Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

inffinity
17. feb 2010

myslím že pokud vám zrovna neupadla noha, tak smůla .. a to asi když ještě drží a vydržíte do Nitry.. 😖 😖 😠 😠

dejna3
autor
17. feb 2010

innfi, no to som čítala už... len či tam náhodou niekto nebol, resp. mu tam niekto pracuje, aby zhodnotil situáciu...

aliic, my to teraz tuším sledujeme jak burzu cenných papierov 😀 😀

dejna3
autor
17. feb 2010

aspoň toto je zatiaľ pozitívne 😅 :

Niektoré oddelenia fungujú

Oddelenie chirurgie, pôrodnica, detské aj interné zatiaľ funguje bez väčších problémov.

Čítajte viac: http://topolcany.sme.sk/c/5243966/situacia-v-to...

inffinity
17. feb 2010

jinak jsme to včera nějak přivolali Miška ma snoplik 😖 😖 celý den je na mě nalepená jak přísavka 🙂 tedka jsem ji dávala pomeranč at do ni šupnu nějaké vitamínky a než jsem ji dala dolů tu tenkou slupku tak na mě křičela a bila mě do nohy natahovala se celá nedočkavá, že ji to nechcu dát..jaká byla podarená 😀 😀

dejna3
autor
17. feb 2010

sofinke už soplík prechádza 😉 dnes je celý deň super 🙂 večer mala nasivin a dala som jej aj ráno po 1 kvapke a inač len tým libenarom vytieram a už sa zdá byť o.k. 😵

inffi, a miške chutí pomaranč? sofi sa tak všelijak zatvárila, keď som jej dala a moc jej nešmakuje 😅

inffinity
17. feb 2010

jéééj dejna ta by mi i ruku snědla s tím pomerančem.. 😀 😀

takže co mám? Stříkla jsem ji mar a odsáváme, a ty jsi říkala že neodsáváte? Jak to funguje když ona má plný nosík..neumím si představit že bysme neodsávali ☹ zkusím ji vytřít tím libenarem ..chjoooo furt se rozčiluje že ju to lechtá ☹

kkkatarinkaaa
17. feb 2010

ahojte
my uz chvalabohu neodsavame 🙂 ale libenarom vytieram nostek stale, je to super.inak, ani ´ja si neviem predsatvit, co by sme robili bez odsavacky 😕

ozaj, citrusy sa nedavaju az po roku? 😕 😕

alicc
17. feb 2010

dejna veru ani výsledky športky by sme tak nesledovali 😀 😀 😀

inffinity
17. feb 2010

katarinka dávájí, ale Miška chtěla předtím zkusit a nic se nestalo neosypala se ani nic tak jí ho dávám normálně tak jeden měsíček spapká celý 😀 😀

dejna3
autor
17. feb 2010

inffi, hlieny treba nechať pár dní voľne povytekať... ak sú husté, práve tá morská soľ ich zriedi... bežnú nádchu by malo dieťatko zvládnuť, ak odsávať, tak len tým najemnejším spôsobom

mám odsávačku, ale len tú obyč.. nie vysávačovú... kedysi také neboli, a prežili sme...
o tej vysávačovej sa síce všade dočítate tu na MK, aká je užasná, že "vytiahne sople až z mozgu" - to bol doslovný citát 😝 tak o čom to je? ☹ toť - len môj názor 😉

ja mám problémy s nosovou sliznicou, takže som si čo - to pochodila po krčiaroch (a ešte ma čaká operácia 😝 )... a tí odsávanie nedoporučujú takmer žiadne... čiže na základe vlastných problémov, nechcem riskovať, že sofi by som mohla odsávaním (i keď s dobrým úmyslom) niečo podobné spôsobiť... navyše aj naša dr. má dosť negatívny postoj k odsávačkám - t,j, mne to zatiaľ ani jeden lekár nedoporučil (nehovoriac, že máme aj v rodine lekárku ORL)

ja osobne by som po tej vysávačovej odsávačke siahla až v prípade, že má dieťatko 2 -3 týždne soplíky, ktoré neprechádzajú

katinka0000
17. feb 2010

dejna: aj ja mam na odsavacky taky nazor ako ty. sice mame doma aj odsavacku na vysavac, ale pouzivame ju len v nudzovom pripade. tiez som vela o tom citala a caste odsavanie nie je vobec dobre. ale ked ma nico velky soplik a ma nostek zapchaty, tak pred spanim mu ho odsajem. inak vydrzi a uz si viem soplik vysnakat aj sam. sme sa to naucili tak, ze sme mu ukazali, ako robi jezko. a teraz to uz vie pekne aj sam. 🙂 😉

katinka0000
17. feb 2010

baby este som sa chcela spytat. nepotrebuje niektora z vas dvd do kamery? my sme kupili 10 ks a ten somar, co nam ich predal, tak nepovedal, ze do nasej kamery idu len DVD-RW. my sme kupili DVD+RW. takto vyzeraju. na cene sa dohodneme.
http://www.datacom-ke.sk/dvd-rw-verbatim-1-4x-1...

