Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

teri3
24. feb 2010

veru, fajne bolo vonku, som rada, že sme s inffinity a sofiou(Mirkou) pokecali 🙂

inak my už sme asi dokočíkovali - to asi budeme chodiť týždeň na pešo, aby mi potom jeden deň sedel v kočíku. Keby nebolo všade také blato všetky smietky mokré, ani by mi to tak veľmi nevadilo, že už tam nechce sedieť

ika8
24. feb 2010

tak česi majú dnes druhú medailu, ale teraz zlatú 😵 😵 😵 sábliková je jednotka 🙂

ika8
24. feb 2010

a všetko to tu dnes pospalo 😔 😔 😔

inffinity
24. feb 2010

😀 😀 jsme byli dlouho po dlouhé době venku tak nás to všechny zmohlo 😀 😀

jdu hajat dobrou 😉

ps: objednávám na zítra teplučko jako dnes 😝

felixko
25. feb 2010

alicc pekné meno ste vybrali, aj ja som nad takým zvažovala...možno nabudúce bude Adrianka 🙂

dejna kde si kúpila prosím ťa tie čiapky?

baby, ten hokej bol dnes super 😀

dejna3
autor
25. feb 2010

ahojte,

felixko, čiapky som kúpila v KIKE - pod bránou pri starom hračkárstve

hokej bol teda riadne napínavý aj dnes 😀

felixko
25. feb 2010

baby, dávate deťom na von ešte aj fusaky? my sme včera ešte mali, ale myslím, že už hádam ani netreba, je tak krásne teplo. hneď sa inak dýcha aj vnútri, keď môžem stále vetrať.

dejna3
autor
25. feb 2010

felixko, ja fusak už nedávam... odzipsovala som vrchnú časť a spodnú má namiesto deky pod zadočkom a chrbátikom.... navrch dám len nánožník, deku nedávam žiadnu...
ten vzduch je ozaj paráda - hlavne pre mňa - v celom byte mám otvorené vetračky 😉

dejna3
autor
25. feb 2010

my si ešte kukneme dámsky magazín 😀 dáme kafčo (len ja 😅 ) a hurá von 😵

mama volala, že prišiel balíček - tak už začínajú dochádzať prvé úlovky z MMB 🙂

kkkatarinkaaa
25. feb 2010

ahojte
aj my na vychode mame krasny slnecny den, tak dedko s babkou kocikuju o 106 😎 😀
dnes som bola s Viki vobec prvykrat vonku len tak, ze som ju mala na rukach, nie v kociku 🙂 jaj, taka bola cela statsna... 😵 pozerala s otvorenou pusou, jaj, zlatunka bola 😵
s ciapkami ste ma nablaznili, musim skocit kuk, ked prideme domov...len ci este budu 😕
a hokeej...paraaaada, sme tam!!! 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂
pekny dnik vsetkym 😎

bubinko83
25. feb 2010

hhhhhhhhmmmmmmmmmmmmm vidiet že je vonku už teplo.Učast slaba.......ale to je dobre 🙂

baby potrebujem poradit ,maly ma na nohe na palci strašne suchu popraskanu kožu.On totižto nosil doma sandalky a ked ich mal dlhšie obute mal mokre spotene nožičky a teraz ked mu ich už nedavam( kvoli tomu) .Tak ta koža mu zostala na tych chodidlach a na prštekoch strašne sucha ☹ Neviete čo by mu pomohlo čim by som mu to mohla natriet. 😨

bubinko83
25. feb 2010

a kedy hrame dalši hokej a s kym? 😕

bubinko83
25. feb 2010

a ešte som chcela neviete kde by som kupila tie protišmykove ponožky Filipkovy? Za nejaku rozumnu cenu nie za 3 eura 😉

alicc
25. feb 2010

ahojte,
tak dnes som bola na poradni, pracovalo sa normálne a vraj od pondelku by sa to zas v nemocnici malo dať do starých kolají, takže zatial nemusíme s dejnou stresovať 😉 , na to bude čas aj za mesiac 😀 .
inak fakt bolo nádherne, tak som si dala prechádzku z nemocnice do mesta a potom ešte na mravenisko, potom pre malú do školy. Človeku sa až tak žiada byť vonku.

