Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
2. aug 2009

mirka, sofinke gratulujeme k prvému zúbku 🙂

sofia122
2. aug 2009

dakujem dejna.mne na svadbu spravili peknu kyticu ale tiez mala bit ina ale spokojila som sa aj s druhou mne robili na namesti oproti zorodevu je tam dobra majitelka.

ellen
2. aug 2009

cafte baby, tak postupne, ale ak niekoho vynecham, sorrryyyy... 😅

felixko, tento tyzden mam cely dovcu, dame stretko, alebo ste v urminciach... (P.S: mohli by ste napr. prist vy, uz mame aj bazeeeeen...)

dejna, fantasticke fotky, nadherna nevesta, spokojna rodinka, gratulujem, zelam vsetko dobre, aj ked pre vas to bola len formalita 😀 je to super... ozaj, fotky z kupka su podarene, Babu rano rozlepi oci a povie, chcem "hojda pajda" alebo "idem na hojdacku" (uz spaja vety... ) takze my by sme hojdackou v poslednej dobe zili...

teri, my sme boli na dovcu od soboty do stredy, stvrtok a piatok som bola v praci, ale v piatok som odisla prv, lebo tiez ma daco laplo a stale citim hrdlo... s opatrovanim sme to zatial nedoriesili, ale je tu moja sestra so synom (+5 mesiacov od Babu) a ma tiez taketo stavy a co som sa bavila s dalsimi babami s detmi vo veku Babu, ze vraj je to "standardne", aj ked sa mi to nechce verit... mala sa trosku dava dokopy, uz tolko netrucuje, ja sa drzim vzadu, aby to radsej ocino s kludom riesil, aj ked si vsimam, ze jemu sa to tiez nepaci... inak, v ramci nutnosti by sa postarala moja teta, co je na dochodku, ale ciperna, zbehla, normalna, bez zbytocnych taranin, narokov, komentarov atd... takze este tento tyzden sme spolu a potom sa uz vsetko vyjasni... dufam... slubila som sebe (a v sebe aj mangelovi), ze pockam po dovolenke, ako sa veci budu mat...
a este k tej dovce, celkom som si oddychla, ale nebolo to presne take, ked som chcela, aby si oddychol aj moj mangel, takze sme sa sice vystriedali, ale bazeny, virivky a pod. si viac asi uzil moj manzel. Babu bola dobra, od soboty az do utorka, utorok chytila zas nejaky "zapadny vietor" a nebolo s nou poobede rady... asi uz bolo nacase ist domov, ale doma... doma to je uz zas ona... aj ked zas ina.. nejak sa nam meni zo dna na den...

sofi, gratulujeme k zubku! 😉

katinka, my sme "rocnu" oslavu robili v kruhu rodiny, hlavne torta, takze nas bolo tak do 12 tusim vratane nas... nic extra sme nerobili, ale kto si na to potrpi, nebranim... a ked je na to cas, priestor a moznosti, preco nie, no 70 ludi... uuuha... to uz je inaaaa akcoska :D

dada - ak sa ukazes, videla som vo stvrtok tvojho muzika s malou (ako si niekde pisala, ze podla kocika som ich spoznala), podareni boli, ako chodili po meste 😀

no a na zaver. my sme dnes boli v malych bieliciach, aj s Barborkou, bolo to zaujimave, je to prerobene, ale hrozne tepla voda, takze BAbu tam bola 2 krat po 5 minut (fakt!), lebo vraj by ju tam (ako dieta do 3 rokov) nemali ani pustit... ale spala za to od 11 do 14, takze supeeer, okrem toho, ze som navarila, aj som sa v klude este stihla najest a upratat, lebo vacsinou uz nestiham jest, Babu bud obeduje, alebo chodi okolo mna a taha ma za ruku...
boli sme aj v trencine, ale cestou naspat sa nam zasa poguckala, tak sme mali taky neprijemny zaver dna. ale bolo toho na nu asi dnes aj vela, tak sa ani necudujem, ze zalomila hned po mliecku. 😵

joj, kolko toho je.. idem radsej... 😅

katinka0000
3. aug 2009

ahojte!

dejna: naaadherne fotky! ste tam vsetci ako zo skatulky. super!
ja som so studiom jasmine mala dobre skusenosti. mne zase kyticu "dogabali" na namesti pod obchodnym domom oproti knihkupectvu jakub. vsetko som si dala robit v jasmine (vyzdobu, znacky na auta,...) a len kyticu tam. urobili mi ju uuuplne inu a na poslednu chvilu mi ju prerabali, lebo sa pomylili a moju kyticu dali inej neveste.

