Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

felixko
9. apr 2010

baby, ja som zavinovanie maternice nejako zvlášť bolestivo nepociťovala, asi je to individuálne u každého. aj mama ma na to pred pôrodom pripravovala, ale nič zlé sa nekonalo 😅 . zato spolubývajúca na izbe pri každom prikladaní malého k prsníku kričala od bolesti

ika8
9. apr 2010

a ika dnes cez deň vôbec nespala a teraz už plačkala (bolo jej isto teplo) a zo sna kričala dede-dede 😵

katinka0000
9. apr 2010

felixko: my chodime ku nam aj do materskej skolky za detickami. a pani ucitelka povedala, ze keby si pytal, tak ho hned zoberu, lebo medzi ne normalne zapada. on ma velmi rad deti. aj ked niekedy ked na neho blaznivo vybehnu, tak sa zlakne. 🙂
sranda, moj svagor dnes nicolaska naucil povedat "mamina lubim ta". 😀 😀 je to nieco nadherne. neda sa to ani slovami opisat.

ja som stahovanie maternice necitila skoro vobec. ale napr. zasivanie bola najhorsia vec z celeho porodu. bola to ukrutna bolest. ☹ 😢 a tak isto ako felixko, aj moja spolubyvajuca pri kazdom prikladani malickej, kricala ako o dusu. 😒

katinka0000
9. apr 2010

oprava. "a pani ucitelka povedala, ze keby sa pytal, tak..."

ika8
9. apr 2010

ja som tiež nejako extra nepociťovala zavinovanie maternice.

katinka: veď nico je veľký chlap a medzi škôlkarov zapadne 😉

felixko
9. apr 2010

katinka ani mi nehovor o zašívaní, najhoršia spomienka na pôrod ☹ . ešte dva týždne som si nemohla poriadne sadnúť, ani sa len prehodiť na posteli. ostatné ženy na pôrodnici boli na tom podstatne lepšie ako ja, tie veselo chodili, ja som len šúchala nohami, ťažko sa mi kojilo, lebo som nemohla zmeniť polohu na posteli alebo stoličke...no ťažké obdobie to bolo. ale prebolelo 🙂

dejnas
9. apr 2010

babule, ale ja som to práve tak myslela - že po prvom pôrode som takmer necítila zavinovanie maternice, ale teraz to ozaj dosť bolelo - najmä po tých injekciách na sťahovanie a tiež pri kojení 😝
po druhom pôrode to možno bolí trošku viac, lebo vraj sa aj ťažšie zavinuje...

ika8
9. apr 2010

a ika bola už zasa hore 😠 ☹ a to spí iba niečo cez hodinku 😕

felixko
9. apr 2010

ika, žeby zúbky, či je to u vás normálka?

ika8
9. apr 2010

felixko: ani už neviem, veď zuby jej idú stále a teraz má prerezaný druhý očný už asi týždeň... že by ju to ešte bantovalo? 😖 a ďalšie očné sa mi zdajú ešte ďaleko...a stoličky ma nepustí skontrolovať 😝

jankapiknova
9. apr 2010

ahojte,no našmu malemu sa prerezavaju 4 stoličky naraz,verite tomu??? prve 4 zubky mu vybehli behom tyzdna naraz,druhe taktiež a dlho sme čakali kedy začnu stoličky a šup ho hned 4 naraz 😕 Ale po pravde spi od 19.00 jak zabity ale čakam ze zachvilku už bude hladny, tak už mam nachystanu fflašu 😉

ika8
9. apr 2010

janka aj ike vyšli všetky štyri stoličky do jedného týždňa 😉

katinka0000
10. apr 2010

felixko: ja som si sadla uz na druhy den v porodnici. s tym som problem nemala. len to zasivanie bolo fakt brutalne. mala som zapal, tak to neskutocne bolelo. ani umrtvenie nepomohlo. ☹

ika: aj nico sa zobudil tak po hodinke. a ika sa takto budi od narodenia?