ellen
25. feb 2010

ahojte baby, vy este frcite? minule som stretla mirku, hovorila, ze sem chodi uz len sporadicky...
my noveho nemame nic okrem ovcich kiahni a uz nam to lezie obom na nervy. Barborke pre to, ze si to musi odtrpiet, zacina ju to svrbiet, tak bojujeme, a mne hlavne preto, ze nemozem byt s barborkou doma, lebo mam v praci koniec mesiaca a nam obom dokopy este viac, ze teraz je tak krasne a nemozeme ist ani von... fnuk.... a Babu sa mi stale pyta, mamina, ved je slniecko,... joooj, tak ma taha za ruku, aj sa pooblieka, ale vysvetlujem a tak len pozera von z okna... a ked jej tie potvorske kiahne prejdu,t ak sa ma zas ochladit.. nie je to fer...

tak vam zelam vela zdravicka, vela prijemny prechadzok po slniecku a nech nas tato posledna zima rychlo prejde, nech je uz jar!!!

teri3
25. feb 2010

bubinko, ja som kúpila tie ponožky v Tescu, síce tuším za 3 éčka 😕 , ale tri páry v balení 😀

ellen, tak sa držte, aspoň to budete mať za sebou. Vždy lepšie teraz, ako v lete 😉

kkkatarinkaaa
25. feb 2010

bubinko- myslim, ze s Canadou v sobotu tusim 😉
a s tym problemom na nozicke ti ja neviem poradit,nemam s tym skusenost... 😕
ellen-jasneeeee, tu sa fici stale 😀 a zelam Barborke, nech ju tie kiahne rychlo prestnu trapit 😉
alicc- to je dobre, ze nemocka bude po starom 🙂 aspon sa s dejnou a ostatnymi tehulkami nemusite zbytocne stresovat 🙂

my sa uz zajtra vraciame domov od nasich ☹ jaj, ale bolo dobreeee...

katinka0000
25. feb 2010

ahojte!

infi: my mame tento ale v zltom prevedeni.
http://translate.google.sk/translate?hl=sk&lang...

a dakujeme za objednanie slniecka aj na dnes. fakt bolo dnes neskutocne krasne znovu.

hokej hrame v sobotu s kanadou o 3:30. pevne verim, ze postupime dalej.

bubinko: skus si na tu suchu kozicku vypytat nieco v lekarni. treba to isto len dobre premastit.

sofia122
25. feb 2010

ahojte dnes bolo super pocasie teplucko to bolo super pocasie na prechadzku.ale zajtra sa ma to uz pokazit ma prsat.dufam,ze nebude aby sme mohli s drobcami chodit po vonku

inffinity
25. feb 2010

hojte maminy 🙂 tak toto švihla jedna kočka na spoločném termíně:

# Na materskej tretím rokom
# cítim sa byť už otrokom.
# Každé ráno pripravená,
# že ma čaká dáka zmena,
# ale večer s hrôzou zistím,
# že to bol deň zas ten istý:
# Plienky, hračky, kašičky
# a dve zlaté detičky.
# Starší o pol šiestej vstáva,
# pyžamko si dole dáva.
# Do práce sa s tatom strojí,
# ten sa toho právom bojí:
# "Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
# veľa roboty má tatko.
# Mamička má času more,
# pozri sa, už vstala hore!"
# Ja strapatá, pomalá,
# nočnú som zas ťahala,
# lebo malý nechcel spať,
# iba cicík cumľovať.
# Manžel zdrhá: "Láska idem.
# Navar niečo, hladný prídem!"
# Tak bez seba od radosti,
# začnem plniť povinnosti.
# V ruke nočník, v druhej plienka:
# "Pozri, v knižočke je lienka!
# Chvíľu si tu čítaj, seď,
# malého prebalím hneď."
# Tvár umytá, zúbky čisté,
# musia niečo papať iste.
# Smerujem ich do kuchyne,
# cestou otvárajú skrine.
# Šaty, šperky, knihy, spreje,
# zrazu nič na mieste nie je.
# Dve stoličky, podbradníky,
# k tomu svorný krik veliký.
# Jeden nechce kašu jesť,
# pritom reve o 106,
# druhému sa šunky máli
# a čajík vraj strašne páli.
# Po raňajkách hrôza čistá,
# na vychádzku oboch chystám.
# Obliekaciu vojnu zvediem
# a keď ich už pred dom vediem,
# pri malom mi nos vykrúti,
# nervovo sa takmer zrútim,
# cítim to aj cez pančuchy,
# pos... sa až pod pazuchy!
# Druhý pokus upotená,
# zvládnem ako superžena,
# do auta ich oboch pútam,
# "Kam ich dneska zobrať?" hútam.
# "Už viem, k rieke pri kačičky,
# to je ten raj pre detičky!"
# Ubieha nám rýchlo cesta,
# na sedačkách divo vreštia.
# O hračku sa naťahujú,
# zvyšných dvesto ignorujú.
# V parku je to čistý des,
# holub, kačka, mačka, pes -
# na všetkých sa s chuťou chystá
# môj dvojročný terorista.
# Nemôžem ho spustiť z očí,
# do jazera by hneď skočil.
# Z kočíka sa rev ozýva,
# celý park sa na nás díva.
# Malý mi chce zvestovať,
# že ho musím pestovať.
# Na rukách ho teda vláčim,
# ťahám tašku,kočík tlačím.
# Na staršieho pritom vrieskam,
# nech nespadne na preliezkach.
# Keď lavičku voľnú zbadám,
# od únavy na ňu padám.
# A pre moje detičky,
# vyťahujem čajíčky,
# mandarínky, keksíky,
# veď majú hlad veliký.
# Po desiatich minútach,
# dogebrení sú až strach.
# Tak oznámim: "Moji milí,
# výlet sa ku koncu chýli."
# Cestou domov - radosť veľká,
# zaspia obe strašidielka.
# Do postieľok ich vyklopím,
# varešky sa s chuťou chopím.
# A pre blaho rodiny,
# varím zo dve hodiny.
# Priebežne periem a suším,
# upratať nestihnem, tuším.
# A hľa - už sú krpci hore,
# musím sa mať na pozore,
# výtržnosti totiž množia,
# snáď len požiar nezaložia.
# Vo dverách sa manžel zjaví:
# "Hotový som" smutne vraví.
# "Daj mi niečo na večeru,
# to bol zas deň, namôjveru!"
# Kým papá ja kŕmim deti,
# umývam riad, zhŕňam smeti.
# Posťažovať sa mu snažím,
# že po chvíľke kľudu bažím.
# Chápavo mi hlavou kýva,
# do novín sa pritom díva.
# Vytratí sa nenápadne,
# na mňa ďalšia šichta padne.
# Že mal prácu, musím chápať,
# počujem ho z gauča chrápať.
# Chalanov do vane súrim,
# "Zas nestihnem seriál!" zúrim.
# Mydla, šampónu sa stránia,
# do postele sa ísť bránia.
# V pyžamách (mám radosť veľkú)
# chcú sa hrať a kukať telku.
# O polnoci, chvalabohu
# nevidno už ani nohu.
# Hore je len mamička
# a kamoška žehlička.
# O pol druhej zbitá líham,
# vlasy si zmyť zas nestíham.
# Sníva sa mi krásny sen,
# že mám zajtra voľný deň

to je jak můj den akorát že mám jen Mišku, ale občas tež nestíhám 😝

dejna3
autor
25. feb 2010

inffi, to bolo dobreeee 😀 😀 😀 😀

bubinko, a doteraz si to filipkovi ničím nenatierala? ja som sofinke dávala na tú rúčku (predtým, než sme šli k dokine) modrú indulonu... tá veľmi dobre premasťuje... spomínala som to aj doktorke, a tá kývala súhlasne hlavou...

