Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ika8
19. okt 2009

mne sa nepáčila tá ištvancová teda vôbec 😖 inak ostatné asi podľa očakávania

dejna3
autor
19. okt 2009

ištvancová mala ísť von namiesto karolíny 😠

dejna3
autor
19. okt 2009

už som našla 🙂 🙂 she´s gone - a peťo mi nechcel veriť, že to je od black sabbath 😎 haha, že kto sa vyzná 😉

dejna3
autor
19. okt 2009

idem už, ..... toto druhé bude asi tiež taký nočný vták, ako bola sofi 😀

dobrúúúú 😔

ika8
19. okt 2009

dobrúúúúúúú 😔

felixko
20. okt 2009

ahojte,

moj krpec prave pozerá Maškrtníčka, tak mám na chvílu pokoj. naučila sa zliezať z postele, keď jej poviem, aby cúvala, začne sa riťkou točiť a normálne sama zíde z postele

kika aj ja som vela čítala o tehotenstve, pôrode a keď sa malá narodila, vyčítala som si, že som sa nenaučila ako s deťmi zaobchádzať, ako ju správne nakojiť a pod. ale to sa musí naučiť každá mamina naživo 🙂 Ninku som sa sprvoti bála prebaliť, okúpať...lebo to maličké stvorenie je tvoje, máš zaň obrovskú zodpovednosť sama pred sebou, je také krehučké, ale postupne získaš takú zručnosť, že každá činnosť ide ľavou zadnou.
o.i. aj ja pri druhom bábätinku kupujem už iný kočík 😀 😀 😀

dandulik
20. okt 2009

kkkatarinkaaa..................aj vám gratulujem k druhemu vyročiu svadby.............. 🙂
.............a čo malinká?.....posluchá?
...tá moja mava taký rituál pred spaním....vždy plače......neviem prečo sa to tak naučila....a zajtra idem na OČKOVANIE........bojíim sa aj za ňu....chudatenko moje.......a kupili sme jej aj tu rotavirusovu vakcínu..... 🙂 ...ty si už o nej rozmýšlala????

dejna3
autor
20. okt 2009

felixko aj sofi zlieza z postele pekne zadočkom... ona sa najskôr rozbrhne a keď zistí, že posteľ končí tak sa otočí a zlezie 😉 asi si zapamätala ten pád na hlavičku ☹ 😝
ja si myslím, že kojenie, kúpanie ani prebaľovanie sa z knižiek naučiť nedá... navyše ktorá knižka je tá správna? rôzni autori - rôzne názory...

ma to napadlo, lebo pred pár dňami som čítala niečo ohľadne kojenia - od pediatričky, čo síce môže fngovať, ale len za predpokladu, že je žena úplne o.k., nemá problémy so zápalmi alebo ragádami a pod. ... a v tom článku bol ten názor prezentovaný ako biblia, a kto sa ho nedrží, nie je dobrá matka 😠 😠 😠 takže tak..

kika, nič sa neboj, všetko príde postupna samo a bude to tá najprirodzenejšia vec na svete - postarať sa o dieťa...

okrem toho si ešte myslím - že všetky sa učíme pri prvom... a pri druhom už sme múdrejšie a skúsenejšie ... nie knižkami, ale vlastnou skúsenosťou 😉

dejna3
autor
20. okt 2009

ozaj baby, a neviete, čo je s katinkou? 😕 tá sa už dlho neozvala ....

kkiikkaa
20. okt 2009

dani, čo bude mať albínka?!?!?!?! som zvedavá!!!!ja tipujem, že aj do tretice chlapčeka 🙂 ale dopriala by som jej dievčatko 😉 ona má termín 20.2., ale hovorila, že oboch rodila 3 týždne pred termínom. ja mám 10.2., podľa utz 4.2. - takže sa možno stretneme 🙂
a tebe tipujem hoku 🙂 keď sa vám tá prvá tak pekne zadarila, bola by škoda nepokračovať 😀 a chalan by mohol byť do tretice 😀 😀 😀
určite sa starať o druhé bábo je (skoro) ľavou zadnou. ale aj keby načítam milión kníh - vždy je to len teória a toto chce prax (dúfam, že v pôrodnici budú normálne sestričky, čo poradia). v piatok na cvičení má konečne doniesť bábiku a ukázať nám čo a ako - sa teším 🙂 čo som tam bola asi 4x -vždy hovorila len o pôrode, brrr-už mi stačilo 😕 😖
a bundy ešte napodiv zapnem - ja som nikdy nenosila krátke, takže bruško+kríže zakryté!, ale zas mám také užšie, zimnú budem potrebovať určite - len sa mi nechce do nej veľa investovať, keď to je na pár týždňov 😠

