Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
23. okt 2009

ahojte 😉
baby, aké všelijaké ovocie dávať už papať drobcom? dávate už aj nejaké exotické? 😕 a v kompótovej forme, aké?
sofinka vždy, keď ma zbadá, že jem, už aj naklusá ku mne / hoci pred minútou dojedla 😝 / a musí jesť jedlo zarovno so mnou... tak väčšinou teraz robím desiaty a olovranty, tak aby sme mohli obe jesť to isté 😀

felixko
23. okt 2009

ahojte,
dejna z exotických sme skúšali mandarínku, ale nechutila. tiež máme doma takého papkáča, že keď jeme my, hneď je pri nás. minule sme sa na nej smiali,lebo stála vedľa mňa na lavici s kôrkou chleba a akože si tú kôrku namáčala do môjho taniera.

baby, aké máte triky,zvyky pri uspávaní detičiek? Ninuši trvá v poslednej dobe dlho dlho kým zaspí, aj 2hodky,je hrozne rozrušená, očká sa jej privierajú, ale nohami,rukami ešte pohybuje,každý nerv v jej tele ešte pracuje,neviem ju ukludniť,aby v pokoji zaspala. hladkanie,spievanie,nosenie na rukách nepomáha

ika8
23. okt 2009

felixko: ika keď je takto rozrušená, aj by spala ale nejde to, tak si s ňou na 10-20min. ľahnem do našej postele, tam sa ukľudní a zaspí... potom ju hneď dám do jej postieľky, niekedy sa mi pri prenášaní preberie, ale v postieľke hneď zaspí... tak u ná zaberá toto 😵

ika8
23. okt 2009

dejna: no to ovocie by aj mňa zaujímalo, my zatiaľ papáme, jablká, hrušky, hrozno, banány, nektarinky... keď bolo papala slivky, marhule a broskyne... citrusy som tiež zatiaľ nedávala, lebo ani neviem ako by som jej to naporcovala 😅

ellen
23. okt 2009

katus, cafko.. ja po dlhej dobe 😅
no ja zhasnem a je to.. ale ked bolo dlho svetlo,t ak sme malu naucili, ze za ruku a zavriem oci a spim. a kolkokrat fakt spim! 😀 😀 😀 ako dnes po obede, sme sa ulozili a ja som bola prv tuha ako moja Barborecka, lebo sme v noci nespali, mala brutalny kasel...

ale cez vikendy nam odmieta spat, tak to idem na nu drastickejsie, lahneme si a ked si zacne sadat, tak ju vzdy kludne polahnem. ak nepomaha, pricviknem ju trochu rukou, po chvilinke ju pustim a vacisnou zaspi... malinko sa pojeduje a zaspi. niekedy mam dokonca pocit, ze sa potrebuje unavit...

hladkanie, nosenie na rukach je podla mna pletenie bicu na seba sameho.. a u nas to fungovalo vzdy len jedenkrat. spievanie vobec, iba ked bola malilinka a to aj tak iba dedovi zaspala... on mal dobre hlboky hlas.... 😵

ellen
23. okt 2009

a inak, sme zas druhykrat nachladnuti, ale na energii to Babu neubralo, tak sme spolu dnes "bacovali" a v pondelok budeme aj s babinou, aspon si oddychneme..

a ovocie? mna sestra naucila davat mandarinky, pomarance, po 1. roku, tak, ze sme este aj mesiacik osupali z "koze", takze ostalo len to vnutro. a mali dlabaliiiii o 106...

a este k tomu spanku - u nas vzdy fungovalo na ukludnenie kupanie, prezliekanie do pyzamka a vsetko co k tomu patri. uz sme sa neblaznili, nesantili po posteli, len prezliect, pohladkat, do postielky, mliecko a spinkat 🙂

dejna3
autor
23. okt 2009

ja som dnes práve skúšala dať mandarínku, hehe, ona si ju vzala, skôr než som si to uvedomila, lebo samozrejme som aj ja jedla 😀 mala s ňou najskôr problém, ale potom som ju ošúpala z kožky a papala... dala som jej len trošinku pre začiatok...

