Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
25. jún 2009

dandulik, ja som tak chodila po trhoch minulý rok v októbri - týždeň pred termínom 😝 úplne v pohodičke 😵 , všetci krútili hlavou, že kde sa v takom stave trepem 😀 a to som bola vonku od rána a pešo som si absolvovala poradňu do nemocky k dr.kerekovej... a došla som domov okolo 18h
a rodila som napokon až o 2 tt - týždeň prenášania...

my sme boli dnes tiež na trhoch, stretli sme mirku - sofiu a teri 😉 a tiež som kývala ade

teri3
25. jún 2009

ahojte, aj tak super, že máme novú tému, aj keď sa dalo pokračovať v predošlej 😉

kpn, lucia563, vitajte

ja som behala po jarmokoch tiež, stretla som sofiu122 a dejnu a Filipko to celé prespal - nezobudila ho ani hudba a ani kosačka či s čím to tam pri kulturáku vrndžali

Filipko dnes prvý krát povedal mama 😀 😵 😎

felixko, "naše" ovocie môžeš dávať v pohode. Náš drobec sa s ovocím veľmi nekamaráti...on sa vo všeobecnosti moc s jedlom nebaví 😕 😅

sssimi
25. jún 2009

Ahojte!
Takže nová temička 🙂 🙂 🙂

Katarinka len utekaj. Ty máš ešte čas. Aj berieš magnezium?

sssimi
25. jún 2009

Dandulik ešte chodíš cvičiť?

Ja som práve varovala moju tetu čo čaká bábo, aby chodila skoro spávať. Je to neuveriteľné, ale ja som chodila celé tehotenstvo spávať o polnoci a moja Sarah skôr ako o polnoci nezalomí. Je chutnučká. Našťastie potom potiahne aj do pol 12tej ako dnes. Inokedy vstávame tak medzi 9:30 a 10:30.

A s tým chodením a cvičením v tehotenstve som to asi tiež preháňala. Malá mi od narodenia najlepšie zaspí keď chodím. Keď zostanem stáť v momente je hore aj keď ju mám na rukách... Tak som si pekne zavarila a to som ešte aj 2tt prenášala 😖

kkkatarinkaaa
25. jún 2009

sssimi- radsej pojdem.poradnu mam az i tyzden v piatok ale idem uz zajtra.pre istotu. Magnezium pijem len to sumive...
a malinka ti sice neskoro zaspinka, ale spi celu noc??
inak-cvicenie-uz nechodime,lebo sa u necvici ☹ ale je sanca ze sa bude aj cez jul, august, tak uvidime.aj ked-co sa tyka danky- ta uz toho asi vela nestihne..

kkkatarinkaaa
25. jún 2009

inak teri- ahoj! dlho som ta tu nevidela 😕

dejna3
autor
25. jún 2009

sssimi, to máš asi tak, ako my s ikou 😉 neboooj, to sa časom zlepší 😉
sofinka teraz zaspáva okolo tej 22h, ale ťahá krásne do 7,00 - 8,30 - to sa napapá a spinká ďalek do 10,00 - 10,30 😵 dnes napr. spala do 11,10 😀

katarinka, veru pre istotu tam radšej behni 😉 radšej 100 krát zbytočne, ako raz neskoro... ale dúfam, že to nebude nič vážne 😉

teri, vidíš, a hneď máme aj nové prispievateľky 😵

bubinko83
25. jún 2009

katarinka,no tvrdnutie bruška určite neni dobre,radšej chod k dokimu.Bratrancova žena mala asi 2 mesiace brucho ako kamen tak išla do nemocky lebo všetci už do nej hučali,že to nieje v poriadku.Ta ju vyšetrilia povedali že je to ok a poslali ju domov. 😉 Tak uvidiš čo ti povie gynekolog.Istota je gulomet....za to že sa daš skontrolovat nič nedaš,horšie je prist neskoro. 😒 Držim palčeky 🙂

kkkatarinkaaa
25. jún 2009

dejna- no to dufam aj ja...ved ja vam napisem ako som dopadla...

katinka0000
25. jún 2009

ahojte fesandy!