teri3
17. feb 2010

dejna, tá predajňa dverí sa vola top interiér a je to na Stummerovej ulici, ale až za nemocnicou 😉

dejna3
autor
17. feb 2010

teri, dík 😉

a dnes tu nikto nie je? 😕

my sme doteraz kuki foto sofi - od jej prvých minút po narodení 😵 😵 tak sme len krútili hlavami, že to snáď ani prvda nie je, aký bola drobček 🙂

inak, zajtra bežíme k dokine ☹ sofinke sa na chrbte ruky urobil nejaký ekzém, či čo.. 😒 ona to mala už zopár týždňov také vysušené, som to len pravidelne krémovala, ale teraz sa to asi behom týždňapár dní dosť zhoršilo, a dnes bolo očividné, že ju to aj svrbí a je z toho nervózna 😔 ja len dúfam, že to nebude mať nejaký atopický ekzém 😖

ika8
17. feb 2010

ahojte,
tak ika je dnes bez teploty a aj bez soplíka, nič sme nedávali, iba nasivin 🙂 ale bola som kúpiť tie čípky, veď skľuniť by sa naozak už mohla. My sme mali podobnú noc ako inffinity, ika stále plakala a nechcela spinkať. A myslím, že kvôli tomu, že stále iba plakala, tak je vystúpila teplota na 38C. Boli sme asi trikrát v noci kuki TV, lebo vôbec nechcela byť v posteli 😖 Dnes zaspinkala až o 22,30 😝 ja neviem, kde berie toľko energie, veď poobede spinkala asi iba 1,5hoďky. A už bola teraz raz hore 😝

dejna: tak zajtra veľa šťastia u dokiny... to by bolo nemilé 😢 ☹

dejna3
autor
17. feb 2010

ika, super, že už je malej dobre 🙂 my sme tiež večer len vyčistili noštek, už bez kvapiek 😉

myslím, že nás pošle na kožné 😒

ika8
17. feb 2010

určite ☹ ale aj tak držím palce 😉

katinka0000
18. feb 2010

dobre ranko!

dejna: ako ste dopadli u dr.?

ika: isto mala ikuska horucku z toho, ze vela plakala. mne to dr. tiez povedala, ze sa dietatku moze zvysit horucka z nadmerneho placu alebo z nadmejnej aktivity.

teri3
18. feb 2010

ufff, dejna, to je nepríjemné ☹ . A koľko dní to asi tak má? Totiž ma napadá súvislosť tej kožnej reakcie s očkovaním, teda že či už to mala aj pred tým 😖 . Lebo predpokladám, že keby si dala nejakú novú potravinu, tak sa to objaví a zmizne. Držíme palce, nech to nie je nič vážne 😉

ika, to je fajn, že sa malej polepšilo 🙂 . A o dobíjaní energie z neznámeho zdroja by som tiež dačo vedela 😀

felixko
18. feb 2010

ahojte,
ani my nemáme vysávačovú odsávačku, ani ju nechcem. tiež mám na to svoj názor 🙂 mne dr. povedala, že tie soplíky, ktoré majú deti sa ani veľmi odsať nedajú, stačí ich nechať povytekať.

baby, Ninka je poriadne mrzutá, neviem, či z toho očkovania, alebo sú to zúbky. včera sme s ňou boli po dlhej dobe v Tescu, nemohla som ju dať ani do košíka sadnúť, lebo revala na celé Tesco, bola nalepená na mne, stále opakovala mama, mamá, všetci sa po nás otáčali, tak sme poriadne ani nenakúpili, ešte sme aj chleba a rožky zabudli kúpiť, tak sme boli večer s dušom hladní, ešteže som robila palacinky 🙂 aj vaše deti sú takéto ustráchané, keď s nimi idete niekam do obchodu? inokedy sa tak malá nesprávala nikdy, neviem, čo to do nej teraz vošlo. väčšinou je spoločenská, ničoho sa nebojí, vyvádza aj pred cudzími ľuďmi...ale je pravda, že sme s ňou dávno nikde neboli vo väčšom nákup.centre, väčšinou, keď ideme na nákup, necháme ju niekomu strážiť.

dejna Ninka mala v 2mesiacoch diagnostikovaný atopický ekzém, potom jej to zrazu zmizlo aj bez kortikoidných mastí, čo mi predpísala kožná. tie masti len zmierňujú vonkajšie príznaky alergie na koži, ale samotné ochorenie nevylieči ☹ . našťastie sme na tom momentálne tak, že má suchšiu kožu nad dlaňou zvnútra ruky a na záhlaví. viem, že ju to svrbí, lebo si to škriabe a má to červené. dúfam, že z toho vyrastie. takže to opakovane premasťujeme. do kúpela jej dávam olej Oilatum, to nám celkom pomáha, lebo celkovo má Ninka suchšiu kožu.

