Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

felixko
17. dec 2009

ahojte, tak dneska okolo 14.30 budeme aj my vonku, hádam sa postretáme 😀

ika8
17. dec 2009

dejna, felixko, katinka: ďakujem za odpovede 🙂

ika sa včera najskôr snehu bála 😅 postavili sme ju von z kočíka a ona si najskôr ani nevšimla, po čom kráča, potom keď to zbadala, tak začala si sťažovať 😀 a bála sa spraviť ďalší krok... bola ako prikovaná na miesto 😀 😀 😀 ale potom som ju zobrala za ruku a začali sme utekať a to sa jej už páčilo a naročky sa začala hádzať do snehu na kolená 😵 takže u nás bolo takéto zoznámenie so snehom. Ak by to ešte do víkendu vydržalo, behneme sa posánkovať na duchonku, tam je isto viac snehu 😉

katinka0000
17. dec 2009

ahojte!

skoda, ze to stretko ste nepresunuli na doobedie. snad niekedy inokedy.

bubinko: ved pod nadjazdom je len jedna lekaren. neviem, ako sa vola.

my sme sa dnes uz aj sankovali. nicovi sa to hrozne pacilo. 🙂 sme prisli dovnutra obidvaja riadne vystipani. 🙂

felixko
17. dec 2009

ahoj katinka, ani nebanuj, lebo v tejto zime je veľm ťažko naplánovať stretko, my sme nakoniec vyštartovali z domu o niečo neskôr, ako sme plánovali, lebo Ninuška si dlhšie pospala, potrebovala som behnúť ešte na poštu a do roboty, pri vian.trhy sme prišli so segrou o 15.00, nikoho tam nebolo, pobudli sme tam asi 15min. pri punči a išli sme domkov. stretli sme len iku a tuším som videla v meste mirku so sofi. dnes je veľká zima, preto sme sa ani moc nechceli zdržiavať v meste, síce Ninulka bola zababušená až až, ale už bola celá nespokojná, že musí sedieť taká zakutrana v kočíku a nemôže sa hýbať 😉

ozaj a segra mi hovorila, že v TO má byť materské centrum, niekde pri dolnej nemocnici /ďalej to už ozaj nemohlo byť/, momentálne to zariaďujú a zháňajú sponzorov. neviem, čo je na tom pravdy, vraj jej to spomínala kamarátka

dejna3
autor
17. dec 2009

ahojte 😉
tak sme dnes boli u dokiny, sofinka je už zdravá 🙂 😵

felixko, ja som došla cca o 14,30 pri stánky, nikoho som nevidela, tak som sa šla prechádzať... stretla som iku, kočíkovali sme spolu a napokon sme postretali mirku, adu aj nadu... takže ministretko napokon nečakane aj bolo, akurát na inom mieste a inom čase 😝 😀

ale je pravda, že v takejto kose, sa ani nedá dlhšie postávať na jednom mieste, treba sa hýbať 😅

alicc
17. dec 2009

ahojte,
dejna, termín - teda ten prvý mám podla prvého sona (19.4.) a ten druhý (8.4.) mám podla posledneho mnz. teraz mi to rátajú podla toho skoršieho termínu, tak som si to v profile opravila. no ved uvidíme, kedy sa malej princeznej bude chcieť prísť medzi nás. 😉 🙂

inffinity
17. dec 2009

Ahojte i já se trochu hlásím..nestíhám číst, ale dneska jsem taky vymrzla venku asi 2hodinky taky jsem potkala Adu a Nadu 😀 začali jsme papkat jablíčko a banán a zítra jdeme na mrkvičku tak držte pesti 😉 😉 jdu do hajan pa pa 🙂

felixko
18. dec 2009

ahojte,
no vidíte, tak ste sa napokon postretali. my dneska asi nepôjdeme von, Ninka má od včera trošilinku soplík, ani nemusíme odsávať, len počujem, ako jej to pobehuje nosohltanom hore dole. papáme poctivo kiwi, banániky, jablká..pijeme džúsiky, nech sme zdraví. ja už som skúšala dávať malej aj med a chutí jej. väčšinou jej ochutím ovocie, keď je trošku kyslejšie, aby ho zjedla.

