Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ika8
11. jan 2010

jáááj, veď sú skoro všetci ako jeden 😀 😀 😀

dejna3
autor
11. jan 2010

tak, tak...

idem zaľahnúť k tým mojim spachtošom... tata si vzal zasa drobulienku k sebe do postele, už sa teším ako ma v noci bude na striedačku kopať sofi a mimi no.2 😝 😀
dobrú 😔

katinka0000
12. jan 2010

ahojte moje zlate!

dlho som tu nebola. ako sa mate? co drobcekovia? a tehulky? ste vsetci zdravi?

nejako nestiham. nico sa nam pomaly cim dalej viac a viac rozhovorieva. je uplne zlaty. vcera sme skladali lego, uz ho to konecne zacalo bavit. hlavne bol hotovy z toho, ked som mu postavila robota, tak cely vecer chodil po obyvacke a vykrikoval "obot". 🙂

inak vsetkym odporucam DVD "Spievankovo" od podhradskej/canakyho. je neskutocne. nico ho normalne zerie. telka ho vobec nebavi, ale toto dvd je vynikajuce.

bubinko83
12. jan 2010

kati ahoj,a ty si kde kupila to dvd-cko?My sa mame dobre ,Filipko furt beha,tiež sa rozhovorieva ako Nico 😀

teri3
12. jan 2010

ahojte, ja len posúvam info, kto máte doma nurofen, kuk sem: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

dada2007
12. jan 2010

ahojte kočky...chodím málo, ale táto dôležitá info mi nedáááááááááá!!!!!!!!!!

juknite si doma sirup, či náhodou nie je zo spomínanej šarže 😉

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

paaaaaaaa

alicc
12. jan 2010

ahojte babulky,
tak ja som bola včera v meste nejaké tie nočné košele do porodky pozrieť, nejakú stoličku na krmenie, autosedačku, vaničku so stojanom a zajtra chcem ist do lekárne sa popýtať na tie podložka do postele a na poporod vložky a tak.

Dejna: tiež chcem malé vecičky na budúci týžden poprezerat a prať ich budem tiež až vo februári, to len aby som mala prehlad co ešte dokúpit

dada2007
12. jan 2010

teri 😉

katinka0000
12. jan 2010

bubinko: my sme ho dostali, ale chcela som ho predtym objednat na nete, ale sestra mi hov., nech ho nekupujem. bud to pozri na nete, alebo chod do predajne s cd/dvd.

teri, dada2007: dakujeme za upozornenie. vcera jedna kamoska hodila link na fb, tak som uz oboznamena. ale ja nurofen velmi nevyuzivam, tak ho doma ani nemam.

dejna3
autor
12. jan 2010

ahojte,

ja som si to tiež všimla včera na mk - ten nurofen 😨 ani my ho nemáme a nevyužívame, zatiaľ 😉

katinka, ty si sa teda riadne dlho neozvala...

alicc, podložky do postele chcem kúpiť v dm-ke tie babylove... sú to vlastne prebaľovacie podložky pre bábätká, ale v pohode som ich využila aj pod seba, doma, i v nemocke 😉 cenovo sú výhodné a čo neminieš pre seba, ostane pre malú princezničku 😉
ja som si spomenula, že takto asi pred rokom, som tie mini vecičky po sofinke nostalgicky odkladala a teraz ich budem znovu vyberať 🙂

ika8
12. jan 2010

tak my nurofen jahodový používame, ale mám doma inú šaržu 😉

dejna3
autor
12. jan 2010

večer sme robili zubnú kontrolu a zúbok už vylieza... sofinka je trošinku mrzutá, ale nie je to nič hrozné, akurát cez deň toho moc dnes nenaspala, asi aj preto tie mrzutosti ... večer zalomila okamžite po mliečku, tak som jej ani ten upokojujúci gélik nestihla dať... hádam ju to teraz tak nebolí, keď ide len jeden... vtedy išlo 5 😝

ika8
12. jan 2010

ja robím kontrolu zubov skoro denne, ale vždy ma pustí do pusy iba raz, a preto vždy šahám na inú stranu 😅 tak teraz neviem, čo sa deje vpravo dole 😀

felixko
13. jan 2010

ahojte,
katinka no vitaj opäť na MK. Kati my máme obľúbenú detskú reláciu Maškrtníček, pocitovo nahrávame každú nedeľu. malá to doslova žerie. tiež staviame lego, je to jej obľúbená hra, ale stráca pri tom nervy, keď sa jej nedarí 😀 😀 😀. no a na knižky nedá dopustiť. včera som si čítala knihu s receptami, Ninka prišla za mnou, zatvorila mi ju, povedala tááák, konec a citaj. ja som sa nemohla dosmiať, čo to dieťa vymyslelo v tej malej hlávke. najnovšie nás začala napodobňovať ako telefonujeme, vezme si svoj telefón a tou svojou hatlaninou sa vykecáva aj 10minút a chodí po byte. minule pri telefonovaní aj tlačila do plienky, v tvári bola celá bordová, riadne nakladala,ale telefón z ucha nepustila 🙂 🙂 🙂 stihli sme to natočiť aj na kameru

