Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
4. nov 2009

katinka, ja som zatiaľ len konštatovala...
ale vraj už je na SK prvá obeť, ročný chlapček, ktorého zrejme nakazil otecko, čo sa vrátil z ukrajiny ☹

tak malého jacksona máte? 😀 no šikovný je, keď už ciká do nočníka 😉

ada11
5. nov 2009

ahojte maminy 😉 nemám vás prečítané, len tak zbežne predchádzajúcu stranu 😉

kika, nemusíš sa báť, ak si mala zvýšenú glykémiu, tak ťa gyndoš pošle na diabetológiu, tam ti asi odmerajú zase glykémiu a povedia aby si dodržiavala diétku 😉 a to, že by sa poškodil vývoj plodu, tak toho sa neboj, tvoje mimi je už takmer dovivíjané(ešte trošku pľúcka musia dozrieť/, už len rastie 😉 ženy-diabetičky mavajú veľké plody, samoška, že je ohrozené aj nejakými komplikáciami, ale ty sa neboj 😉/to platí hlevne pre ženy, ktoré mali cukrovku už pred otehotnením a hlavne nekempenzovanú, teda , že im glyčka lieta hore - dole

inak Anet je maród, včera som brala obom výter, tak som zvedavá, či tam niečo bude. choroby zúria všade, je toho dosť aj detí aj dospeláci a to ešte nezačala ani chríp.epidémia, teraz sú v kurze laryngitídy, zápaly priedušiek a črevné vir=ozy, takže tiež samé dobré veci. Takže choroby heš, heš, heš.

ika8
5. nov 2009

ahojte, aj ja sa pripájam: všetky choroby heš-heš-heš

tak ja som zasa nespala celú noc, ale iba ja sama, strááášne na o polnoci rozbolel zub, prva tabletka nezabrala, dlho som rozmýšľala, či mám dať druhú, no bolesť ma prinútila... zaspala som o 6,15 a vstala o 8,45 😠 ... ale už je to snáď OK, veď je vonku 😝

katinka0000
5. nov 2009

ahojte!

dejna: nie, ten chlapcek nemal prasiaciu chripku. tie media mi uz riadne idu na nervy. kvoli svojim ziskom vypustia hocico, len aby to ludia pozerali. je to nechutne, ako sa na vsetkom obohacuju. tuto chripku zvelicuju ovela viac, ako to vlastne je. to iste robili aj s vtacou chripkou. a nic sa vtedy nedialo. uz mi je z nich fakt zle.

ada: skore uzdravenie anetke! vy sa kedy idete ockovat?

ika: dufam, ze dnesna noc uz bude o.k.

idem si precitat zdravie. je tam pisane o ockovani. ale isto nic dobre. ja skusim dr. prehovorit, aby nicolaska este bud. tyzden neockovala. nech to prelozime na neskor.

dobru noc!

dejna3
autor
5. nov 2009

ahojte,

ika, čo ti ho vytrhli? 😕 😕

katinka, už som aj ja čítala... ale včera navečer boli také info, že už bola urobená aj pitva, ktorá to potvrdila... a potom, že ver tomu, čo čítaš na nete, resp. vidíš v telke... je to ako so všetkým 😠 😠

ja osobne by som to nepreceňovala, no na druhej strane ani úplne nepodcenila... píšu, že vraj je miernejšia než klasická chrípka, ale sú kvôli nej aj hospitalizovaní... takže asi tak...

dejna3
autor
5. nov 2009

ada, skoré uzdravenie princezničke a veľa zdravíčka všetkým 🙂

ika8
5. nov 2009

dejna: vytrhli na moje požiadanie... bola to osma a chodila som kvôli nej k zubárovi ako na klavír... tak jej treba, keď nechcela poslúchať 😝 😀 😀 😀 skončila v koši 😵

dejna3
autor
5. nov 2009

aj tak dobre, keď robila len neplechu 😉

ika8
5. nov 2009

dejna, pekne fotečky 😉 drahý nemal čo robiť? 😀

dejna3
autor
5. nov 2009

áááále, práveže mal čo robiť 😀 to sme povyberali nejaké za celý rok a urobili retro 🙂
inak, ďakujem za pochvalu, odovzdám 😉

ika8
5. nov 2009

niektoré som spoznala, aj ja si takto robím 🙂 je to také iné 😉

dejna3
autor
5. nov 2009

mne osobne sa viac páčia čb fotografie... ale na to musí byť dobrý foťák a fotograf, inak je to potom šedé... ja by som chcela niektoré vytlačiť vo väčšom formáte a dať na stenu... ale kam, to definitívne doriešime, až po "prestavbe" 😉

