Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
2. nov 2009

akurát som sa chcela spýtať rečnícku otázku - či to nie je zúbkami? 😕

dúfam, ža máš s mimi pravdu 😉

idem dnes trošinku "skôr" zaľahnúť, nie je mi veľmi dobre, asi mám nízky tlak, preto aj tá hlava bolela 😔
dobrúúú 😉

ika8
2. nov 2009

tak dobrú 😔 a na tlak pomáha trooošku červeného vínka 😉

felixko
3. nov 2009

ahojte,
baby ten overal som nakoniec neobjednala, zrušila som objednávku, pretože tá baba mi napísala, že dodacia doba je až 7 týždňov, ona to vozí z nemecka. to je dosť dlhý čas.

sofia no aspoň že malá je v poriadku, musela vás vystrašiť. mne segra hovorila, keď bola naposledy na praxi na detskom v Nr, že tam mali 2 mesačné bábätko, kt. sa narodilo 14ročnej mamičke predčasne v 7 mesiaci a ktoré jej vypadlo z kočíka, keď s ním išla po schodoch. malo prasknutú lebku, mamička za ňou neprišla ani do nemocnice, len sa prišli po 3 dňoch informovať na jej zdravnotný stav, maličkú neprišli so 16roč.oteckom ani pozrieť. drobec ale vraj vyviazol bez dôsledkov. v nemocnici dostala ešte aj rotavírusovú hnačku, ako 2 mesačná vážila 2.320g. segra hovorila, že by si ju bola hneď vzala, taká bola krásnučka. aká je to spravodlivosť na tomto svete, koľkí ľudia by chceli mať deti a nemôžu a ten kto ich môže mať, tvári sa, akoby neexistovali. ešte jeden prípad o takom malom 4 roč.dievčatku mi spomínala, ktoré rovno z nemocnice putovalo do decáku, ale to by som sa tu už moc rozpisovala.

inak, zobudila som sa s bolesťou hrdla a dráždi ma na kašel. idem navariť čaj a Ninuši čítať, lebo už ma otravuje s knihami

inffinity
3. nov 2009

Ahojte holky, tak my máme za sebou první noc s antibiotika a zatím je to ok..máme je co 8hod a dávám 18h, 02h a 10h protže Miška v 18h je vzhůru, ve 02h se budí papat a v 10h chodí zas spinkat..takže perfektní časy no ale jak naschvál včera 18h v pohodě ale byla vzhuru 00:45 😀 takže ve 2h jsem ji je dala ve spánku 😎 a tedka jsem ji je dala už 9:30 protože už chtěla jít spinkat 😝 půlhodinka snad nevadí 😉ale jinak oki jen se jí špatně dýchá..

Nemocným přeji brzké uzdravení 🙂
A v tomto období ta paní asi nebude mít moc kšeft když má dodací dobu 7týdnů ne?To je teda 🙂
felixko a co píšeš o tom miminku to je děs ☹ já to tak špatně snáším takové věci když se dozvím..už jak jsem ještě ani Mišku neměla..nemůžu ty lidi pochopit i to jak ta paní našla tu malou holčiku v křoví..nechápu jak to ti lidi můžou udělat, vždyt když se na to miminko podíváš na jakékoliv tak bys ho pomazlila a ne s ním takto zacházela..tyto lidi zavřít na doživotí 😠

jinak Dejna cituji tebe "idem dnes trošinku "skôr" zaľahnúť" ve 23:27??? 😀 😀 😀 to já šla včera dříve už 22:10 😅 nevěděla jsem co bude tak jsem neriskovala nevyspátí 😉 Jinak čistě náhodou jdeš dneska ven?Kdyby ano tak mi tu prosím pisni já bych tě o něco poprosila 😵

kkiikkaa
3. nov 2009

ahojte, tak ja som vedela, že nemôže byť všetko super... mám zvýšený cukor ☹ 😢 nepovedali mi síce okoľko a či už je to teh.cukrovka, ale moje "sladké" časy sa skončili ☹ uvidím, čo mi doktor povie nabudúce a či ma pošle do diab.ambulancie... no trošku som si poplakala a teraz si idem o tom niečo prečítať, lebo vlastne ani neviem, čo to obnáša.
pa

dejna3
autor
3. nov 2009

felixko, 7 týždňoV? to je trošku od veci 🙄 to mala ponúkať tie overalay už v lete 😀 😀 inak ja som sa tiež včera pohrabala na mmb a tiež som objavila krásne overaly a termosúpravičky 😉 aj také frajerské už 🙂

inffinity, tak budeme držať palčeky, aby miške lieky zabrali a už bola v poriadku 😵

kika, to fakt?? ☹ ale nebojkaj, možno to nebude až tak veľmi zlé... inak moja kámoška mala tehu diabetes a len držala dietku - teda dávala si pozor na cukor - a všetko bolo úplne o.k. ... preto robia tie testy, aby sa to čo najskôr zistilo a aby bolo bábo o.k. 😉

inffinity
3. nov 2009

vy se tu všecky mimibazárkujete? 🙂 🙂 🙂 tak to kuknite i ke mě 😀 ID 82716 sice nemám dětské věcičky ale i maminy se můžou líbit 😀 😀 😀