ika super, že ste chorobku zvládli.

inffinity
18. feb 2010

ahojte holky tak my máme za sebou děsnou noc 😒 😒 Mišinka má rýmečku ale děsnou pořád ji jen utírám nosík celou noc se vrtí a nemůže dýchat chjooo ☹ ☹ vůbec nepapká ani mlíčko nechce protože ji to nejde trošku potáhne a dýchá a zase a pak ji to přestane bavit ☹

co se týká odsávání tak my taky máme tu na člověčí pohon tu vysavyčovou jsem nechtěla, stačí že se miška bojí odsávačky a ne ještě i vysavače 😉

jinač myslíte že s nou mám jít k dr?zatím ji to pěkně vytéká z nosíku, vytřít si to ničím nenechá už dost že ji přeperu aspon na utření kapesníčkem 😖 a teplotku jsem ji neměřila ale nezdá se mi že by měla ani včera..

alicc
18. feb 2010

ahojte,

dejna tak to so sofi mi je lúto. dúfajme že to nebude atopický ekzém, lebo ten sa vyliečiť nedá, dajú sa iba znierniť jeho prejavy. moja malá tiež ked mala asi dva roky, tak mala také suché ložiská po koži na tele, tak som šla za kožnou a tá hned zhodnotila, že je to atopický ekzém ( skoro som odpadla, ked povedala, že je to nevyliečitelné a musí s tým žiť celý život) a zakázala jest ovocie, niektorú zeleninu, no proste strašne vela vecí, ktoré malá dovtedy mala veľmi rada a tiež nám dala oilatum a excipial na natieranie. ked sme prišli na dalšiu kontrolu ani ju nedala vyzliecť len ruku strčila pod tričko a že ano určite to bude ten ekzém. po krémovaní tým krémom sa malej tá koža premastila a pomaly som jej dávala papať všetko čo jej chutilo. neviem ako doktorka môže diagnostikovať niečo také bez hlbšieho vyšetrenia. v DM som potom objavila telové mliečko Welwda s výťažkami z nechtíka lekárskeho a ten je tiež aj na natieranie pokožky so sklonom k atopickému ekzému. po tom telovom mliečku má požku jemnú a hladkú, vobec nemá žiadne šupinky. takže ja som to riešila takto ale úfam, že Sofinka to má len nejakú reakciu na niečo.

kkkatarinkaaa
18. feb 2010

caute
ja len taky nazor na tie odsvavcky...tak napr. ja odsavam vysavacovou a mala pritom neplace...jasne, ze jej to nie je 2x prijemne, ale ziadna hysteria sa nekona...
a to je tak...ten kto ju ma a pouziva, tak si to chvali a kto ju nema, resp. nepouziva tak si ju nechvali...ako s monitorom dychu-tie, ktore ho mame, hovorime, aky je len super a pod. a tie, ktore ho nemaju, tak povedia, ze vobec ho nepotrebuju, ze je to zbytocnost..tak ja len tolko 🙂 ale aj tu plati-ako aj vsade- kolko ludi-tolko chuti 🙂

inffi- myslim, ze pokial dietatko nema teplotku, tak ti asi dr aj tak nic neda 😕 ale pre pokoj v dusi kludne myslim, ze mozes ist 🙂 a tie citrusy- ked jej tak chutia a neskodia jej, co uz s nou 😀 no nedas jej?? 😀

a k topinterieru- my mame odtial vstavanu skrinu a musim povedat, ze je to serizny obchod a firma zaroven 😉

inffinity
18. feb 2010

kati maš pravdu 100lidí 100chutí.. já jsem si tu na vysavač původně koupit chtěla jak jsem ještě byla těhuš ale jak jsem viděla tu cenu že 20€ tak jsem si za 1€ koupila tu klasickou 😀 😀

dejna jak jste dopadli u dr.. doufám že dobře a že to není nic vážné...