nech uz su tie zubky vonku, lebo to deticky len otravuje. ja neviem, ale s tymi zubami su stale len problemy. 😠

ika8
10. apr 2010

katinka: ika do deviatich mesiacov prespala skoro každú noc bez prebudenia alebo mrnkania. Ale odkedy chodí, tak to išlo odrazu dolu vodou. No dnes som zaspala asi o 3,30 a o 9 som bola hore. Do tej tretej hodiny bola snáď 15krát hore 😠 Ale nie všetky noci sú takéto - je to tak pol na pol 😅

felixko
10. apr 2010

ahojte babule,
čo robíte? my sme boli dnes s malou na pizzu, vybláznila sa v detskom kútiku, teraz ešte behá so sestrou, obťažuje psa, chce ho stále dvíhať na ruky ☹ až ho lutujem 😝 nikde nemá pokoja. stále ho chodí provokovať s rožkom, len aby ju naháňal. my jej musíme byť stále v pätách, lebo naši majú schodisko a ona ešte nehľadí pred seba.

počasie dnes meterorologom vyšlo len spolovice, síce neprší, ale zato zima je poriadna 😔

ika8
10. apr 2010

ahojte, tak ika dnes cez deň opäť nespala 😒 😠 ale večer zalomila o 20h - len sa obávam DOKEDY? 🙄

felixko: aj ika prenasleduje hafana, núka mu všetko a keď jej to nakoniec hafan spapá, tak plače 😅 a včera ika objavila u babky na balkńe suchý chleba pre zajacov, samozrejme ho hneď pchala do pusy a išla provokovať aj chlpatú potvoru. Tá jej ho vytrhla a začala obhrýzať suchý chleba - keby to videli z animal planetu, ešte nás odsúdia, ale náš hafan je gaučák a má trochu nadváhu, tak by to asi pochopili, že je iba pažravý - a okrem iného mala v miske fajnové drahé granule 🤐 😝

kkkatarinkaaa
11. apr 2010

ahojte
dakujem vam za rady o prikrmoch 😉
ika-ja tie tabulky tiez dvakrat neovladam, len sa mi zda, ze ten bielok az po roku ako pises ty 😉 inak dnes som jej dala ze,,zeleninova polievka s kuracim maskom,, prikrm a nechcela velmi...resp. vobec 🙄 co uz...ale zeleninku, vyzivky, jablcko to ano, to papa 🙂
stale nas trapi to nase kakanie ☹ resp. nekakanie 😖 skusim jej dat normalne slivkovy kompot, co mame doma a uvidim ci aspon trochu pomoze...
s tou hudbou musim volaco aj ja vymysliet, lebo sa mi to dvakrat nepaci, ze Vikina nepocuje cele dni radio ani nic podobne 😖
zelam pekny nedelny vecer 🙂

kkkatarinkaaa
11. apr 2010

inak to zavinovanie maternice- ani ja som to nejako extra nepocitovalo, ale viac bolestive je to po druhom porode/ to povedal doki mojej spoluleziacej, kt.bola po druhom porode/ takze my, ktore mame zatial jedno babo, tak nas este asi cakaju ,,krasne,, chvile 😝 🙄

katinka0000
11. apr 2010

ahojte!
ika: vidis. a hovori sa, ze ked deti zacnu chodit, tak budu aj lepsie spavat. ani u nas to vobec neplati.
my sme boli dnes pozriet moju maminu v kupeloch v nimniciach a stavili sme sa este v trencine v obchodoch. nico chcel samozrejme stale nieco brat a ked sme mu to nedovolili, tak bol plac, ako keby sme ho rezali. medzi jeho najoblubenejsie hracky patria metlicky, lopatky, zachodove kefy, .... 😀 😉

