Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ika8
21. júl 2009

dejna: odbočím od témy, ale koľko krát za deň pije sofi mliečko a koľko ml? my pijeme iba 2x (prvé a posledné jedlo) a tak cca 160-200ml, niekedy viac, niekedy menej

dejna3
autor
21. júl 2009

ika, 3 x denne spapá celú dávku 180 ml vody + 6 odmeriek.... desiata a olovrant je tuhá strava... u nás len 2x denne, pretože mi veľa jedál odmieta a nechcem a by jej v strave prevažovali hippky a podobné ☹ dnes napríklad si odvrešťala banán 😠 zjedla len pár lyžičiek a začala vypľuvať 🙄 a to som jej ho skúšala dať už asi 3-tí krát... a znovu som musela priniesť ovocnú výživku, keď som chcela, aby bola najedená 😒

dejna3
autor
21. júl 2009

ika, a vy máte stoličku na papanie? ja som dnes obzerala jednu veľmi peknú a dobrú v obchode 😉 asi ju v auguste kúpime...

ika8
21. júl 2009

stoličku nemáme, krmim ju po sediačky na gauči a keď ma už fakt vytočí, tak dám vankuš na gauč a dám ju ľahnúť a tak papá
ika ráno papá mliečko, na desiatu kašičku (lebo iné mi nikdy nezjedla) na obed príkrm zeleninový, olovrant banánik alebo ovocný príkrm alebo piškotky v čajiku (toto denné jedlo väčšinou odignoruje 😖 ) a večer-v noci mliečko

ika8
21. júl 2009

tak idem do hajan, dobrú 😔

dejna3
autor
21. júl 2009

no mne už sofinka pri jedle stále uteká 😝 😀 , keď ju dám do ľahu, tak je v momente na bruchu a už mi dochádza trpezlivosť ... takže to budeme riešiť tou stoličkou, polohovateľná je dokonca aj opierka, takže ju naučím v nej piť mliečko, aby si zvykla, že tam bude papať 😉
čajíku koľko denne vypije ikuška?
sofi, v horúčavách za deň aj cez 3 dcl...

dejna3
autor
21. júl 2009

idem aj aj už, dobrú 😉

ika8
21. júl 2009

tak predsa som ešte tu: čajíku teraz vypije aj pol litra za deň a noc 😉

kkkatarinkaaa
22. júl 2009

ahojte vsetky
teri- jasne ze nie 😀 len sa cely den motkam hore dole...niekedy mi je tak horuco, ze ani neviem co by som robila, ale to len obcas mam take extra horuce dni 😎 inak sa to da... tak rada by som uz isla domov, no o tom uz mozem len snivat...az bude vsetko s malickou ok, tak najskor v novembri...no idem ja umyt este dve okna, nech si prinesieme nasu Vikinku do cisteho domceka 😵
majte sa krasne 🙂

felixko
22. júl 2009

dejna my máme stoličku, ale malá tam ledva vydrží tú chvílu, čo papá,lebo aj pri jedení vymýšľa, vyzúva si ponožky, potom mi ich dáva ňuchať, zaujíma ju všetko naokolo,len nie jedenie. ale inak je to dobrá vec, ja si stoličku pochvaľujem 😀

ika8
22. júl 2009

felixko: aj iku zaujíma všetko len nie jedenie 😖 vyzúva si ponožky, potom si ich dáva do pusy (samozrejme všetko je hneď špinavé) žmolí si oči (akože sa jej chce spať a nie papať) obzerá sa kde-kade, len nie otvoriť pusu a papať 🙄

katinka0000
22. júl 2009

ahojte!

dejna: jasne, ze sa to moze prenasat.

dnes sme ukoncili 3. kurz plavania. od piatka sa ponaram uz aj ja. 😀 🙂

katinka0000
22. júl 2009

no ja ani nebudem hovorit, co mne nico robi pri papani. hroza! uz niekedy nemam na to nervy. obzera sa, spieva si, tancuje, rozhadzuje rucickami,... vsetko mozne, len nie a nie sa sustredit na jedenie.

katinka0000
22. júl 2009

bubinko: tak v tom papiernictve pri fun sporte nemali nic take, co som hladala. ☹

ika8
22. júl 2009

katinka: no a mávanie rukami pri jedení ani nekomentujem 😖 iku vyzliekam teraz keď je teplo iba do plienočky a seba do nohavičiek a podprsenky, lebo to je hotová spúšť 😝 raz mi lyžičku tak vyrazila z ruky, že letela od jej pusy a pristála až na stole... samozrejme, že sa všetko rozprsklo po stole 😝
Obdivujem baby, ktoré kŕmia svoje ratolesti na námestí... klobúk dolu dejna a adkato... teda klobúk dolu skôr matúškovi a sofinke 😉 😵

sofia122
22. júl 2009

ahoj ika aj ja mozem malu krmit v meste ked jej dam jogurt tak sa ani nepohne pokial ho nezie.a co vi porabate ja idem za chvylu do mesta.

