Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ika8
13. nov 2009

felixko: tak UM ide teda naozaj riadne do peňazí 😠 ika teraz popapá tak 10ks za mesiac, jedna krabica stojí cca 100korun, a to nehovorim o HA, ktoré papala do pol roka... to bolo svinsky drahé 😖 😠 😠 😠

bubinko83
13. nov 2009

lucka dakujem za tip na overal na MMB.Mne sa pači ten druhy čo ma aj tvoj Filipko,ale nam by bola 104 obrovskaaaaaaa,lebo naš Filipko je drobučky a nosi ešte 80 🙂 Ale snad niečo najdem.Popozeram ešte aj po meste.Ale ja by som chcela asi radšej taky kompletik oteplovačky a bunda zvlašt.No nikde som to nevidela ,asi som nejaka naročna. 😀

katinka0000
13. nov 2009

ahojte!

nicolasko bol dneska hrozne nepokojny, neposlusny. uz som nevedela, co mam s nim robit. este nechcem ist s nim von, ked mal vcera este teplotu. ale zajtra ak bude doobeda tak pekne ako dnes, tak na chvilu pojdeme, lebo sa vnutri uz zblaznime. on je zvyknuty stale vonku, hrat sa s detmi, chodit na prechadzky a toto je pre neho utrpenie.
ale musim ho pochvalit. dnes sa prekonava. spinka od 12:00 🙂 😀
vcera isiel spat samozrejme neskoro. o deviatej mi prisiel pri pc este spievat. betar jeden.

bubinko: ako sa ma filipko? kolko ma zubkov? prespi ti uz celu noc? nebola si so zabkou, ako sa maju?

bubinko83
13. nov 2009

katinka ahoj,Filipko sa ma dobre,zdravi sme a to je pre mna najdoležitejšie.Zubček som mu včera objavila po dlhom čase stoličku.Takže k tym 8 pribudla tato jedna stolička 🙂 A spinka celkom dobre tento tyžden,ani v noci sa vobec nebudi.Dam ho spinkat okolko 8 večer a vstava rano o 7.Som spokojna. 😵
A vy ako? Prajem Nicolaskovi nech sa rychlo vyzdravie.Kolko mate zubkov?

felixko
13. nov 2009

ika a aké mliečko pijete? my sme zakotvili na Sunare, to jediné jejchutilo, ale možno by jej chutili už aj iné

ika8
13. nov 2009

felixko: ika pije asi od druhého mesiaca hipp, teraz má hipp2 obyčajné. Mohla by už aj 3, tá je ochutená, myslím vanilkou, tak jej dávam zatiaľ iba 2 a je spokojná. Teraz večer vypila 260ml - zo siedmich odmeriek 😅

dejna3
autor
13. nov 2009

ahojte,

katinka, nocovi skoré uzdravenie 😉

bubinko a nepozerala si súpravičky na MMB? ja som tam našla oteplovačky + bundička, len som nekukala, či mali aj pre chlapcov 😉

ika, pôjdem niekedy kuki ten mliekomat... ja na juh chodím zriedka...

my kupujeme mesačne 3 veľké balenia nutrilonu, tento mesiac chcem vyskúšať jedno už s príchuťou (buď banán alebo vanilka)

neskúšali ste dať drobcom ešte granko? 😕

babule, poraďte, kde ste kúpili drobcom čižmičky... ja už neviem, kam ísť, obehla som skoro celé mesto - slabý výber, resp. skoro nič 😝

dejna3
autor
13. nov 2009

kati "nicovi" 😉

ika8
13. nov 2009

dejna: ja som granko nedávala, ale ika u babky koštovala krupicovú kašu s kakaom 🙂 . A to mlieko na juhu stojí iba 0,5Eura za liter a tučnosť je 3,9%, teda viac ako plnotučné mlieko v obchode 😎

ika8
13. nov 2009

dejna: ako často sa ti budí v noci sofi? ika bola teraz hore už 2x, niekedy iba mrnká, niekedy sa postaví, ale aj tak asi o sebe ani nevie 😅 iba ju pekne položím ľahnúť, alebo dám zapiť čajík a už spinká. niekedy prespí celú noc bez mrnknutia a niekedy si myslím, že je hore aspoň 10x 😒 už to nie je to bábo, čo som zabalila a spinkalo celú noc 🙂

dejna3
autor
13. nov 2009

ika, v podstate spí sofi celkom dobre, až na to, že má nervy z toho vaku ☹ niekedy, keď už moc mrnká, jej ho v spánku vyzlečiem a potom spí krásne do rána, bez mrnčania... len teraz keď je posunutý čas, tak mávame ranné mliečko medzi 5,30 - 6,30 😝
ona si stále v spánku sadá, ale to je tým, že sa nemôže tak vrtieť a otáčať vo vaku, akoby chcela 😒

ika8
13. nov 2009

aj ika sa tak budí na prvé mliečko... a dnes sme sa tak ráno rozkecali, až sme nemohli ani jedna zaspať a tatino to musel krotiť 😀
idem už k TV, dobrú 😔

