Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
18. feb 2010

a dnes sme mali v noci zážitok: dostala som neskutočne silný kŕč do nohy (1x počas tehu), ale fakt taký silný, úplne ma paralyzoval, nedokázala som sa ani otočiť na druhý bok, navyše s tým veľkým bruchom 😝 ... tak to bolelo, jajkala som, vzdychala a drahý celý vydesený vyskočil zo spánku, že "čo, rodíme?" 😝 😀 😀 😀 😀
tak som ho upokojila, že len kŕč... potom mi poctivo naťahoval sval a masíroval mi nohu, kým to úplne neprešlo... chúďatko, bol úplne vystresovaný 😀 😀

dejna3
autor
18. feb 2010

postupne dočítavam, tak reagujem 😀 :
katinka, naša sofi dnes u dokiny pobehala snáď všetky ambulancie, už ju zrejme prešiel ten strach "z bielych plášťov" dokonca išla pozrieť aj môjho obvoďáka, lebo sestrička mala otvorené dvere 😅 a vôbec jej neprekážalo, že som jej zakývala pápá a skryla som sa... ona bola viac zvedavá, čo a kto je v ambulancii 😝 😀 s každým si "pokecala" a potom sme už mohli konečne odísť 😀 😀

alicc
18. feb 2010

takže s nej rasti malá lekárka a už si obhliada terén 😀

teri3
18. feb 2010

dejna, super, že ste vlastne takto dopadli 😉 . Inak ja som pár krát natierala Filipka s tým excipial U lipolotio a posledne sa mi z toho strašne vyhádzal - to už bolo asi pred 4 mesiacmi 😕. On má tiež takú citlivú pokožku, však kvôli tomu môžeme používať len pampersky

a s tým kŕčom, to poznám, dva krát som tak vystrašila toho môjho 😲 😅 😝 😀 , keď som bola tehu...dr. mi potom odporučila magnézium 😉

alicc
18. feb 2010

aj ja beriem magnézium a veru mne pomáha, ked som ho nebrala tak tie krče boli fakt bolestivé

katinka0000
18. feb 2010

kkkatarinkaaa: ta pani dr. nemusi byt priamo dilerka znacky bioderma, ale moze byt vseliako mozne od tej firmy ohodnotena, ked tuto znacku propaguje. mam vela znamych, ktory su faramceuticki dilery a ti by ti vedeli povedat, ako to chodi.

dejna: nas nico sa bielych plastov neboji. ked prideme k dr., tak sestricke hned otvara usta a hovori "aaa", ze takto to bude robit aj doktorke. ale ked dr. na neho vytiahne fonendoskop, vtedy je zle. dovtedy nema problem. a ked ho schova, tak uz je zase o.k. a vyceruje na dr. zuby. je to chlapisko a od ziadnej baby sa nasilim obchytkavat nenecha. 🙂 🙂 super, ze sofi nema ziaden ekzem. ale istota je istota.
a aj ja som mavala krce v nohach, ked som bola tehu. to ma ale az tak velmi netrapilo, skor tie opuchnute nohy boli hrozne. neviem si predstavit, ako by som s takymi nohami fungovala v zime. ja by som asi neobula ziadne cizmy. dani ty nemas nohy opuchnute?

inffinity
18. feb 2010

tak aukce skončily tak jsem už tu 😉

dejna jsem ráda že je to oki..jak říkáš že v porodnici malou v něček kupkali tak naše porodnicová kamarádka se v tom taky kupkávala..