vies, ako to je. kazdy chce na kazdom len zarobit.
ideme si davat robit kovanu branu. mmanzel bol min. tyzden po firmach, nech nam urobia ponuku. tak dnes nam jeden rano volal a si predstavte, ze oproti jednemu ma cenu vyssiu o 1700 eur. je to normalne???

kkkatarinkaaa
3. aug 2009

dejna- no este raz-opakujem sa- fotky su nadherne, ozaj krasne....take prirodzene a krasne 🙂 to vase bobatko tiez nema chybu, isto sa aj jej tento den pacil 🙂
s tou kyticou- no vidis....su bohuzial aj take neseriozne firmy, ale nakoniec ako pises vsetko dobre dopadlo a zabava teda bola urcite super.Este raz Vam gratulujem 🙂 🙂 🙂

Inak-moja svadobna kytica bola z bielych orchideii a manzel ju niesol v aute z Topolcian az k nam na vychod 😅 ale dopadlo to chvalabohu dobre-cestu prezila bez nasledkov 🙂

Dandulik, Simi- babule, dokedy ste pouzivali pri drobcekoch plienky ,, newborn,, ? Dandulik, ty ich este mozno aj pouzivas, nie? 😕

a dnes uz definitivne idem zbalit tasku do porodnice, lebo uz to odkladaaaaam...

ellen
3. aug 2009

kkkatarinkaaa, no ja si to uz napamatam, ale ja som sa riadila aj tym, ako tesne Barborku obopinali, aj vahou uvedenou na obale... ale newborn budes urcite potrebovat dost, lebo zo zaciatku sa babo cisti a to je zakazdym "sprc" do plienky a nasa robila sprc kazdu chvilu... 😀

felixko
3. aug 2009

ahojte,
dejna krásne fotečky, budete mať spomienku na celý život. ešte som nevidela všetky,lebo mi mrzne PC, musím ísť na druhý. malá je celý manžel, akoby mu z oka vypadla. už som ďalšia do zbierky, ktorá to hovorí,že? 😀 a s tou kyticou ma to mrzí, ale keď to bol len tento problém 😉 už to nezmeníš; možno ak by vám nevyšlo počasie by vás to viac mrzelo už aj s ohľadom na to, že ste mali svadobnú hostinu pripravenú vonku. aj keď ste mali alternatívne riešenie, ale asi by vás to mrzelo, keby ste museli byť strčení vnútri. a okrem iného!!! hlavné je, že si drahý nerozmyslel sobáš a nakoniec povedal áno, lebo to by bol už iný prússser.

felixko
3. aug 2009

katinka že 70 ľudí na oslavu prvých narodenín..fúúú...ale keď píšeš, že tá baba býva v Amerike, tak hej, tam je to asi tak zaužívané, že výnimočné udalosti sa slávia v plnej paráde. ani ja som toľko ľudí na svadbe nemala 😀 a brala by som ohľad predovšetkým na dieťa, lebo pokiaľ sa oslava nekoná niekde vonku a bábo môžeš nerušene uložiť spinkať niekde dovnútra a ostatní môžu oslavovať, tak si to neviem predstaviť, že by som 70 ľudí napratala do domu, chúďa dieťa, samo nerozumie ešte tomu sviatku, tým darčekom, každý sa dieťaťu chce chvíľu venovať a ono sa môže z toho zblázniť...

ada11
3. aug 2009

dejna, krásna rodinka je z vás, krásne fotočky, potom hoď ďalšie 😉

katinka, 70 ľudí sme mali na svadbe 😀 oslava bude len v kruhu rodiny, teda my, naši, svokor a krstní 😉 oslavovať budeme Maťkine narodeniny a Anetkine narodeniny a meniny 😉 taká klasika - polievka, druhé jedlo, torta, zákusky, zmrzka a urobím len nejakú symbolickú výzdobu, ale fakt len symbolickú, no a nesmie chýbať detské šampanské / pre Maťku/ 😉 čo má Maťka kamarátky, tak im rodičia robievajú také párty, ale ja nemám na to nervy a budemm mať dosť aj toto nachystať a nie ešte sa aj iným deťom venovať 😉

dnes som sa zoznámila s inffinity 😉

teri, aj ja som bola rada, že sme boli aspoň v Tatrách, inak my sme boli prvý raz na dovolenke tiež v Tatrách až keď mala Maťka 3 roky 😉 nebol s deťmi fakt problém, dokonca sme boli aj v bare /nefajčiarskom v hoteli/ aj do 22,00 a tancovali obe o 106 😉 zlaté boli 😉