pred chvíľou ma skoro pripravila o chrbát, umývala som po kolenách podlahu, ona si vyberala varechy a podob.veci zo šuflíka, šuflík nechala samozrejme otvorený a ja som sa oň tak ovalila, že som nevedela, či mám plakať alebo sa smiať 🙂 ☹ a Ninula za mnou zozadu prišla a začala ma ešte aj byť po chrbáte bác, bác, bác

bubinko83
13. jan 2010

felixko,dobreeeeeeeeeee ako ta Ninka ešte aj ubila po chrebate 😀 😀 😀 To aj naš Filip robi a ešte pritom aj kriči ako keby sme bili mi jeho. A že druhe dietatko,ved my pojdeme rovno na invalidny. 😵 😀

dejna3
autor
13. jan 2010

ahojte,

bubinko, my sa spoliehame na to, že potom budú detičky skákať po sebe, nie po nás 😀 😀 😀

felixko, aj sofi behá po byte s mobilom pri uchu a telefonuje... dostala na vianoce taký detský náučný mobil... ale občas nám aj tak uchmatne tie naše 😀 a potom posiela mms-ky 😝 ona si ho totiž už aj odblokuje 😠

dneska spala bublinka skoro do 11-tej, asi dobiehala ten včerajší nespavý deň 😕

vonku je riadna kosa, ale musíme ísť na nákup... sa mi nechceeee 🙄

bubinko83
13. jan 2010

katka diky,som to asi prehliadla. 😉

dejna,ahaaaaaaa ,dobe si si to vymyslela,preto si chcela hned druhe? 😉 😀

kkiikkaa
13. jan 2010

čaute, dejna nerodím - neplaš!!! 😀 blbol mi nejako pc, nedalo sa ísť na net, dúfam, že to už bude ok.
((aj keď v nedeľu večer som mala také divné bolesti, že som ani nechcela drahého pustiť do práce 😖))
v piatok mám poradňu-dúfam, že ma doktor ukludní, že aspoň do februára malinká vydrží v brušku 🙂
včera som bola kuk aj v práci a maja spomínala, že ťa stretla, ale nechcela si prezradiť či ch/d 🙂 na foto som videla aj mirkinu aj andrejkinu malú, aj sme hovorili, že potom sa vrátime skoro naraz do práce-tretina odd., teda, ak si to ešte nepredĺžime 😀 😉
sestrička na diab.ma vyviedla z omylu, že som pribrala cez sviatky4 kg-vraj len kilo 😉 ja viem, že máme blbú váhu, ale až tak?! ja som sa bála, že cez teh.strašne priberiem a samozrejme potom neschudnem, takže s váhou som spokojná.
tašku do porodky chcem dobaliť v piatok-ešte niečo dokúpiť v lekárni. celý deň strávim v meste, toľko vybavovačiek sa mi nahromadilo...fúúú, to bude náročný deň.
majte sa pekne,deťúrence nech poslúchajú 🙂
mojej malej sa tu už asi nechce sedieť, kope ma preč 😉

dejna3
autor
13. jan 2010

bubi, to mal drahý tak od začiatku premyslené 😀

kika, ja som už v meste stretla aj mirku s malou a včera som bola s darinou 😉
my sa vrátime, a ďalšie nás vystriedajú 😀

felixko
14. jan 2010

kkkika veď ty to už máš za pár!!!

my sa práve chystáme k babke, ja sa idem objednať zubárke a idem na tetanovku ☹

včera sme mali návštevu, bola u nás teri s filipkom, deti sa pekne pohrali, Filipko je veľký romantik, stále sa k Ninke pekne túlil, ona zase chcela pozerať rozprávku, tak sa mu nemohla venovať 😉 . toľko sme sa na nich nasmiali. potom Filipko vzal Ninkin kočík a začal sa prechádzať po izbe.Ninuša samozrejme chcela tiež voziť, ale potom ustúpila a aspoň Filipkovi nakladala do kočíka hračky.

