Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ika8
16. máj 2010

bo fakt super počko 😠 😠 😠 ja som už všetky teplé veci odložila 😝 😠 dnes sme boli celý deň doma, ale nejako sme to vydržali 😅 dve tretiny z poobedneho hokeja sme boli vo vani, aspoň mal tata voľné pole 😀 😀 😀 a ika už spinká 😕 veď dnes bola hore už od 7,30, čo u nej nebýva zvykom.

felixko: aj ja budem musieť niečo vymyslieť s tým nočníkom (nálepky super 😉 ), veď keď fungujú holuby a mačky, tak dačo vymyslím 😀 😀 😀

katinka: aj ika sa teraz posledné dni pustila do rozprávania oveľa viac, a stále pribúdajú nové slová. včera pribudlo do slovníka TETA 😵 prvé slovo, kde sú rozličné samohlásky 😉

ika8
16. máj 2010

potrebovala by som poradiť:
Máte niektorá osobnú skúsenosť s biolampou alebo bioptronom? no vôbec sa v tom nevyznám 😠 potrebujem zohnať pre maminu, mala bolestivý pásový opar, koža sa zahojila, ale vnútri stále veľmi bolííí 😢 😢 😢 a lieky od bolesti už nezaberajú 😝 ☹
Ďakujem za všetky rady.

felixko
17. máj 2010

ika moja svokra používa dlhodobo biolampu a nevie si ju vynachváliť, ak potrebuješ, zoženiem ti aj kontakt na pani, ktorá predáva tieto vecičky 😉

katinka0000
17. máj 2010

ahojte!

huraaaaaa! nico sa mi dnes prvykrat sam vypytal kakat na nocnik. mozno to bola len nahoda. ale vypytal sa a vykakal. 🙂 🙂
felixko: nico na nocnik chodi 2-3 krat denne. vzdy sa vycika a niekedy aj vykaka. ja som myslela nato, ze sa nevypyta sam. 😉
krasne fotky. ninka je ina modelka. 🙂

katinka0000
17. máj 2010

ika: my mame biolampu - bioptron (je to to iste) doma uz neskutocne dlho. je to vynikajuca vec. ked pojdeme byvat sami, isto si ju kupime aj my.

dejnas
17. máj 2010

ahojte 😉
ika, aj sofinke sa teraz v poslednom čase začal viac rozviazovať jazýček... "najlepšie" slovíčka ju naučil tata, keď som bola v porodke: bďo (brďo) a bla bla bla... 😝
sofi tiež nechce veľmi sedieť na nočníku

inak - počko - no comment 😠 🙄 ja som dnes normálne v byte prikúrila, veď je len 10 stupňov vonku 😝

bubinko83
17. máj 2010

baby ahojte,
juuuuj my mame za sebou strašny vikend.Maly začal v piatok vrackat asi 3x a potom ho prehanalo.Tak som mu dala dietu,len čaj a suchare,lebo vypitoval jest.Ale mlieko som mu nedala až dnes prvy krat.Ja som bola ako tak v pohode ale v sobotu večer neonrmlane krče do brucha,ako keby ma nožom rezal.Nejako som zaspala ale nad ranom som utekala na WC-ko a nevedela som z ktorej strany sa otočit či zadkom alebo predkom.No hroza.Ešte že som včera stravila cely den u mamy a o Filipka sa mi postarala.Neprajem nikomu na svete.Inak že je ta črevna chripka rozširena tak davajte pozor na detičky a aj tehulky.

dejnas
17. máj 2010

samko sa už pár dní načahuje za hračkami, ktoré má povešané v postieľke 😉 chytá ich ručičkami a obzerá si ich... a tiež sa mu páči kolotoč, ale asi viac ho tá hudba zaujala... inak takto dlho nevydrží, vyžaduje si omnoho viac našej pozornosti, než sofi... ale to je asi normálka 😉

sofinka sa nám začala v noci budiť (cca medzi 2 - 3hod.) a strašne narieka.... asi štvrtú noc sa to opakovalao... nevieme vôbec, čo jej je, či sa bojí tmy alebo čo 😕
vzali sme ju k nám do postele, ale chcela mať ešte aj zasvietené... no potom už začala príliš vymýšľať... dnes v noci som ju nechala v jej postieľke, ale som jej vytiahla žalúzie, nech má svetlejšie v izbičke... síce zaspala, ale potom ešte asi 2 hoďky pomrnkávala 😒
večer vôbec nemá problém zaspať sama v izbičke.... doteraz sa nič také nedialo, tak vôbec neviem, čo jej môže byť 😨

dejnas
17. máj 2010

bubi - my sme si to isté "odkrútili" asi pred 2 tt 😝 😝 všteci - okrem samka... ja som z toho až horúčkovala 🙄
prajem skoré uzdravenie 😉

ika8
17. máj 2010

ahojte,
dejna: takéto noci máva občas aj ikuša, tiež sa mi zdalo, akoby sa bála tmy 😕 keď som zasvietila, sa upokojila, ale už zasa nechcela spať. A preto sa v noci občas hrávame v obývačke, niekedy aj dve-tri hoďky 😝

bubinko: ja som mala raz taký stav, že sedela som na WC a na kolenách lavor - človek vtedy netuší, odkiaľ prv vytečie 🤐 😝 😝 😝

počko katastrofa, ale my máme v byte teplo aj bez kúrenia a to máme na spálni stále otvorenú vetračku.

