Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

teri3
1. dec 2009

no veď keď tam dáte tie správne ingrediencie 😉 . To je umenie - to musí byť aj dobrý ochutnávač, aj dobrý dochucovač 😀

pred chvíľou hrali v rádiu túto pesničku - taká zimná, spomienková, sme sa s drahým škerili - jaká spomienka 😵

https://www.youtube.com/watch?v=O0w4fQq45vk
dejna3
autor
1. dec 2009

to som už sto rokov nepočula 😝 😀 😀

a najlepší je ochutnávač a dochucovač v jednej osobe 😀

dejna3
autor
1. dec 2009

vraj by mali zajtra v NR rokovať o tom zvýšení RP od 1.1.2010, tak to som zvedavá, čo vyhútajú 😕

ak niečo nepos..ú s DNP, tak by som mala mať aj celkom slušnú materskú, až sa mi kolená podlomili, keď som si to preprátala 😅 🙂

dejna3
autor
1. dec 2009

ika, ty ešte uspávaš? 😕

ja sa chystám ešte do sprchy, a potom kuk v reprízi odsúdené, lebo som večer nestíhala...

včera som zaľahla o polnoci a aj tak som do druhej nespala 😠 😠

teri3
1. dec 2009

inak sme to vlastne ešte nedodiskutovali, či sa to týka aj mňa - platila som si pred materskou a potom (zabudla som sa odhlásiť) - znova pol roka...ale však počkajme, čo z toho vzíde 😉

dejna3
autor
1. dec 2009

teri, šak som ti ale hovorila, že keď si mala z DNP priznanú materskú, tak máš tie podmienky na zvýšenie splnené... podľa toho návrhu zákona

teri3
1. dec 2009

aha, tak róza skleróza funguje - som akosi zabudla na to 😅 vďaka 😉

felixko
2. dec 2009

ahojte,
už sa to tu nejak zvianočnieva. ja sa chystám robiť medovníky v nedeľu.

my budeme mať veľký vianočný darček, ideme totižto kupovať nový byt, večer som ani nemohla zaspať, ani nie z radosti,ale zo smútku za týmto starým bytíkom a z rozhodnutia, ktoré prišlo zo dňa na deň, pretože takto skoro sme to neplánovali. ale prišla dobrá ponuka, byt v tichom prostredí malej bytovky a to zavážilo. Len tá prerábka ma neteší, lebo budeme mať toho dosť. Od okien, cez kuchyňu, dlažby, kúpelňu, malovky...

lucia563
2. dec 2009

Ahoj dievcata 😉

Felixko, tak to sa ozaj rychlo zbehlo, ta kupa myslim, ked si to minule este len medzi recou spomenula, ale gratulujem 😉 bude to stat asi trochu usilia ako pises, ale vysledok bude urcite stat za to...

Dejna, ja mam informaciu, ze DNPO sa od noveho roka nerusi, ako to bolo avizovane, ale zostava 😉 😉 😉

Tusim neprsi, patrilo by sa ist aj von, no uvidime 😉

felixko
2. dec 2009

lucia veru tak rýchlo, že nás samých to zaskočilo. ale už sa aj teším, ako budeme zariaďovať. len teraz treba počkať, kým predáme náš byt, aby sme mohli začať s prerábkami

mne práve volali z roboty, musím sa tam zastaviť, že zvyšovali platy, až o percento nám išli hore, teraz uvažujem, čo s tými peniazmi budem robiť preboha?
a ešte sa sťažujeme v štátnej správe pravda? komu len tak z ničoho zvidhnú plat?

kkiikkaa
2. dec 2009

teri, štedrák, mňam 😀 😀 😀 ten si dám, cukor-necukor, ten milujem viac ako všetky zákusky dokopy 😝
felixko, som sa dobre zasmiala, že čo s tými peniazmi budeš robiť 😀 mne poslali z roboty nový výmer od 1.11. a ešte mi museli 10 € dohodiť, aby som nešla s platom dole 😝 a tipujem, že od januára nám neprihodia ani to 1%... kašlať na to, aj tak ma tam 3 roky neuvidia 🙂 a bytík je myslím slušný darček pod stromček 😉
dejna, neplaš, ja to beriem ako hotovú vec -ten vyšší RP.

ada11
2. dec 2009

tak ten RP je že vraj už schválený 😉

dejna3
autor
2. dec 2009

ahojte,

dnes sme boli kuki stromček a betlehem 😵 bolo krásne, ale už ozaj kosa...
felixko, menil sa tuším zákon o štátnej službe a pritom sa menili aj platové podmienky... myslím, že sa precentá pridávajú za počet odpracovaných rokov... aj mne došiel nový výmer

lucia, no dúfam aj ja, že to zatiaľ nezrušia a podarí sa mi to ešte využiť 😉 ja som sa dávala poistiť hlavne kvoli materskej a veľmi sa mi to oplatilo 🙂 a to ešte pred 2 rokmi sa dali "iné finty" robiť 😅 pri minimálnej investícii, maximálny zisk 😵 teraz sa už tak nedá, ale aj tak sa to stále oplatí 😉

ja som prišla pred chvíľkou domov, tak idem kuki, či to schválilil a v akej verzii 😕