felixko
22. júl 2009

ika ja si pamätám, zrovna včera sme sa s mužom na tom smiali, ako Ninka jedla marhulu a keď už bola taká dobre ožužlaná, votrela ju mužovi do vlasov 😀

baby my zháňame pre malú na narodky okrem iného plyšové postavičky Pata a Mata z A jeto, neviete nám poradiť, kde ich zohnať? dneska muž zháňal na internete, ale že toho nieto

nada.hope
22. júl 2009

Ahojte babenky, tak dnes je skutocne hic, este som nebola vonku, ale chystam sa tak na vecer aspon nachvilku. Inac konecne kupelna je hotova, oprate mam, ale este ma caka varka na zehlenie, Dejna davali sme sprchovy kut, vana je podla mna zbytocna a zabera v uz aj tak malej kupelni vela miesta a dali sme sprchovy kut s hlbokou vanickou, aby sme si s Ninkou mohli mocit otlaky 😀 😀 😀
Este musim povysavat a vytepovat ogrckany gauc a je dokonano, mozem ist s cistou hlavou do roboty 😝 😝
Inac ja keby som na namesti zacala krmit Ninku, tak som spinava az na malicku na nohe 😀 😀 😀
su nejake linky 😉
http://www.arabelashop.cz/katalog.php?kategorie... alebo
http://www.webhracky.sk/?id=41 alebo
http://www.kouzelne-hracky.cz/pat-mat/

nada.hope
22. júl 2009

nejako sa mi stratilo, ze tie linky su pre felixka, ale neviem akych velkych chcete plysakov, toto su iba 35 cm. 😉

teri3
22. júl 2009

ahojte, tak to som prekvapená s tým kupkom...sme chceli aj zajtra ísť, no teraz neviem... 😖

čo sa týka papania v stoličke, tak keby sme ju nemali, tak Filipko asi nezje ani tých 5 lyžičiek, čo jedáva. Dnes bol úspech, zjedol asi 50ml. Inak oceňujem tie podbradníky aj s rukávmi, lebo tiež je drobec zamazaný pomaly až za ušami 😅 . Musím ho kadečím zabávať, lebo keď mu dám dačo jesť, tak si z toho odhryzne a potom to hádže na zem a to isté robí aj s lyžičkou (dávam mu jednu na hranie, druhou ho kŕmim), aj s vrchnáčikmi alebo čímkoľvek, čo mu dám 😀 .

ika, Filipko je ako také mačiatko - on je skoro stále len na mliečku, iba raz jedáva príkrm, ale jasné, že 50ml mu nestačí na najedenie a večer ešte kašu, ale to z fľaše, lebo tiež by zjedol pár lyžičiek a bolo by hotovo 🤐 . Tak sa mu snažím aspoň kadečo do toho mliečka primiešavať, aby mal vitamíny aj z niečoho iného, ako len z mlieka a s ovocím sa stále ešte neskamarátil 🤐

dandulik
22. júl 2009

ahojte...dakujeme vám všetkým za gratulácie............nebudem tak často písavať ako vy....ale ked budem mať viac času,určite sa ozvem........musím sa trošku aklimatizovať........lebo nič nestíham..... 🙂

kkkkatarinkaaaaaa....vychutnávaj si posledné dni v pokoji a v pohode....lebo potom ked sa ten uzlíček narodí, už nič nebudeš stíhať..... 🙂

kkkatarinkaaa
22. júl 2009

dandulik- beriem si to k srdcu 😉 ja sa uz na to tak tesim.... 😵 ty si teda pekne zvykaj 🙂 a az budes mat cas, tak hod nejake fotocky....zlatunka je 😵

katinka0000
22. júl 2009

ika: ale nico to nerobi vzdy. stane sa, ze papa aj normalne. 😀 😀

danulik: ked sa aklimatizujes, tak to uz vsetko budes stihat v pohode.

ika8
22. júl 2009

katinka: tak u nás je také jedenie asi rituál 😝 😀

ika8
22. júl 2009

dnes idem skoro na gauč... tak dobrú 😉

nada.hope
23. júl 2009

Ahojte babenky, co ste tu vcera nemali nocne dialogy? zalomili ste ako ja? 😅 😅 😅

inffinity
23. júl 2009

Ahojte holky 🙂

Nadi, nešli byste na večer na kofolu?My dneska nejdeme ven až tak kolem 17-18h je tam fest hnusně 😠

nada.hope
23. júl 2009

Ahojky Deni no tiez sa chystam von az na vecer, mala teraz horko tazko zaspala chudatko moje mozno ju trapia uz aj zubky a este k tomu takyto hic, takze mozno by sme si vysli na kofcu,................ale uvidime aka bude mala vecer lebo v poslednom case je nejaka umrncana a stale kaka, 😉
Keby sme sli ozvem sa, oki?

inffinity
23. júl 2009

oki, zavolame si 🙂 naše malá zas nemůže vůbec usnout, tedka jsem ji strčila do kočárku tak uvidím jak dlouho vydrží musím vařit oběd 😅

felixko
23. júl 2009

ahojte, práve sme prišli z poradne, hlásim miery: 9.500g, 70cm

dandulik tvoja malá sa narodila v deň, kedy aj ja. videla som ju v Dnešku, je krásna. a neboj, zvykneš si na nový režim, o chvíľu sa zabehnete aj s Nellkou a budete zohratý tím 😀 potom budeš písať zarovno nami 😀 . pravdu povediac, kým som nemala Ninku, nebola by som povedala, že starostlivosť o dieťa je tak náročná 😀 ale oplatí sa venovať sa im 😎

infinity o 14:17 obed? to už bude večera, nie? 😎 ja tiež tak varievam, keď mi malá dovolí, aj o 7mej večer. a koľkokrát obedujem aj o 3,4. večera niekedy nehrozí skôr ako o ôsmej večer 😔