Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

gilmorka
7. apr 2010

Ahojte dievcata. Mohli by ste mi odporucit nejaku dobru pediatricku v TO? Pocula som
aj, ze v Jacovciach je nejaka nova mlada, neviete nieco o nej? Vopred dakujem za skusenosti. Sice este mam na to par tyzdnov, ale pomaly aby som sa rozhliadala.

bubinko83
7. apr 2010

gilmorka,kamaratka chodi s babatkom k tej pediatričke do jacoviec čo spominaš a je snou spokojna.Ja mam skusenost len s dr.Kletečkovou chodim tam s malym a chodila som tam aj ja ako dieta.Preto som tam dala vlastne aj maleho.Pozna ma a aj moje choroby ktore som prekonala takže tak. 🙂

dejnas
7. apr 2010

bubinko, dík 🙂 budú aj fotečky istotne, len musí drahý zmenšiť.. on robí v špeciálnych foto programoch, z ktorých som ja magor 😝 a dokopať ho k tomu je niekedy umenie 😝 😀
ale inak ho musím pochváliť - tento týždeň pracuje doma a veľmi mi pomáha... fakt neviem, ako by som tieto prvé dni zvládla, keby nebol doma 😕
dnes som si bola dať vybrať stehy, doki vravel, že jazva je "pekná" a dobre sa hojí (ja nemám odvahu kuknúť na ňu 😀 )
bola som aj na matrike pre RL, ale musí sa tam ísť aj drahý podpísať, takže pani bola ochotná a povedala, že môžeme dôjsť aj zajtra (nie sú úradné hodiny)... takže ak bude pekné počko asi pôjdeme na prvú prechádzku 😵

nada.hope
7. apr 2010

Ahojte zocharecky.🙂))
Ozyvam sa po veelmi dlhej dobe, ale fakt mam strasne nabite obdobie a som rada ked som s Ninockou co najviac. Strasne si to uzivam a stale castejsie rozmyslam, ze by som sa zacala venovat priprave na pocatie noveho potomka, pisem ako madar ale hadam mi rozumiete 🙂)))) 😉 😉 😀
Inak Dejna aj Alicka straaaaaaaaasne vam gratulujem a zelam iba stastne chvile 🙂))))

ada11
8. apr 2010

nada.hope - tak teda držíme päste aby vám to vyšlo 😉

dejna, kľudne sa pozri na ranu, ja ju mám po 2. sekcii oveľa krajšiu 😉 prvú som mala takú keloidnú, hnusnú a táto, no krása 😀 😀 😀 no a po 3. sekcii mi možno aj zmizne 😀 myslím tú ranu 😀

ach..jaj...Anet hnačkuje, chúďa včera 10-krát, dnes už 3, ide ma poraziť, Maťka prestala s takými podobnými ťažkostami v utorok a Anet prebrala štafetu 😠

gilmorka
8. apr 2010

bubinko83 a kolko ma asi rokov ta doktorka z Jacoviec nevies? A vy dalsie dievcata, kam chodite?

bubinko83
8. apr 2010

gilmorka no to ti neviem povedat kolko ma rokov .Ale je mlada.To mi len ta kamoška hovorila.

lucia563
8. apr 2010

Gilmorka, my chodime k Dr. Zatkovej a tiez sme spokojni...ja som lekarov v meste vobec nepoznala, kedze som nebola z mesta, ale chodil tam muz ako dieta, aj kamoska s drobcom, tak sme sa tak rozhodli a nelutujeme. Teraz uz nebyvame v meste, ale lekarku si tam nechame 😉

alicc
8. apr 2010

ahojte,
nada.hope dakujem.
my pomaly bojujeme, dnes sme mali trochu rušnejšiu noc ale to sa časom isto upraví. 😉
dejna kludne sa na tu jazvu kuki, mne sa zdá že sa mi zhojila ovela rýchlejšie ako pri prvom cs a rez je na povodnom, takže to vyzerá celkom dobre, teda v rámci možností, ved je to ešte len týžden. 😵

jankapiknova
8. apr 2010

my chodime k Jurkovičovej na Juh 😉 zatial v pohode,maly chory nebyva,naštastie,dufam že to nezarieknem,tak chodime len na povinne prehliadky a očkovania 😉 Takže až tak na sto pro posudit nemožem 😉

kkkatarinkaaa
8. apr 2010

caute
nada-tak aj ja drzim vsetkych 10 😀 a nech to teda vyjde!!
s detskou doki asi neporadim, ja chodim do dediny k nam a nic moc veru 😖
pekny den 😎

katinka0000
8. apr 2010

ahojte!