Mišinka byla dnes docela oki, jen byla trošinku více uplačkaná a vyžadovala si více pozornosti a tak jsme si spolu celý den hrály..byla na nás kuknout i babička a tak..jak jsem ji dala spinkat tak na polštářek ať je výše a postýlku má z každé strany obloženou mokrýma plínkama tak sad se ji dobře dýchá..nemocnínkovi mojemu 🙂 asi půjdu i já dnes dříve spinkat at doženu ty dva dny.. 😝

inffinity
18. feb 2010

jinač vidíte já měla v těhu často křeče v lýtku ale to mívám občas i normálně a naštěstí nemám moc zkušenosti s opuchnutýma nohama měla jsem cca měsíc před porodem opuchnutou jednu nohu celý týden 😀 😀 připadalo mi jako by nebyla moje takové sloní kopyto 😀 😀 😀 vlétě to žabky jistily 😎 😎

inffinity
18. feb 2010

fjůůů a vy dneska nikde nikdo..no fičím aj ja pa pa 😎

dejna3
autor
18. feb 2010

alicc, ja som premýšľala aj dnes aj nad magnézkom.. lebo odteraz som kŕče nemala... ale vraj teraz ku koncu tehu sa už neodporúča brať, vraj aby boli aj ... poslíčkovia a celkovo aby sa telo pripravilo na pôrod 😕 no ale, na druhej strane - keďže my ideme na cisársky, tak by to zas nemuselo vadiť... asi sa v pondelok spýtam na poradni...

som zvedavá, ako zajtra pochodíš, čo ti povedia.. dúfam, že tá pôrodnica ostane v normálnej prevádzke 😉

inffi - úplne super - takto sme aj my sofi liečili, keď bola menšia a mala nádchu - vyššie polohovať hlavičku a vlhké uteráky 😉 dúfam, že bude čoskoro dobre 😉

katinka, ja som veru bola opuchnutá, tak asi pred 1-2 mesiacmi a prešlo to, i keď nerozumiem ako 😕 teraz mi trošku opúchajú nohy, ale až navečer a to je vraj úplne normálne... ešte aj diabetologička mi pozerala členky - že super - nepuchnú 😉 ale čižmy sa už aj tak ťažko obúvajú 😀 ale kvôli bruchu 😝

teri, ja ten excipial poznám, osobne s ním mám dobré skúsenosti... dnes u dokiny, som kukla na recept a vravím, že som ho chcela kúpiť a dať skúsiť sofinke a dr. povedala, že načo budem kupovať, keď mi môže dať recept zadara 😉

inffinity
18. feb 2010

dejna jsi mi odpověděla na nepoloženou otázku že jestli je ten exci... nevím co 😀 na recept bez doplatku, chtěla bych ho taky mišce koupit moc hezky voní 🙂 takže si nechám napisat receptík 😉

dejna3
autor
18. feb 2010

ešte nespíš? 😀 😀

inffinity
18. feb 2010

😀 😀 😀 ale no víš jak já.. 😉

dejna3
autor
18. feb 2010

ja si pôjdem o chvíľu vyfénovať vlasy, si v týchto nočných hodinách zvyknem umývať hlavu 😝

inffinity
18. feb 2010

no to já bych nemohla jít spát s mokrou.. byla bych ráno jak anděl jak to mám kudrnaté..myju si odpol toto aspon trochu koriguju jak to uschne..nefénuju si 😉 chystám se zítra k té kadeřnici jestli bude Mišutka ok 🙂

dejna3
autor
18. feb 2010

ja som začala fénovať prednedávnom - práve kvôli tomu, že takto neskoro si umývam vlasy, a ja ich mám veľmi husté, samé sa mi sušia aj 2 hodiny 😝 😝 ale teraz aj postupne mením účes, takže vlasy zatiaľ len dorastajú a ešte nemajú konkrétny tvar, aj tak ich nosím stále v cope 😉
som zvedavá, aká prídeš zmenená 😉

inffinity
18. feb 2010

jeeej kdybys věděla jak se těším.. jak malá na zmrzku 😀 😀 😀 aby ste mě poznali 😎 😎 budu inkognito 😉

kdyby mi to tak vyšlo zítra.. už mě to takhle nebaví nejsem dva roky stříhaná no 1,5roku a to je na mě moooooc mám to moc dlouhé a nevím co s tím..