dejna3
autor
13. nov 2009

ešteže má kto krotiť, u nás by asi tatino kecal najviac 😀 😀
idem aj k telke, páčko, dobrú 😉

bubinko83
14. nov 2009

dejna,to aj naš Filipko si sadal zo spanku a dost dlho.Teraz sa už aj stavia,ale v poslednej dobe nejako od toho upustil.A teraz čo ma najnovšie je že nechce spat vobec v postielke,ma tam normalne hystericke zachvaty.Neviem prečo a začalo to z ničoho nič. 😒 Tak spava snami v manželskej posteli. 🙂 Ale mne to až tak nevadi,mame velku postel a snad ho tie moresy onedlho prejdu a vrati sa do svojej postielky.
A ja som granko už davala ale Filipkovy to moc nechutilo.

katinka0000
14. nov 2009

ahojte!

bubinko: nico ma tiez uz stolicku vonku. ale nie som si ista, ci je to jedna alebo dve, lebo mi nechce dat pozriet do ustociek.
chudatko moje, je z tej choroby uplne vycerpany. stale upistany, umrncany, unaveny,... dnes sme boli na chvilu vonku, zachvilocku bolo o.k., ale potom zase len na ruky a tak. nech uz douzivame tie atb, lebo je to o nervy.
nico v noci este neprespi, budi sa. ale je to o.k., ved je este malicky. mne to problemy nerobi, s manzelom sme si nato uz zvykli. 🙂 a tiez s nami spava v postely. stane sa, ze spi aj vo svojej postielke, ale s manzelom nemozeme do rana vydrzat, nech je uz medzi nami. tak si ho rano vzdy prelozime k nam. 🙂

dejna: my sme nicovi kupili cizmy v lekarni pod nadjazdom. su neskutocne teplucke. su na snurovanie. nico mal doteraz vsetky topanocky bud na lepenie alebo na zapinanie, toto su prve na snurovanie. stali 28 eur.

idem pozriet manzela, lebo aj on je chory. aj ja som, ale nie tak ako on. obidvaja mame atb. no normalny lazaret u nas.

bubinko83
14. nov 2009

kati,ani Filipko si neda pozriet do pusy.Ja ho vačšinou rozosmejem ked ho mam na kolenach a vtedy tolko nenamieta,lebo si to ani nevšimne .

dejna3
autor
14. nov 2009

ahojte,

nachystali sme sa na prechádzku a len čo drahý dorazil z práce, úplne sa pokazilo počko 😠 😝 chceli sme trošku fotiť, keď bolo slniečko... nestihli sme 😖

katinka, a kedy si ich tam asi kupovala? dá sa tam niečo vybrať? či sa mi oplatí, ísť tam kuki..

bubi, sofi si sadne a predkloní sa a v podstate opretá o kolienka spí ďalej 😒 každú chvíľu ju musím kontrolovať, aby taká vykrútená dôho nespala ☹

aj ja vždy robím "zubnú kontrolu" tak, že sofi najskôr rozrehocem 😀

lucia563
14. nov 2009

Dejna, tiez som mala plan, ze Filipko sa vybuva a pojdeme ,,napeso,, von, tu okolo cinziaku...ale bolo 15.30 a on este spal (od 12.30) a keby tam ho nejdem pozriet, tak spi asi do teraz 😉 😉 a kym sme sa najedli tak bolo 16.30 a vonku skoro tma....tak zas pozerame 365ty krat Vcielku Maju 😀 😀 ...

...veru, aj nam by sa zislo pofotit, nejak to zanedbavame, ale o tyzdnen v sobotu snad bude prilezitost 😉 😉 😉

katinka0000
14. nov 2009

bubinko: dnes sme nicovi objavili dalsiu stolicku vlavo hore. tak uz ma zubov 10 alebo 11.

dejna: ja vobec neviem, aky vyber tam maju. isli sme do lekarne vybrat lieky, ja som zostala s nicom v aute a manzel mi doniesol 2 pary topanok do auta ukazat, lebo sme sa predtym vecer bavili, ze musime nicovi kupit topanky. tak som si jedny vybrala. moj manzel je taky, ze jemu staci, ked mu len naznacim, ze nieco potrebujeme a on bez vahania a bez toho aby pozrel na cenovku, to ide hned kupit. v tomto ho musim este prevychovat. ale nie som si ista, ci sa mi to podari.

manzel ma stale horucku, tak sme my dvaja s nicom boli v tescu na nakup a potom sme boli na stavbe pozriet, ci je vsetko o.k. sme si urobili taky mensi vylet. poobede nebol uz drobec taky nervozny. dufam, ze zajtra to uz bude uplne dobre.

