Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

kkkatarinkaaa
5. mar 2010

ahojte
ika- Vki sa chvalabohu nesklbe, asi o tej sponke an nevie 😅
felixko-topanocky su peknuckeee a myslim, ze aj cena je fajn, nie?
inak baby-ja som zuuufala z mojej Vikiny.....trapime sa s jedenm 😖 ☹ sice este len prvy tyzden zaciname, ale ked som jej dala teraz pred chvilou lyzicku malinkuu detskej jablckovej vyzivy...mali by ste vidiet ten hystercky plac 😒 😢 mozno robim chybu aj v tom, ze jej davam prikrm aj 3-4x denne ozaj po lyzicke, asi budem len raz za den a dost alebo co 😕 ona ked jej dam len podbradnk uz place a place.....a ja pomaly s nou 😢

dejna3
autor
5. mar 2010

ahojte,

dnes mám takú o ničom náladu ☹ cítim sa omnoho horšie než včera, už ma chytá depka z toho, že som stále chorá.. práve si varím prieduškový čaj, lebo teraz ma bolia priedušky hneď od začiatku 😝 aj hlava 😝 som z toho fakt vyčerpaná, už nech mám odrodené... síce pri sofi som mala oslabenú imunitu zas po pôrode, tak neviem, čo ma teraz čaká 😝

felixko aj my sa toto leto chystáme do ZOO, ale drahý chce ísť radšej niekam pri Zlín... nepamätám, ako sa to volá 😕 ale vraj je to úplne úžasná ZOO 😉 ešte neviem, či to zvládneme všetci 4, ale bolo by to super, taký "veľký" rodinný výlet... a na kupko určite tiež behnem so sofi, aspoň na 2 hoďky, veď drobčeka bude mať kto chvíľku hádam postrážiť 😉

my sme práve dnes mali ísť kuki topánočky z protetiky, lebo mal byť nový tovar... no, čo, pôjdeme v pondelok

copaňa moja tu pobehuje, ešte si "neobjavila" gumičky vo vláskoch 😀 😀 musíme ju odfotiť.. a máme najnovší hit doma, furt dookola počúvame "horehronie" 😀 presne jak minulé leto, keď sofi fičala na rybakovi 😀 😀

dejna3
autor
5. mar 2010

katarinka, nečakaj, že hneď zo začiatku ti bude vikinka pekne papať... neboj, čoskoro jej zachutí 😉
ja sofi odmietala mrkvičku, nechcela lyžicu... tak sme ju klamali, strčili sme do mrkvy dudlík a ona to z neho vycuckala... toto sme zopakovali možno aj 10x a potom sme skúsili lyžičku, a už jej zrazu chutilo 🙂
inak, myslím, že jej dávaš dobre, mne dr. hovorila, že zo začiatku budú drobčekovia papať ozaj len po lyžičke (až na niektoré výnimky 😅 ) predsa len, je to niečo nové, doteraz okrem mliečka nič nepoznala...
a k tým sponkám... sofinka nosila vo vláskoch sponky celé leto, nejak si to vtedy ešte neuvedomovala, či čo... a okolo roka, si ich našla na hlavičke a odvtedy koniec 😝

kkkatarinkaaa
5. mar 2010

danka-ved ano...ja viem,ze zaciatky nebudu ruzove s tym papanim.... 😔 ale keby aspon tak neplakala strasne ako place.... 😖
s tym cumlom asi vyskusam aj ja 😉 😉

alicc
5. mar 2010

ahojte,
dejna alicka mala do dvoch rokov hlavu ako kolienko a po dvoch rokoch jej začali rásť také páperká, tak som ju dávala strihať viac menej pravidelne,lebo sa jej to vždy točilo a mala to len také nijaké. asi od troch rokov som jej už nechala rásť vlásky a má ich takéto nádherné a to ked bola menšia mala kučierky ako anjelik, ale aj teraz ju dávam podstrihovať, hlavne po lete a na jar.