dejna3
autor
18. feb 2010

aj ja som mala asi 4 roky rovanký účes, dobrý síce, no už mi šiel na nervy, chcem zmenu 😉 včera sme kuki foto po pôrode sofi a len som krútila hlavou - že aké dlhé vlasy som vtedy mala 😕

inffinity
18. feb 2010

😉 jo jo změna je život 😎 jak jsem byla těhuš tak jsem měla úžasné vlasy pevné husté a tedka? polovina mi vypadala..ještě filu a budu plešatá ještě i Miška mi je poctivě trhá když leží vedle mě a já spím.. 😀 😀

dejna3
autor
18. feb 2010

aj mne trhá sofi 😀 si robíme s drahým srandu - že nechce mať žiadnu konkurentku v dome - čo sa týka vlasov 😀

inffinity
18. feb 2010

😀 😀 😀 se asi s Michel domluvily 😀 😀

jdu hajat, už vážně pa pa zítra 😉

dejna3
autor
19. feb 2010

aj aj idem, dobrú 😉

bubinko83
19. feb 2010

ahojte,chcem zareagovat k tym kožnym chorobam.Mna tiež raz obvodna poslala na kožne s Filipom vraj ma suchu pokožku a mal strašne suche miesta na teličku ako piše dejna.Ja som snim ale nikde nešla doktorka mi predpisala Excipial u lipotio ale čim viac som ho natierala tym to bolo horšie.Tak som sa vratila k olivovemu oleju ale aj to som nenatierala pravidelne.A uplne nam to zmizlo 🙂 aj bez masti a všetkeho možneho.Niekedy je totižto navine aj praci prašok alebo avivaž.Ja použivam stale to iste a maly je v pohode a možno to bolo len nejake prechodne. 😵

kkkatarinkaaa
19. feb 2010

ahojte
dejna- super, ze ste u dokiny pochodili dobre a k tej odsavacke - 🙂 hlavne, nech su zdravucke...
krce som v tehu mavala pravidelne 😒 chvalabohu, ze to potom preslo...a drahy sa zachoval prikladne 😀 to je super, ze je taky pohotovy 😉 😉 😉

no-ja som vcera dala vecer Vikinke tu kasicku...vypila na jeden sup 150ml a zabuvala vlastne hned po papani-o 21.00 hod. a potom sa napapala este o 1-ej a potom buvala do 7-mej rano, co sa nam este nikdy nestalo 😵 😵 😵 takze myslim, ze ta kasa splnila moje ocakavania 🙂

myslite, ze ked jej este nedavam prikrmy, tak tou kasou by som nemala nic pokazit, nie? 😕 teda myslm to tak, ze ja jej tu kasicku nebudem davat stale, kazdy den...len sem-tam. A tak pravidelne chcem zacat az vtedy, ked ju budem aj prikrmovat...co myslite, hm?

bubinko- ,my sme nemali -klop-klop-klop- ziadne kozne problemy,ale olivovy olej pouzvam od narodenia a nedam na neho dopustit...je super 🙂

inffi- ja z tej tvojej,, mišutky,, nemozeeeem 😀 😀 😀

zajtra ideme na vychod k mojim rodicom, ak sa uz tesiiiim, Viki bude mat vyletik 🙂
prave nam vyslo slniecko 😎 tak pockam az drobec vstane a pojdme do ulic 🙂
pekny den maminam aj detickam

felixko
19. feb 2010

ahojte,
baby, a aký prací prášok používate pre deti?ja periem v Lovele.

inak, práve sme s Ninkou doprali, prala som jej vecičky v rukách, Ninka sama odnášala vypraté veci a vešala na radiátor. všetky boli síce povešané na jednej kope, ale tá radosť, ako mi mohla pomáhať, bola na nezaplatenie. a dnes sa krásne naučila povedať maminka. ráno povzbudzovala hokejistov do tojo, do tojo.

