Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

katinka0000
17. máj 2010

bubinko: a uz ste o.k.?
nas nico uz druhy den nespi. dufam, ze si na to nezvykne. je to este dost zavcasu, aby nespal cez den. vcera nespal cely den a vecer zaspal az o 22:00. ja fakt neviem, kde tie deticky beru tolko energie.
felixko: u nas v krusovciach je normalne homeopaticka poradna v zdravotnom stredisku. ale cislo tam neviem. a potom je este v krusovciach uz spominany dr. such.
my sme si dnes tiez trochu prikurili. som skoro zamrzla. ☹

bubinko83
17. máj 2010

kati no mne nieje dneska nejak super ale lepšie ako včera.To bola katastrofa.A Filipko je v pohode ale dneska ho ešte 2x prehnalo asi mu budem davat dalej hylak aj preventivne,lebo ma porazi z toho.No vysvetli takemu decku že treba dietovat. 😕

bubinko83
17. máj 2010

kati ale stale ma prsty v puse alebo dudel a pchy si to dozadu až do krku pomaly.Mylsim že to budu už tie stoličky.Lebo aj kamoška mi volala ,mame rovnako stare deti a hovorila že maly jej moc kaka a je nervny.

katinka0000
17. máj 2010

bubinko: verim ti. zvlastne je, ze deti vzdy lepsie vsetko znasaju ako dospeli. skus dat malemu aj probiotika.
aj nico si v poslednej dobe pcha prsty do ust. a slini sa o stosest.

bubinko83
18. máj 2010

ahojte ,dneska som kupila tie probiotika biogaia ,bože už nevedia čo za to pytat že 10 euro.No hroza 😖 Dufam,že to zabere,lebo Filipka v noci tak prehnalo že som ho musela nakomplet prezliekat celeho. ☹ Asi to bude zo zubov taky je nervozny a furt chce len v posteli sa vyvalovat,tak sa gulame a oddychujeme.Teraz spinka.

felixko
18. máj 2010

ahojte,
bubinko aj ja dávam malej probiotiká, kúpila som jej teraz k ATB Nutrolin B tabletky, stáli okolo 4eur. potom chcem prejsť na Infant Dophilus, keď doužíva tieto - tiež vyjdú na nejakých 10eur. ale čo nespravíš pre zdravie svojich detí? ešte jej dokúpim Immunal, výťažok z echinacei, je to prostriedok na podporu imunity, nech sa jej ten bacil znovu nevráti. inak klop klop, od včera poobedia nemáme soplík, jupííííííí 🙂 🙂 🙂

teraz buvká pokladík, ja som už oprala, upratala, aj som si stihla pospať a Ninula sa nemôže zobudiť. keď sa zobudí, pôjdeme von, aj keď je vonku jeseň, ale čerstvý vzduch nám urobí dobre 😉

bubinko83
18. máj 2010

felixko,ved ja by som tie kavpky kupila aj za 1000 keby viem že pomožu.Ale niekedy ma to tak vytoči že kolko človek odvadza do poistovne a pomaly nič nepreplacaju. ☹ Inak mne maly ten nutrolin b vobec nechce,tak som kupila tu biogaiu a je to dobre ,dava sa len raz za den a iba 5 kvapiek a nemaju žiadnu chut takže to vypije.Davala som mu aj smectu od hnačky ale to bolo strašne.Všetko mi vyplul.
Super že Ninuške je už lepšie.To je strašne stymi chorobami.

maruskach
18. máj 2010

na tu homeopatiu urcite doktor such, alo lacnejsia verzia Ing Cingel z lehoty pri Nr

katinka0000
18. máj 2010

bubinko: super, tak to filipkovi davaj. akurat dnes sestra hovorila, ze aj jedna ucitelka od nas z materskej skolky ma crevnu chripku. nejako rychlo sa to siri. ☹ asi nicovi tiez pre istotu nasadim probiotika.
zajtra ideme do nemocnice na kontrolu s tou nozickou. ale uz vobec nekriva, tak je to snad uz o.k.
aj nico spinka. ja mam tiez uz porobene, tak pomaly oddychujem. ked sa zobudi a nebude prsat, tak ideme von.
felixko: aj ste uz skusili nejake homeo?