ja som nejako nevedela, že do sauny sa nemôže v okuliaroch, tak som ich drhla, lebo sa mi zdali stále nejaké špinavé a to sa mi popraskala antireflexná vrstva, takže musím si kúpiť nove 😠 ☹ 😕

nič sa nebojte, soni je OK aj s celou rodinkou, Nellka je 100 %-ná 😉

felixko
3. aug 2009

ada, kde konkrétne mali tie postavičky Pata a Mata, švagrovci sú v Tatrách, že by sme ich navigovali,aby nám ich kúpili 😀 nemusíme objednávať cez net

ellen sme u babky, ale zajtra ideme domov, tak sa ozvem. prišli sme ráno, od rána už tretí krát hrá rozhlas, moje nervy, zas prišli predávať sliepky, toto v meste nepoznáme 😠

dejna3
autor
3. aug 2009

ahojte babuľky,
dnes ešte s drahým leňošíme doma, nechce sa nám ani len päty z domu vystrčiť 😝
ale zajtra už ide do práce ☹ teraz nám bolo super, lebo mal 2tt celozávodnú dovolenku

nejak mi vôbec nepripadá, že sa udiala v našom živote taká "veľká zmena", ono to asi začne až keď sa budem mýliť pri predstavovaní 😀 😀 😀

fotočky potom určite podokladám, len ešte zatiaľ nemáme, týchto 9 hodil fotograf na net ešte v sobotu večer 😉

sofinka mi práve úspešne likviduje cosmopolitan, ktorý som si kúpila pred pár dňami a nemám ho vôbec prelistovaný 😀 😀 😀 ale ohromne ju to baví 😝 😀

katarinka, ja som newborn používala minimálne 5 - 6 týždňov 😉 sú do 5 kg

felixko
3. aug 2009

dejna ja keď som sa vydala, každý v práci ma zastavoval so slovami, že : ja som sa čudoval/a, kto mi to posiela mail, aká cudzia osoba, aká Krajčíková..a to si ty Katka...mysle, že majú novú kolegyňu.. 😉

aj naša Ninka úspešne likviduje, čo jej príde po ruku. najradšej sa hrá s káblami. doma nonstop vyťahuje koaxiálny kábel od TV. telku máme aj v spálni aj v kuchyni. niekedy ani neviem, že ho vytiahla, len muž kríčí z kuchyne: Ninááááá...a mali by ste vidieť, ako odtiaľ upaluje. zasranko malý.
dnes sme u babky, segra má odtiahnutú skriňu, lebo čaká nový nábytok. Nina sa chodí schovávať za tú skriňu, pred chvílou sa tam strčili aj so psom a nemohli odtiaľ vyjsť...hotová kovbojka.
keď sa jej opýtame, ako robí havo, povie hap, hap. okrem toho nonstop nosí telefon, pevnú linku bezdrátovú a telefonuje. teraz hral zase rozhlas, prišli predávať melóny, malá tancovala a tlieskala 😀 taká je chutnučká

dandulik
3. aug 2009

dejna3.........srdečne gratulujem . vitaj v klube vydatých..... 🙂

...čo sa týka tej tvojej kytičky..je mi to NESMIERNE LUTO....keby som tam ešte robila, tak by sa to určite nestalo...neviem čo sa tam mohlo stať, ked objednavku stratili.... ☹ ..ale inač robia krásne kytičky,a výzdoby....

kkkatarinkaaa...........tie newborny som mala len v porodnici....mohla by som ich ešte teraz používať, ale mám nakúpené plienky č.2...tak používam tie......

ellen
3. aug 2009

felixko, u nas hral rozhlas minuly tyzden vo stvrtok o osmej vecer, lebo nejaky manzelsky par mal vyrocie, no a nasa Babu akurat zaspavala.. tak som sa nastvala a na nete som si nasla e-mail na starostu... v SOBOTU som dostala odpoved, ze sa vratil z dovolenky, ze to nebolo v sulade so VZN, ze uz sa to nestane a zariadil, aby to zodpovedni zamestnanci uz viac nevykonali, ze sa mi ospravedlnuje.. no mala som sok, ze mi v uplne slusnosti odpovedal a vlastne mi dal za pravdu... joooooooooj takze zadostucinenie som mala... lebo ja som napisala len, ze chcem vediet, dokedy to este takto bude trvat, kedze nielen mne dieta zaspava a podpisala som sa celym menom. nebudem sa predsa schovavat a hrat na nejakeho anonyma...

