Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
11. nov 2009

dúfam, že bude túto zimu aspoň troška snehu... už sa celkom teším, ako budeme sánkovať sofi 😉

lucia563
11. nov 2009

...teda, ze uz je ,,Martina,, vobec som si neuvedomila 😉 😉 Filipko ma zase dnes jeden zo svojich dni, kedy nechce papat, dnes dokopy nic nezjedol, nechce ani na sladko ani na slano 😠 😠 😠

dejna3
autor
11. nov 2009

sofi má teraz také obdobie, že keď jej nachystám nejaké "nové" jedlo do jej misky, tak ho odmieta... ale keď vidí jesť nás, tak musí aj ona a vtedy jej vôbec neprekáža nová chuť... niekedy mám pocit, že za deň málo zjedla, ale takýmto "celodenným zobkaním" to dobehne 😅

a filipko už jedáva sám? myslím, či ho napr. lyžičkou kŕmiš, alebo už papá aj sám?

lucia563
11. nov 2009

Dejna, Filipko ked zbada nieco nove, mam pocit, ze by to daj najradsej pod mikroskop 😀 😀 , vzdy to najskor poobzera, len prilozi na peru a kdesi cosi po dlhom prehovarani okostuje a ked zisti ze je to dobre tak to aj zje...vobec nie je z tych co si pytaju napr. ked jem ja s muzom...
Teraz som dorobila spenatove halusky so syrovou omackou, o com pochybujem ze to bude jest, lebo medzitym behol do skrinky a vytiahol si od Hippu take cestoviny s bolonskou omackou, co iba sem tam kupim na take strasne krajne pripady, snazim sa mu davat domace jedla...TAk som mu to zohriala a teraz normalne to papa, celkom pekne sam, lyzickou....ale myslim ze uz musel byt riadne hladny, cez dem mi uz mliecko vobec nechce...
...sem tam uz papa cekom sam, ked je jedlo takej hustejsej konzistencie, aj teraz mu to ide celkom pekne, ale polievocku to mu davam ja, ale on tiez musi mat v rucine lyzicku a sem tam si da aj on 😉 😉 no skratka niekedy je to pekna sranda a po papani by som ho najradsej dala celeho do pracky 😀 😀

...a hadam ked je ten Martin na blate, Vianoce by mohli byt biele 😉 😉

bubinko83
11. nov 2009

baby čo robite s detm doma ked je taketo počasie? Ved to je hroza ani von sa neda vyjst,bud prši alebo fuka. 🙄 😠

dejna3
autor
11. nov 2009

lucia, s tým mikroskopom 😀 😀 - to je presne jak u nás 😀
to je jasné, polievočku ešte také dietky samé nezvládnu... u nás lyžičkou sama ešte nehrozí, to by dopadlo 😝 ale aspoň rožky a podobné pokrmy už papá sama, aj si sama pri jedle zapíja čajíkom... ja ju potom vezmem zo stoličky, opatrne prenesiem a idem ju celú "vytriasť" nad vaňu 😀 a inokedy musím vysávať celú izbu 😀

bubinko, no to je fakt o nervy v tomto počku... my sme teraz dva dni neboli vonku, ale už je to moc... zajtra sa asi pôjdeme trošinku "vyvenčiť" v akomkoľvek počku, aspoň na hoďku

lucia563
11. nov 2009

...baby, my tiez sme uz 2 dni doma, akurat dnes sme boli v potravinach, co mame asi 50m...

...uz vymyslam aj mozne aj nemozne ako ho zabavit, 1oo krat vyhadze hracky a ja ich 1OO krat upracem, citame si a tak, ta Vcielka Maja ho bavi....ale niekedy som uz zufala, ze co vymysliet 😉 😉

....Filip tiez je nauceny papavat v stolicke, myslim ze je to dobra vec, a ja pravidelne denne vysavam, aj ked sa ho snazim tiez vzdy oprasit nad vanou alebo v tej stolicke...

...teraz som mu vynimocne dala rohlik do ruky a sedi v obyvke, tak mam pocit ze idem vysavat dnes druhy krat 😀

ada11
11. nov 2009

ahojte maminy 😉 vonku je hnusné počko 😠 my sme neboli vonku už 9 dní, už mi to ide na nervy, Anet ešte kašle, ale ak by zajtra nepršalo, tak by som už išla aspon trošku na vzduch 😉 herečka nechcela nič papať, tak som ju 3 dni len kojila 😝

bubinko, tak hádam aj káva bude čoskoro, ak budem mať deti zdravé, v piatok idem s oboma do NR dokimu 😉

inffinity
11. nov 2009

Ahojte, o tom být doma mi něco povídejte my čučíme doma asi 14dní ☹ nechtěla jsem s Miškou chodit ven když byla nemocná i když nám to doktorka nezakázala ale nechtěla jsem..takže vždy jen to co jsme šly k dr a v úterý jsem zůstala déle asi 2hod, dneska jsem chtěla jít aspon dopoledne kolem 10h ale vykukla jsem z okna a pršelo no procházet se v dešti jako včera se mi nechtělo 😖 😖 ael zítra jestli nebude pršet asi taky vyrazím..nebo když nebude lít ale jen nějak krapat.. asi to risknu..