dejna3
autor
20. okt 2009

no albínka - do tretice všetko dobrééééé 😀 chlapa 😉
kam chodíš na cvičenie?
veď ani ja nechcem do vetrovky veľa investovať, no ja ju budem nutne potrebovať, lebo v mojom prípade to bude celá zima... lenže, čo som už bola kuki u číňancov, tak tam fakt nič nebolo ☹ 😠
navyše si musím kúpiť znovu tehu gate, lebo tie predchádzajúce som tak vynosila, až sú zodraté 😀 😀 zatiaľ sa ešte zapnem do pôvodných vecí, ale tipujem tak asi mesiac maximálne 😝

sofi práve vysypala celú krabicu kozmetických blbiniek 😝 ... tak idem upratovať 😠

kkiikkaa
20. okt 2009

zas chlapa?!no čo, aspoň nemusia kupovať ružové vecičky 🙂
chodím do vitalisu v piatok o 18-19. prvý krát som sa bola len pozrieť, ale celkom sa mi páčilo- na to, že som v živote necvičila. i keď priznávam - doma to flákam 😠 pár cvikov pri tv raz za týždeň. raz som stadiaľ šla jak zbitá -a to sme cvičili jogu. plánujem tam ísť ešte pár krát, keď už bude bruško väčšie asi nie.
aj ja len nej.bundu-číňanku, ale ešte som nekukala (hádam sa ešte oteplí, v takomto nečase sa mi nechce chodiť po meste). tehugate si kúp v alei(?), vedľa úpsvar na parkovisku to nové postavené hore v tom veľkom (navigácia jak maďar). ja som si tam min.týždeň kúpila za 17€ celkom fajn rifle s "vakom"- majú 3-4 vzory. prvé som si kúpila v tehotke za 50€, som nevedela, že majú aj inde. sú také obyčajné, voľné, na pás, ale už by som v nich zamrzla...
no sofi sa asi chcela primaľovať 🙂

felixko
20. okt 2009

pred chvílou som sem písala príspevok a nie je tu 😒 😒 😒
už ho ani nedopíšem znovu, lebo Ninka tlačí do plienky, myslím, že už by zvládla aj nočník, tieto chvílky vieme celkom dobre vystihnúť.

dejna3
autor
20. okt 2009

kika, a to mali origoš tehu rifle 😕 za 17 euro? no zajtra tam idem kuki...
aj ja som hneď albínke povedala, že nemusí kupovať vecičky 😀

koľko báb asi chodí cvičiť? možno sa aj ja niekedy vytrepem, bývam hneď vedľa 😉 pri sofi mi doktori všetko pozakazovali 😒 a aspoň by som si urobila hodinku pre seba 😉

felixko, aj ja tak chcem začať dávať sofi na nočník, tiež to na 95% vieme vystihnúť 😉

kkiikkaa
20. okt 2009

no origoš tehurifle - s tým úpletom (či čo je to) až nad bruško. sú pohodlné, aj celkom dobre vyzerajú. najprv som také nechcela -že si vystačím s tými, čo mám, ale keď som sa zohla, už sa mi vyhŕňali tričká a kríže trčali. tieto zakryjú skoro celú chrbticu 😀
cvičenie:čo som tam bola 4x tak tam bolo vždy 5-6báb, ale zostava asi vždy iná. ak sa ti dá - prídi, je to fajn a vôbec nie náročné. ozaj a obličky ťa tentoraz poslúchajú?! si spomínala, že je veľká šanca, že sa ti to pri ďalšom teh.zopakuje. ale asi všetko ok - chvalabohu 🙂

baby, vy už dávate v roku na nočník?! super!!! ja som myslela, že minimálne do 1,5 r -2r je to zbytočné - že sa to dieťa ešte nenaučí. "kopec úspechov" želám 😉

katinka0000
21. okt 2009

ahojte!

