Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

felixko
21. júl 2009

bubinko aj Ninka spáva odokrytá, ona cestuje celé noci po postielke, takže buď sa zakutre do paplóna, alebo je niekde úplne mimo. dnes nad ránom o pol5 bola už vyspatá, dala som jej papať, tak ešte zaspala, nechala som ju medzi nami, lebo sa mi nechcelo ju prekladať do postielky a zrazu počujem len "Nina jáu.."a ona hrýzla mužovi prsty na rukách, hlodavc malý 😀

bubinko83
21. júl 2009

felixko aj naš tak hryzie 😀 A si sa ma pytala minule kedy ideme na poradnu? Až 10.augusta.A aj očkovat bude ,tak sa bojim čo bude drobček robit ☹

ssimi,my sme na spoved neboli pred krstom.Aj ked sme to v plane mali. 😖

sofia122
21. júl 2009

elen tu na juhu su jasle beru od 1roka viem to preto lebo mamina mi tam robi.Aj mi mame bezku a malej sa tam paci ved ju nemozem mat celi cas na rukach je todobra vec.len ked vam to financne bude vychadzat tak ostan s malou doma bude to asi lepsie ked svokra bude mat aj nastarosti novorodeniatko.A ak budes chciet mozem sa ti opitat na jasle ci ju tam mozes dat.ja s pestunkami nemam skusenost ani nepoznam nikoho takeho.sama uvidis co bude pre teby najlepsie aj pre malu.

sofia122
21. júl 2009

pracka mi prave doprala uz mam aj povesane poupratovala som prave malinka spinka.Uz mala lepsiu noc dala som jej na noc len body a vypadato ze jej v noci bolo dost teplo ked som jej davala dupacky tak to na noc budem davam dufam,ze noci uz budu kludnejsie.CO TAK BABY KEBY SME DALI STRETKO VO šTVRTOK čO vi na to?

felixko
21. júl 2009

sofi neviem, vo štvrtok hlásia dosť veľké horúčavy, jedine ak navečer, ale to už asi nebude vyhovovať každému

ellen
21. júl 2009

caute baby, mangel zas robi dlhsie, tak cakam na neho...

praveze ja to tou skolkou-jaslickami este riesit nechcem, aj ked... 😕 neviem, zatial este nie... chcela som dohodu so svokrou, ale zatial je to iba problem o problem, dve deti + dalsie pribudne, plus moja... ja neviem... som z toho uplne vedla... rozmyslam nad jednou znamou, je doma, koruna jej padne vhod, musim len nabrat odvahu a opytat sa, len mi to pripada take hlupe, lebo svokre platime dobrovolne poistenie a teraz to nechame/zrusime? doma sme to preberali, mam pocit, ze sa to mota ako klbko, neviem najst ani zaciatok, ani koniec... do piatku vydrzim, do dalsej stredy mam dovcu, stvrtok-piatok bude s ocinom a cez dalsi tyzden mame zasa dovolenku, tak hadam sa to uz nejak poriesi...

DAKUJEM za rady, napady a vsetky tie postrehy...

stretko, to by bolo fajn, no musel by na doviezt manzel, ktory robi tak vselijak dlhsie, takze sa uvidi, ci sa prihlasim.
felixko-preto je otazne aj nase stretko, ci sa ukazeme, alebo ti len avon podam...

a k chodeniu... moja nelozila po 4 vobec, az ked zacala chodit, potom sme sa po stvornozky nahanali, ale e-eeeee, ked som ju polozila na brucho "tresky-plesky", trochu namahy a ziadny efekt.. 😅 zato dnes beha statocne a pusou melieeeeeee, mlyncek moze ist do kelu... pardon... 🤐 😵
s rozpravanim zacala tata, tata, potom baba, baba a niekde sa zjavilo mama a potom OCINKO naucil, ze mamina a maminka, tak sa mi to ratalo, ze na mna mysleli 😀 😀 😀

teri3
21. júl 2009

ahojte, my sme včera ani nemali zapnutý počítač, tak si dočítavam...

felixko, tak to je príbeh 😀 😀 😀 . A ja že mám nákazlivý smiech??? 😕 😅 😀

katinka, aké chcete kupovať pieskovisko? Ja som pozerala to plastové otváracie a zdá sa mi dosť drahé...ale zase keby som chcela také drevené, tak to by mal Filipko asi tak k 10. narodeninám 😀

teri3
21. júl 2009

ika, aj Filipko iba bubnuje, ťapušky nerobí (čo je ťapko? 😅 ) a pá-pá dá len keď sa mu chce. Však nie sú cvičené opičky, aby robili len to, čo sa od nich očakáva. Sú to malé osobnosti 😎

nada.hope super, že už máte kúpelku hotovú - tak keď si taká rozbehnutá so žehlením, tak Ti donesiem aj moju kôpku 😉

ika, všetko najlepšie Ikuške - behačke. Filipko práve dlho nechcel za tie ruky chodiť, teraz už trošku hej. A keby jedával normálnejšie, že by som mu cez deň aj varila (teraz sa mi to pre tie tri lyžičky neoplatí), tak by som asi aj ja kúpila bežku 😉

dejna3
autor
21. júl 2009

ahojte 😉

nadi, keď sa darí, tak sa darí 😠 ale už sa môžeš tešiť z novej kúpeľky 😵 a robili ste sprchový kút alebo vaňu?