Mišinka je spokojená hraje si a stavíme komín z kostek no za chvíli ji zkusim změřit teplotku, zdá se mi nějaká unavená čico, snad bude chtít zas spinkat at nabere sílu .. tedka mi aspon trochu spapkala polívku zeleninkovou a pak to dotlačila mlíčkem 😀

venku je dneska asi teplo, že? Jak se to tam topí.. my nemáme teploměr 😀 😀

katinka0000
18. feb 2010

felixko: tak nas nico ustrachany nie je vobec. v poslednej dobe sledujem, ze uz v pohode ide na ruky aj cudzim ludom, co predtym nebyvalo. a ked ideme niekde do obchodu, nema problem. posledne dni sme veru kazdy den niekde boli, lebo sme vyberali obklady, dlazby,... a citil sa tam ako doma. podla mna to kludne moze byt aj z toho ockovania. reakcia na ockovanie byva po 8-12 dnoch.

dejna: ked bol nico babo, tiez mal problemy s vyrazkami (podobne ako katkina ninka). kozna nam tiez popredpisovala kortikoidne maste, ktore som mu nikdy nedala. boli sme parkrat u jedneho dr. a kozne problemy zahadne zmizli. a vraj to vobec ziaden ekzem nebol, ako povedala pani dr. kozna. a s koznou dr. mam podobnu skusenost ako alicc.

felixko
18. feb 2010

katinka včera bol 9-ty deň od očkovania, tak tiež tipujem, že tá reakcia v obchode bola z toho. ale možno bola aj unavená, lebo keď sme prišli domov /bolo 19.00/, vypila mliečko a hneď zaspala.

alicc a Alicka má ešte nejaké prejavy atopického ekzému aj teraz? pretože podľa toho, čo som čítala, 90% z detí do dospelosti z choroby "vyrastie", takže dr. možno zbytočne strašila tým, že sa toho nikdy nezbaví. ja tiež dúfam, že malej ekzém časom zmizne, veď v rodine nemáme žiadneho alergika, tak nechápem, kde to malá vzala, keďže táto záležitosť býva často dedičná. inak, v téme septembrové bábätká má atopický ekzém skoro každé tretie bábo, dnes to tuším nie je nič výnimočné.

infinity prajeme skoré uzdravenie. ak nemá Miška teplotu, ja by som asi k dr. nechodila, ale ak chceš mať kľudné svedomie pred víkendom, tak tam radšej zájdi, alebo zatelefonuj.

už nech sa nám vylepší počasie, lebo tuším každého tie choroby obchádzajú. heš heš hes

alicc
18. feb 2010

felixko nie alicka nemá teraz nijaké prejavy ekzému, len má niekedy trochu suchšiu kožu, tak vtedy viac krémujeme, ale nemá ani nejaké reakcie na potraviny, tak preto si myslím, že sa doktorka vtedy sekla

kkkatarinkaaa
18. feb 2010

inffi- 🙂
moja hviezdicka sa uz trmaca na babkinom bruchu 😀 dnes idem vyskusat dat Vikinke prvykrat kasu...taku tu zarobenu..Nestle.tak uvidim, ze ci prespi viac hodin, alebo to bude vsetko postarom 🙄

a inak, aj my sme boli cca pred mesiacom u koznej, ale s inym problemom, ako je atopicky ekzem..a neviem preco, mi povedala, ze mam pouzivat Biodermu 😕 ja pritom pouzivam len olivovy olej, s ktorm som nadmieru spokojna a Viki ma po nom peknucku jemnucku a premastenu pokozku...tak neviem , co sa jej nezdalo 😕 Kebyze je dilerkou tej Biodermy..tak to aj chapem, ale nebola... 😕

tak zelam vsetkym pekny vecer 🙂

dejna3
autor
18. feb 2010

ahojte,

jéj, ste zlaté, že ste na nás mysleli 🙂 🙂

boli sme dr. a vyzerá to tak, že sofi má len nadmerne presušenú pokožku na tom mieste... v podstate to bolo aj prvé, čo ma napadlo, preto som tomu doteraz ani nepripisovala nejakú dôležitosť, len ma to vyľakalo, keď sa to tak zrazu zhoršilo... a zhrošilo sa jej to hlavne preto, že si to miesto stále cmúľala, hryzkala, pretože ju to asi svrbelo a tým si to ešte viac rozdráždila.. ja som mala tiež obavy, aby jej hneď nechceli pchať kortikoidy, ale dr. jej predpísala olejček do kúpeľa Balneum Hermal a mliečko Excipial U Lipolotio... takže vyskúšame, dúfam, že pomôže 🙂 tiež sa máme preventívne vyhnúť citrusom a čokoláde 😅 😅
celkovo som si "vydýchla", dúfam, že sa dr, nemýli, a bude to mať ozaj len presušené...
inak som si spomenula, že v pôrdonici ju kúpavali v nejakom špeciálnom olejčeku, lebo mala tiež pod pazuškami presušenú kožičku, no pokiaľ nás pustili, tak to prešlo... neviem, či to má nejaký súvis alebo len náhoda 😕

teri, reakcia na očkovanie to určite nie je, keďže to mala už aj pred očkovaním 😉

katarinka, no ja som nemyslela pri vysávačí na to, či dieťatko plače alebo nie... skôr kvôli tej nosovej sliznici mám k tomu negatívny postoj 😒