inak Babu bola dnes fantasticka... natriet na chleba, ale len do pol siedmej. potom vrieskala, ze chce jogurtik (aby ste rozumeli, jogurtik jej dam, ale len raz za den, lebo ona jogurtiky naramne lubi a jedla by ich ranajky, desiata, obed, olovrant, vecera, 2. vecera a hadam aj v noci..., takze som jej uz dnes ziadny dat nechcela...). tak sme ju supli do vane, Tibi ju obliekol, lebo mna nemohla vystat 🙄 a lahol si s nou... lenze zvonil mu telefon, tak som sla za nou... aj vymyslala, aj zacala zas pistat, tak som isla na nu takym stylom, ze mna aj ocka boli srdiecko, ked tak pisti a vrieska, ze my sme s nou cely den, sa jej venujeme, hrame sa s nou a ona je na nas takato zla... mozno si poviete, ze je to hlupa hra na psychiku, ale ona tomu uz dobre rozumie a by ste videli, mamina, lazkaj si, tak som jej povedala, ze len ked si aj Babu lazka, tak sme si lahli spolu a zaspala za chvilku... ona uz je rozumna a niekedy si fakt vsimame, ze trucuje, lebo si mysli, ze vsetko dostane... tak urcujeme hranice, ale uz je to aspon lepsie, ze aj ked pisti a niekedy aj vrieska, ideme na nu takto, ze ved my jej vyhovieme vo vacsine veci, ale musi si aj ona uvedomit, ze aj my nieco od nej chceme... 😅 hadam ideme dobrym smerom.... 😀

jaaaaaj, a teraz k letu - kupili sme bazen... mali ste vidiet toho mojho, studoval navod, sposob, vsetko dopodrobna, na toto je hlavicka. tak sme dnes nafukali vrchnu obrubu a napustali vodu... uz sa nevie dockat, kedy bude tepla voda, ze sa tam hodiii... a ja vlastne tiez... mam rada teplo, ale sprsime sa dvakrat denne, ked je takto horuco, aj malu...

neviem, co budeme zajtra robit, dnes sme nikde neboli, hadam zajtra vybehneme do mesta, ale zavisi to od pocasia.. co mate na plane vy?

dejna3
autor
3. aug 2009

jáááj, tak drahý je ešte aj zajtra domka, takže hurááá 😵 😵 😵
dnes sme sa celý deň len "poflakovali", ale nevečer sme boli na super prechádzke 😉

kočky, neviete do koľkých dní si musím povybavovať doklady? 😕

dandulik, ďakujem 😉
nevedela som, že si tam pracovala 😕 ....si zlatá, mrzí ťa to, i keď ty s tým nemáš nič spoločné... kdežto pani majiteľka namiesto ľútosti poukazuje na to, že bola kytica zajednaná neskoro (22.7.)...

ja som sa tu kočkám len tak vyžalovala a už to tu veľmi ani nechcem rozoberať, priestor na to je niekde inde 😉

ada11
3. aug 2009

kkkatarinkaaa, ja som newborn plienky ani nemala, používala som hneď 2-ky a to Anet mala len 2790 g 😉

felixko, videla som ich v Starom Smokovci pri železničnej stanici - je tam obchodík so suvenírmi 😉

ellen
3. aug 2009

dejna, vsade sa pise ze zmenu musis ohlasit do 8 dni (poistovne a pod. organizacie), no ja som si vybavila obciansky az 11. den, lebo sme nemali dorucene papiere na mestskom urade... ale v pohode, myslim, ze nikde z toho vedu nerobia... 😀

ada11
3. aug 2009

nie som si istá, ale mám dojem, že op stačí do 30 dní, teda aspoň pri zmene bydliska to tak je, na priezvisko si už nepamätám 😉

katinka0000
3. aug 2009

baby aj vy mate take prehriate domy, byty,...? u nas vnutri je hrozne horuco. nico sa uz niekolko dni stale v noci budi. som si ista, ze to je z toho tepla.

dnes sme boli prvykrat v TO na kupalisku. ale len na 3 hodinky. stretla som tam 2 kamosky, tak som si s nimi po dlhom case pokecala. bol aj muzik aj neter s jej kamoskou. nico sa samozrejme vyzival. kamoska mi pozicala to koleso, ktore pouzivaju taketo male deticky na plavanie (to zlte), ze teda skusim, ci mi tam nico bude chciet byt. zistila som, ze ho vobec nemusim kupovat, lebo nico tam pistal ako najaty. vobec tam nechcel byt. on by sa len jasil, jasil a jasil.