inffinity
19. feb 2010

ahojky holky.. tak hlásím dnešní noc byla parádní, Mišinka šla spinkat kolem 21h pak se vzbudila jen 00:00 dala si mlíčko a spala až do 7h to jsem si ji vzala k sobě dala mlíčko a spaly jsme do 9:30 😎 😎

ještě má trošku rýmu ale myslím že to bude ok, dneska půjdeme i ven..

kkkatarinkaaa co se týče Mišutky 😀 😀 😀 😀 😀 a k té kaši..ty ji děláš kašičku do flašky? Taky jsem se rozhodovala, ale začala jsem Mišince dávat lžičkou normálně z talířku aby se naučila pěkně papkat 🙂 🙂 taky jsem začínaly kaší 😉

felixko tak Ninka musela mít teda radost..už se taky moc těším na to jak mi Mišinka bude pomáhat.. 🙂 🙂 a ten hokej no comment musela být podarená 😎 😎

dneska byla zas Mišutka na mě nalepená a nemohl ajsem se ani najíst..tak jsem ji posadila před tv a hraje si 😅 😅 občas se podívá když ji zaujme zvuk a je klid 😀 😀

inffinity
19. feb 2010

jo a k prášku já peru v arielu i nám i Mišce..prvně jsem měla persil v něm sem prala i Michalčiné první věcičky a pak jsem přešla celkově na ariel jen pro mišku mám dětskou aviváž silan.. čekala jsem jestli bude nějak reagovat že bych případně změnila ale je to ok..pojala jsem to totiž tak že kdybych ji prala v dětském prášku a pak přešla na normální bylo by to horší takže už si zvyká od narození..jiank aviváž si taky kolikrát spletu a naleju tam naší 😀 😀 a nic se neděje 🙂

alicc
19. feb 2010

ahojte,
tak ja hlásim, že v TO nemocnici sa žiadne katastrofické scénare nekonajú - aspoň čo sa rizikovej poradne a porodnice týka. pobrali mi všetky odbery, ešte aj nejaké navyše na predoperačné vyšetrenia, v ambulancii bolo aj sono aj všetko ostatné tak ako pred tou kauzou. je však pravda že ostatná časť nemocnice je tichá, akoby tam ani pacientov nebolo. no sama som po zistení že je to v pohode kludnejšia.

dejna3
autor
19. feb 2010

ahojte 😉

bubinko - ja som tiež zvažovala alergiu na pracie prášky, aj na potraviny... periem stále v tom istom - Lovela a aviváž Silan (periem v ňom aj naše veci - čiže ani tam by nemal byť problém - zle vypláchnutá práčka a pod.), a myslím, že ak by to bolo z prášku, mala by to aj inde na tele, ale ona to má v podstate na mieste, kde ani nie je oblečená 😕... ešte budem dávať pozor na to, čo papá... lebo teraz dosť začína "vyjedať" z našich tanierov, takže to musím ustriehnuť 😅 (i keď korenené, presolené alebo pikantné sme jej samozrejme nedávali)... uvidíme, či jej to mliečko pomôže, dúfam aj ja, že je to len prechodné 😉

felixko, sofi dnes ráno tiež nespala (zaspala až po hokeji) a jeď dali naši gól - tlieskala s tatom o 106 😉

inffi, tak super, že sa to zlepšuje 🙂

katarinka, pekný víkend 🙂

dejna3
autor
19. feb 2010

alicc, super správa 🙂 tak už máš za sebou aj predoperačné?

inak som si ešte spomenula, dr. mi poradila aj klasický "babský" recept - potierať to postihnuté miestečko obyčajným maslom - je tam vit. A,E.... mne to večer pred 2 dňami vravela aj mama, ale keďže som nevedela, či to nie je nejaký ekzém, nenatrela som... nevedela som, totiž, či to mám udržiavať v suchu a lebo silno potierať mastičkami 😕