dejna: dakujeme velmi pekne za zalozenie novej temy. ma ovela krajsi nazov ako ta predchadzajuca. 😀

kpn: vitaj!

lucia563: no ahoj! konecne si sa tu ukazala. inak lucka je moja spoluziacka zo strednej a ma kraaaasneho synceka filipka. 🙂

felixko: akurat citam "rozbite stastie" od keleovej-vasilkovej. je to jedna z mojich najoblubenejsich autoriek.
a vidis, vsetko chce cas. zachvilu ninka bude zaspavat aj bez teba.

my sme tiez boli pozriet na trhoch. malemu som kupila teplakovu supravu a samotne teplaciky, lebo mi uz zo vsetkeho vyrasta.

kkkatarinkaaa: isto chod a potom sa ozvi, co ti povedala dr.

sofia122
25. jún 2009

kkkatarinkaaa len chod mne tiež tvrdlo bružko bola som si poležat 2tyždne podavali mi infutie tabletky a isla som domou. a porodila som poriadku len o 4dni skor.Aj mi sme dnes boli na trhoch kupili sme malinkej satocky su velmi zlate stretli stretli sme tam dejnu teri.maju tam pekne veci pre deticky len su trochu drahsie,ale no co uz ved su to nase zlatucka.

katinka0000
25. jún 2009

idem pomaly oddychovat. dobru noc vsetkym!

sofia122
25. jún 2009

a ja idem ked tu nie je nikto.dobru noc vsetkym a hlavne ratolestiam nech dobre spinkaju

katinka0000
26. jún 2009

ahojte!

ja som uz od pol siedmej hore. nicolasko este buvinka. manzel isiel zobrat robotnikov na dom, tak sme si spolu dali kavu.
vyzera, ze dneska bude nadherny den. co chystate na vikend?

bubinko: ako si dopadla na endokrinologii?

sofia122
26. jún 2009

dobre ránko.musim sa pochvalit.Sofinka, už lepšie spinkala od 20-24-04-08hod.isla som spat o 24h. dala som jej ešte papat a potom ma nechala spinkat vkuse 4hodinky.dufam ,že jej to už vydrži.Mi nemáme zatial žiaden plán uvydíme ako sa rozhodneme čo spravíme s vikendom.

felixko
26. jún 2009

sofia no my super zaspávame, ale spať sme sa ešte nenaučili. Ninka zaspinkala o 9, ale už o 1 bola vyspatá, zase lozila, tak sme si ju dali k sebe a zobudila som sa na to, že preliezla na nočný stolík! toto robila do rána, od 7 je hore, oči má napuchnuté jak Derick a nemôže zaspať, teraz stojí v postielke a ťahá k sebe igelitku s plienkami 😀

felixko
26. jún 2009

katinka ja sa na víkend vôbec neteším, lebo svokra mierne zneužila môjho manžela, aby jej prišiel vymalovať, otapetovať atd...spálňu, už dnes po práci ide makať, okrem iného si ho zajednala aj počas jeho dovolenky, tak mám plány v péčku, asi tak...my zostávame bokom ☹ on o tom vie, ale šak by sa svokra zbláznila, keby odmietol 😢

inak keleovú vasilkovú mám aj ja rada, konečne som sa dostala k čítaniu, už som myslela, že si nenájdem popri malej čas. čítala si knižky od Dominika Dána?

felixko
26. jún 2009

lucia, teri malá zjedla tri marhule, ale musela jesť sama, lebo inak revala. bola celá ubabraná, ale vyhrýzla všetku dužinu tými zubákmi 😀

kkkatarinka snáď bude všetko v poriadku, mne tvrdlo bruško až 2 týždne pred TP, čo bolo už v poriadku

lucia563
26. jún 2009

felixko: to je super ze melinkej chutili, aj ked tie marhule boli asi vsade🙂) ci nie?? Ja som dnes dala mojmu do ruky omaslovenu vianocku, tak to bola ina pohroma, odo mna vobec nechcel, tak som mu dala ze papaj....zlizal len maslo, vianocka na cimpr campr, bola vsade len nie v zaludku🙂) ale ta spus je uz upratana.....a idem varit, ale vobec sa mi do toho nechceeeeee 😒 😒