co ste porabali?

katinka0000
3. aug 2009

idem si urobit zoznam, co mam zajtra kupit, lebo isto na polovicu veci zabudnem.

pekny vecer!

dejna3
autor
3. aug 2009

katinka, u nás fičí celý deň ventilátor, takže sa dá... samozrejme ja natočený dohora, aby nebodaj sofinku neofúklo...
ale včera večer, chuďatenko, nemohla zaspať z toho tepla.... sme ju museli vybrať z postieľky a bola s anmi v obývačke a pri pustenom ventilátore aj o chvíľku zaspala 😔
teraz vypije denne hádam aj 8 dcl čajíka, ale to je dobre, len nech sa neprehrieva a nedehydruje..

sofinka zasa to koleso úplne zbožňuje 🙂 my sme si ho na skúšku požičiali od teri a na druhý deň som bežala kúpiť 😉

kočky, ja budem meniť všetko, aj TP sebe a sofinke, lebo ja som to všetko odkladala, nech to mám na jeden raz... ale musím skočiť aj na kataster, lebo neviem doma nájsť list vlastníctva.... takže jeden úrad navyše 😝

ada11
3. aug 2009

dejna, keď pújdeš meniť TP, tak si nezabudni malnkej rodný list 😉 hneď pošlú aj policajtom zmenu a čas vybavenia nového OP je 30 dní /teda tak mi to povedali na MÚ/ 😉

dejna3
autor
3. aug 2009

ďakujem 😉
som taká lenivá v tomto teple, ale ako sa poznám, keď to nevybavím čím skôr, tak sa budem potom naháňať na poslednú chvíľu 😝 😀 ja som len mala obavy, čo to nie je treba vybaviť do nejakých 3 dní...

a sofinkin rodný list už mám pripravený, smola je, že neviem, kde mám svoj OP 😀 😀 😀
mala som ho v maminej kabelke, odtiaľ som si ho vzala, ale kam so ho odložila, ani srnky netušia 😀

ada11
4. aug 2009

ejjjj....ale sa nám dnes vyčasilo, že 😀 ale aj to treba 😉 taaak by som spala 😔 včera sme kúpili skoro komplet výbavu do školy pre Maťku, chúďa tá taška je skoro väčšia ako ona 😀 😝 ináš mali by dávať rodičom v auguste príspevok na zakúpenie školských potrieb ako dávajú dôchodcom na Vianoce 😀 😀 😀

dandulik
4. aug 2009

dejna.......ok už sa k tomu nebudem vracať....pa

dejna3
autor
4. aug 2009

ada 😀 😀 😀 mňa sa to ešte síce netýka - ale skvelý nápad s tým augustovým príspevkom 😉

felixko
4. aug 2009

áhojte,
naozaj sa nám krásne vyčasilo, tu sa chystá už druhá búrka, Ninulka nám spinká, my sme si so segrami poupratovali a vyvalujeme sa. mohli sme sa kúpať v bazéne...škoda. ale na druhej strane o čo lepšie sa dýcha.

my sme mali vyhriaty byt na 30stupňov, tiež sme používali ventilátor, aby to bolo v izbách ako tak znesitelné.

ada dakujem 🙂

katinka0000
4. aug 2009

ahojte babulky!

no dneska teda bohvieake pocasie nebolo. my sme dnes doma cistili bazen a napustali novu vodicku, lebo nico sa mi v bazeniku pokakal a nechtiac sa mu to nejako dostalo von, takze vodicka bola zaplavena nivovymi hovienkami.

dnes som bola v TO na nakupy. pokupila som vsetky potrebne veci na sobotnu party. vo stvrtok idem este do tesca na potraviny a hotovo. v sobotu pre tortu a pre hlavny chod, ktory sme si objednali. nemam nervy doma vypekat pre tolkych ludi.

ellen
4. aug 2009

cafte, vzali ste si dovolenku, ze nie je nocna debata??? 😀 😉

ada11
4. aug 2009

ellen, vzali si dovču aby sa venovali manželom 😀 ten môj už spí, tak som tu 😀

katinka, koľko ľudí budete mať na oslave ? škoda, u nás sa to vo veľkom neoslavuje, len 50,60, 70-tky 😉 už si Nicovi aj niečo kúpila?