babulky, tak vy už plánujete narodeninové oslavy? 🙂 to je super 😵 fakt to strašne letí, už sme ako naši fotrovci a čas budeme vnímať cez to, ako budú rásť naše ratolesti 😉

ellen, vypni, zrelaxuj sa a uvidíš, že riešenie sa nájde.. istotne to najlepšie 😉

sssimi, my sme neboli na spovedi (teda ja ani nemôžem - nie som pokrstená v kostole), dokonca nie sme ani manželia a s krstom sme nemali žiadny problém 😉

teda teri, cvičené opičky??? 😔 🙄

ika8
21. júl 2009

teri: ďakujeme.. a oni sú fakt osobnosti 😎 robia si čo chcú 😀 😀 😀

ellen
21. júl 2009

:D dejna, uz to tak budem musiet urobit, nerobit si hlavu a nejak sa to vyriesi....

sme sa akurat pobavili s muzom. Babu zaspala a pridem do izby a takyyyyyyyyyyyy smraaaaad, ten nas maly smradoch pustil este do plienky... tak sme ju prebalovali. no a ja som jej dnes na spanie dala overal, takze zaaabavaaa velika, sme sa bali, aby sme nezbierali bobky po posteli a pyzamku, tak Tibi najskor skontroloval, aku to ma "tuhost"... no vypustil dzina z flase... zachvat smiechu sme mali este, ked som ju poutierala, dam pod nu plienku, vsetko v spanku, a zrazu sa otocila na brucho.. Tibi musel odist z izby, ked zbadal tie dve male "polky" (ritku), tak sa hehnal... tak som otocila plienku a zabalila ju "naopak"...

inak, nasa je opica, vsetko povie, aj to, co nechceme, aj nove hned zopakuje,....

ozaj, my mame pieskovisko, ale nie zakryvacie, ale je to taka akoby jahoda.. nasi chceli zakryvacie, ale tie su brutalne drahe... tak sme kupili len "polovicu, dedko to dal tak do polovice vysky do zeme a zakryvanie sme spravili z agrofolie, dokola spagat a zakryvame vzdy, ked odchadzame od pieskoviska...

ellen
21. júl 2009

jaj, to je uz tolko? ja som kecala s tetkou cez skype a pozeram ze sak bolo este len osemm... a uz je tolko.. prcham, idem nachystat na zajtra....

kkkatarinkaaa
21. júl 2009

ahojte 🙂

v prvom rade dodatocne vsetkym malym oslavencom zelam vsetko naj!! 🙂

ja som teraz cele dni vonku, vecer pridem hotovaaa dnu, uz len sprcha a postel..tak takto travim leto 😎
idem si vas precitat...majte sa krasne

teri3
21. júl 2009

dejna, asi sme sa nepochopili s tými opičkami (dúúúúfam, že sa fakt nikto neurazil) - no akože jasné, že je super, keď to všetko robia a vedia...ale keď aj vedia a nechcú - asi v tom zmysle, že to nebudú robiť vtedy, keď my chceme, ale vtedy, keď chcú oni 😉 (to akože nie sú tabuľkové deti 😀)

kkkatarinkaaa, dúfam, že nerobíš celý deň v záhrade, ale len pozeráš, ako to všetko rastie 😉 . A ako zvládaš tieto horúčavy? Ja milujem teplo a takéto teploty sú pre mňa úplne v pohode, ale minulý rok to bolo fakt dosť namáhavé

ellen, ja som veľmi zvedavá, ako to nakoniec celé dopadne

sofia122
21. júl 2009

ahoj teri.moja mala nemohla vobec zaspat zaspala az oa 22.00hod.stale plakala ked som ju dala do postielky na koniec som ju dala do kocika otvorila som balkon a hojdala som ju a na koniec som ju prelozila do postielky a zaspala bolo velmi narocne myslela som ze vobec nezaspi.zas mne robia problemi tie horucavi mne bi stacilo keby bolo 25stupnou. 😉