s tým zaspávaním - my máme tiež rituál: okupkať, ponatierať, napapať a haji... necháme trošinku pootvorené dvere a ona zaspinká... zo skúsenosti u nás platí, čím viac si ju všímame, tým viac vymýšľa... keď je v izbe sama tak skôr zaspinká, i keď spočiatku občas protestuje... nakúkam k nej vždy len opatrne 😅

felixko
23. okt 2009

veď to, rituály máme presne ako vy, kupkanie, ak nie kupkanie tak pozrieme jednu časť A je to, potom sa zhasne, svieti len malá lampička, Ninka sa vála po posteli, ja sa jej už neprihováram, lenže zrazu sa posadí, zbadá knihu al.bábiku, keď jej nedám, čo chce, je zas na dlhú dobu po spánku, lebo reve. pred chvílou bola zas hore a to už spala, normálne mala zatvorené oči, mrnčala a robila haf haf, ona všetko hrozne intenzívne prežíva a potom má problémy so spánkom. jáááj, dieťa moje 😀 😀 😀

ellen
23. okt 2009

dejna, to je super, same zaspavanie... nam sa to parkrat podarilo, ale po dovolenke to uz nefungovalo vobec. a zas ma kazdy vecer vrestat, ze nas chce pri sebe, tak to si radsej k nej lahnem a za 10 minutiek spinka.... za cely den je uz taka utahana a dokonca, ked cez den nespi, tak o pol siestej je tuha... 😅 😵 a potom od radosti neviem co s volnym casom 😉

ellen
23. okt 2009

nasa vcera vykrikovala " je tam, mam tam jogurtik".. lebo ona namiesto cokoladky ma radsej jogurtiky... a najnovsie s gulickami - lentilkami a pod....

felixko
23. okt 2009

jáj baby, závidím vám, že máte také poslušné deti. u nás chvílu platilo -asi mesiac, že zaspala sama v postielke len s vankúšikom a potom sa zas dostala do starých kolají. teraz kojím už len večer a v noci keď si vypýta, možno vycítila tú zmenu a je viac ustráchaná, lebo aj cez deň, keď ma nevidí stále vykrikuje mamá mamá

felixko
23. okt 2009

ellen ja keď mám voľno, že malá skôr zaspí, tak čítam, alebo hrám hru na MT - sprostá záľuba. teraz som si kúpila lep na servítkovú techniku, idem oblepiť krabice servítkami... 😉

ellen
23. okt 2009

katka, to je take obdobie. aj nasa, ako dejna napisala, ked nas je vela, vymysla.. ale ked som s nou ja alebo ktokolvek cez den samí, tak je na chleba natriet... a ked si ju nevsimam, by si neverila, ako sa zahra. vytiahne "pisanku, peciatky, fixky" a ide... ale niekedy jej stale musim byt za zadockom, lebo proste necche byt sama.
ako dospeli. niekedy sme radi sami, niekedy v spolocnosti nam je lepsie.. vzdy to zavisi od nalady 😉

ellen
23. okt 2009

no ja tiez posedim pri PC, alebo ked je pekne, tak hodim oprat, alebo pozehlim, ale to musim mat na taketo veci chut... a ja som si kupila tie latkove krabice nad DM-kou, neboli take drahe a v pripade nutnosti sa daju na plocho zlozit. aj s vrchnakom. ja si to iba chvalim, lebo mame vstavanu skrinu a tam sa dost prasi.....
inak na hbo2 je ze "nevestinec: muzikal"... taka traposina...

dejna3
autor
23. okt 2009

no tak - ťuk ťuk, dúfam, že sa to u nás nezmení, sofi zaspáva pekne sama bez plačov... to občasné mrnkanie je vtedy, keď nemôže hneď zaspať, nie je to kvôli tomu, aby sme šli k nej si ľahnúť... len zopár krát zaspávala vo veľkej posteli s drahým, a to tiež z dôvodu, že sa chcel on s ňou pomaznať, nie preto, žeby sofi vrešťala 😉

felixko, sofi má plyšákov priamo v postieľke, tak si ich berie sama a túli si ich pri zaspávaní 🙂 na iné hračky nemá dohľad...

ellen
23. okt 2009

ja sa tento rok chystam na pokracovanie mojej zaluby, co som uz po dva roky vynechala. vyrobu vianocnych pohladnic... a hadam uz aj dalsi rok BAbu poriadne s malovanim zapojim. sa na to tesim ako mala. a na pecenie... juhuuuuu...