infinity ten čas tak neskutočne letí, Miška má už 6 mesiacov? nechce sa mi veriť.

dandulik
18. dec 2009

ahojte....po dlhšom čase sa hlásim....

kkkatarinkaaa....poslala som ti IP...ano dali sme malu zaočkovať proti rotavirusom....a nelutujem......čo si musela vytrpieť Aneta Parišková s tym svojim malým.....nechcela by som... :-

...dnes sme boli na poslednú dávku rotarixu..a maličká dostala aj druhe povinné očkovanie....tak teraz ju len kontrolujem či nebude mať horučku...ale hadam nie,ked ani pri prvom očkovaní nemala......

...inak čo nové???malička pomaličky pekne rastie a robí nám radosť......už papkame výživy...mláčikov...mrkvičku...a skúsime aj zemiačik....

...prajem pekné Vianoce všekým...a šťastný Nový rok....(ak by som sa už neozvala)

dandulik
18. dec 2009

ahojte....po dlhšom čase sa hlásim....

kkkatarinkaaa....poslala som ti IP...ano dali sme malu zaočkovať proti rotavirusom....a nelutujem......čo si musela vytrpieť Aneta Parišková s tym svojim malým.....nechcela by som... :-

...dnes sme boli na poslednú dávku rotarixu..a maličká dostala aj druhe povinné očkovanie....tak teraz ju len kontrolujem či nebude mať horučku...ale hadam nie,ked ani pri prvom očkovaní nemala......

...inak čo máme nové???malička pomaličky pekne rastie a robí nám radosť......už papkame výživy...miláčikov...mrkvičku...a skúsime aj zemiačik.... 🙂

...prajem pekné Vianoce všekým...a šťastný Nový rok....(ak by som sa už neozvala)

dejna3
autor
19. dec 2009

ahojte,
asi všetky poctivo "makáte" 😉
ja zatiaľ periem, a chystám sa ešte upratovať, ale to až keď príde drahý domov...
v noci mávame vresky vreskúce, asi sú to zúbky (dúfam, že nič horšie to nie je)... už ani neviem, koľko ich má, nechce ma pustiť prstom do pusy, ani ten gel jej nemôžem naniesť, ale dnes sa podarilo, a tuším som našla ďalšie 2 nové 😲
zajtra idme do HC a do NR na nákupy, sofinka bude u babky, už som dlho od nej nebola preč na celý deň... tak dúfam, že to obe zvládneme v pohode, lebo teraz má také obdobie, že je na mňa veľmi naviazaná

dejna3
autor
19. dec 2009

baby, ja ešte teraz mám slzy v očiach od smiechu 😀
sofi našla môj kufrík od gyndoša s prenatálnou starostlivosťou a vybrala si z neho (aj ho úspešne rozbalilia) dudlík, ktroý o106 cumlala, až kým som si neuvedomila, že to nie je jej 😀 😀 😀

ika8
19. dec 2009

ahojte,
dnes sa ika vybláznila na snehu 😀 behala, hrabala ho po zemi, po lavičke, ale najlepší sneh bol na autách 😝 😀 niečo snehu sa ušlo aj do pusy, ale urobila grimasu a viac sa o to nepokúšala 🙂 teraz večer zjedla 300ml mlieka 😕 najskôr som urobila normál dávku, no vyvrešťala si prídavok... a to sa u nej nestáva často 😅
a dnes sa mi nezdalo, že ika nejak ďaleko už dočiahne na stôl, tak som ju postavila bosú ku stene a odmerala, má 78,5cm... za necelé dva mesiace od poradne sa potiahla o 3,5cm 😕 ale pribrať to ani náhodou 😒 hoci včera zjedla celý krajec bez kôrky omasloveného chlebíka 😕