my sme mali dneska zabíjačku u babky, takže som zase K.O. tak už len tak odfukujem 😝

alicc
5. mar 2010

dejna tá ZOO sa volá Lešná a je fakt nádherná, my sme tam boli minulý rok práve na veľkonočný pondelok(tento rok si budem užívať veľkú noc určite inak 😀 ). odporúčam ju každému, aj u nás z práce boli potom decká na výlete práve tam, lebo som im to farbisto opísala a páčilo sa im. a nie je to ani daleko cca 120 km.

v lete sa aj my chystáme niekam na výlety a možno aj nejaká dovolenka bude, ak nie k moru tak na Slovensku určite.

dejna3
autor
5. mar 2010

alicc, áno áno, lešná... som si nevedela spomenúť 😉
tak hádam sa nám podarí taký výlet...
my more tento rok určo neplánujeme.. i keď pred rokom bola iná situácia a tvrdila som, že k moru tento rok všetci 3 určite idemeee 🙂 no tak si ešte nejaký rôčik - dva počkáme 😅
minulé leto som aj zvažovala, či namiesto svadobnej hostiny nejsť radšej k moru (sofi mala 8 mesiacov), ale teraz - s dvoma malinkými drobčekami - si netrúfam... radšej nech trošku podrastú 😉

alicc
5. mar 2010

to máš pravdu, ty by si asi z tej dovolenky vela nemala, moja aliccka je už predsa len väčšia, je už samostatná jednotka, takže u nás je to ako keby som išla iba s bábom

dejna3
autor
5. mar 2010

ja mám takú "romantickú" predstavu, že pôjdeme, keď budú mať tak 3 - 5 rôčkov, a spolu sa môžu čvachtať a hrať v piesku 😵 😀
jasnačka, ty máš inú situáciu, alicka je už veľká, takže pohoda 😉

dandulik
5. mar 2010

kkkatarinkaaaaaa............ano dávam Nellke už skoro všetko, teda to čo može....zo zeleninky...mrkva, peržel, kaleráb,zemiak, brokolicu,por, a........ jablčko, hruška,marhula, banán,...kuracie, zajacie, a ostat. mäsko.....a sem tam biely jogurt-probio....a nakupila som jej jahodové,a marhulové kaše....strašne ich ma rada.... 🙂

ika8
5. mar 2010

dejna: more 😵 aj my by sme šli, ale isto nepôjdeme 😒 ,y by sme chceli do egypta, ale to sa mi zdá ešte skoro na také dieťa do 2rokov 😕 aj keď - keď sme tam boli , boli tam aj také krpatice ako tie naše 😅 ale mne sa to zdá skoro, pokiaľ ti bábo nevie riadne povedať, čo ho bolí a čo mu je 😝 predsalen je to iné prostredie

dejna3
autor
5. mar 2010

ika, my sme chceli teraz skôr grécko alebo španielsko... časom určite aj egypt (tam musím ísť ešte aspoň raz v živote 🙂 )
idem už do hajan, ak mi tuberácky kašlisko dovolí zaspať, tak sa mi možno bude o mori aspoň snivať 😀
DN, papá 😉

ika8
5. mar 2010

tak DN 😔 a choroba nech poľaví 😉

kkkatarinkaaa
6. mar 2010

dandulik-a ako ti mala zacala papusit, nemali ste problemy...my len placeme a placeme.... 😢

alicc
6. mar 2010

ahojte,
dejna ako si na tom? choroba stále trvá? potora nech si už nájde aj inú obeť 😝

dejna3
autor
6. mar 2010

ahojte 😉
alicc, tak dnes veru nič moc, kašeľ ešte horší, pichá ma pod rebrom 😝
veľmi dúfam, že snáď aspoň zajtra už bude trošinku lepšie 😔

alicc
6. mar 2010

joj to musí byť hrozné, ked sa toho nemôžeš zbaviť. 😠

felixko
6. mar 2010

kkkatarinka nebuď zúfalá, ani mne Ninka nechcela jedávať zo začiatku príkrmy, niekedy aj 3-4 dni nemala žiaden príkrm, fungovala len na MM. časom si začala aj sama pýtať, keď videla nás jesť.