ika8
11. nov 2009

ahojte, tak my sme dnes vonku boli, poobede sa trošku dalo, pršalo trošinka. Doma je to fakt o hubu a je to ako ponorková choroba 😒
ja som dnes ike uvarila špenát a zemiačik a dala som tam kúsok mäska a samozrejme fungoval aj ponorný mixér, inak by nezjedla ani kúsok. A ide jej veľmi aj brokolica, rovnako so zemiakom a mäskom alebo žĺtkom. Toto zje bez prichutenia. Ostatné veci prichucujem buď kôprom, bazalkou alebo inými bylinkami, inak zje úplne máličko 🙄

inffinity
11. nov 2009

no holky jak to tu tak čtu tak se jen bojím co náš čeká až začneme zkoušet ty dospělácké dobroty.. 😒

bubinko83
11. nov 2009

ada ahooooooj 🙂 ,no už sa tešim na kavičku.To ma mrzi že detičky boli zase chore. ☹ A zajtra sa ozvi cez IP ked pojdeš na prechadzku,možno by som išla s tebou,ak nebude pršat.

ika,skoro som odpadla ked som sa ti pozrela do pasu a kukaaaaaaam,že ikuška ma už skoro rok!!! 😲 😲 😲

dejna3
autor
11. nov 2009

tuším, už každého doma mrle žerú 😀 zajtra sa asi postretávame 😀 😀
ja som večer volala s drahého sesterkou, má 3 mesačného syna a tiež neboli 2 dni vonku, povedala, že zajtra ide, aj keby tanky padali 😝 😀

felixko
12. nov 2009

ahojte,
my sme včera tiež boli vonku, aj keď trošku mrholilo. predvčerom sme si pobehali aspoň na balkóne a častejšie som vetrala, malú som viac obliekala, aby sa k nej dostal čertvný vzduch aspoň cez okno. ale bolo vidno, že je unudená, nevyčerpala všetku energiu, lebo v noci sa asi 3 krát zobudila, raz vypila 90ml čaju,potom vykrikovala zo sna tam, tam..a na tretí krát som ju musela prebalovať, lebo bola strašne počúraná a už ju to asi aj chladilo.

ika ja som včera malej pripravila olovrant z ovocia, lebo jej zachutilo kiwi, tak som rozmiešala podrhnuté jablčko, banán, kiwi, do toho som prisypala trošku mletých orechov a medu a malej to veľmi chutilo. ja si dávam každý deň preventíne proti chrípke grep, kiwi a jeden citrón v priebehu dňa vyšťavím do vody.

kkiikkaa
12. nov 2009

ahojte, mňa nejako včera celý deň pobolievalo bruško, nemohla som obsedieť, ani ležať 😒 malinká bola nejakú dobu "ticho" (som sa trošku bála), ale potom ma začala kopancovať 🙂 tak som už bola kľudná- asi som len niečo zjedla.
vidím, že tu riešite prechádzky, spinkanie, papanie... k tomu ešte nemám čo dodať 😉 ale dnes to vyzerá na prechádzky, tak si to užite, pa.

inffinity
12. nov 2009

Ahojte maminy my dneska taky vyrazíme..dejna v kolik asi půjdeš že bysme šly spolu?

felixko
12. nov 2009

my dnes vyrážame okolo 14.00, len neviem, čo dám princezničke na obed 😀

inffinity
12. nov 2009

felixko my asi taky tak nějak půjdeme a šla bych do města..jen s tebou jsem se ještě nepotkala osobně tak nevím jestli tě kdyžtak poznám 😀 😀 😀 Holky takže koho já neznám hlaste se ke mě budu mít černou bundu nad kolena, černou kšiltovku a samořejmě červený kočár 😎

bubinko83
12. nov 2009

ahojte,tak my sme sa dnes dostali konečne aj na prechadzku kedže konečne nepršalo.Filipko bol velmi dobry vonku,aj celkovo cely den.Mylsim že mu čerstvy vzduch prospieva.Ale to asi každemu,nie?
baby,neviete kde by sa dali kupit za prijatelnu cenu nejake oteplovačky pre maleho?