Kika moje kamarádka měla těhu cukrovku a není to nic hrozného, jen dietka a více tě kontrolujou, takže můžeš být v klidu 🙂 budete oba v pořádku 😎

dejna3
autor
3. nov 2009

inffi, ja som sa na mmb vybláznila hlavne na jar 🙂 vtedy som sofi poobjednávala dosť oblečka... teraz som naposledy objednala kitty čiapočku a rukavičky, ale asi z toho nič nebude, lebo na sklade nie je taká veľkosť ☹

ika, tak to červené mi momentálne ale vôbec nechutí 😒 počas tehu som vypila zo 2x po 1dcl prosecca - to je také ľahučké vínko, silné asi ako pivo.. idem si radšej urobiť kafčo - preventívne - už konečne môžem, nevadí mi 😉

inak dostala som minule v poradni ten prenatal box a tam bola 50g dóza toho nápoja Caro 😉

inffinity
3. nov 2009

Dejna kdyžtak kuki i na český mmb jestli by to tam měli můžeme to objednat k našim a jak +- za 14dní až třitýdny přijedou tak by to dovezli..

dejna3
autor
3. nov 2009

jééé inffi, super nápad 😵 😵 ak nájdem, ozvem sa 😉

inffinity
3. nov 2009

Slibovaný receptík - slávnostné gaštanové rezy:
suroviny
1.cesto:
4vajcia, 6lyžíc kryštálového cukru, 100ml oleja, 6lžic polohrubé mouky, 1lžíce kakaa, 1 prášek do pečiva
2.plnka:
1zlatý klas, 300ml mléka, 125g rostlinného tuku, 125g másla, 3lžíce práškového cukru, 250g gaštanového pyré
3.karamelová šľahačka:
4lžice krystalu, 300ml mléka, 2šlehačky v prášku

1.celé vajcia vyšlaháme s cukrom, pridáme olej, preosiatu múku s práškom do pečiva a kakao.Cesto vylejeme na plech vystlaný papierom na pečenie a dáme piecť do vyhriatej rúry.

2.Zo zlatého klasu a z mlieka uvaríme hustů kašu a necháme ju vychladnúť.Spolu vymiešame rastlinný tuk, maslo, práškový cukor a gaštanové pyré.Do zmesi vmiešame vychladnutů kašu zo zlatého klasu.

3. na zdobenie propravíme karamelovú šľahačku.Do hrnca dáme cukor a na miernom ohni ho skaramelizujeme.zalejeme studeným mliekom a miešame, kým sa karamel celkom nerozpustí.karamel necháme vychladnůt a zamiešame doň práškové šlahačky a spolu dobre vyšlaháme.Šlahačku natrieme na plnku a ozdobíme struhanou čokoládou.

holky je to úplně perfektní 😝 ale dělejte těsto z 1 a půl dávky a prvně si udělejte ty první dvě veci co se nechávají vychladnout at nemusíte čekat 🙂 prima pečení 😀 no a omlouvám se za chyby a psala jsem to nějak československy to víte češka opisuje slovenský receptík 😀 😀 😀 😀

katinka0000
3. nov 2009

ahojte!

tak my sme mali ist dnes na poradnu a na ockovanie, ale rano mi sestricka volala, ze poradna sa presuva na zajtra. kedze nie sme zajtra doma, tak som to prelozila az na bud. utorok.

nicolasko dnes cely den nespal. je od pol osmej hore a vobec mu to nevadi. blazni sa o stosest. ale urcite o chvilu pride slaba chvilka. 🙂

dejna: no ja som nicolaska posadila na stolicku pekne sameho a tak ho pani kadernicka ostrihala. keby som si ho zobrala na ruky, tak mam vlasy hadam aj v usiach, lebo ked zmetala vlasy, tak ich bolo tolko, ako keby strihala 20-rocneho chalana.

katinka0000
3. nov 2009

inffinity: dakujeme za linky. ja mam uz pre nicolaska jeden overal kupeny, ale este mu chcem jeden pozriet. tento co mam je sedooranzovy a ten druhy chcem modry alebo zeleny. tak vecer nieco popozeram.

dejna3
autor
3. nov 2009

inffi, inak v ČR su tie overaly podstatne lecnejšie... ja som také niečo podobné kuki na SK a vyšlo to okolo 30eur 😕

sme sa boli trošinku prejsť von, sofi si dobre pospala... už som vytiahla aj fusak, nech je bublinka v teplučku 😵 aj sa najskôr zlostila, lebo sa jej nedá veľmi hýbať, ale potom bolo o.k. 😉
boli sme kuki kámošku, ktorá má rovnaký TP ako ja 😅 raz za čas porovnávame brušká 😉

nada.hope
3. nov 2009

AShojte mne sa paci tento a ja ho idem zajtra objednat do mesta................http://wwww.mimibazar.sk/foto.php?id=6373866

kkiikkaa
3. nov 2009

po prečítaní pár článkov o teh.cukrovke som radšej vypla net... 4x vyšiie riziko vývojových chýb 😢 predčasný pôrod ☹ ....atď. zajtra idem k zubárke, asi skočím aj ku gyn. opýtať sa, koľko mi to vlastne namerali, aby som sa zbytočne nestresovala, ak to nie je také strašné. nie je mi všetko jedno 😔

tie overaly sú neskutočne krásne - ani by som si nevedela vybrať.