dejna segra bola minulý rok v zlínskej zoo, veľmi si chválila. ja by som sa tiež bála do Egypta s takým krpcom, hlavne pre tie črevné problémy, ktoré tam ľudia zvyknú mávať. my by sme skôr zo začiatku len na Slovensko, neskôr určite more. aj keď budem mať problém prehovoriť drahého, lebo on chce len Slovensko 😒

my sme sa pred chvíľou vrátili z detského ihriska, Ninu som nemohla udržať na uzde, bola ako besný psisko za deckami, ktoré boli na šmýkalke. či som chcela, či nie, musela som ju spúšťať tiež 😉 prišla domov červená, vyštípaná a totál šťastná.

alicc
6. mar 2010

felixko dovolenka na slovensku je super, my sme tiež malú vláčili od malička.
mali sme taký tem nosič z kovovou konštrukciou a ešte nemala ani rok a už mala s nami prechodený slov. raj, janošíkové chodníky aj zo všetkými rebríkmi. na tú dovolenku strašne radi spomíname. vtedy spávala ešte doobeda aj poobede a tolko sme toho postíhali. ona je totiž rodený turista a výletový typ. nikdy sme nemali problémy so spaním v cudzom prostredí, uvidíme akoto bude teraz s druhou princeznou.

dejna3
autor
6. mar 2010

felixko, tak ste sa super vyšantili na ihrisku 🙂
ten egypt, resp. všeobecne africké destinácie sú také, že ani dospelý si nemôže byť istý... my sme boli vtedy v takom rodinnom hoteli a tam veru bolo veľmi veľa detičiek vo veku 2 - 5 rokov

strašne ma dráždi na kašeľ a bojím sa odkašľať si, lebo ma fakt veľmi pichá pod rebrom 😒 bolí ma to, aj keď sa chcem viac nadýchnuť 😖 tak neviem, či tam nemám nejak pricviknutý nerv, alebo čo, idem to skúsiť nahriať, uvidím, či to trošku poľaví...

ika8
6. mar 2010

no tak aj ja som kuki topky na nete a vybrala som tieto, no neobjednávam zatiaľ 😅 ale veeeeľmi sa mi páčia
http://eshop.fare.cz/inshop/detska-obuv-letni/d...
a rovnakej značky máme aj zimné botky a sme veľmi spokojní 😵

bubinko83
7. mar 2010

ahojte,baby vedeli by ste mi poradit nejakeho dobreho kožneho lekara v TO?

kkkatarinkaaa
7. mar 2010

ahojte kocky
bubinko- my sme boli s malou u Grunwaldovej na novej poliklinike....zdala sa mi celkom fajn 😉
dejna-no teda, tak ty si normalne marod 😒 nech si uz rychlo fit, aby si si mohla dosyta vychutnat posledne tehu tyzdne 🙂
felixko- dakujem 🙂 ved my sa to naucime 😉
peknu nedelu vsetkym 😎

dejna3
autor
7. mar 2010

ahojte,

bubinko, čo filipkovi sa tá nožička nepolepšila? 😔
ja osobne som bola s grunwaldovou veľmi spokojná, mne veľmi dobre a veľmi rýchlo pomohla 🙂 ale počula som dosť ľudí frflať na ňu, neviem, konkrétne z akého dôvodu... ja môžem tiež len pozitívne povedať... ale ešte si celkom pochvaľujú tuším dr. majtánovú ...