sofia122
18. máj 2010

ahojte aj sofinka uz 3dni pomrnkava asi o 24.00hod zacne a tra to asi 1hod. dam jej nurofen a spi az do rana asi jej idu zubky.sofinka spi na obed zaspi o 12.15.a spi asi tak 1,5hod a vecer zaspi o 20.00hod.uz zaspava aj sama .tak uz mi mame kludnejsie noci ako pretim.len keby bolo lepsie pocasie a nie tak sichravo

felixko
18. máj 2010

bubi ani mne to malá nechce jesť, ale keď jej poviem, že musíme, lebo sa jej znovu vrátia soplíky, tak si povie, musíme.. a otvorí ústa a zje 🙂

katinka zatiaľ sme neskúšali žiadne homeopatiká, fakticky ani nebol na to dôvod, lebo nebývala chorá častejšie ako iné deti. ale teraz sa bojím, aby sa jej ten stafylokok znovu nevrátil, preto chcem niečo na podporu imunity, ale zatiaľ asi vyskúšam len ten Imunal a potom cez leto do nej nebudem nič pchať, skôr na jeseň začneme. veď uvidíme, ako na tom bude zdravotne.

ika8
18. máj 2010

tak naš krpec bol snáď už 100x hore ☹ 😠 😠 😠 má trochu soplík a stále vymýšľa 😝 keď som si chcela s ňou ľahnúť, tak ani náhodou - rev jak turek 😲 neviem, či to majú na svedomí zuby alebo začínajúca choroba 😖 😠 ☹ tak zajtra uvidíme

petusko
19. máj 2010

Ahojte kocky, prepacte, ze vam sem lozim, ale potrebovala by som radu, ci nahodou neviete tel. cislo na MuDr. Krajňáka - ortopeda, raz v tyzdni ordinuje v ZM. Ak by ste nahodou niekto vedeli, kludne aj do IP 😉
Pekny den prajem 🙂

dejnas
19. máj 2010

ahojte,
my sme dnes mali konečne trošku "kľudnejšiu" noc... sofi síce zasa okolo 3h začala mrnkať, ale bolo to len mrnčanie, ani sa nezobudila, takže sa dá povedať, že prespala noc

ja som tiež teraz k atb užívala, resp. ešte užívam tie probio nutrolin

ika, tak snáď to choroba nebude ☹

mirka, a malá má aj teplotky? prečo dávaš nurofen? 😕

konečne už na víkend hlásia oteplenie... už ozaj stačilo tohto nečasu 😖

lucia563
19. máj 2010

Ahoj babule 😀

Dejna, no dufam ze ta predpoved na vikend uz vyjde, lebo uz som z toho na prasky, dnes sme sa uz museli vyvetrat, aj ked je tak ako je....

My chvalabohu nemame problem so spanim, Filipko uz dlho prespi celu noc, akurat, ze predvcerom mal taky ,,sabes,, v postielke, aj sa jasil aj plakal, skakal a ja neviem co este do 23.30 a nie a nie zaspat. No nakoniec sa podarilo. To sa neda ani napisat co vystrajal, este sme to nazazili, aj sme sa s mm smiali aj skoro plakali 😀

Ja som len zvedava, ako ho naucime spavat v jeho izbe, on aj teraz ma postielku nalepenu na mojej posteli, je to taky moj prisavnik 😀 Asi to bude boj aj pre neho aj pre mna. My budeme traja v spalni a on chudatko sam ☹ no nejak to budeme muset riesit, ale este je hadam trosku casu...

Ika, tak nech vas choroby obchadzaju, nam sa zatial dari...

Petusko, s lekarom veru neviem poradit...

ika8
19. máj 2010

ahojte, tak teploty nemáme, cez noc sa vyhodila na líčku vedľa pusy taká akoby vyrážka, ale bolo to hneď s chrastou (akoby to bolo vypálené 😕 ) a mne prvé napadlo, či nemá kiahne... celý deň som ju pozorovala, ale nič viac sa neobjavilo. A drahý zas usúdil, že je to opar 🙄 No vypadá to naozaj ako opálené od cigarety - ale oveľa menšie koliesko. Snáď sa iba v tom včerajšom nočnom amoku škrabla, lebo ika na to ani nereaguje, nebolí ju to a ani nesvrbí. Ale je veľmi podráždená, tak to snáď naozaj budú zúbky, aj soplík už asi ustúpil (dúfam, že sa nevráti 😠 )
A to pekné počasie nech už je TU! Úplne som doma nervózna, ani na balkón sa nedá ísť. A v predpovedi hneď aj hovorili, že v pondelok ochladenie 😠 ale iba na 19st

