Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
12. júl 2009

ika, aj sofinka mala dnes "zlú" noc ☹ každú chvíľku sa rozplačkala a musela som ju tíšiť 😔 ona síce hneď spala, ale je som sa vždy rozobrala, tak asi o pol štvrtej v noci, som ju dala k nám do postele a pekne spinkala do rána... okolo 8-mej sa napapala a zaspala znova do 11-tej 😅

ja ešte trošinku upratujem, prevliekam postele a tak... drahý sa dnes realizoval - vyhnal nás von a robil veľkéééé upratovanie 😵 😵 😵 a téda paráda, dokonca aj dlážky poumýval, všetko na komplet 🙂 taký je tu poriadok a čistúčko 🙂
ja už nebudem frflať.... aspoň celý jeden týždeň 😀 😀 , že ika, nada 😕 😀 😀 😀

ika8
12. júl 2009

dejna:tak to mrnkanie bolo v noci asi vo vzduchu 😖 ak ikuška spala s nami od 2 ale aj tak sa budila 😒 . a dne už zasa nejedla od 15h, ale ja ju zobudím o 23 a dam papať. lebo takú noc už ee 😉

u nás som dnes upratovala ja, drahý brázdil vonku s čierno-šedou formulou 😵

inffinity
12. júl 2009

Ahojte, Ninkám taky přeju vše nejlepší 🙂 🙂

My máme dneska měsíc tak brouzdám na netu a chci malé koupit kolotoč do postýlky a chůvičku..když jsem v kuchyni vůbec ji neslyším 😒

Trojičková mamina je z TO..a zatím se drží pohromadě, budu vás informovat 😉

Jak se fšechny máte s dětičkama?? Už drobečci spinkají? 😎 😎

ika8
12. júl 2009

preklepy, resp. nedoklepy sú kvôli nanuku 😵

inffinity
12. júl 2009

ika, dejna: něco na tom mrnčení asi bude, malá spala s náma v posteli od 3h a co chvilku protestovala,trošku jsem s ní pokývala a zase spinkala a takto až do 9h 😒 asi to fakt bylo ve vzduchu 😖

ika8
12. júl 2009

inffinity: ika spinká od 20... najskôr kúpeľ, potom nasledovalo neúspešné kŕmenie, pri ktorom sa tvárila, že sa jej chce strááášne spinkať 😖 tak sme ju dali do postieľky, chvíľku sa pohrala a zaspala... tak ju zobudím o 23 napapať sa... niekto to nedoporučuje budiť dieťa na kŕmenie, ale ika by vynechala fakt každé 2. krmenie... a to už teraz je chudá, aj keď líčiská má, no záhyb ani jeden 😅

inffinity
12. júl 2009

ika mě Miška spinkala dneska celý den, byli jsme na Duchonce a tam ji to očividně svědčí a celý den prospala..doma ještě pokračovala, pak se napapala ani jsem ji nekoupala a zase spinká..tak jsem zvědavá jaká bude noc když celý den spinkala, už mi celý den nespinkává tak uvidíme.. 😒 a pořád by visela na cecku 😀 😀 ještě ho ani nemá v puse stačí když se opře a spinká(to když se zlobí jak nemůže někdy usnout..) má mamku místo cumlíka 😀 😀 😀

ada11
12. júl 2009

aj my prajeme Ninkám všetko najlepšie 😉

bubinko, nie,nič nepotrebujem, ja len tak, že niekedy by som ťa aj rada stretla 😉

tak k tej nespokojnosti sa pridávame aj my 😠 , niekedy je to také, že by jej mali výjsť všetky zuby naraz - podľa intenzity nervozity 😀 ale potom keď sa Anet zasmeje, tak je takááááá zlatá 😉

ika8
12. júl 2009

inffinity: miška má nárok spinkať celý deň, je to ešte mimčo... ale ika radšej pôjde dobrovoľne do postieľky len aby nepapala, hoci spať sa jej nechce a hrá sa tam a je sama a tichúčko.. práve dnes sme z užom hovorili, že keby niekto videl ako ju kŕmime, asi by si myslel, že sme sa zbláznili - lebo jeden robí opičky a druhý sa snaží vystihnúť trafiť sa jej do otvorenej pusy... lebo mlieko ika už cez deň do pusy nedá 😖