ika8
5. nov 2009

Jáááj, ale ty si už veľmi oboznámená s touto problematikou a ja si robím radosť samam sebe bez akýchkoľvek vedomostí o fotografovaní a kompozícii atď.... beriem, čo PC ponúka, nič viac neovládam 😅 😉

dejna3
autor
5. nov 2009

ika, jasnačka, rozumiem 🙂 ja som to tiež tak brala... to len teraz som už "zdeformovaná"... to vieš, keď sa mi páči 30 fotiek a drahý z nich 28 a 1/2 vyhádže - že zlé, svetlo, zlá kompozícia, rozmazané a podobne 😝 😖 🙄 tak sa to na človeka časom chtiac - nechtiac nalepí 😀 😀 😀
na niektorých fotkách je sofinka taká nádherná, chutnučká... a on tam aj tak nájde chyby 😠 😠

dejna3
autor
5. nov 2009

idem off, papá, dobrú noc 😔

felixko
6. nov 2009

ahojte,
katinka aj ja som čítala ten článok v Zdraví o očkovaní 🙂

dejna super fotočky, tiež odovzaj pochvalu manželovi 😉

my sme od včera u našich, prišli sme len na návštevu a aj sme zostali, lebo manžel dostal asi chrípku /mesiac bol zdravý/, preto tu zostávame až do odvolania, kým sa nevyzdravie, nechcem, aby to Ninuša lapla od neho

ada11
6. nov 2009

katinka, Anet mali očkovať 3. dávku Prevenaru v polke novembra, ale kedže je chorá tak sa to odkladá a tú 15 mesačnú vakcínu dám asi až po novom roku, prípadne pred Vianocami 😉

felixko
6. nov 2009

ada aj nám odložila doktorka 15mesač.vakcínu až po Vianociach pre prípadné komplikácie

my sme boli na pizzu, malá sa hrala v detskom kútiku s dvomi staršími deťmi, vôbec sme ju nezaujímali, všetko im brala z rúk, hnevala sa, keď si niekto vzal nejakú hračku, lebo ju akurát chcela ona...nepomohlo vysvetlovanie, ona to ešte nechápe, tak som ich nechala tak, nech si to detičky medzi sebou vyriešia.

dejna3
autor
6. nov 2009

ahojte 😉
my sa chystáme na 3. dávku prevenaru budúci týždeň, čím skôr, kým u nás nikto nie je chorý 😝
tá "15- mesačná" vakcína sa môže očkovať v rozmedzí 15 - 18 mesiacov (aspoň tak som to našla, takže by nemal byť vôbec problém s odkladom 😉
my sme sa dnes super vyluftovali, stretli sme aj iku s ikuškou 😉

kkiikkaa
7. nov 2009

čaute kočky! tak ten cukor mám 7 (hranica 5,5), ale sestrička bola zlatá = nemám nič čítať o cukrovke!nestresovať sa! a diétovať!a na najbližšej poradni uvidíme, čo ďalej. tak som kludnejšia, akurát mi je do plaču, keď je na stole čokoládka, dezert,... 😲 no čo už - capuccino bez cukru a pri najhoršom dia sladkosti 😠
včera sme boli urobiť nákup pre slečnu (matrac, obliečky, paplóniky....) - to sú ceny!!!ešte nám chýba drogéria, oblečenie a "pár drobností" a na začiatok by to bolo ako tak. manželík práve reparuje "moju" postieľku 🙂 , už nech je niečo nachystané, aby som lepšie spávala /každonočné mory - čo treba kúpiť, čo zariadiť, ako ju budem obliekať,,,,,/. niekedy mi z toho tehu šibe😀
o zuboch mi ani nehovorte!(auu)!bud.týždeň ma dr.opäť vytrápi s tým mojim bolavým zubadlom😖
idem trochu posurfovať - pa 🙂

felixko
7. nov 2009

ahojte,
my sme boli asi pred dvomi hodinkami vonku, aj keď počasie nie je najlepšie, ale už nám bolo dlho vnútri, vonku sme sa pekne vyvenčili aj so psom, potom sme si spravili čaj s rumom 😀 , pred chvílou segra spravila super cesnakovú pomazánku,kt. sme dali na kolieska rožkov s hroznom, ak to poznáte, je to supéééér, tak dúfam, že ma chrípčina obíde ako sa len dá