ja sa cítim úplne na figu, vôbec sa mi nepolepšuje, skôr je to asi horšie 😖 neviem, čo mám urobiť... obvoďák sa mi z nejakého dôvodu bojí dať teraz ku koncu tehu atb, ale mám obavy, že sa bez nich z toho nedostanem, resp. zasa len potlačím prejavy choroby a budem čakať, kedy nanovo vypukne... a dúfam, že ma to lapí pred pôrodom alebo hneď po pôrode... to si fakt neviem predstaviť, veď keď zakašlem, si všetky stehy potrhám 😝
zajtra idem do poradne, tak sa spýtam, čo mám robiť ☹

inak ma dnes potešili naši, doobeda došiel otec, že mi priniesol predčasne darček k narodkám 😀 kúpili mi naparovací prístroj (ktorý som si už chcela pár mesiacov kúpiť aj sama) a že mi ho dajú teraz, keď potrebujem 🙂 tak už aspoň nemusím šantiť nad hrncom 😉 tomu sa povie darček v pravej chvíli 🙂

katinka0000
7. mar 2010

ahojte!

felixko: tie topanocky su fakt krasne. nebojis sa ninke objednavat obuv cez net?
ika: aj tie tvoje, co si vybrala, su krasne. teraz je tolko tovaru, ze si clovek normalne nevie vybrat.

my sme boli vo stvrtok v rakusku a nicovi som nakupila strasne moc veci. a este by som kupila, len ma manzel stopol. 🙂

dejna: aj my pojdeme v lete do zoo pri zline. vola sa to zoo lešná. ale tusim to tu baby uz pisali. a skore uzdravenie zelam!

tento rok sa ani my nechystame este k moru. sice by sme velmi radi, ale v lete by sme sa chceli stahovat, tak to ani casovo ani financne nestihame. ☹

bubinko: ja nemam dobre skusenosti s koznymi dr. (hlavne s dr. Grunwaldovou), tak s tymto ti neporadim. a co ma filipko nejake problemy?

dandulik
7. mar 2010

kkkatarinkaaa..........myslíš ako začala jesť??? no normálne, dávala som jej to lyžičkou, a hned na prvý raz pekne papala.....síce trošku zo začiatku vyplúvala...ale zvykla si na určitú chuť.... 🙂 najviac jej chutí jablčko s banánom, alebo hruškou.....

dandulik
7. mar 2010

kkatarinkaaa..........neboj ono to príde a bude ti pekne papať, aj bez palču....musíš byť trpezlivááá..............ved ako sa hovor í"Trpezlivosť aj ruže prináša..."

teri3
7. mar 2010

dejna, no tak tento krát Ťa to riadne chytilo 😖 . Som zvedavá, čo na to povie zajtra doktor, lebo podľa mňa aj keď chceš len spinálku, aj tak si myslím, že Ti ju v takomto stave nebudú chcieť dať a celková narkóza asi nehrozí vôbec. Veď termín sa Ti pomaly blíži... Držím palce, aby si bola čím skôr zdravá 🙂 . Keby bolo teplejšie, aj by Ti troška slnko pomohlo, ale toto počasie - nič moc 😒

bubinko83
7. mar 2010

dejna,no ta nozicka nestastna sa nehoji ☹ Asi by som mala ist snim na kozne.Ma tam take fliacky cervene suche.No neviem este skusim oilatum,mi bolo poradene do kupela.Inak prajem skore uzdravenie a odo mna velkyyyyyyyyy obdiv za to ze to vsetko zvladas stale tak v pohode. 🙂

dejna3
autor
7. mar 2010

kočky, ďakujem 😵
veď z toho mám aj obavy, že v takomto stave ma určite nebudú ani chcieť operovať, a keby aj - tak ktovie, koľko by som sa musela potom zotavovať 😕
drahý bol v obchode a priniesol mi (teda nám - aj sofi) zákusky - vraj k mdž 😵 no neni podarený? 😀 tak pôjdem urobiť kafčo a poruším trošku diétku, nech už si aspoň takto osladím život 😉