Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

nada.hope
4. sep 2009

Ahojte no ako tak pozeram tuto to viazne ................ aj nocne rozhovory, no toto................ 😀 😀

Felixko ani mne vobec nevadia tie nocne ritualy a zaspavanie spolu s Ninockou, ale aby si na to mala potvorka moc nezvykla a ked nebudem doma tak nezaspi, ona si totiz velmi rychlo na vsetko zvyka............ 😉 😉
Inac hlasim stale ziadne zuby, ale je riadne nervozna, do ustociek strka uplne vsetko, vratane mojho pleca 😅 😅 😅

inffinity
4. sep 2009

Ahojte holky 🙂 my už konečně nemáme takové problémy s bříškem a jak jsme byly ny prázdninách tak se nám zlepšilo i kakání 🙂 už nemusím asistovat..Mišička nahodí kakací výraz a střílí div není plínka děravá 😀 😀

My jsme šly ven poprvné jak měla Miška týden..ale kdybych neměla horečky a problémy se šitím tak bych byla venku ještě ten den co nás pustili z porodnice..nebylo moc horko a bylo hezky..i doktorka pak ríkala, že chodit každý den na vzduch...

Nadi, jak je v práci? Už sis zvykla? 😎

inffinity
4. sep 2009

Katarinka srdečně gratulujeme, malinká je krásňoučká 🙂 konečně jsi se taky dočkala 🙂 a užívej si to Miška bude mít sice teprve 3měsíce ale moc to uteklo ☹ ať jste zdraví a pohodoví 😎

nada.hope
4. sep 2009

NO Deni ja mam dovolenku, tak ako som si zvykla tak si odvykam................ 😀 😀 😀 😀

dandulik
4. sep 2009

kkkatarinkaaa------------mi sme išli hned v ten deň ako som sa vrátila s nemocnice..........mala bola v poriadku a ja som potrebovala vyluftovať hlavu....nemohla som sedieť, tak sme sa išli prechádzať,,.....ale len na chvílku.......

inffinity
4. sep 2009

holky...dá se těsto na halušky udělat i bez vajíčka? Nemám doma ani jedno vajíčko a Miška spinká 😠

nada.hope
4. sep 2009

HALUŠKOVÉ CESTO

Ingrediencie:
600 g surových zemiakov, 200 g hladkej múky, soľ ( prípadne 1 vajce, ale nie je nutné )
😉 😉 😉 Vidíš vajce nie je nutné!!!!! 😉 😉

Postup:
Zemiaky postrúhame na jemnom strúhadle ( majetnejší šťastlivci rozmixujú s použitím príslušného nadstavca ) a vymiešame ich s múkou a soľou na hladkú hmotu. Cez haluškáreň pretláčame do vriacej vody. Keď vyplávajú navrch, vyberáme ich dierkovanou naberačkou a podávame podľa zvoleného spôsobu.

inffinity
4. sep 2009

jéé díky.. frajerka mám chut na halušky a mám všechno kromě jajka 😀 😀 díky díky jdu na to 😉

katinka0000
4. sep 2009

ahojte!

tak dneska boli vysledky krvicky. nico je trochu chudokrvny, tak nam dr. predpisala nejake vitaminy a za chvilu utekam do kauflandu kupit cucoriedky, brusnice a brokolicu, lebo tie obsahuje hroooozne moc zeleza. za 3 mesiace bude kontrolny odber, ci je vsetko o.k.
pytala som sa, ze z coho to moze byt a dr. mi povedala, ze v dnesnej dobe je chudokrvnych tak 50-60 % malych deti. u nicolaska to moze byt z toho, ze hrozne rychlo narastal a telicko si nevedelo tak rychlo vytvarat z potravy zelezo. ona mi to vysvetlovala hrozne odborne, ale ja som to sem napisala laicky. jednoducho ze je to uplne normalne. a ze takto sme to u neho ani nemohli vidiet, lebo niektore deti su vtedy blede (co on nie je vobec), unavene (tak to uz vobec nie),...

zelezo neobsahuje normalne potraviny, ktore jedia taketo male deti (kuracie stehno, hovadzie maso,...), neobsahuju ho ani ziadne hrusky, jablka, broskyne,... nic podobne. lebo on poje zeleniny a ovocia na kila.

katinka0000
4. sep 2009

myslela som tym, ze kuracie stehno a hov. maso obsahuje zelezo, ale napr. kur. prsia nie. kur. stehno preto, lebo je cervensie.