ellen, skoré uzdravenie barborke 😉

alicc, aspoň niečo pozitívne o nemocke 😉

ika8
25. feb 2010

inffi? super, chlapi to aj tak nikdy nepochopia a naozaj si myslia, že celý deň oddychujeme 🙂 až pokiaľ náhodou nevýjde šichta na nich 😵

ellen: skoré uzdravenie 😉

dejna3
autor
25. feb 2010

tak v prvom rade - by sa to ozaj nemalo volať "materská dovolenka" 😝 😀

môj chlap, síce chápe, že sa doma vôbec naflákam a že si tú "dovolenku" pri malej odmakám, ale čo z toho, keď je celé dni v robote a aj keby chcel, veľa mi nepomôže... tak ho patrične využívam cez víkendy 😅

dejna3
autor
25. feb 2010

ozaj - čo som písala, že sofi celú noc cestuje po postieľke.... tak sme jej skúsili dať vankúšik, lebo sme si všimli, že keď bola v našej posteli, vždy si líhala na vankúš... a teraz spinká omnoho lepšie... už sa toľko nevrtí, síce občas sa stane, že spí úplne opačne otočená, ale celkovo spáva pokojnejšie... tak neviem, či je to náhoda alebo to ozaj splnilo svoj účel 😉

inffinity
25. feb 2010

dejna s tím polštářkem to nebude náhoda, tedka jak měla Miška tu rýmu tak spí na polštářku a už se nebudí 30x do půlnoci ale jen 1x o půlnoci dá si mlíčko a pokračujeme až do rána.. 🙂 jednou totiž jak říkáš byla u nás v posteli (no ne že by tam byla jen jednou 😀 😀 😀 ) a Juro spal a já jsem tam ještě nebyla a pak jsem šla taky spát a svítila jsem si mobilem at mišku nezalehnu a ona spinkala překulená na bříško a na mojem malém polštářku a objímala ho 🙂 tak sladce spinkala, chtěla jsem ji vyfotit no než jsem došla s fotake m tak se odkulila 😒

dejna3
autor
25. feb 2010

sofi mi hocikedy uchmatne môj malý vankúšik a úplne automaticky si ho dá za chrbátik a oprie sa 😉
inffi, ja som sa minule tak rozplývala nad sofinkou, spala v postieľke a oboma ručkami objímala svoju plyšovú ovečku... taká bola zlatá, jak z plagátu 😵 😵
idem do sprchy a zalomiť 😅
papá, dobrú 😉

bubinko83
26. feb 2010

teri to je dobra cena za tri pary ponožiek.Ja som dala za jedny okolo 3 eura 😒 Sa mi zda dost ani ja si nekupujem take drahe. 😀

dejna natierala som mu to excipial u lipotio mliekom ale zatial to nič nerobi.Asi kupim tu modru indulonu ta je dost mastna.

alicc
26. feb 2010

ahojte dievčatá,
tak dnes to s tým počasím nevyzerá najlepšie, ale čo už aspoň že nie je taká zima, i ked ten vietor je nepríjemný.

dejna3
autor
26. feb 2010

ahojte,

teda dnes je riadny vetrisko 😝 som volala mamine, nech dojde postrážiť sofi, asi len sama vybehnem na nákupy... škoda, že to slniečko nevydržalo ešte aspoň dnes 😔

bubinko, ono sa to zrejme horšie hojí, keď je to na nožičke, a filipko teraz určite nechodí naboso... skús tú indulonu... inak viem, že veľmi dobré na takto vysušenú kožičku sú krémy s ureou, ale neviem, či ju môžu aj malé detičky, resp. koľkopercent v kréme jej znesú 😕

bubinko83
26. feb 2010

dejna,ved prave že ho nemožem nechat boseho,ale davam mu len ponožky.Aby sa tam dostalo aj trošku vzduchu.Predsa je to prepustnejšie ako papučka.Kupila som tu modru indulonu a som mu to natrela poriadne teraz a spi.Uvidim ako to bude vypadat večer.Ale sa mi zda že je to lepšie trochu. 🙂

inak vonku je "krasne" boli sme len v potravinach a skoro nas odfuklo.A teraz ten daždik do toho super 🙄