lucia563
26. jún 2009

sorry za preklepy 😝 😝

ellen
26. jún 2009

caute, super ze II :D sa tesiiiiim! mam dnes dovcu, tak vas idem docitat, lebo mala zaspala, dufam, ze aspon hodku este bude, mame totiz oslavu - promocie sesterky, tak sa musime poriadne vyspat, aby sme tam vladali :D

ada11
26. jún 2009

ahojte 😉 , to sme mali už toľko príspevkov ? 😕 😕 😕 veď niektorí aj cez nočnú smenu prispievali, že soni? 😀 😀 ešte sme boli mladé a teraz nejako nestíhame 😀

my sme zatiaľ OK, ale neviem koľko nám to vydrží 😕 😝 Anet má už aj 7. zúbok vonku, nejako sa rozbehla 😕 normálne hryzie, už ma pohryzla na rameno, také ihličky sú to 😀

kkkatarinkaaa, mne tvrdlo brucho cca od 23.-28. týždňa, pokiaľ je to tak cca do 10 razy, tak je to OK, ak viac tak choď dokimu 😉 ja som brala aj magnézium, ale potom sa mi tvrdnutie stupňovalo aj viac ako 20 razy, tak ma poslali na CTG a mala som kontrakčnú činnosť maternice, ale ja som to pociťovala len ako tvrdnutie, tak si ma nechali v nemocke na 2 týždne, potom som išla na 2 týždne domov, a potom sa Anet už narodila 😉 pri tvrdnutí je dôležité CTG a nález na pôrodných cestách, či sa neotváraš a ako sa skracuje krčok 😉 ja som sa neotvárala skoro vôbec aj pri takom dosť veľkom tvrdnutí, na CTG kontrakcie každé 3-5 minút a ja som bola len na špic prsta od 30.t.t 😉

vítam nové členky 😉

ach...ten RP by bol super 😉

sofia122
26. jún 2009

ahojte sofinka už vystraja pospala si len 20m a teraz vyvadza v postielke. ellen dufam ,že oslava dobre dopadne a zabavite sa.

ellen
26. jún 2009

jeeej, ada, ahoj.. no nemozem vas docitat... :D
vcera som aj sofi stretla s maminou a maminou, ze? taka som bola upotena, zobrala som v kauflande len ovocie, zeleninu, chlieb a uz ma aj cakali pred obchodom. utekali sme pre malu babke-svokre, potom domov. mamina prisla zo sluzobky, dosla aj krstna a sesterka a uz sme boli aj na kofcu, lebo bolo pekne. boli tam dvaja mali chlapi v jej veku a nasa bola hotova, za chvilu behala zarovno nimi...

inak vitam aj ja nove clenky..

apropo, starostlivost o dieeta- no ja mam Babu u babky-svokry, ale ja sa nestazujem, pretoze babka sa jej naplno venuje, je dobrovolne nezamestnana, rok do dochodku, a ako ja hovorim "pusa sa jej nezatvori a ma v zadku vrtulu" a vidim, ze mala to chyta od nej, ale je to super, je ziva, je vesela, babku lubi, kedze byvame u nasich, chodili sme k nej tak raz za dva tyzdne, takto je to vyrovnane, vsetci su spokojni a hlavne mala... babka nie je privelmi zasadova, co sa jedla tyka (sem-tam spozorujem, ze namiesto ranajkoveho jogurtu ma nejaku palicku v puse), ale zas co prinesiem, to sa zje, ma na nu proste system, ktory funguje a vyhovuje nam to vsetkym (aj ked by mohla byvat blizsie/aj ked by som s Barborkou sama bola radsej doma, neda sa to vzdy... a hovorim si, ze my sme boli v jasliach a skolkach, tak ked je u babky-svokry, je to lepsie, vzdy mi poda spravu, kolko zjedla, co robili, kolko spali, kde boli :D). takze ja som zastanca toho, ze aj svokra moze pomoct, pokial chce 😉 😀 😀 😀