kkkatarinkaaa
14. jan 2010

ahojte
tehulky pozeram, ze sa vam to fajn krati 😉
felixko-tak to teda museli byt poriadne zlatucki.... terin Filipko s tvojou kockou 😵 😵 😵

teri a dada-vy ste take starostlive 🙂 ja ho tiez nepouzivam, mam akurat Paralen ale este ani ten som chvalabohu nemusela rozbalit...dnes sme boli na druhu davku Prevenaru, zvladli sme to opat celkom slusne a statocne, len nech neni teplotka 😕

teri3
14. jan 2010

veru, veru, Filipko zostal taký muckací, ale som nečakala, že po takej v podstate chvíli sa bude k Ninke takto túliť. Inak boli ako starí manželia - drahá poď na to - ále teraz nie, dávajú dobrý film 😀 😀 😀 . Ale veru rozumeli si drobci perfektne, Filipko ani nerozpráva a ani nebolo treba 🙂 . No a felixko zabudla napísať, že Filipko to ku koncu riadne roztočil - kričal na plné hrdlo a hádzal sa po posteli a Ninka sa teda nedala zahanbiť, teda aspoň v tom kričaní nie 😀

ani my nepoužívame Nurofen, ale takéto infošky je lepšie posunúť aj ďalej 😉

kkkatarinkaaa
15. jan 2010

ahojte
tak dnesny den nam nezacal pekne....teda skor od vecera je to na figu...Vikinka mala vecer 38 teplotku....tak som jej nedala nic, zaspinkala az okolo pol1 ale potiahla si aspon pekne do pol 5 a rano mala 37,5....tak to hadam zide este nizsie...vcera som to ockovanie asi zakrikla, ked som napisla , ze hadam to prezijeme bez teploty....co uz.
Vsetkym zelam pekny dnik 🙂

felixko
15. jan 2010

kkkatarinka tipujem, že dnes už bude všetko O.k. aj naša Ninka máva vždy po očkovaní teploty. zakaždým.

felixko
15. jan 2010

ahojte, tak máme výsledok výteru z hrdla, Ninka má zlatého stafylokoka. ale dr. nenasadila ATB, pretože malá sa zdá byť fit, nekašle, nesoplí, uzliny sa jej o dosť zmenšili, pravdepodobne si s tým imunitný systém poradil sám. o 2týždne ideme na kontrolný výter. dr. hovorila, že je to dosť časté u detí sestričiek, doktorov...my máme v rodine rovno 3zdravoťáčky. niekto jej to musel priniesť. ale klop klop, že je to zatiaľ O.k.a netreba to preliečovať, pretože na tento druh bacila nie sú skoro žiadne ATB citlivé, preto sa musia brať silné ATB ako pri zápale pluc a je zbytočné kŕmiť malú liekmi.

alicc
15. jan 2010

ahojte,
tak ja som už nákup(predpôrodný) - aspon čiastočný urobila, ale tie podložky do postele som v DM nenašla, tak som kúpila v lekárni spolu s ostatnými vecami.

alicc
16. jan 2010

ahojte, pekný deň želám všetkým.
dnes je naozaj krásne.

ja musím byť domka, moja prvorodená dostala včera večer teplotu 38,8 takže teraz sa kurírujeme. ale nebolí ju ani hrdlo ani soplík nemá tak dúfam, že to bude len nejaká viróza a rýchlo to prejde. ☹

dejna3
autor
16. jan 2010

ahojte 😉

filipko s ninkou, jak starí manželia... ono je občas dobré, keď je chlap ticho a neodvráva 😀 😀

ja som bola včera tiež na nákupy, ale nie do pôrodky 😅 bola som si kúpiť bundu, lebo tú moju už nazapnem, veď ale aj tak sa čudujem, že doteraz vydržala - veľkosť S a ešte k tomu aj mierne vypasovaná 😝 podarilo sa mi zohnať celkom dobrý strih, takže som nemusela kupovať nejaké XL alebo XXL, v ktorom by som bola ako strašiak 😖

sofinka sa dnes celý deň učí piť z pohárika so sosáčikom (včera som taký super kúpila v tescu), najskôr to veľmi nešlo, ale už je lepšie 😉

alicc, no tie podložky, isto v dm-ke mali, lebo som ich tam včera videla, ale je to taký menší balík, úplne na spodnom regáli, že si si ich možno nevšimla 😒

my sme mali ísť dnes gratulky dedkovi, ale tata, volal, že bude dlho v práci, tak rozmrazujem mäsko, lebo som sa nechystala dnes variť... a pôjdeme až zajtra 😉

dejna3
autor
16. jan 2010

jéééj a zabudla som: kika, všetko najlepšie 😵 😵 😵

dejna3
autor
16. jan 2010

dnes som sa postavila konečne na váhu, za 5 týždňov som od poslednej poradne pribrala len 1kg aj napriek vianočnému hodovaniu, takže mám hneď lepšiu náladu 😉 snáď to už teraz nedotiahnem až na +19kg, ako minule 😖

alicc: alicke želáme skoré uzdravenie 😉