felixko
12. nov 2009

infinity nakoniec sme zostali len na sídlisku, do mesta sme ani nešli,lebo Ninka zbadala na chodníku mačku,tak sa pri nej tešila hádam pol hodinu, samá cica, cica..., mačke sa to zjavne páčilo, že ma niekto o ňu záujem, vôbec sa nebála, najskôr si Ninka myslela, že cica šteká ako havo, tak pri nej stepovala a vykrikovala hav, hav..preto sme aj nákupy spravili v našom malom obchodíku na sídlisku a pálili sme domov, lebo mne bolo zima. ja nosím ešte stále jesennú bundu.teraz som si chcela trochu zacvičiť,lebo som unudená až ma všetko bolí, ale pri mojej dcérenke to nejde. tá sa na mňa hneď zvalila a chcela sa lubkať. tak som sa postavila celá uslintaná a vybozkávaná od môjho cukrúšika a hneď mi je lepšie. okrem iného, som stihla dnes umyť kuch.okno + balk.dvere, podlahy, lebo tie vyzerajú úžasne, hlavne, keď Ninka kadiaľ chodí púšťa slintáky a potom to roznáša. dneska prstom rozťahovala zemiak po plávajúcej. stačilo mi.

bubinko ja som také pekné termooveraly videla u matušíka v grandcentre - napravo je detský obchodík, cena bola myslím okolo 24eur. len mne sa nepáčila farba, ale pre Filipka by bola fajn kombinácia zelenej a čiernej.

bubinko83
12. nov 2009

felixko diky moc,pojdem tam pozriet.Aj cena je v pohode. 🙂

lucia563
12. nov 2009

Bubinko, neviem ci by si kupila aj takto, ale toto som nasla:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5685984

a tento ma nas Filip:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6561092 - ale toto je uz asi moc velike...

katinka0000
12. nov 2009

ahojte!
tak sme sa toho ockovania nakoniec vyhli, lebo nico je chory.
v pondelok v noci mal teplotu okolo 39. v utorok nam mudra dr. povedala, ze su to zubky, lebo vsetko mal o.k. aj hrdielko, nostek, ziaden kasel,... vcera rano sme tam museli ist znova, lebo mal 40 horucky a uz mu zistila anginu. mala som nato riadne nervy. dve noci sme nic nespali. chudatko bol uplne hotovy z tej horucky. som mu musela aj zabaly davat. ockovanie sme tym padom odsunuli na neurcito. zatial nema ziaden kasel nic.
ale ani sa necudujem, u nas je uz kvoli chorobe zatvorena zakladna skola do odvolania. je tu chorych az-az. ale mala som uz poriadny strach, aby sa mu nieco nestalo, takehoto som ho este nikdy nevidela. aj ked mal horucku, nikdy to na nom nebolo vidno.

dnes sa ma uz ale ovela-ovela lepsie. horucku ma uz len 37,5 a je to uz na nom aj patricne vidiet. neposlusny je dnes ako cert. stale pisti, place,... nonstop by bol na rukach. ale beriem to, ze je este stale chory, tak mu to vsetko prepacime. drobec jeden. s tymi teplotkami nas riadne vystrasil. 🙂

dejna3
autor
12. nov 2009

ahojte,
aj my sme konečne "vyvenčení" 😀 😀 stretli sme sa s inffi, tak sme kočíkovali spolu... a stretli sme aj adu s princezničkami 😵

ika8
12. nov 2009

ahojte,
dejna, inffinity boli ste korzovať na námestí? ja som iba prechádzala, no nikoho som nestretla, iba dejninho námestníka 😀

baby, aj chodíte na mliečko do mliekomatu? je super 😉 je z neho výborné kyslé mlieko a teraz si práve dávam horúce kakavko 😵 a tá cena 😵

dejna3
autor
12. nov 2009

ika, to kde je? 😕 ešte som o tom nepočula...
hej, prechádzali sme sa po námestí 😉

ika8
12. nov 2009

mliekomat je na juhu v tom nákupnom centre na chodbe od kauflandu, len si treba priniesť vlastnú fľašku alebo nejakú uzatváracú nádobu, napr. nosia kanvičky 😅

ika8
12. nov 2009

tak dobrú, asi ste pospali 😅 😔 😔

inffinity
12. nov 2009

a já zas dorazila pozdě 😀 😀

felixko
13. nov 2009

ahojte,
katinka tak to ste mali krásne dve noci, nebolo ti čo závidieť. dúfam, že budete čoskoro fit. inak Nico mi pripomína Ninku, keď jej trošku klesnú pri chorobe teploty, už vytŕča rožky. teraz sa hrá s tatinkom, lebo má dovolenku, tak tancujú 😀

luci tie kombinézky sú supééér. nám už prišla, ešte nám je trochu veľká, ale v pohode ju malá vynosí, lebo má dolu aj na rukávkoch gumičky, tak nemusím ovínať.

ja idem piecť krtkovu tortu, neviem či ste ju niektorá robii, ja idem prvý krát a ešte výborné kysnuté koláče plnené Nivou, mňam mňam, zajtra má totiž svokra 60-tku a budeme oslavovať aj moje meniny + Ninkine narodky so švagrovcami, lebo jej ešte negratulovali, tak budeme mať menšiu rodinnú oslavu.

práve som si zohnala cez MK 4 kupóny na Sunar, odkedy sme na UM riadne to ide do peňazí 😉 baby vy ste museli minúť na mliečka už mailand od narodenia