kkkika bez sladkosti sa dá prežiť, ja som sa zapovedala, že nebudem jesť sladkosti a vydržala som asi 3 týždne a vôbec mi nechýbali. až raz som zase začala a nemohla som sa dožr.., teraz znovu obmedzujem

dejna3
autor
7. nov 2009

ahojte,

felixko - no neviem, neviem 😀 - vydržať bez sladkostí v mojom prípade je fakt dosť nemožné 😝 teraz v tehu (vlastne aj v predošlom) som viac na kyslé a slané a sladké ozaj nemusím veľmi, ale inak.... 😅 😀

kika, v jednote majú super škoricové dia kekse, sú ozaj fantastickéééé, mňam 😉 sestrička má pravdu - nečítať zbytočne veľa, lebo potom sa človek úplne zbytočne stresuje 😒
my už chvalabohu, nemusíme riešiť výbavičku... druhá postieľka bude tiež zrejme po drahom (pri sofi nebola k dispozícii, ale teraz ju plne využijeme 😉 )
meno ste ešte nevybrali? či nechávate to na poslednú chvíľu, ako my? 😀

ika8
7. nov 2009

ahojte,
vydržať bez sladkostí - fúúúú- ťažká úloha 😝

ika už má tretí prevenar aj hexu za sebou a čaká nás 15mes. očkovanie 😉, ale to až 01.03.2010 😵

ika8
7. nov 2009

a čo všetky kuk piráta? 😕

dejna3
autor
7. nov 2009

ja som trochen surfovala na youtube a teraz sa práve chystám vypnúť comp...
navarila som čajík a ideme kuk "anjeli a démoni" 😉

ika, sofinke sa tlačia ďalšie 2 zubadlá, takže aj jej teraz idú tiež naraz 3 😝 ale vcelku dobre to znáša, len tie prsty furt v puse...

katinka0000
8. nov 2009

ahojte!

dejna: na klasicku chripku tiez denne umiera neskutocne mnozstvo ludi. jasne, netreba to podcenovat, ale neznasam, ked media robia z takychto veci senzaciu a profituju potom z toho.
a kde sa prosim ta daju urobit v TO velke formaty fotografie? lebo ja som min. rok neterke davala urobit, ale urobili mi max. velkost A4 a to nie je bohvieco.

idem si trochu oddychnut, lebo sme vcera prisli domov o 00:15 a nico sa v noci stale budil. som teraz ako omracena.

pa

lucia563
8. nov 2009

Ahoj Katinka0000...my sme tiez chceli Filipkovu fotku dat zvacsit na ovela vacsi rozmer, dokonca vacsi aj ako A3 a aj sa podarilo, je to hotovy plagat, ale teraz Ti nepoviem rozmer, je to zabalene...Dajo to dal robit v Nemecku, ked bol na sluzobke a nudil sa tak aj foto pekne upravil, mimochodom co aj sam odfotil, foto je totizto jeho konicek....tak sa tesime ked drobca ,,vyvesime,, v novom, ved vies 😉 😉 ...ale myslim ze aj tu sa to da, napisem Ti do IP alebo cez FB 😉 😉

katinka0000
8. nov 2009

lucinka este raz dik. skusim sa tam zastavit, ci mi urobia aj vacsi format. aj ja chcem do noveho vyvesit nejake fotky a este chcem dat namalovat aj nejaky obraz.

lucia563
9. nov 2009

Kati aj s tym malovanim by sa mi to pacilo, to zas mozes dat tip Ty mne 😉 😉 Muzicek uz svoj ma ale to ho tiez v Nemecku malovali 😀 😀

felixko
9. nov 2009

ahojte,
hlásim prvú prespatú noc, konečnééé od narodenia prvá noc. Ninka večer vypila 210ml mliečka, o 8.20 zaspala sama v postielke a spala do rána do 7.10hod, ja som sa celú noc budila, že či to dieťa myslí vážne, že sa ani raz nezobudí 😉 . ani nezamrnkala.

včera sme sa vrátili od našich, malá sa tam strašne rozbesnila, lebo sa jej každý venoval, smial sa na nej a potom každého chcela biť, neviem, ako jej mám vysvetliť, že nemôže druhých biť. keď sa k nej niekto priblížil a chcel ju napr.ísť prebaliť, takú mu švihla, sestre až okuliare vyleteli z tváre. zasranko malý, kto ju to kedy učil?

dúfam, že dnes nebude pršať, lebo sa chceme ísť pošpacírovať do mesta na poštu, objednala som NInke ten overal a čižmy, tak dnes čakám balík 😀 😀 😀