ako sa mate? dlho som tu nebola. u nas panovala crevna chripka. ☹ 😢

my okrem choroby nemame nic nove. vsetko po starom. jedine to, ze nico zacina cim dalej viac opakovat slova. uz vie povedat aj prst. sice "r" este povedat nevie, tak si to povie po svojom ze "pst". a mamina kricala predvcerom z balkona na ocina ze lubo a nico za nou ze "ubooo". sme sa na nom dobre zasmiali. 🙂
uz som mu kupila aj nejake zimne oblecenie. len by som este potrebovala teple rukavice, sal a ciapku. taku trojkombinaciu. a jedny rukavice chcem nepremokave. nemate nejaky tip? nemozem to nikde dostat. mne pripada, ako keby bolo v obchodoch nicolaskove cislo vypredane. nikde nic nemaju. a ked uz maju, tak to vyzera hrozne.

sofia122: nic si z toho nerob, ze malinka ti pije tak casto a tolko v noci. nas nico je od nej o dost starsi a niekedy sa stane, ze papa za noc aj 3-4 krat. a to vypije tiez tak pol litra. ono sa to upravi. dnes pil do rana 2-krat.

kkkatarinkaaa: ja som si svoje mliecko tiez skladovala v mraznicke. nepouzivala som nato ziadne avent pohariky. dala som si vyvarit male vyzivove pohariky a do nich som si mliecko mrazila. a ked mas toho fakt vela, tak si na kazdy poharik nalep este datum, aby sa ti to nepomiesalo.

katinka0000
21. okt 2009

dejna: sofinke zelame vsetko naj k narodeninkam. 🙂

katinka0000
21. okt 2009

kkiikkaa: my mame sport. kocik chicco a tiez mi je nicolasko otoceny chrbatikom a vobec som si nevsimla, ze by mu to vadilo. takze si z toho nerob ziadne nervy.

felixko
21. okt 2009

ahojte,
my sme sa práve naobedovali, malá spapala trošku polievky s kur.mäskom /musím jej ho skrývať,inak ho nezje/ a teraz dotlačila banán. na banány je zaťažená. každý deň zje jeden. našťastie ju nezapeká. ideme sa obliecť a padáme von, slnko krásne svieti, pošpacírujeme sa a nadýchame čerstvného vzdušíku, možno vás niektorú stretneme

katinka aj naša Ninuša začína rozprávať, možno jej niekto nerozumie, ale ja presne viem, čo chce povedať. napr.teraz chcela banán a to je máááán. keď sa pokaká tak hovorí, že robila "kakusi" , hotovo je hotoo, včielka maja je mlja...také komoleniny, ale ja chápem. srandovná je keď čítame knižky a ja sa jej pýtam, ako robia zvončeky v kostole a ona namiesto bim bam povie, že mam mam 😀 😀

ika8
21. okt 2009

my teraz od ráno, len čo ika roztvorí oči, počúvame haf-haf a už aj uteká za havkami... máme na zemi položené zlepené puzzle s mláďatkami psov.. stále na nich stojí a hafká 😀 je smiešna 😀 😀 😀

katinka0000
21. okt 2009

dnes je vonku celkom fajn den. ani nie je zima. nicolasko este stale spi. uz skoro dve a pol hodiny. pred hodinou odisla kamoska, nas bola po dlhsej dobe pozriet.
juj, nech sa uz krpcek zobudi, nech mozeme ist von. ideme vykopavat mrkvicku. 🙂

dandulik
21. okt 2009

ahojte..........tak mi máme už očkovanie za sebou......maličkasa statočne držala....bol aj plač,ale nie taký strašný....uvidime aká bude večer reakcia....dúfam že žiadná......

...teraz ju prehnalo...môže to byť aj s toho očkovania???aké máte skúsenosti.???

katinka0000
21. okt 2009

dandulik: hej, z ockovania moze aj prehanat. moj nicolasko mal zvysenu teplotu.

baby uz aj rozmyslate nad vianocnymi darcekmi? lebo ja si to nechcem nechat na poslednu chvilu.