dejna3
autor
2. dec 2009
lucia563
2. dec 2009

Dejna, ja som to tiez vyuzila na materskej, myslim DNPO, a informaciu mam od kompetentnej osoby, tak asi este budeme moct ,,fungovat,, ...ale keby nemam informacie od tej osoby, vobec by som nevedela, ze take nieco existuje 😉 ...no a co sa tyko toho zvysenia RD, nas to uz minulo, sak deti od 2 do 3rockov toho asi vela nepotrebuju, ze 😠 😠 😠

ika8
2. dec 2009

ahojte, tak dne sme krpca nasilu zobudili ráno o 8,45h, lebo v poslednej dobe sa budila stále neskôr a neskôr a skončili sme pri 11h 😕 Potom spala poobede 2 a pol hodky a podvečer babke zadriemala na 20min. Ale teraz už zaspala o 22h, tak uvidíme, či to bude lepšie. Ozaj a včera zaspala o 0,30h 😠 takže vlastne až dnes 😅

ika8
2. dec 2009

a tiomu zvýšenému RP sa teším, využijeme skoro rok 🙂

lucia563: a teda tiež nechápem to rozdelenie do dvoch rokov, fakt ako keby staršie deti už nič nepotrebovali a žili z lásky a zo vzduchu ☹ 😠

ika8
2. dec 2009

pozeráte niekto osadu na markize? tiež super film

ika8
2. dec 2009

štátna správa: vy už máte platové výmery? tak naši ako obyčajne meškajú 😝 ale o tie ťažké percentá sa ani nemusia náhliť 😝

dejna3
autor
2. dec 2009

ika, my kuki osadu...
naša princezná dnes tiež zalomila až o 22,30, ale navečer spala a musela som ju zobudiť o 20,30 😝 ...

ika8
2. dec 2009

na konci filmu veľké prekvapenie, že? vôbec som nečakala, že to tak fungovalo 😕

ika8
2. dec 2009

idem už, dobrú 😔

felixko
3. dec 2009

ahojte,
ja som bola včera v robote vziať ten výmer a niekde som ho zabudla, ani som si ho neprečítala, koľko euráčov to vlastne činí. potom som bola na sociálke, ÚP pre potvrdenia kvôli hypotéke, bez problémov som všetko vybavila.

dnes ráno poriadne mrzlo, aj my sa dnes chystáme do mesta, míňa sa nám mliečko, možno sa stretneme 🙂 🙂 🙂
naša Ninuša nonstop opakuje slovo "koko", nemôžeme sa na tom smiať, aj keď je to do smiechu, len vždy povieme, že koľko je toho Ninka, koľko?

katinka0000
3. dec 2009

ahojte!

teri: tak s tym stedrakom sme natom podobne. ja ho zboznujem.

dejna: a kde v TO je mikulas? hovoris o 16:00 zajtra?

u nas je v sobotu, ale ideme aj s nicom do rakuska, tak mikulasa bude vidiet tam.
inak posledne tri dni nico zase spava s nami v postely, lebo mu idu zubky a kazdu chvilu bol hore. ale tuto noc to bolo uz lepsie, tak ho dnes skusim dat zase do svojej.

felixko: super! novy bytik, to je krasny darcek. a kde? v TO? aky vymer si si bola vziat? co treba nieco k tomu zvyseniu?

felixko
3. dec 2009

katinka byt kupujeme v TO, je to činžiak hneď pod našim terajším bytom.úplne blizúčko. bola som si vziať výmer o zvýšení platu, či niečo treba k tomu zvýšeniu RP neviem, to ešte asi nevedia ani na ÚP

dejna3
autor
3. dec 2009

ahojte 😉

felixko, nový bytík je super 😉 aj trošku, v dobrom závidím, nám by sa tiež zišiel aspoň 3-izbový, ale tiež si neviem predstaviť, že by som teraz mala odísť z toho nášho... toľko roboty, času a investícií sme vrazili do prerábky a momentálne nemám chuť púšťať sa do ďalšej 😒

katinka, na úradoch ešte nemajú usmernenia k zvýšeniu RP, keďže to ešte len včera schválili... nejaký čas to potrvá... určite skôr ako v januári by som na úrad s tým ani nešla... aj tak sa januárová dávka vypláca až vo februári... ako som počula, požiadať o zvýšenie by malo byť možné tuším do konca júna? 😕 a oni by to mali spätne doplatiť... bude s tým veľmi veľa roboty, takže budú ťažko pracovníčky stíhať 😒 ešte neviem, ako budú overovať tú zárobkovú činnosť...

teri3
3. dec 2009

čaute baby, čo tak zajtra sa stretnúť pri stánkoch? Ja sa konečne hádam po mesiaci chystám s drobcom do mesta...kto príde? Dajme že o druhej, však sa dáko nájdeme 😀 .

alicc
3. dec 2009

ahojte,
konečne som sa dostala k PC. som doma ale vobec nestíham, malá je zasa nejaká chorá ale na mikuláša do mesta sa chytáme aj my.
včťera som bola znovu na 3D a mali by sme v apríli dostať dalšiu malú princezničku 😀 😀 😀 ale bola taká čiperná, že fotky sa ani velmi nedali, vkuse sa hýbala a krútila, niečo nafotené je ale nie sú také ostré ako by mohli byť. nevadí, hlavne že je všetko ok 🙂 🙂 🙂

ika8
3. dec 2009

ahojte,
alicc: gratulky k princezničke

teri: do mesta pojdeme, ale presne o koľkej to neviem 😕

ika8
3. dec 2009

felixko: super.. že väčší bytík 😵 len to sťahovanie a prerábky by ma asi odrovnali na dlhšiu dobu 😝