ako ste sviatkovali?

ika: nie, nico este nema ziaden ocny zubok. ale teraz mal 1 den teplotu, tak predpokladam, ze si v blizkej dobe nejaky dalsi zubok objavi. nema ani kaslik, ani soplik, ... nic. tak to pripisujeme zubkom.

dejna, alicc: vitajte doma! ako sa mate? co drobcekovia? ako sa im dari? a vy? ako to zvladate?

gilmorka
8. apr 2010

Dakujem dievcata. Skusim sa este poopytovat na tu v Jacovciach niekoho a rozhodnem sa nejak 😉

katinka0000
8. apr 2010

gilmorka: aj ja mam jednu znamu, co chodi so syncekom k dr. do jacoviec. je spokojna. aj my k nej prejdeme, ked sa prestahujeme.

gilmorka
9. apr 2010

Paci sa mi, ze to mam kusok, nie som sice z Jacoviec, ale z konca susednej dediny, a prejdem tam za pekneho pocasia aj peso za nejakych 15-20 min. cize spojim prechadzku s poradnou.

felixko
9. apr 2010

ahojte,
ako sa mávate? my doma stále zariaďujeme, dnes sme v urminciach, lebo muž doma skladá obývačku, zajtra donesú gauč, včera nám boli robiť vstavanú skriňu, stále sa u nás búcha a vŕta, susedia musia mať radosť,ale čo už. chceme konečne bývať. a ten bordel keby ste videli, na zaplakanie. len sa utešujem, že časom to bude lepšie a nebude všade prach, lebo naša Ninka všetko utiera pančuškami alebo teplákmi, takže večer je ako malý lucifer špinavá..inak s Ninkou trávime väčšinu času na ihrisku, raz sa šmýka, potom sa hojdá alebo sa hrá na piesku. stále behá hore dole, až som nakoniec ja viac unavená ako ona, lebo ešte všade potrebuje doprovod. domov chodíme samozrejme s plačom, ale malá potom fantasticky zaspáva od únavy, včera sme ju ani okúpať nestihli. v noci pravidelne spúšťa rev, buď chce mliečko, dnes v noci o pol3 pýtala dobotku, tak sme jej museli doniesť brumíka, inak by asi neprestala plakať...

dejnas
9. apr 2010

ahojte,

nadi ďakujem a držím palčeky, aby to čoskoro aj vám vyšlo 😉

adi, no včera som nabrala odvahu a kuki 😀 a zdá sa, že je ozaj "pekná"... ale ja som mala peknú jezvu aj po sofinke, tak dúfam, že táto bude tiež dobre zahojená 😉 a tiež sa mi zdá byť rýchlejšie zahojená 😕
držím palčeky a skoré uzdravenie anetke 😉

katinka, no ešte je to veľmi chaotické, zvykáme si na nový režim... drobčekovia sú zlatunkí, obaja 😵 sofinka sa snaží veľmi pomáhať, všetko odkukáva odo mňa... hladká malého a túli sa k nemu... všetko jej vysvetľujeme, aby nežiarlila...
ja sa priznám, že som dosť vyčerpaná a bolia ma kríže, ale to sa časom nejak "zrovná"

boli sme už na chvíľku vonku, včera aj dnes, veď bolo takmer 20 stupňov a so sofi sme tiež tak boli v októbri, keď mala 9 dní, dr. povedala, že už môžeme na vzduch 🙂

konečne sa mi podarilo vybaviť všetky papierovačky, už mi zostal len ÚPSVaR, tak to ešte budúci týždeň nejak zmáknem 😉

dejnas
9. apr 2010

dnes sme boli dať sofinku trošku podstrihnúť, ofinku aj vzadu trošinku skrátiť a zarovnať... sedela už pekne sama na stoličke a poslušne držala hlavinku... kaderníčka ju chválila, že je dobrá "zákazníčka" 🙂

baby, videli ste už toto? je to pecka 😀 😀 sofi by to počúvala najradšej od rána do večera

https://www.youtube.com/watch?v=YtnrgtwnUrE

okrem toho ešte fičí na horehroní a tine s rytmusom 😝 😀 😀

lucia563
9. apr 2010

Ahoj dievcata...