felixko
23. okt 2009

dejna nevieš či je v TO nemocnici ešte ten problém s teplou vodou a kúrením? lebo kolegyňa má termín 14.11., zajtra má ku nám dojsť na návštevu a chcela vedieť, či to ešte stále pretrváva?

ellen no čo s ňou, inak je zlatá, cez deň sa zahrá, čítame si, hráme sa, keď niekde ideme ako obvykle vyskakuje z kočíka, musím ju vliecť na rukách, len tie večery máva také besné, ja verím, že to časom prejde, nebudem skúšať nechať ju vyrevať, ja na to nemám srdco

ellen
23. okt 2009

dejna, felixko, nasa ma len kity a babiku Katku... asi som viac ziadanejsia ja 😀 kecajte, idem spat, muz mi terazh prchol do postele... tak idem za nim, aby ma zas nevyhnal do svojej polovice postele, ze mam studene nohy 😀 😅 dobruuuuuu noc a sladke snicky, nech vas strazia anjelicky.... 😉 😔

felixko
23. okt 2009

ozaj, malá sa mi vysypala z Babyloviek, teda predpokladám, že je to z plienok, asi sa vrátime k Alanám.
segra mi hovorila zážitok z nemocnice v NR, praxuje na detskom odd., že majú tam 17mes. cigánika, ktorý má hrozné zapareniny. sestričky kázali rodičom, aby mu doniesli plienky, tak mu priniesli: až 3. sestričky mu preto tie tri šetria a do týchto mu pchajú bavlnené, alebo keď sa dá, kradnú plienky iným deťom 😒

katinka0000
23. okt 2009

ahojte!

dnes sme boli u nas v zakladnej skole na helloween. bolo super. nico sa vobec nebal. este bolo aj vystupenie sermiarov a ohnova show. nicolasko ani nedychal. 🙂

inak co chystate na vikend? my mame zase oslavu. vlastne ako skoro kazdy tyzden. ☹ uz mi je to trochu na obtiaz, pretoze nic ine nerobime, len chodime po oslavach. nemozeme si tym padom urobit vlastny program. ale od noveho roka sa to budem snazit s rodinou nejako vyriesit, ze budeme oslavovat dospelych len narodeniny a deticky mozeme aj narodeniny aj meniny.

dejna: ja som nicovi zatial citrus. ovocie nedavala. nebolo treba, lebo este je ovocie zo zahrady. ale coskoro kupim a potom napisem. ale predpokladam, ze s ovocim problem nebude, lebo nico ovocie miluje.
zo zavaranim som mu dala cucoriedky a broskyne. samozrejme chutili. 🙂

ja nicolaska musim uspavat. cize ideme do postele, vypije mliecko, chytime sa za ruky a zvacsa do 10 min. zaspi. ale velakrat sa stane, ze sa mu nechce spat, tak sadne a chce citat este aj hodinku.
felixko tak to je mozno len take prechodne obdobie. mozno o par dni sa vrati do starych kolaji. 🙂

felixko
23. okt 2009

elen to sa u nás nestáva, že by mi muž prchol skôr do postele ako ja. ja musím jeho naháňať, aby už šiel drichmať. keď sa potom dorúti do spálne, všetko pobudí, lebo hladá MP3, telefón,aby si nastavil budík, potom ponožku na MP3 aby v noci keď počúva nesvietila...v tých chvílach by som ho prihlušila, ale čo s ním narobím, už som si raz vybrala, hehe

ika8
23. okt 2009

ellen: dobrú 😔
no ika má tiež v posteli zatiaľ viac plyšákov, ale žiadaní sú dvaja: mači-mici a levík 😵 ale občas keď je v postieľke dlho a nespí, tak porozhadzuje aj ostatné... potom ich nájdem pri nohách 😀 😀 😀 ... inak ika tiež zaspáva sama, len občas si ju musím vziať do postele, ale to ju pokazil môj drahý, lebo jeden čas chcel s ňou večer poležať a potvorka si na to zvykla 😅 ale keď dávam spať ja, tak iba položím, pustím hudbu tak na 1min a odchádzam... keď zamrnká, radšej rýchlo pribehnem, lebo keď sa rozreve, tak je po spaní a už funguje iba naša posteľ 😵

