiálnych vecí pod stromčekom ako z toho, že sme všetci pokope doma, z vianočnej pohody, atmosféry a z toho, že sme sa opäť po roku stretli všetci zdraví.

🙂 🙂 🙂 baby, čo tak dať stretko v stredu, alebo vo štvrtok pri vianočnom punči??? 🙂 🙂 🙂

bubinko83
14. dec 2009

baby čo idete kupovat drahym polovičam pod stromček?

dejna3
autor
14. dec 2009

čaute,
už konečne neteplotkujeme 😉 ale sofinka je stále umrnčaná, včera jej vyšiel ďalší zúbok, tak je z toho podráždená... sa jej toho teraz nakopilo ☹ v noci sa budí s plačom, našťastie sa napije čajíku a ukľudní sa

nám by stretko vyhovovalo viacej vo štvrtok, ale v podstate aj to záleží od toho, či bude sofi dovtedy o.k.

dnes som bola aj v poradni, mimi No2 je v poriadku, už mi robí na bruchu mexické vlny, asi to bude taký divoch ako bola aj sofi 😝 😀

felixko
14. dec 2009

ahojte,
my sme práve prišli z mesta, boli sme so sestrou na nákupy aj na varenom vínku, ale veľa nezahrialo, lebo je vonku fakt kosa. Ninke som bola ešte dokúpiť pod stromček magnetickú tabulku na písanie.

bubinko ja som môjmu starému kúpila dve tielka,kozmetiku,ešte v oktobri si kúpil košelu a rifle, tie má odložené tiež pod stromček a dnes mu prišla trigovica, kt. som mu objednávala z Primamody, je perfektná, len sa bojím, že bude malá, lebo je dobrá mne

takže stretko zatiaľ vo štvrtok, súhlasím, kto sa ďalej pridáva???

sssimi
14. dec 2009

Ahojte Kočky! Poposielala som Vám IPčka ak by ste mali záujem, tak sa ozvite 😉 Tie vecičky sú za dobrú cenu.

Bubinko ja som drahému kúpila tielka, tričko, trigovicu a také sobové papuče 😀

No a Sarah už bude mať 7 mesiačikov, má 2 zúbky, cez 7 kg... Robí nám veľkú radosť.

A kde dávate stretko?

sofia122
14. dec 2009

ahojte aj mi so sofinkou by sme prysli na to stretko nam to je jedno len nech to je po 14.00hod lebo sofinka dotedy spinka

dada2007
14. dec 2009

ahojtéééééééééééééééé...

ako sa máááávate???? 😉 😉 😉 deťúchy riadne vyrástli 😵 😀 😎 😉

nejaké prevratné novinky????........dočítala som niečo dozadu....takže aspoň takto reagujem:

dejna...tebe som tuším gratulovala, ak nie, tak gratulkáááááááá k bábätku NO.2 😉 😉 😉 Všetko v poriadku?

felixko....tebe gratulka k novému bytu 😎

luci...prajem sťahovanie bez nervov a nech sa pohodlne býva 😉

nada...gratulka k novému autíčku 😉

ada...ako sú dievčatá na tom so zdravím??? 😨

...už ani neviem čo... 🤐

aha...ak sú malý maródi...skoré uzdraveniééééééé

---my po starom...ja na striedačku-malá, muž, domácnosť, obchod, škola(obchod aj škola OK 😉 ).......o Lili sa nám teraz stará môj ocino(vozím ju po ceste do NR k nim a poobede si ju vyzdvihnem), ale zháňame opatrovateľku(asi sme už našli 😉 uvidíme ešte čo a ako) a od januára asi tete opatrovateĺke. Inak je zlatá...šikovná 😵cez deň je úplne bez plienok, pusa sa jej nezavrie...prekvapuje nás takou slovnou zásobou že až 😀 😀 no a muž zmenil od septembra robotku-vcelku dobre. ...........všetci traja sa tešíme na Vianoce...hlavne že budeme spolu, lebo sme rozlietaný na 1000% 😝 darčeky mám už všetky pokúpené, začala som ešte v novembri-kupujeme nám 3, mužovým a mojím rodičom, 2 neterkám a 3 synovcom, kamoške jednej. Dospelákom len maličkosti...deťom pre radosť(hračka, hniha, hra alebo aj oblečko-podla potrieb či želaní).....už to len zabaliť 😉

a vy ako??? ako sa máte? 😉

ika8
14. dec 2009

ahojte

stretko môžme dať.. dnes som išla okolo stánkov, boli tam pristavené tri kočíky, ale nebol to nikto známy.

dnes som doumývala okná, ika bola s tatinom vonku, spala asi hoďku a tatino stále nazízal, či nám princezná nezamrzla 😅

dejna: super že už nemá sofinka teplotky 😉 aj ste boli u dokiny?

a tento rok si kupujeme s drahým navzájom to isté... nič 😝 😅

dnes som vážila iku a oblečená a v papučkách má stále iba rovných 9kilov 😒

dejna3
autor
14. dec 2009

dada..., no pekné od teba, že si na nás aj spomenieš 🙂

ika, nešli sme k dokine, lebo včera už teplotky neboli... ale pre zmenu má total spuchnuté ďasienka, dnes jej vyliezol ďalší zúbok... už ani neviem, koľký to je 11 - 12ty? 😕 a pôjdu aj ďalšie... chúďatenko, je z toho nervózna, každú chvíľku pomrnkáva, nevie, čo so sebou ☹ dnes som jej bola v lekárni kúpiť taký gélik, pri prerezávaní zúbčekov a stoličiek, natrela som jej to teraz na noc...

ika, sofinka teraz istotne schudne, lebo nechce vôbec papať, dokonca aj mliečka popije len ako také mačiatko 😒

ja chcem kúpiť drahému nejaký pekný kožený opasok a k tomu ešte niečo, asi na fotenie...