...Felixko, tiez sme sa pred chvilou vratili z vonku, bolo super, ale uz je citit, ze bude zmena pocasia, normalne sa behom chvilocky dost ochladilo...detickam sa veru vonku paci, tiez chodievame kolkokrat s placom dnu a aj pekne uspineni, takze Filipko ide vzdy rovno do vane, len nie vzdy zvykne ist vzdy spat, aj ked ma toho za cely den dost 🙂 inak som sa zasmiala na tom nocnom brumikovi 😀 😀 😀 ja si s tymto s Filipkovym zaspavanim musim zaklopat, ale uz davno v noci nepapame...

Dejna, tak s tym kuki na ten rez som veru aj ja mala problem, nikdy som totiz ziadnu operaciu neabsolvovala, tak som si to vobec nevedela predstavit, ako to bude vyzerat, tak som sa na to pozrela ovela neskor, ale nezlakla som sa...uvidime, co bude po druhom (teda dufam ze bude sekcia, uz planovana)
Ale tesi ma, ze obe s Alicc hovorite, ze to znasate lepsie ako prvy krat...

...a Gilmorka, este aj mna teraz napadlo, muzova sesternica tiez chodi do tych Jacoviec, zatial sa na nic nestazovala, ma este len 3 mesacne babo, takze okrem poradni este ine s nou neriesili...

...a samozrejme ze Nadi.hope tiez fandim 😉

Uzivajte vikend, skoda, ze sa ma pocasie pokazit, asi bude papucova kultura

lucia563
9. apr 2010

...Dejna, ja som tento tyzden uz niekolky krat strihala Filipka, ale strasne sa krutil, ale vysledok je celkom dobry, ak sa podari ho odfotit, pridam foto pred a po 😎

...moj chrust zatial stale frci na rozpravkach 😉

kkkatarinkaaa
9. apr 2010

felixko-neboj, vsetok bordel raz skonci a potom si uz budete len vychutnavat,, ...vyupratovane ...svoje ...vlastne...,, 😵 a Ninus musela byt teda podarena, ze dobotku 😀 😵 zlateee....

dejna-to video je super,isty cas som to mala ako zvonenie v mobile... 😝 / jaj sa hanbim za to 😅/

kocky, vy pustate svojim detom hudbu? lebo ja mojej Vikine ani velmi nie 😕
babule- pocujte, odkedy ste zacali davat masko a zltok? ja som este nedavala zatial, no uz sa chystam konecne... ja viem ze taketo moje otazky su uz pre vacsinu z vas daaaaavno neaktualne, lebo mate skoro vsetky rovnako stare deticky a samozrejme starsie od nas, ale aj tak budem rada, ak mi napisete 🙂 😉

tak este pekny vecer vsetkym, ja pojdem opat zalahnut hned ako mala zaspi, som taka nevyspata permanentne 😅 😔 Stale sa v noci 3-4razy budime 😖 hadam ma raz prekvapi ten moj zazrak 🙂

dejnas
9. apr 2010

katarinka, ja ti veľmi asi neporadím, lebo sofi mi do roka odmietala domácu stravu úplne 😝 ale od nejakých cca 7. - 8.mesiacov papala tie mäskovo zeleninkové kupované výživky...
to video je vraj najvyhľadávanejšie, ak na youtube zadáte "slovakia" 😕
u nás je to tak, že musíme mať pustené celý deň rádio, resp.nejakú hudbu a sofi tancuje o 106 😀 ona pri rozprávkach až tak veľmi neobsedí, občas kuki minimax, ale tam sa mi tie rozprávky často zdajú až "nevhodné" pre detičky... minule sme aj s drahým kukali spolu a normálne - že naruby prevrátené hodnoty 😝 takže to selektujem... ale aj tak ju viac zaujíma hudba a tanec 😀