ada11
12. júl 2009

ika, to poznám veľmi dobre, ja som pri Maťke musela behať s lyžičkou po celom byte aby niečo zjedla, alebo som ju jednou rukou zabávala a druhou som ju kŕmila 😉 bolo to dosť náročné a normálne som mala až stres, keď som ju išla kŕmiť ☹ no a keď pila len mlieko do pol roka, tak som jej musela aj dudel na fľaške stláčať aby to mlieko vypila 😠 aj tak pila málo mlieka, nikdy nepila podľa tabuliek 😉

nada.hope
12. júl 2009

ahojte kocandy........... ☹ 😉 😉
idem, sa postazovat, mam byt uplne plny prachu idem ma z toho ................ radsej sa nebudem vyjadrovat.
Zistila som, ze sibudem musiet aj chodbu vymalovat, lebo to pilenie kachliciek urobilo z mojej zltej steny cervenkastu, takze po dokonceni kupelne budeem jaaaaaaaaaaaaa malovat chodbu a asi na oranzovo 😵 😵 😵

ada11
12. júl 2009

nada.hope, nemohli ste píliť na balkóne, ak ho máte ? 😉

nada.hope
12. júl 2009

no adi bohuzial ja som nebola doma a co chlapom nepovies to im nedojde 😠 , moj zlaty muzik 😅 😅 😅 😅

ika8
12. júl 2009

no to pílenie vnútri majstri nedomysleli 😠 u nás pílili na balkóne... ale aj tak bol celý byt plný drobulinkého prachu... prerábka kúpeľne už nikdy viac, aj toto bolo len pre havarijný stav 😠 😲

ada11: moja mamina mi iku ani nechce kŕmiť, má z toho fakt stres ☹

nada.hope
12. júl 2009

ika moje slova, radsej sa budem kupat niekde na chate v lavore alebo v studenom potoku 😀 😀 😀 😀

lenka2107
12. júl 2009

Ahojte baby z TO. Som tu nová a neviem sa tu orientovať, chcem iba vedieť či sa tu inzeráty dajú aj aktualizovať. Ďakuejm, Ďakujem 🙂 🙂 🙂

ika8
12. júl 2009

ada11: musela si aj ty budiť maťku na kŕmenie? mne to doktorka zo začiatku nakázala, lebo schudla po narodení pol kila a piť sa jej vôbec nechcelo ☹

ada11
12. júl 2009

ika, ja som jej mlieko dávala v spánku, lebo keď bola hore tak to bol neskutočný boj

ika8
12. júl 2009

ika v spánku nechce papať ☹ skúšala som

teraz som ju bola zobrať, bola dopotená, tak sme ju prezliekli, vypila 160ml mliečka a zachvíľu šup do postieľky... teda teraz ju drahý odniesol, lebo už mrnčala 😕

katinka0000
12. júl 2009

ahojte baby!

ada, bubinko: kolkokrat vam drobci piju mliecko? a ake ine mliecne vyrobky im davate? dokedy je potrebne davat detom UM alebo MM?

katinka0000
12. júl 2009

a este som sa chcela spytat, ze kolkokrat denne/v noci piju vasi drobcekovia mliecko.

ada11
12. júl 2009

katinka, najlepšie by bolo nedávať piť kravské mlieko aspoň do dvoch rokov, ešte lepšie do troch 😉 , ale stačí aj do tých dvoch

ja kojím cca 5 razy od 6,00 do 20,00 a od 20,00 do 6,00 zase 5 razy za normálnych okolností, teraz posledné dni je to horšie a za poslené dve hodky som ju na sebe mala 4 razy 😠 , ale samoška, že moc nepila, len torchu.
ja nedávam žiadne iné mliečne výrobky, mohla by som jogurty, ale čakám na prvé narodeniny, ale môžu sa dávať od toho 10. mesiaca u kojených detí 😉 ale po roku jej sem-tam začnem robiť mliečne polievky s kravského mlieka, ale nie dávať piť 😉 proste len do vary 😉

ika8
12. júl 2009

idem kuk film na prime...celkom fajn 😉

ada11
12. júl 2009

ja idem spať, teda až po hygiene 😉 tak dobrú noc 😔

dejna3
autor
12. júl 2009

sofinka zatiaľ papá dobre, ťuk ťuk 😉
mykukáme tú nemeckú komédiu na jojke, sranda, už som sa dlho tak nenasmiala 😀 😀 😀

ika, aký si mala nánuk?