petusko: neporadím ani ja 😒

dejnas
19. máj 2010
ika8
19. máj 2010

jéééj, no konečne 😀 samko je zlatunký drobček 😵

bubinko83
19. máj 2010

dejna,jeeeeeeeeeeej sme sa aj Samka dočkali 😉 Je kraaaaaaaaaaaaaaasny chlapček a Sofi ako velka sestrička pri nom..........užasne.Krasne deti s drahym robite kludne možte pokračovat dalej 😀 😉 🙂 😎

trdielko149
20. máj 2010

ahojte baby rodila som v Topolcanoch 16.septembra 2009 a hladam mamicky co okolo tohto terminu rodili zial nezapisala som si ziadne kontakty v tejto nemocnici a boli tam velmi zlate dievcata 🙂 tak vam dakujem najma hladam mmaicky ktore pustali domov z porodnice v pondelok 21.9.2009 ja som z Levic a bola som na izbe c.6 ak ste tu niektora ozvite sa mi tu 🙂 🙂 dakujem vam!

bubinko83
20. máj 2010

caute kočeny 🙂

dneska to tu jak "žije".Filipko bol rano s tatinom na policajnom dni ,tak sa mu tam velmi paaaaaaaaaaaaačilo a ja som si trošku upratala teraz navarila a tak.Konečne po dlhom čase ake-take normalne počasie,lebo už som bola zufala z toho. 😠

bubinko83
20. máj 2010

baby čo keby sme si vytvorili sukromnu temu ??? Lebo viete topolcany su male a bohvie kto sem chodi ☹ Teraz tu zase nejaky škandal na MK ,nejaka baba mala 27 idnetit vraj 😒

felixko
20. máj 2010

ahojte,
dejna krásne fotečky, až som dostala chuť na druhé 🙂 Samko je krásny chlapček a Sofinka je perfektná, ako ti ho pomáha pridržať 😉 maminkina pomocníčka 😎

ja si práve varím obed, zapekanú brokolicu so zemiakmi, som zvedavá, ako to bude chutiť, tento recept robím prvý krát. ale už som hladná ako kň.

a s tou tému neviem, keď potom by sa k nám nemohla žiadna nová topoľčianka pridať. bubi ja som to ešte ani nestihla prečítať, o čo ide, čo je to za babu a čo vlastne robí.. 😒

bubinko83
20. máj 2010

felixko v septembrovkach sa o tom dost piše ale tu je aj link
https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/zablokovani-uzivatelia/

ved by sa mohli pridat topolcianky prečo nie.ALe takto može čitat aj neregistrovany 😒

petusko
20. máj 2010

baby, tak som akurat vyguglila, ze ten pan MuDr. robi asi v Nitre, neviem preco ma na peciatke Topolcany, no nevadi, aj tak dakujem 😉

lucia563
20. máj 2010

Ahoj babule,

Dejna super fotocky, obe deticky mate krasne 😉 Bubinko to dobre napissala, ze mozte pokracovat 😀

Felixko, no ja som v novembri videla jedno novonarodene baburiatko a odvtedy mi to chodilo po rozume, ze mat druhe no a tot je vysledok 😀 tak ale jasne, ze aj ine veci sme zvazovali 😎

dejnas
20. máj 2010

ahojte,
ďakujeme za pochvaly 😅 som rada, že sme niektoré inšpirovali.... že felixko? 😀
bubinko, ja som za súkromnú tému.. určite 😉 my sme si práve ttento týždeň v aprílovkách tiež vytvorili súkromnú tému

dejnas
20. máj 2010

ika, ako? už lepšie?
luci, ešte bývaš taká vyčerpaná?

my sme sa so samkom boli dnes ukázať v mojej práci... celú návštevu prespal, pre istotu 😀
a konečne sa poriadne "vyvenčila" aj sofi... kráčala po chodníku a vykrikovala hav - hav 😀 😀

dejnas
20. máj 2010

chcete sa pobaviť? 😀 😀 😀 😀 😀 😀
http://sport.sme.sk/ninajovsvet/Ivan-Ninaj/k/2/...

katinka0000
20. máj 2010

ahojte!

dejna: samko je prekrasny. a so sofi sa na seba dost podobaju.
aj ja som za sukromnu temu. my v augustovkach mame sukromnu uz hrooozne dlho a je to fajn. a kludne sa mozu ku nam pridat aj dalsie baby z TO, ale budu musiet napisat zakladatelovi temy, aby mu poslal heslo. nic zlozite.
bubinko: my ideme zajtra na den policie do PD. 🙂
felixko: tu zapekanu brokolicu by som si hned dala. mnaaam 😀