kkiikkaa
3. nov 2009

a infinity, tie gaštanové rezy 😝
keby môžem, cez víkend by boli!

inffinity
3. nov 2009

kika jsou vážně úžasné..trošku náročnější na peněženku,ale stojí to za to 😝

sofia122
3. nov 2009

ahojte ano sofinka je v poriadku nic sa jej nestalo nastastie.tie overali su pekne ja mam jeden doma po sestranici co ma 3roky tak jej nebudem kupovat.aj ta moja malinka v cera nemohla spat kazdu chvylu bola hore tak som sa moc nevyspala ide jej 6zub tak si to vysvetlujem tym aj sa jej pustil soplik tak nikde nechodime len mamine tu mam hned vedla.tak sme taky papucovy.

dejna3
autor
3. nov 2009

kika, neboj, bude o.k., veď ťa budú sledovať doktori 😉

mirka, tak to je dobre 😉

sofinke zatiaľ zúbky nerobia problémy, uvidíme, ako to bude so stoličkami 😕 teraz sa jej to nejak rozbehlo, idú von jeden po druhom a tie prstočky má furt v pusinke 😝

dejna3
autor
4. nov 2009

čaute,
dnes sme doma a hráme sa...
už aby sofi podrástla, dáme ju niekam tancovať... ona v jednom kuse tancuje... my sa na tom smejeme, celé dni pretancuje... vrtí zadkom, kýva rúčkami 😀 , postojačky, posediačky, poležiačky 😝 furt 😀 len čo začuje nejakú pesničku alebo melódiu... alebo si robí DJ-ku sama a púšťa si melódie 😅

felixko
4. nov 2009

ahojte,
ja som bola dnes sama v meste, sestra strážila malú, kúpila som si dve sukne na zimu 😀 😀 😀 , malej som hladala overal, ale v TO nie je absolútne nič, čo by sa mi páčilo. jeden bol super, termo, ale mali len zelenú farbu a to sa mi pre dievčatko nepáči. keď som prišla domov, malá sa akurát hrala s magnetkami na chladničke, keď ma zbadala, všetko zahodila preč, aby si spratala cestu a utekala s výskotom za mnou. taká bola chutnučka. musela som ju hneď vybozkávať.

dejna aj Ninka tancuje, pri všetkom 😀 😀. včera sa svokra smiala na nej,lebo tancovala aj keď pila čaj. dokonca sa naučila otáčať aj v páse a ruky dvíhať, doteraz sa len v kolienkach podlamovala. a to ju nikto neučil, sme len po nej čumeli, že kde na to tie deti chodia.

dejna3
autor
4. nov 2009

felixko, presne... 😅 aj my sme sa len čudovali, že nikto to tie deti neučí a ako automaticky reagujú na hudbu... sofi tancuje aj pri prebaľovaní alebo napr. vonku v kočíku, sedí a kýve hlavou, presne ako raperi vo videoklipoch 😎

dejna3
autor
4. nov 2009

kokso baby, a sme v... 😠 na vianoce budeme chodiť v rúškach ☹

inffinity
4. nov 2009

Holky to od mojí kamarádky malá, když jsem společně venku a Miška pláče v kočárku tak Vikinka na to tancuje 😀 😀 😀 😀

dejna3
autor
4. nov 2009

asi do rytmu 😀

inffinity
4. nov 2009

maminy kde jste všechny??? 😲 😲 😲 😲

katinka0000
4. nov 2009

ahojte!

my sme boli dnes na vylete v dudinciach. mamina isla na 2 tyzdne do kupelov, tak sme ju boli zaviest. nico spal v aute asi 20-30 minut. ja nechapem, kde to chlapca berie energiu. vcera cely den nezazmuril ani oko, vecer zaspal o 21:30, rano o 8:00 bol uz hore a teraz mi zaspal pred hodinou. no vidim to tak, ze ked bude mat 2 roky, tak mi nebude spavat cez den vobec.

a musime sa pochvalit. uz 2-3 krat denne nicolasko cikava do nocnika. a dnes sa mi pocikal na postely, lebo som mu dala dole plienocku, isla som zobrat nocnik a on to uz nevydrzal. prisla som do izby, mlaka pod nim a on si pod ritku pchal cistu plienku. tak uz aspon chape, naco sa ta plienocka tam dava.

dejna: nebud taky pesimista. snad to nebude take hrozne.

nas nico zase stale napodobnuje jacksona. ked mu poviem, aby zatancoval jacksona, tak zacne cuvat malymi krocikmi dozadu. my sa pritom sulame.