nadi, tak my sme maľovanie bytu nechali až napokon, takže u nás sa pílili kachlice priamo v byte, ale prach bol až v posteli 😝 😀 😀 😀

asi ste už zaľahli, tak dobrúúú 😔

dejna3
autor
12. júl 2009

nie napokon - na koniec 😉 - po prerábke

kkkatarinkaaa
13. júl 2009

dobre rano maminky 🙂
ja idem dnes na poradnu, tak som zvedava , co nove mi povie dr.....

dejna- bohovske fotky....a ta v pase-klobuk dolu 🙂 🙂 😵 😵

chcem sa vas spytat par praktickych veci- kupovali ste si take tie sterilizatory na flase a cumple a pod? alebo ohrievac flias? a celkovo flasticiek kolko??stacia na zaciatok 2 alebo 1? 😕
inak na zozname co mi dali u silesa-co treba vziat do porodnice- je pre babo uvedene len plienky jednorazove a vlhcene obrusky.....nejako malo, nie?? 😕

felixko
13. júl 2009

ahojte,
dakujeme za gratulacie, nada.hope aj ja prajem Ninočke všetko naj, hlavne veľa zdravíčka

baby my už chodíme, 🙂 😉 Ninka včera spravila svoje prvé dva krôčky do neznáma, úplne sama. ešte sa celá trasie, ručičky má vystreté hore, aby lepšie udržala stabilitu, ale ide jej to, je krásna. len mňa bolia kríže z tolkého behania, ale už sa to zlepšuje, chodíme len za jednu ruku a nemusím sa už tolko zohýbať, teraz sama chodí s jednou rukou okolo postelí, tak sa snaží drobec malý, takže ešte taký týžden - dva a chodíme. to ešte len potom bude robiť inšpekcie všade

😝 🙂
bubinko, katinka aj Ninka je v poslednej dobe presne taká, ako píšete vy, umrnčaná, všade ma vyhladáva, nemôže ju ani muž vziať na ruky, keď odídem z izby plače, tiež to predtým nerobila, kludne išla aj cudziemu na ruky a teraz? sú asi v takom období detičky, musíme ich chápať. katinka aj naša rada v noci rozpráva, pol hodinku po polnoci je u nás pravidlom, že sa budí a chce sa hrať. potom už ledva vydrží do rána, cestuje po celej postielke, postaví sa a "čaká na rad do bufetu" - to vymyslel tatino, lebo sa smeje nad tým, ako si v noci pýta jesť 😀 v poslednom čase jej stačí jeden spánok denne asi hodinku ráno a potom vydrží aj do večera šantiť. keby aspoň v noci prespí od únavy. ale to u nás nehrozí. už sa chystám vyskúšať UM. dnes idem kúpiť. držte mi palce 😒

teri vitááááj medzi nami. ako sa ma Filipko?

felixko
13. júl 2009

dejna Sofinka tak krásne spinkáva? to sme my nepoznali od narodenia, že spí do ôsmej, napapká sa a ešte potiahne do 11. spí ti aj cez deň? koľko? fakt, že každé dieťa je individualita, nie každé potrebuje toľko spánku.

kkkatarinka ja som nekupovala sterilizátory, cumle. mala som jednu flašku akurát. zvyšné dve som dostala a dudlíkov sme tiež dostali habadej. nakoniec z nich máme hračky, lebo Ninka nedudluje. ja malú kojím doteraz, takže ak by som kupovala sterilizátor, bol by mi zbytočný, to by som riešila až po narodení babätka, dokúpiš hocikedy, keď bude potrebný.
a čo sa týka tých potrieb pre detičky do pôrodnice, pozri na intern.stránke Nemocnice TO, tam je tuším zoznam vecí pre novorodencov 🙂 ale ja som toho brala určite viac než len plienky a utierky

bubinko83
13. júl 2009

ahojte 🙂

katinka,my davame UM mliečko ešte vela krat,ale teraz posledny tyžden nejako mlieko odmieta.Ja davam okrem ineho zvolenske jogurty tie ma maly rad.Ja mu davam takmer všetko už by sa dalo povedat ale v menšich množstvach skušam. 😒 A zeleninovu polievku by mohol jest stale.
Inak niektore pediatričky hovoria že sa kravske mlieko može davat už od roka.Ale mne sa zda mlieko nevhodne a určite budem davat aspon do 2 rokov UM ved čo sa tyka financii sa na tom neda ušetrit a aspon je to určene pre deti. 😵

ada to som rada,že ti chybam 😀 Aspon niekto ma chce vidiet.

dejna kraaaaaaaaasne fotečky mate. 😎