jankapiknova
12. apr 2010

ahojte u nas s tym spanim by to aj pasovalo,lebo po roku spava lepšie,teda sa tolko nenamrvi a spinka , len neviem jak ho odnaučit od nočneho mliečka,stale vnoci papa flašu,ako vypije ju so zavretymi očami a spinka dalej,ale chcela by som už keby sa to odnaučil.
A čo sa tyka hudby,u nas zas naopak ja už vypinam TV lebo tam hraju prevažne hudobne stanice a Šimonko už vie aj nazvy pesničok niektorych a kto ktoru pesničku spieva 😀 ,a tancuje o dušu a aj spieva 😀
Tak sa snažim mu puštat rozpravky alebo sme prevažne vonku(ked neprši) 😉

dejnas
12. apr 2010

ahojte,
od dnes gazdujeme sami, tak uvidíme, ako nám to pôjde 😕
teraz sú krpci napapaní, sami spinká a sofi sa hrá a tancuje... ja si idem dať konečne kafčo a potom povešať opraté veci.... variť si dnes ešte netrúfam, keď som s nimi sama... snáď sa do konca tt odhodlám aj na varenie 😀
zajtra ideme k dr. na preváženie samka, tak uvidíme, či má aspoň pôrodnú váhu 😕

ja ešte k tej hudbe a tancovaniu: ja sofinku nechávam počúvať hudbu, nech si tancuje koľko chce 🙂 ktovie, možno ju to bude baviť aj neskôr... nemáme kameru, takže nemôžem dať video, ale keby ste ju videli, ako tancuje, "skapali" by ste od smiechu 😀 ona si robí normálne choreografie, napr. ide do podrepu a pritom furt vrtí zadkom a bokmi (pekne do rytmu) a súčasne aj rukami a už má takýchto prvkov viacej... pritom ju to nikto neučí

čo sa týka spania, sofi nám teraz spáva paradoxne lepšie... dokonca ju v noci nezobudí ani samko, keď vreští 😉 to som veľmi rada, lebo keby ťahali duet, asi by nás švihlo 😝

dejnas
12. apr 2010

felixko, som nedávno vravela, že by som sa nesťahovala, ale rodina nám stále dohovára a drahý je už dosť nalomený a reálne uvažuje o väčšom byte (veď určite by sa zišiel)... tak neviem, či to v dohľadnej dobe nebude čakať aj nás 😝 😝 😝
našťastie, máme možnosť, kde bývať, počas prípadnej prerábky... ale ja tak, sa mi do toho nechceeeee 😒

katinka0000
12. apr 2010

ahojte!

nejako sa vam vcera nechcelo pisat. asi ste boli vsetky unavene. zase je hrozne pocasie. leje a leje. my ideme na vikend do liptova, tak dufam, ze sa pocasie umudri.
jankapiknova: nico je od simonka este o 3 mesiace starsi a papa v noci 2-krat. stane sa, ze aj raz, ale zvacsa je to 2-krat. neboj, oni potrebuju len cas a odnaucia sa to sami.
dejna: super! sofinka musi byt hrozne zlata pri tom tancovani.

alicc
12. apr 2010

ahojte,

dejna my sme dnes boli v poradni s adriankou, brali jej krv na kontrolné testy na tú žltačku a vážili ju, tak sme za 6 dní pribrali 20 dkg, takže prosperujeme 😀
malá je zlatučká, zbytočne neplačká, zatial je to také kludnučké bábo, aj doktorka vravela, že je pokojnučká 🙂

inak aj ja sa veru cítim unavená, ale ja si neviem cez den pospať aj ked by som mohla.

je super že malá sofinka dobre spinká, veru mali by ste plné ruky práce, keby ešte aj malá koncertovala 🙄

katinka0000
12. apr 2010

alicc: adrianka krasne pribera. kojis ju? ako casto papka?

dejnas
12. apr 2010

alicc, super, pekne rastiete 😉
samko bol v pôrodke taký jedoško, ale teraz doma, je tiež pokojný.... veľa spinká (ako asi všetci novorodenci), ale keď je hladný, tak veru vtedy spustí riadny rev 😀
ale si to nie je až také hrozné, lebo susedia sú prekvapení, že už je na svete, lebo vraj ho ešte ani plakať nepočuli 😕 no mali by asi lepšie nastrčiť uši, keď večer kúpeme, a on už je dohladovaný 😀

lucia563
12. apr 2010

Ahoj dievcata...