kkkatarinkaaa
26. jún 2009

ahojte.tak uz sme doma. dr. mi povedal, ze sa neotvaram-chvalabohu, ale nakazal mi klud, ziadne prechadzky, vacsinou len lezat a lezat. alebo ist do nemocnice 😖 tak sme este rychlo behli na jarmok, nieco som tam kupila-len take drobnosti a ozaj-koberceky do spalne k posteli 😵 take tie tkane, urcite ste ich tam videli.Krasne su 😵
idem este spravit palacinky a pojdem sa natiahnut...a asi zacnem poctivo oddychovat, aby som to potom nelutovala...a este mi sestricka kazala kupit Magne B6-tak som si uz jednu tbl aj dala.Mam to brat 3x denne. Dufam ze to tvrdnutie utichne, lebo vcera som sa uz ozaj bala...kazdu chvilu som ho mala ako kamen 😖 Takze tak...inak, na jarmoku som nevidela nikoho z vas...asi pojdete az poobede 🙂 tak ja idem kuchtit 🙂

dandulik
26. jún 2009

dejna3....tak o si ma moc nepotešila.(že si ešte prenášala...).myslela som že poriadnou prechádzkou porod urýchlim,ale asi nie.....no ved uvidíme kedy to na mňa príde.....

sssimi.........nie už sa nechodí cvičiť......ako písala kkkatarinkaaa........možno cez let.prázdn. začnu...ja si už doma vychutnávam pohodičku.....a čakáááám...... 🙂 🙂 🙂
............malu máš zlatučkúúúúúúúúúúú........... 😉

kkkatarinkaaa..........napíš ako si dopadlau dokt.....mne až teraz tvrdne bruško, ale doktorka hovorí, že to je dobrééé..ale ty máš ešte čas.....

dandulik
26. jún 2009

kkkatarinkaaa............tak som rada že je všetko OK...AJ JA som si na trhoch kúpila také tkané koberce do spálne pri postele..............sú perfektné....
................tak vela oodychuj......pa 🙂

adkato
26. jún 2009

pekny den vam prajem.. 🙂

ja som si akurat trochu upratala,najedla sa a cakam,kedy sa matusko zobudi,dame obedik a sup na jarmok 😀 😀 snad sa nerozprsi.....

dandulik...neviem ci ta prechadzka urychli porod...asi je to individualne,ale ja som az do posledneho dna bola cele poobedia vonku,okolo 11 som vypadla a prisla som tiez az okolo tej 18hod...a teda porod mi museli vyvolavat,u nas ani okna nezabrali... 😀 den pred porodom som behalaaaaa,po schodoch ako divoch,okna,7hodin som bola voku a prt nam pomohlo,maleho sa mi von vyhnat nepodarilo.... 🙂

kkkatarinkaaa...som rada,ze je teda vsetko ok...vies,mne brusko tvrdlo uz od 19tt...ale stale bolo vsetko v poriadku,brala som sumive magnezium,ale dr tvrdili,ze to z toho,ze som chuducka,ze nemam na brusku tucik alebo tak,a ze teda preto citim aj to najjemnejsie tvrdnutie takto.... 🙂 avidis,otvarat som sa neotvarala poriadne ani v den porodu... 🙂

jaaaaaaj baby utekam,matusko vstal asi ritkou hore..... 😒 paaaaaaa

kkkatarinkaaa
26. jún 2009

dandulik- tak potom mame asi tie iste koberceky, dńes si konecne premiestnujeme postele do spalne tak ich tam aj pekne dam , uz sa tesim.

adkato-no vidis, ja zas tuku mam 😀 🙄 a tiez mi tvrdne brusko....aj ja pijem sumive magnezium, al povedal, ze to je malo, tak som si mala kupit to Magne B6...len nech sa to upravi, aby som netravila letne dni v nemocnici 😅

katinka0000
26. jún 2009

ahojte!

felixko: no tak to mate super. ale co uz ma robit? to si viem predstavit, svokra by sa zblaznila.
myslim, ze som uz od d.dana nieco citala. to meno mi je velmi zname. ked citam knihu, tak si pamatam autora aj nazov, ale po precitani tuto informaciu nejako vypustam z hlavy.

kkkatarinkaaa: ja som bola doobeda v meste, aj som stretla nejake tehulky, ale asi ani jedna z nich si nebola ty. alebo aj hej, len som ta nespoznala.