dejnas
17. máj 2010

ika - no dúfam, že je to len dočasné... lebo ja mám teraz také noci, že som aj 5 hodín v kuse hore 😝 .. keď sa konečne sofi upokojí, tak už zasa chce papť samik... našťastie, si samko zvykol v noci spať, len sa napapá a zaspí 🙂
my by sme tiež so sofi vydržali bez kúrenia, ale sami je strašná "zmzlinka" ... jemu je každú chvíľu zima, štikúce a má studený noštek ☹ neviem, čo by robil, keby sa narodil v januári 😀
strašné to počko, fakt! minulý rok boli už v apríli skoro 30 stupňové horúčavy 😎

ika8
17. máj 2010

to je jasne, že je samkovi chladnejšie, veď je to malinkatý tvor 😵 aj ike keď je zima, hneď má štikavku 😅 a to je oproti samkovi stará koza 😀 😀 😀

dejnas
17. máj 2010

ika 😀 😀 😀
ale tie detičky sa zdajú bať fakt veľmi veľké oproti tým novorodencom 😉

dejnas
17. máj 2010

zdajú "byť" - malo byť

ika8
17. máj 2010

jáááj, veď rastú ako z vody... babka iku nevidí dva dni a hneď hovorí, že narástla 😕

ika8
17. máj 2010

a teraz ti krpčekovia spinkajú? aj ikuša zalomila o 12,20

dejnas
17. máj 2010

sami spí, zaspal mi na bruchu, tak som ho opatrne preložila a sofi práve tancuje 😀

ika8
17. máj 2010

už má poobedný spánok zasebou? 😕 ja už čakám, že sa ika každú chvíľku zobudí. dáme fazuľovú polievočku(to zas bude paľba do plienky 😀 ) a ideme von, ak nebude pršať.

dejnas
17. máj 2010

hej rastú... ja sa smejem, že samkovi zaína byť malé prvé oblečko (veľkosť 50) a začína dorastať do 56 😀 😀 a to bude mať už 7 týždňov

dejnas
17. máj 2010

ale kdeže.... ona zalomí až tak okolo tretej... neviem, ako ju mám "prestaviť"... lebo vtedy chodíme von a na ňu dojde ten spánok väčšinou vonku... buď zalomí, alebo nespí vôbec a večer je jak 100 čertov 😝
ale zas, už si nedáva šlofíkov... potiahne aj 1,5 hoďky spánku 😉

ika8
17. máj 2010

ja sa pamätám, že aj ika bola dlho vo všetkých vecičkách taká stratená a odrazu som kupovala už 68 😉

felixko
17. máj 2010

ahojte,
dejna aj ja som prikúrila, lebo je fakt kosa.

čo sa týka toho budenia, naša Ninka sa tiež už 4 noci po sebe budí okolo jednej s plačom. normálne spí, oči má zatvorené a plače 😒 mne to pripadá, ako keby mala nočné mory.

mne tiež potvorka spí. ešte stále je usoplená, už som z toho na nervy. veď ten bacil by mal byť citlivý na tie ATB, ktoré dostala, tak nechápem, kde tie sople furt berie. už si začínam myslieť, že to bude alergia.

a ešte vám napíšem, čo zas malá ráno zapotila na posteli. pozerala na strop v spálni a hovorí: "ježiško, maria, maria" a je, že kde sú Ninka, čo sa na teba pozerajú? a ona: "vŕtajú, tam". už je z toho vŕtania chúďa celá obláznená, doma stále niečo dorábame, vŕtame a ona už má z toho vidiny.

ika8
17. máj 2010

a to ti sofi spinká 1,5h vonku? 😕 to ika vonku zaspí max. na 20-30min., no doma je to v priemere cca 2hoďky. Dávam ju spinkať tak 12h-12.30 podľa toho, kedy sa ráno zobudí 😉 Dnes sa zobudila o 9,15 a uložila som ju o 12,20 a ani raz sa neozvala, hneď asi zaspinkala 🙂

ika8
17. máj 2010

tak a je tu už som mnou aj ikuša... majte sa

dejnas
17. máj 2010

felixko, ninka má teda hlášky 😀 😀
ja som brala už asi týždeň atb, a etše furt tam ten hnusak bol v kontrolnom výtere 😠

ika, vonku spí cca hoďku.... ťahá dlhšie, než keď bola bábätko 😀

felixko
17. máj 2010

baby, nemáte nejakého známeho homeopata, resp. nepoznáte nejakého odborníka na homeopatiu?

bubinko83
17. máj 2010

felixko ja poznam len dr.Sucha ktory sa zaobera aj homeopatiou.Inak nikoho ineho.

dejna a felixko a čim si to doma prikurujete? 😖

dejnas
17. máj 2010

bubi, normálne rádiátorom 😅 som ho skúsila ráno zapnúť a kúri sa... síce slabšie, ale postačuje 😉

dejnas
17. máj 2010

teraz som volala kvôli tomu nášmu buggypodu... vraj mi ho nedodali, lebo momentálne nebol na sklade a teraz čakajú dodávku nového typu z anglicka..... takže ak ešte nejaký týždeň - dva vydržím, dajú mi ho za pôvodnú cenu... na tomto novšom type sa dá polohovať aj opierka chrbta, čo je super... budeme musieť ešte chvíľu jazdiť s 2 kočíkmi

bubinko83
17. máj 2010

a nam prečo nejde radiator?