dejnas
9. apr 2010

luci, aj ty si mala cisársky? 😕 to sme tu fakt asi v prevahe 😝
no ja som osobne lepšie zniesla celkovo operáciu než prvý krát, bola som teiž pri vedomí, spinál mi pichala taká maldá anesteziologička, inak veľmi príjemná a milá doktorka 🙂 počas operácie so mnou komunikovala, všetko si odsledovala 😉
navyše, keď to už človek zažil, tak vie čo má asi očakávať - napr. intenzitu bolesti, resp. že netreba robiť hrdinu za každú cenu... takže, hneď ako som začala pociťovať nejakú bolesť, pýtala som si injekciu, kým sa to naplno nerozbehlo... takisto vstávanie z postele (isto si to všetky pamätáte 😝 😝 )
a tiež ma na tretí deň začala pobolievať hlava, hovorila som to na vizite a dr, kereková mi okamžite nasadila infúzky, takže sa to vlastne ani nestihlo rozvinúť a super ma to obišlo 😉
jediné, čo asi bolelo viac, ale to sa nedalo ovplyvniť - bolo sťahovanie maternice 🙄

my sme s alicc doslova asi pol hoďku po tom, ako ma priviezli na izbu (ja som musela ležať vodorovne, takže som spočiatku ani nevedela, či je so mnou na izbe ona, alebo niekto iný 😀 ), začali kecať a ústa sa nám do noci nazvreli 😀 len telefón nám povolili kvôli prístrojom až navečer ☹

ale som veľmi rada, že nám to s alicc vyšlo takto pekne spolu... to je úplne iná situácia, keď ste s kámoškou v nemocke a spoločne sa zotavujete 🙂 😵

dejnas
9. apr 2010

ozaj ešte som si spomenula - okrem alicc som mala v pôrodke ešte ďalšie 2 kámošky, ktorémali rovnaký TP ako ja, ale tiež sa im zadarilo rodiť skôr (jedna dokonca v ten istý deň ako ja)... takže mi to bolo až smiešne, že tam poznám polovicu rodičiek 😀 😀
a jedna sestrička z pooperačného si ma dokonca aj pamätala, lebo som bola jej prvá pacientka, keď nastúpila sem do nemocky.. nastupovala 17.10. a sofi sa narodila 18.10., ale už predtým som bola na tých vyvolávačkách, takže sme to "ťahali" spoločne od toho 17-teho 😅

lucia563
9. apr 2010

kkkatarinkaaa, veru neviem presne povedat uz, kedy sme s cim zacali, ale ja som mala taku pomocku z casopisu Mama a ja (zda sa mi z tych mamickovskych casopisov taky ,,naj,,), bol to tusim nejake specialne vydanie a tam bola pekna tabulka co deticky od kedy mozu, ak by sa mi podarilo najst, mozem to cez vikend omrknut. A dalsia vec, ked som tiez sem tam kupila tie hotove prikrmy, tak som sa tam riadila tymi mesiacmi, co boli uvedene na obale...

Dejnas, mne sa minimax tiez nepaci, Filipko radsej dokola pozera Madagaskar, Vcielku Maju a Nema 😉 ...jeho zas ta hudba az tak neberie, ale kolkokrat ked zacuje hudbu, sem tam sa pusti aj tancovat 😀

Veru, tiez som mala cisarsky...na jednej strane si hovorim, ze na druhy krat uz budem vediet do coho idem, ale na druhej strane mam aj tak strach... dost sa bojim toho pooperacneho stavu, ja som to celkom dost tazko ,,rozchadzala,,....tak by ma potesilo, keby som to znasala na druhy krat tiez lepsie, ale to takto tazko povedat....inak mna tusim zas obisla ta bolost hlavy, mne zas po tej narkoze nechutilo jest a uz aj ked som bola doma, normalne som do seba nevedela nic dostat ...tak ci to bolo tou narkozou ci cim, neviem...no skratka som zvedava, ako to bude, ked to budem zazivat druhy krat...

