Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

katinka0000
5. okt 2009

felixko: ja som tiez davala nicovi probiotika, ale velmi to nepomohlo. deti v takomto veku maju velmi oslabenu imunitu, lebo im idu zubku, takze treba asi aby tym presli. ja som nicovi davala biopron (inak vraj najlepsie probiotika pre deti). vyuzival 2 balenia a teraz ma aj tak kaslik. ale dnes zakaslal uz len 1-krat, takze to hadam za par dni prejde. ani v noci sa nebudi.

ellen
5. okt 2009

katinka.. ja mam s probiotikami dobre skusenosti, teda s biogaiou ktoru davam... cez leto som nejak ustala, ale teraz sa chystam znovu kupit, my to proste citelne vnimame, ze babu je lepsia... tuk, tuk, tuk,... a idem vas docitat 🙂

felixko
5. okt 2009

katinka ale aspoň Nico neteplotoval na rozdiel od Ninky, možno ak by si nedávala probiotiká, mohla mať choroba ťažši priebeh. vidíš, ja ako jediná kojím z MK teda okrem Adi a Ninka má už ako ročná za sebou 3 ATB

ellen
5. okt 2009

felixko, my sme na tom boli presne tak ako vy... dokonca Babu uz v dvoch mesiacoch mala nejakeho bacila a poznam jednu, co ma o 3 dni mladsie dievcatko a oni na umelom mlieku im nic nebolo.. my sme zatial cele leto o.k., oni mali teraz same hnacky... nie je to vzdy len o tom MM, ale ja som rada, ze som kojila. mozno sa to neukaze hned, ale az casom.... a tak isto aj probiotika.. mozno to nevidiet po mesiaci, dvoch, ale pri dlhodobejsom uzivani...

a k superstar... no ja som taky outsider, lebo mna tieco veci nejak za srdce nechytaju, aj ked ratam s tym, ze moja dcera asi za 10 rokov bude z toho hystercit... 🙄

dejna3
autor
5. okt 2009

ahojte 😉

my sme boli dnes so sofinkou v mojej práci.. bola som oznámiť, že tak skoro do roboty nenastúpim 🙂 pani, ktorá ma zastupuje, sa veľmi potešila 😀

inak, mi dnes bolo nejak blbo, asi som mla niečo s tlakom, celý deň ma bolela hlava a teraz navečer mi zostalo tak zle, že sa mi krútila zem pod nohami 😝 neviem, z čoho to bolo, dúfam, že zajtra bude o.k. 😉

ika8
5. okt 2009

ahojte
teda dnes sa aj mne trochen točila hlava, asi blbý tlak 😖

katinka0000
5. okt 2009

felixko: neviem. ale on uzival atb zaciatkom septembra, vtedy mal aj teplotky a kaslik sa mu preniesol az na priedusky.
ale jasne, ja som za probiotika. je to isto super vec, ale zase sa netreba spoliehat nato tak, ze ked uzivam probiotika, isto neochoriem. to tak na 100% nie je.

inak pozerala niektora z vas vcera vecer relaciu "particka"? ja som sa tak nasmiala, ze som normalne potom nemohla zaspat.

ika8
5. okt 2009

katinka: o čom to bolo? je to niečo nové?

katinka0000
5. okt 2009

je to zabavna relacia. treba si to pozriet. ja som sa pritom uzasne pobavila. hej, vcera to bolo prvykrat.

ika8
5. okt 2009

aha... tak budúci týždeň 😉

katinka0000
5. okt 2009

🙂

katinka0000
6. okt 2009

ahojte!

konecne ide kon. 🙂
dnes sme boli s kamoskami z plavania v meste na kavu. skoda, nikoho z vas som zase nestretla. aky ste mali den?

dejna3
autor
6. okt 2009

katinka, škoda,lebo dnes sme mali dokonca nečakané ministretko na lavičkách... teri, aďka (adkato), ika a ja...aďka vravela, že krátko pred tým stretla felixko....

my sme mali noc umrnčanú, lebo sofi mala jedy z toho, že sa nemôže odkopať 😖 ale to bolo také mrnkanie, len zo sna, no ja som vždy k nej vstala, aby som ju ukľudnila... 😔 potom sme obe dospávali do pol jedenástej 😀

katinka0000
6. okt 2009

dejna: o kolkej a kde? no ja neviem, ja asi chodim po kanaloch. ja nikdy nikoho nestretnem. 😒

my mame s nicom teraz asi najlepsie obdobie (musim ale zaklopat na celo, aby nebol dnes v noci hore zase 10-krat). je uzasny. cely den si sam chodi, stale si nieco mrmle, ukazuje (po jeho je to cita) mi zvieratka v knizkach, ... proste uz je na nom vidiet, ze to nie je babatko. 🙂 vie uz napodobnit hrozne vela zvieratiek. nejako sa za posledne dva tyzdne zmenil. vlastne je to odvtedy, ako sa znovu pustil sam chodit. 🙂 😀

dejna3
autor
6. okt 2009

kati, asi tak o 15,30 😉 pri kostole, oproti mestského úradu
no, nico je veľmi šikovný... to ani nie je pravda, ako rýchlo drobčekovia rastú 😨
sofinka sa teraz tiež za posledné 2 týžden riadne "rozbehla"... všetko pozorne sleduje a hneď dokáže zopakovať, keď ju niečo učím, až som z toho úplne vyvalená... niekedy doslova jedenkrát ukážem a ona hneď zopakuje, keď ju vyzvem 🙂 zatiaľ chodí len za ruky alebo okolo nábytku, ale vymýšľa a experimentuje už aj tak