felixko
21. okt 2009

ahojte,
no nakoniec sme stretli v meste teri a iku 😀 😀 😀
ika aj my máme doma takého štekavca, Nina šteká aj zo sna, v knižkách musí každého psíka vyboškávať a oslintať

dandulik áno, môže to byť reakcia na očkovanie. Ninka máva po každom očkovaní teploty a bolí ju bruško ☹

katinka aj ja už uvažujem nad vianoč.darčekmi, akurátom som písala na FB, že tento čas mi silno pripomína Vianoce, neviem prečo. v meste mi chýbajú vianočné trhy, kde by som si dala punč. strašne rada by som tento rok išla na vian.trhy do Viedne. tá atmosféra je neopísateľná.
inak ráno sme si s Ninou pustili vianočné koledy 😝 😝 😝

dejna3
autor
21. okt 2009

baby, nebláznite, že koledy 😀 😀 my sme v robote počúvali koledy asi 6 týždňov pred vianocami /hrával ich mestský rozhlas/ a liezli nám fakt na nervy 😝 ale teraz sa už veľmi tešíííím na predvianočnú atmosféru 😵

felixko, ja sa tiež veľmi teším do viedne na vianočné trhy 😵 😵 😵 😵 minulý rok sme boli, dúfam, že tento rok nám do toho nič nepríde a znovu pôjdeme 😉 je to PARAÁDA 🙂 a tem punč - práve dnes mi napadlo, že by som si dala, mňam! 🙂

kika, bola som kuki tie rifle, ale nevybrala som si... mi nejak nesdeli strihovo 😒 napokon som si kúpila v tehotke menčestráky, také pekné modro sivé, za 35 euro... sú mäkké a veľmi teplučke, takže som z nich vytešená... možno budúci mesiac kôpim ešte aj čierne a vystačím si na celú zimu 😉
dnes som stretla ivanku - už to vedia asi všetci 😀 - gratulovala mi, bola podarená 🙂

ja už tiež premýšľam nad vianočnými darčekmi 😕

my sme v meste stretli iku a teri

katinka, ďakujeme za gratuláciu a želáme skoré uzdravenie 😉

dejna3
autor
21. okt 2009

jáj a sorry, za to more chýb, ale pokazila sa nám klávesnica a kamarát nám núdzovo požičial svoju, a tam je česká abeceda a vyšúchané písmenká 😝 😠 😒

dejna3
autor
21. okt 2009

kika, a tie obličky - no zatiaľ je to v pohode, krv v moči nemám, nič nebolií, len k tomu urológovi nie a nie sa vytrepať 😠 😠 😠 😝 ale v piatok sa už hádam donútim 😀 ale to rizikové obdobie mám takmer za sebou... ibaže ono to môže zblbnúť kedykoľvek, najčastejšie v III. trimestri.. ☹ to len ja som bola taká rarita, že od 9tt 😝

teri3
21. okt 2009

katinka, dnes som bola na radu dejny v OLI OLI pozrieť overaly a otepľovačky a mali tam aj rukavičky, ktoré predávajú ako lyžiarske - také hrubé a nepremokavé, ale mali už len jedny malé chlapčenské (dievčenských mali asi ešte štvoro). Tak dúfam, že ešte dostanú, tiež by som chcela Filipkovi také kúpiť 😉

kkkatarinkaaa
21. okt 2009

no pisala som sem a klasika.....nic tu nie je 😠 😠 😠

teri- ja som bola v OLI OLI minuly piatok, aj som kupila malickej rukavicky- take najmensie ake len mali...jasne, ze su jej obrovskeeee 🙄 ale hreju 😵 Vtedy tam mali rukavic kopec, uz to je asi vyrabovane 😀 😅

ika- citam, ze ako spinkate v noci...tak vy takto fajn vetrate? od kedy si zacala otvarat okno malickej? my budeme mat v pondelok presne 2 mesiaciky, este je asi skoro, nie? nechcem, aby zas bola nejaka taka ,,zamrznuta,, 😝

kkkatarinkaaa
21. okt 2009

kika, dejna- do vitalisu som chodila aj ja a bolo to super 🙂 vrelo odporucam 😉 😉 😉

katinka- no ja som uz kupila tie Aventy Via pohariky...uz je jeden v mrazaku 🙂 pocuj, ako dlho si tam nechavala to mlieko? SSSimi mi pisala, ze 3 mesiace, aj v nemocke tak vravela Dr. No tuto na nete som sa zas docitala, ze mesiac, a potom aj ze 6 mesiacov, co je ozaj prehnana doba.... 😒 A este - Tvojmu drobcovi to zamrazene mliecko aj chutilo?? Lebo aj to som citala, ze vraj zamrazene mlieko nevelmi detickam chuti....tak neviem, ja som jej take zatial este nedavala 😕