do desiatej som si pripravovala suroviny, cisitila na zajtra zeleninu, lebo sestra sa vracaju z tatier, tak ich pozyvame na obed. s nicolaskom nas bude 7, tak mam co robit. dufam, ze mi nieco neprihori. 🙂

lucka: nas nico je fanatik do zvieratiek a dinosaurov. a este mame jednu knizku o dopravnych prostriedkoch, tak to ho samozrejme ako kazdeho chlapa tiez hrozne bavi. vzdy ked ideme okolo decodomu, tak si ide ruku zodrat ako kyva vsetkych bagrom, co tam robia ten kruhovy objazd. uz vie pekne ukazat aj domiesavac, stihacku, motorovy cln,... ved ked to denne citame 10-krat, tak by bolo cudne, keby to nevedel. 🙂

baby neviete mi poradit nejake dobre DVD o zvieratkach? nejaky dokumentarny film?

dejna3
autor
14. nov 2009

sofinka dnes poobede aj večer zaspávala s plačom ☹ keď sme ju uložili do postieľky spustila srdcervúci nárek... vôbec neviem, čo sa jej mohlo porobiť... teraz večer bol za ňou 2 x drahý a potom som ju išla ja ukľudniť a už bolo dobre, o chvíľku spala... ona chcela spinkať, ale z nejakého dôvodu nechcela byť sama v izbe... tak uvidíme, ako to bude ďalej...

my sme včera aj skúšali dvoje čižmičiek, ale nekúpili sme nič... jedny boli od veľkosti 20, ale boli tak obrovské, že možno o rok dva by boli dobré 😒 ... aj keď sme ich prirovnali k teniskám (18) boli hádam aj raz tak veľké 😝 druhé boli č.19, a tie som zas nemohla sofi narvať na nohu ☹ oboje boli z protetiky..
ja jej musím kúpiť nejaké, čo sa dajú dobre rozopnúť, najlepšie, tak aby mali zips zboku, lebo sofi dáva pätu do zlej polohy a nemôžem jej to nasilu pchať na nôžku 😔

felixko
15. nov 2009

ahojte,
tak u nás sa vstáva na mliečko o 6.30hod., ale potom už je hore slečna. a prespí mi celú noc možno s dvoma prebudeniami, to jej dám čajík, alebo ju len uložím spinkať,keď sa postaví v postielke. u nás je to supééér oproti tomu, čo bývalo,keď bola cez noc hore aj 10x a musela som ju kojiť. myslím, že bývala aj hladná, lebo mliečka som už mala málo.

my sme včera boli na oslave, malá dostala spústu nových hračiek /po neteri/, baby keby ste ju videli, ona to nemohla stráviť, až sa triasla a vrieskala, všetky chcela pochytať a pobrať, ale nešlo jej to do tých malých rúk, my sme sa na nej tak nasmiali, potom aj obedovala s dvomi autami v ruke 😀 😀

my sme kúpili rovno dvoje čižmičky, lebo 20tky sa mi zdali veľké, tak sme kúpili od Baťú goratexové 19stky a keď sme ich premerali,sú rovnako veľké ako tie 20tky. tak máme rovno dvoje čižmičky. jedny sú na lepačku ale na figu sa obúvajú ako tie druhé, ktoré sa len navliekajú, lebo nemajú ani zips, ani lepačky. ja pokým malú oblečiem, obujem tak sa spotím, že môžem ísť rovno do sprchy.

ika8
15. nov 2009

nás kupovanie čižmičiek ešte len čaká a teda vôbec ste ma nepotešili 😖 topánočky máme 18 a čižmičky by som chcela asi 19, ale to vezmem so sebou aj krpca a vyskúšame 😅 no keď kúpime, podám správu

katinka0000
15. nov 2009

ako tak pozeram, tak nas nico ma riadnu "labu". topanocky na jesen ma 22 a cizmicky som mu kupila 23, lebo tam bude potrebovat hrubsiu ponozku a aj pancusku. ale idem to este pre istotu odmerat, ci to nie je velmi velke, ked vy tu pisete o 19, 20. 🙂

ika8
15. nov 2009

katinka: my máme princezničky a ty chlapa 😀

dejna3
autor
15. nov 2009

a rozdiel môže byť aj v číslovaní (ako u oblečka) 😝 😝

my sme boli dnes na dlhokáááánskej prechádzke 🙂 pred chvíľkou sme sa vrátili, sofinka super vyspinkaná a my super unavení 😅 😀

ada11
15. nov 2009

katinka, aj Anet má zimné topánočky 22-ky 😉

ellen
15. nov 2009

caute, ja len na skok. my sme teraz kupovali topanky 22 a to su jej este volneee... takze ziadne porovnavacky... cafte!

alicc
15. nov 2009

ahojte kočky.
má tu niektorá z vás termín tiež niekedy v apríli? ja mám 8.4.2010.

katinka0000
15. nov 2009

dejna: to neviem, ci je to v cislovani. jesenne topanky mame od ineho vyrobcu a zimne od ineho. ale asi to bude v tom, co napisala ika. 🙂

ada: nico ma zimne 23.

katinka0000
15. nov 2009

alicc: hej, dejna ma termin v aprili.