katinka0000
6. okt 2009

aha, tak to sme boli uz davno doma. my sme sa stretli rano o 10:00, lebo v tomto case o 15:30 bud nico spi, alebo sa prave budi.
to hej, fakt tak rychlo rastu, ze za chvilu uz pojdu do skolky. ide to na moj vkus vsetko hrozne rychlo. ☹

ale ved sofinka ma este casu habadej. nema este ani rocik. pockaj rozbehne sa zo dna na den. a uz ju neudrzite. 🙂

katinka0000
6. okt 2009

nico ma zajtra uz 14 mesiacov. ozaj a dlho tu nebola adka. neviete, ako sa maju aj s anetkou?

katinka0000
6. okt 2009

no idem si ja uz asi lahnut, lebo dneska som konecne docitala poslednu knihu od evity urbanikovej a teraz ma na nocnom stoliku caka kniha od gabiny weissovej - diagnoza f50. je to skutocny pribeh bulimicky liecenej na psychiatrii. tak uvidim, aka bude.
dobru noc!

ika8
6. okt 2009

no nejak kôň zasa nebeží 😝

ika8
6. okt 2009

tak asi tu dnes nikoho už nie je... dobrú noc detičkám aj mamičkám 😔

dejna3
autor
6. okt 2009

zasa som prišla neskoro ☹ drahý hral nejakú hru a teraz mi prepol ešte aj telku 😠

felixko
7. okt 2009

elen ja si tiež myslím, že tie výskumy, ktoré tvrdia, že MM je to najlepšie pre obranyschopnosť organizumu dieťaťa neklamú. napr.som čítala, že dieťa plne dojčené do 6mes.veku má je imúnné voči zápalu stred.ucha po dobu 5 rokov, nehovorím o ďalších chorobách...tiež aj každá choroba u dieťaťa stimuluje jeho obranny systém.

katinka akurát sme sa dnes smiali na malej, tiež si chodí kade chce, všetko vyťahuje, všetkého sa musí dotknúť, rozpráva si, knižky tiež neuveritelne oblubuje, najlepšie napodobní húsku, to tak skríne ga-ga až sa za brucha chytáme a min.týždeň sa naučila, ako spieva speváčka. vydáva všelijaké zvuky a akože spieva. každý deň sa niečo nové naučí. je to fantastické obdobie, máme z nej radosť, keď vidíme, aké pokroky robí. ale zas keď chytí truc, plače ako divá a musí niekoho pohryznúť.

včera sme boli u doktorky na výter z hrdielka, v čakárni všetci kludne sedeli, len ona behala. človek má dojem, že tam prišiel omylom a to dieťa nemôže byť choré ani náhodou. ale keď sme prišli do ambulancie, ešte sa ani dvere nezatvorili, už plakala. doktorka povedala, že ak sa ešte raz zopakuje takýto infekt, bude jej musieť vziať krv, či nemá náhodou zníženú imunitu ☹ ☹

ika8
7. okt 2009

ahojte, že by som tu zasa sama? 😕 už sem nikto nechodí? ☹

dejna3
autor
7. okt 2009

ika, čau 🙂
ja sa sem akosi v poslednom čase nemôžem dostať, lebo to tu blokuje drahý 😠 a keď prídem, už tu nik nie je 😔

ika8
7. okt 2009

ja som ešte tu 😉

dejna3
autor
7. okt 2009

dnes sme boli u našich a sofi zaspala a spala tam cca 2 hoďky v kuse... už sa to zopárkrát stalo... asi budeme musieť chodiť spávať cez deň k babke 😅
inak, ťuk ťuk, už tuším podstatne menej pociťujem únavu... dnes som si to uvedomila, už som v II.trimestri, tak dúfam, že aspoň toto obdobie zvládnem v pohode...

ika8
7. okt 2009

isto to zvládneš v pohode 😉 ... a ika spáva 2x za deň cca 1hodinu, ale nie je to pravidlo... niekedy spí dlhšie a niekedy zasa iba jedenkrát za deň 😒 a to je potom mrzutosti 😝

dejna3
autor
7. okt 2009

ika, dúfam... myslím, že teraz do vianoc by to malo byť o.k., aj to rýchlo ubehne, ale potom neskôr už budem mať problém vôbec sa nejak usadiť, či uložiť 😝 a ktovi, koľko toho naspím 😕
teraz v noci furt pijem a behám na WC, za noc vypijem aj 3/4 litra minerálky
to je tak, keď to má človek všetko čerstvo v pamäti 😀

dejna3
autor
7. okt 2009

ika, sofi tiež 2x denne, ale len šlofíky 😀 a u babky ťahá takto dlho 😨 neviem, čím to je....

ika8
7. okt 2009

úplne v čerstvej pamäti mám aj ja, koľko vody som vypila za noc a koľko krát som bola na wcku 😅 aj ja som bola strááášne smädná, neviem čím to bolo, lebo ja inak toľko vody nemusím... ale vtedy si to telo žiadalo a aj to dostalo... len ja som stále musela behať 😵
u babky je zmena luftu 😉 a možno má aj väčší kľud... alebo že by to bolo geopatogénnymi zónami? 😕