vikend za nami, aj ked to pocasie nebolo az take hrozne (cakala som dazd), napriek tomu sme boli len doma, chlapi vonku robili, tak sme im tam s Filipkom do toho kecali 😉
...a dnes veru to nie je nic moc to pocasie, tusim takto hlasia nejak do stredy, uvidime...inak rano sa nam dobre spalo, normalne si Filipko zvykol vstavat okolo siedmej, ale dnes sa presupol ku mne do postele, zaspal a potiahli sme do 8.3O 😉 aj to nazobudili vonku bagre a podobne stroje, kedze nam tu robia chodniky a pred nami si urobili ,,skladku,, materialu (kamena a pod) akoby to tu aj bez toho este nevyzeralo ako v tankodrome 😠 😠 😠

Dejnas, moja mamina je tiez 18.10. len rok nesedi 😀 😀 😀 ...to je super, ze Sofi takto pekne pomaha a ze je takato ,,kladna,, reakcia na bratceka, na to som veru aj ja zvedava, aj ked Filipko je trosku starsi...no vidi sa mi, cim dieta starsie tym vnimavejsie (teda to je asi normalne), ale myslim to aj tak, ze mladsie deticky skor prijmu nejake nove situacie, ako starsie...no snad ste pochopili co som chcela povedat 😉

Allic, tiez neviem spat cez den, aj ked kolkokrat by som zalomila s Filipkom, mam pocit, ze ja uz neviem ani oddychovat, stale tu pobehujem, nieco upratujem a ked sa zda ze by aj mohol byt pokoj, tak si vzdy nieco najdem a potom vecer clovek pada ako hnila hruska....neviem, mne sa zda toho dost pri jednom dietati, co bude pri dvoch 😉 takze mate moj obdiv 😉

....zatial tolko, aj ked som mozno este nieco chcela, ale vypadlo mi...drobec pojde snad za chvilu spat, tak dnes sadnem a nicoho sa uz ani nechytim, navarene od vcera, aj upratane vcelku, tak budem vegetit, co ine v tomto pocasi...

jankapiknova
12. apr 2010

dejnas aj nas čaka tento rok stahovanie, sme len v 1.izb. a hladame 4.izbak. ,tiež si neviem predstavit stahovanie... ale už by som chcela aj pre maleho izbu,a druhe babo vobec nehrozi v tejto kanibudke 😉

katinka my tiež papame 1-2krat 😉

katinka0000
12. apr 2010

jankapiknova, dejnas: ja vrelo dufam, ze my sa tiez tento rok uz prestahujeme. dufam, ze sa nam to podari. veeelmi si to zelame.

ellen
12. apr 2010

ahojte,

tak po dlhej dobe som sem zabludila. nasi isli k znamej a mama si pytala aj malu, ved babka- pochvalit sa 😉 tak ich isiel manzel zaviest, ostala som sama ako prst a je mi divno.... tak opusteno... a za chvilu uz tu aj budu a bude moja "papula" kricat, uz som spat, mamina, kde si...

Dejna, gratulujem k drobcovi, mne sa zdalo som ze som ta asi pred tyzdnom zazrela v kauflande, ale nebola som si ista... a vy uz mate drobca - teda chlapa. Tak vsetko dobre, nech ste zdravi :D

Boze, az teraz, ked osm tu precitala par viet, mi doslo, ako dlho som tu nebola. kolko casu ubehlo, ze vase deturence su uz tiez poriadne baby a chlapi. jedine Teri vidam a s felixkom sem-tam popisem na FB, ale inak sa to uz ani neda sem vecer sadnut... som rada, ze zaspim prv ako o desiatej...

idem precitat vsetky novinky a popozerat fotecky. 😵