dejnas
9. apr 2010

luci, jáj, to my sme zas boli s alicc tak dohladované 😅 sme sa v noci nejak naraz zobudili cca o 4-tej (to bola tá prvá noc) a len sme obe vzdychali od hladu, a po rozume nám behali všelijaké dobroty, ktoré by sme si dali 😀 😀 a to sme veľmi dobre vedeli, že nás čaká maximálne tak pohár mlieka, resp. neochutená polievka 😝 😀 😀
neboj, bude lepšie, fakt pomôže, keď vieš, do čoho ideš 😉
mňa tiež ada11 upokojovala, že druhú sekciu zvládla lepšie, ale tiež som mala obavy, no musím uznať, že mala pravdu 😉

katinka0000
9. apr 2010

ahojte!
felixko: tak ste v poriadnom zhone. ale super, ze tak postupujete. zachvilu mate prerobene. 😉 my tiez chodime s nicom velmi casto na ihrisko a za detmi do ulice blizko nas. ale ja neviem, jeho asi nic neunavi. aj tak chodi vecer po deviatej spat. on ma asi energie za troch. uz neviem, co by som mala na neho skusit, aby bol fakt unaveny.

dejna: verim, ze si vycerpana. teraz je to este tazke obdobie, aby ste si zvykli na urcity rezim. ale za par tyzdnov to bude uz dobre.

kkkatarinkaaa: ano, ja nicovi pustam hudbu. bud normalne radio alebo podhradsku/canakyho. maju neskutocne cedecka.

nicolaska bavia ranne rozpravky na disney chanel. je tam mickey mouse a macko pooh. takze super rozpravocky pre deticky. ale samozrejme pri tom neobsedi. len obcas na to mihne ockom. 😀 😀

felixko
9. apr 2010

ahojte,
nada.hope držím palčeky, nech k Ninočke rýchlo pribudne súrodenec 😉

ada ako je Anetke? naša Ninka už má našťastie po tej hnusnej viróze 😢 bola totálne vyčerpaná a vyšťavená z tých kŕčov. teraz sa nevie dojesť. sestra praxuje v NR v detskej ambulancii a hovorila, že je toho strašne veľa. aké lieky dávaš Anetke? my sme mali Hylak forte, ešte sú vraj Torecan /neviem, ako sa to píše/ čípky, ale neviem, či sú vhodné aj pre deti 😕

dejna obdivujem ťa a verím, že musíš byť unavená. ale sme ženy a musíme to zvládnuť, nie? detičky sa nám časom odmenia za našu starostlivosť. tá moja ma minule silno objala a povedala lúbim ca, to bolo to najkrajšie vyznanie, aké som v živote dostala 🙂
ozaj dejna a keďže si mala spinal, tak si celú operáciu odsledovala a maličkého si hneď videla 🙂 to je film,ktorý si môžeš premietať celý život

kkkatarinka pohľadaj na MK nejakú tému, čo sa týka príkrmov, ja si to už tiež nepamätám ☹ to bolo tak dávno???
a čo sa týka tej hudby, my si púšťame tiež Čanaky Podharská, aj keď momentálne spievam ja a malá ma doplňa a Nr.1 je u nás nedeľná detská relácia Maškrtníček, ktorú poctivo nahrávame

luci to počasie aj mňa hnevá

katinka my sme boli včera na ihrisku a malá sa mi tam zaplietla medzi škôlkarov. keby nebola taká krpatá, tak ju medzi nimi nenájdem.

ada11
9. apr 2010

dejna, ja som ti hovorila vážne, že druhý s.c. je lepší 😉 ale máš pravdu, že stahovanie bolelo viac.auuuu....ešte to mám v pamäti 😉 neboj, tretia sekcia bude malina 😀

felixko, to musela byt Ninka 100 bodová s tou dobotkou 😀

kkkatarinkaaa, ja som dávala 1. mesiac len zeleninku a 2. mesiac som dala už aj mäsko /myslím od polroka / 😉

ika8
9. apr 2010

ahojte,
aj ja sem teraz menej chodím, lebo aj my sme stále vonku 😵 Pozeranie TV iku nezaujíma, ju baví iba vypínať a zapínať a prepínať 😝. A muzičku aj my počúvame a spievame a ikuša tancuje - teda jej tanec je iba mávanie rukami, ale pravdupovediac nemala po kom zdediť vlohy na tanec 🤐 😕 😀 😀 😀
katarinka: ja som dávala ike mäsko a žĺtok od 6mesiaca a bielok po roku - či je to podľa tabuľky neviem 😕