alicc
20. dec 2009

ahojte babulky,
tak som sa konečne tiež ozvala, pred chvíľou sme sa vrátili z prechádzky, vonmku je teda ale rezko - ale krásne, škody len, že to do tých Vianoc asi nevyrží ☹

felixko
21. dec 2009

ahojte babule,
dejna máš pravdu, všetky poctivo makáme, aby bolo na Vianoce upratané, napečené...akurát naša Ninuška práve popísala stenu červeným balzamom na pery, predvčerom stihla spadnúť z nočného stolíka a rozbila si ústočká, ale nič vážne, o 5 min. tam už stála znovu.
my sme sa včera na nej tiež nasmiali poriadne, pretože včera ráno bol u nás jeden mladý pár na obhliadku bytu, keď sa začali vyzúvať, Nina začala vykrikovať fúj, fúj..my sme sa len nemo s manželom na seba pozerali s vytreštenými očami, čo to to naše dieťa vypráva, potom pred nimi tancovala, vystrájala a keď sa blížili ku dverám na odchod vykrikovala im čaukó, čaukó..

ika tiež sme boli na prechádzke, Ninke sa nechcelo robiť krôčky po snehu, buď sa bála, alebo bola lenivá ísť, tak len pozerala na jedno dievčatko, kt. sa bláznilo vonku so psom a vykrikovala haf, haf.ale zato nás stihlo poriadne vyštípať. škoda, že na Vianoce hlásia už plusové teploty, všade je tak krásne bielo 😖

kkiikkaa
21. dec 2009

ahojte kočky, dlho som tu nebola, ale je tu nejako pusto - vianoce 🙂
dnes som bola opäť na cukor (ok, podľa mňa až moc nízky)=zákusky na vianoce budú 😀 akurát ma doktorka hrešila, že som málo pribrala (5-6kg), ale veď stále papám... som zvedavá, čo mi povie gyn. o týždeň, už pôjdem na materskú...
ak sem už do sviatkov nenakuknem, tak vám všetkým a samozrejme detičkám a polovičkám želám KRÁSNE VIANOCE 🙂

ps: dejna, už viete, či bude chlapček alebo dievčatko?!

dejna3
autor
21. dec 2009

ahojte 😉
už nech sú konečne vianoce, a nech pohodlne zasadneme k rozprávkam 😵 a oddychujeme 😉
škoda len, že sneh asi cez sviatky nevydrží ☹

kika, len 5-6 kg ??? 😕 závisť 😔
ja už začínam opúchať, hlavne nohy a trochu ruky, ešte to nie je nič hrozné, len aby som neskôr aspoň nejaké čižmy obula 😀 to je výhoda letných tehotenstiev - neriešiť moc oblečko, ani obuv 😉

no a boli sme včera na 3D, bolo to úžasné, krásne sme videli mimi, doki všetko pomeral a skontroloval, bábo je v poriadku, zdravučké, teraz váži niečo cez 650g 😉 mám aj správu z vyšetrenia na 3 strany 😉 a vieme aj kto ma to kopká v brušku, ale rozhodli sme sa, že pre ostatných to zostane prekvapko 🙂

hehe, a po nás prišiel na vyšetrenie pomajbo s manželkou 😀 peťo im bol otvoriť dvere keď došli, lebo doki ma ešte vyšetroval 😉

felixko
22. dec 2009

ahojte,
dejna takže to bude pre nás tajomstvo. doma si dala vedieť, alebo aj pre nich je to tajomstvo? no aspoň tu môžme s babami tipovať, ja tipujem chlapčeka 😎
inak tento týždeň bol Pomajbo tuším v teleráne a hovoril, že manželka už vie, čo budú mať, on si to nechal pripraviť ako prekvapenie na štedrý deň po stromček, až vtedy chce, aby mu to manželka prezradila. pekný darček 🙂

ja idem dnes ešte dopekať, príde sestra, lebo musí postrážiť Ninku, inak by som to s ňou nezvládla. ešte treba pobaliť balíčky..ale to nechávam na večer. včera sme si chceli v kľude pozrieť Pelíšky, Ninula zaspala o 20.00, no o 21.35 začal nejaký sused vŕtať príklepovou vrtačkou..paráda. Ninka sa samozrejme prebudila s velikánskym plačom a nemohli sme ju utíšiť, lebo sused sa odbavoval asi 15min.