dejna3
autor
21. júl 2009

teri, to je jasné, že si nikto doma z dieťatka nerobí cvičnú opičku 😉 ale to, že dieťatko (najmä takéto malé) urobí nejaký úkon "na povel", je super, pretože to znamená, že rozumie, čo od neho chceme a snaží sa to urobiť 🙂
inak sofinka si ťapušká kedykoľvek, sa jej zachce 😀 ale takisto, aj keď jej poviem ťapušky, tak zaťapká... a zasa "pápá" s ňou "nacvičujem" vždy len pri rozlúčke, aby som jej zbytočne nemotala hlavičku, a aby si kývanie začala priraďovať k rozlúčke 😉
to, že je každé dieťatko vlastná osobnosť, s tým súhlasím 🙂 veď to tu vidíme, aké sú šikovné a ako je každé iné, každé vyniká v niečom inom, obľubujú iné činnosti, robia rôzne pokroky a tak... 🙂 a je super, že si to tu tak popíšeme, aspoň vieme, že sú o.k., i keď nerobia vždy všetko podľa tých "tabuliek" 😀

a dnes tu nikto nie je na pokec? 😕

a kto sa chystá tento týždeň na kupko? 🙂 my určiteeee 😵

ika8
21. júl 2009

mne to teplo až tak neva, ale keby ten krpec chcel v tom teple spať 😖 dnes tiež zalomila až o 22h, ale to bolo odrazu, ledva sme stíhali prebaliť a nakrmiť 😵

katinka0000
21. júl 2009

teri: asi by sme kupili to plastove zatvaracie. vyhoda je v tom, ze sa tam v noci nehraju neziaduci obyvatelia zahrady (potkany, mysky,...)

dejna: my sme chceli ist tiez, ale jeden chlapec (ma uz 12 rokov) ma na obidvoch usiach zapal. preziva neskutocnu bolest. a dr. povedala, ze to ma z vody z kupaliska. tak mam strach tam ist. ona povedala, ze ked to tam ma jeden, tak sa to potom takto rychlo siri.

ika8
21. júl 2009

pre takéto bába je najlepšie vlastné kupko 😉 môj názor

dejna3
autor
21. júl 2009

zápal uší je určite bolestivý ☹ ale to akože má niečo infekčné? keď sa to šíri? 😕 😨

dejna3
autor
21. júl 2009

ika, no ja nemám možnosť dať bazén na balkón, lebo taký veľký ho nemáme ☹ a k babke sa momentálne nedá ísť ... a určite chcem aby si zvykala na vodičku 😉

katinka0000
21. júl 2009

dejna: podrobnosti neviem. len sa ho pytala, na akom kupalisku bol a toto mu povedala.

dejna3
autor
21. júl 2009

no z vody to má asi určite, ale že by to malo byť prenosné aj na iných, to som ešte nepočula, preto som sa pýtala, či môže byť aj zápal uší infekčný 🙄

dejna3
autor
21. júl 2009

lebo samozrejme, pokiaľ by tam bola nejaká infekcia, tak nejdeme ... neviem, ako je to teraz, ale keď som ja robievala na kupku, tak detský bazén bol veľmi ostro sledovaný a plavčíci mali okolo neho vždy najväčšie fofry...

dejna3
autor
21. júl 2009

a vlastne - až teraz som si uvedomila - má 12, takže ten v tom detskom určite nebol..

ika8
21. júl 2009

dejna: pre činžiakové detičky (ako máme my) som myslela iba vaničku 😉 myslím si, že ika sa vodičky báť nebude,niekedy aj 2x denne sa sprchuje, chytá vodičku zo sprchy do rúk, prejdeme vodičkou aj cez tváričku a je to ok 😉 a ako sa teší keď ideme do kúpeľne 😀 😀 😀 až vrieska... má rada ak keď sa umývajú iba rúčky a tvárička v umývadle po zjedení príkrmu... ja dávam teplú, ale drahý to berie hopom - umýva v studenej a tej potvorke to vôbec nevadí 😅

dejna3
autor
21. júl 2009

ika, hej, len predsa - jej sa páči v tom kolese, je to pre ňu niečo iné, teší sa z toho 😵 takisto aj na tých hojdačkách je vyškerená 😀
my sa tiež takto umývame po príkrme, a tiež sa vytešuje z tečúcej vodičky... no veru s tou sprchou sme mali trošku problém.... ale už sa to lepší 🙂
u nás tiež tak isto... ja umývam v teplej a drahý šup ho - otužovať 😝 😀 😀

ika8
21. júl 2009

dejna: my otužujeme aj v sprche, ale ona to akoby ani nevnímala... samozrejme v sprche na ňu nepustím studenú 😕 ale ja sa nerada otužujem a tak si myslim že aj jej to nerobi dobre 😉

dejna3
autor
21. júl 2009

ika, neviem, či im to vadí, resp. ako to vlastne vnímajú... ja som bola prekvapená, keď napr. sofinka išla prvý krát do bazéna, tak studená voda jej vôbec nevadila 😅 som myslela, že bude vrešťať a ona nič 🙂 a tiež napríklad, sa vedľa jašili deti a ofŕkali ju vodou a ona sa tomu rehotala 😀 vôbec jej to neprekážalo

dejna3
autor
21. júl 2009

ja nie som tiež zrovna otužovací typ 😝