dejna3
autor
23. okt 2009

felixko, no pokiaľ viem, momentálne v TO nemocke nie sú problémy s vodou a kúrením... dokedy, to netuším 😝

katinka0000
23. okt 2009

ozaj baby. nicovi chcem na vianoce kupit knihu. neviete mi nahodou nejaku dobru poradit? mala by to byt obrazk. kniha zivych zvierat nie kreslenych. a nemusi tam byt vobec text, lebo nicolasko citat este tak lahko nebude. jeho hrozne bavia knihy a zvieratka. ak o niecom takom viete, tak poradte. dik!

moj manzel nicolaska z nasej postele nechce dat ani za zivy svet. vzdy ho musim prehovarat, aby sme ho prelozili do jeho postielky. urcite aj ked teraz pridem do izby, budu spat spolu v manzelskej. ale na druhej strane je to hrozne mile a mne to tiez vobec neprekaza. 😀

kkiikkaa
24. okt 2009

čože som to tu zaregistrovala - v nemocnici teplá voda?! taký pokrok!len aby im to vydržalo!
včera som tu nebola - manželík kukal nové autá (nech sníva - chúďa moje ☹ )
dejna: andrejka rodila tuším 18.10.- andrejku 🙂 no potom mirka, JA 😲 ... ty už cítiš pohyby?! ja som až tak od 19tt, ale taký prvý kopanec asi 2 tt pred tým, tiež žiadne šteklenie, motýliky, nadrzovku kopance 🙂 a dnes v noci ma nechala spať max.3 hodiny; ja neviem, či nacvičuje na olympiádu 😀 kedy spinká?!
dani, až by sa dalo - priebežne v utorok (ak sa ešte nepokazí počasie), alebo v stredu?! pokecáme 😀
ps:vraj máš väščie bruško ako ja!!! 😒

ellen
24. okt 2009

ahojte,
felixko, to ja ho prizabijam rano.. nemozem ho zobudit, a to stava az po mne.... inak, my sme taki na striedacku. raz jeden,r az druhy ide prvy do postele :D
inak, nasa uz nevyskakuje z kocika, pre nu je uz vzacnost dostat sa do kocika, lebo vsade chodime peso... takze sa aj priputa sama a sedi ako peciatka... a bavi ju aj cesta autobusom... to si totalne uziva... 😀

katinka, no my mame knizky so zvieratkami, kde su vsak kreslene obrazky, ale mala ich aj teraz zboznuje.... a su to take, ze "kto sa skryva za krikom?" a ked odklopi krik, tak za nim je zvieratko... su 4 serie, v zahrade, v zoo, v lese a este jedna, ale to ti nepoviem. pozri ich u "jakuba" v knihkupectve, ak by si chcela, myslim, ze stali okolo 80 - 100 SK...

dejna, ty mas uz aj brusko? ja som ta vtedy raz videla, ale brusko som ti este nevidela... 😅 mozno to bolo schovane pod bundou...

ika8
24. okt 2009

ahojte,
dnes bola ika celý deň s babinou a dedkom a zvládla to perfektne 😉 plače boli, až keď som prišla večer, zbadala ma a ja som utekala na wcko... ale bola zlatá, vôbec celý deň neplačkala, režim ako keď je s nami doma... tak som ju vystískala, vybočinkala, dieťa moje nádherné

ika8
24. okt 2009

tak dobrú, som uťahaná, idem zaľahnuť do gauča 😅

dejna3
autor
25. okt 2009

čaute,

kika, utorok alebo streda môže byť
andrejka rodila 18.10? 😕 super, to je malá presne o rok mladšia od sofi 🙂
bruško mi teraz cca pred týždňom vykuklo, ale vidieť ho len v určitom oblečení 😅 mám ho asi také, ako pri sofi v 6 mesiaci 😀
pohyby teraz cítim skôr, pri sofi som cítila až začiatkom 18tt...

sofia122
25. okt 2009

ahojte mi sme mali dnes oslavu sofinkyne zajtrajsie narodeniny sme oslavovaly dobre to zvladla.a uz aj spinka zaspala o 19.00hod lebo bola taka utahana