teri3
4. sep 2009

jáááj baby, však mám takú krásnu melanchóliu z tohoto počasia - takmer presne pred rokom bolo tak horúco, že sme v pôrodnici deň-noc vetrali a keď sme prišli domov, tak sme začali kúriť 🙂 😵 😎

zdá sa, že zo stretkového reparátu to máte za 5 😕 😅

ika8
4. sep 2009

stretko? bolo? či nie? 😕

ika8
4. sep 2009

nepozerate sudnu sien? 27-rocna žena v 21.storoci nevedela, že je tehotna 😒 😠

ika8
4. sep 2009

a to mala vysoku skolu 😝

nada.hope
4. sep 2009

No poviem ti Ika videla som to a bola som z toho strasne zaskocena, najprv som si myslela, ze je nejaka mimo, svihnuta, ked povedala ze ma vysoku skolu, tak skoro prehltla kostku z broskyne,.............no neverim ze taketo neznale zeny chodia este po planete,..............ale ak hej tak by som skor ako to dievca potrestala jej matku a babku............. macochy, takto znicit zivot ludskej bytosti 😒

ika8
4. sep 2009

nadi: nemala som silu kuk do konca... ale nahrala som si to... budem si to dávkovať, lebo je to strašné 😠 😠 😠

nada.hope
4. sep 2009

Ika no bolo to strasne, ale chuda ta zena asi zato fakt nemohla,..........nie ze by som sa jej zastavala, chces vediet kolko dostala? poviem ti.................. 😉 🙂

dejna3
autor
4. sep 2009

ika, ja som pozerala od polovice.... to je tá "kresťanská" výchova 😖 😝 vygumovaný mozog 😒

a bolo oficiálne nejaké stretko? 😨 to som asi prehliadla... 😅

sofinka má zaspávací rituál taký, že nevyžaduje moju prítomnosť, ona zaspinká aj sama 😵 ja som veľmi rada, aspoň si nebude musieť časom odvykať, lebo donekonečna nemôžu deti zaspávať s rodičmi.. ale každé dieťatko je individuálne a keby sa sofinka mojej prítomnosti dožadovala, určite by som aspoň do roku, roku a pol ležala s ňou, kým nezaspí 😉

ika8
4. sep 2009

ee... pozriem si to, lebo ja som videla asi iba 10min pred reklamou, ale neverím aby žena nevedela že je tehotná, veď sa to berie na základke a potom na gymnáziu, hoci bolo cirkevné, veď zásada je "množte sa" a určite sa učili aj niečo z anatómie a procesov prebiehajúcich v tel

dejna3
autor
4. sep 2009

ika, skoro som ti to napísala ja 😀 😀

nada.hope
4. sep 2009

Dejna vystihla si uplne presne,...............vsetkeho vela skodi a hlavne tolkeho nabozenstva 😝 😝 😝

ika8
4. sep 2009

dejna 😠 😀

nada.hope
4. sep 2009

NO ale ja som mala na strednej tiez spoluziacku, ktore si az do konca gympla myslela, ze moze otehotniet bozkavanim sa........................... dodnes asi este nikoho nemala 😕

ika8
4. sep 2009

k zaspávaniu: ika zaspáva už oveľa horšie ako voľakedy 😒 ale nejako mi to zatiaľ nevadí. dnes zaspinkala pekne sama, fetovala levovi chvost (to je zasa jej rituál 😀 😀 😀 ) . ale niektoré dni si musíme s ňou jeden z nás lažkať (aspoň na desať minút do našej postele), tam zaspí a potom ju preložíme do postieľky 😅 myslím si, že je to preto, lebo ona sa strááášne hýbe ako šidlo a nevie sa upokojiť a zaspinkať 😖

dejna3
autor
4. sep 2009

baby, a nečítali ste náhodou v sekcii tehotenstvo na mk, tému: bojím sa ? to je niečo podobne 😝 sex nebol ale babenka tam mesiac riešila, či je alebo nie je tehu... a test si odmietala urobiť 🙄 no comment

ika8
4. sep 2009

nada: ja neverím, veď je kopu časopisov, internet, veľa je už aj v TV... taká neznalosť je iba vo vtipoch

ika8
4. sep 2009

dejna: že by sa opakovala minulosť? 😕 😅

nada.hope
4. sep 2009

Ika mame asi podobne detickz,.......tiey sa nevie upokojit, aj bz spala ale nohz nie, a ked je u nas v posteli tak v momente a inac fetujem psika 😀 😀 😀 😀 😀
Uz som inac aj rozmyslala, ci nahodou jej postielka nie je v takej tej zlej zone, ked tam tak tazsie zaspava,.....mohlo by to byt aj pricinou nie? 😅 😅 😅 😅

nada.hope
4. sep 2009

ja nefetujem ale mala 😀