ika8
22. dec 2009

ahojte,

felixko: a pre vášho suseda neplatí domový poriadok? 😠 😠 😠 to už vidím tie plače u nás, keby ikušu takto niekto zobudil 😢

dejna: ja tipujem dievčatko 😵 chlapčeka až na tretí pokus 😀 😀 😀

felixko
22. dec 2009

ika horšie bolo, že sme nevedeli, kto to vrta, lebo sa ozýval celý činžiak

teri3
22. dec 2009

dejna, aj ja tipujem chlapca 😀

ale nech je to dievča či chlapec, gratulujem v každom prípade, lebo keby si to sem napísala, tak Vám isto zagratulujem 😵

felixko, no tak to ste mali teda "pekný" večer 😝. Chúďa Ninka, musela sa teda riadne zľaknúť

baby, dnes sa mi stala fakt nepríjemná vec...bola som v 101 drogérii a bolo tam dosť ľudí, tak som sa postavila pri regál, pokým si tí šialenci povyberajú - bolo ich tam minimálne 6, nerátala som, a keď som sa chcela ešte viac uhnúť, tak som zhodila nejaký tovar...jedna predavačka to prišla upratať, ja som sa tiež snažila niečo uložiť a ospravedlnila som sa a popritom doletela druhá predavačka, že čo sa rozbilo...tak našla jednu pleťovú vodu so zlomeným vrchnákom a povedala: Kto si to rozbil, ten nech si to aj zaplatí...ja viem, že nemôžu oni všetko platiť, ale ten spôsob, akým to povedala, keby bola aspoň trochu milšia...a keby aspoň uznala, že to nebola len moja vina...ale ja sa nerada tlačím medzi ľudí. Tak som to zaplatila a povedala som, že to je posledná vec, ktorú som tam kúpila. Mala som aj nejaké sprcháče a keby nebolo v DM-ke asi 300 ľudí, tak aj tie vrátim 😖 .

inak piekla som také výborné slané pečivo - napiekla som v sobotu, aby mal muž do práce a dnes idem piecť znova 😅 . Ak chcete recept, dajte vedieť, napíšem 😉

teri3
22. dec 2009

dejna, no a jasné, že najsuper správa je, že je bejby zdravéééééé 😎 😎 😎

zabkatt
22. dec 2009

ahojky, tak my sa po dlhej dobe ukazujeme, akosik nieje času na nič. Stromček už máme týžden, malý sa vytešuje a napodiv ani nestrháva nič zo stromčeku čoho som sa bála, darčeky pobalené, kúpila som malému toho skákajúceho sobíka - niečo ako fit lopta, kreslo od disney potom hodíme do albumčeka, lego pre najmenších, autíčka, disney peny do kúpela, svietiaceho a hrajúceho macka na spanie, a toho pelikána na hračky do vane. napečené máme, dnes robím šalát, lebo od zajtra ideme k svokrovcom, tak budeme sviatkovať tam tento rok.
A máme novinku, už chodíme asi cca 3dni)) Ved už bolo na čase lenivec jeden)
prajeme vám krásne prežitie Vianočných sviatkov, aby ste si pod stromčekom našli po čom srdiečka túžia, hlavne veľa lásky, zdravíčka a nech detúrence rastú sú zdravé a robia nám len a len radosť))

inffinity
22. dec 2009

ahojte holky, potřebovala bysem radu.. dávala jsem Mišce včera vařenou mrkvičku a dneska se nemuže vykakat ☹ co máme dělat?rozčiluje se tlačí a nic jak ji mužu pomoct ☹ díky

teri3
22. dec 2009

inffinity, najlepšie pomôže slivková šťava, alebo slivková výživa 😉 . Pozerám, že si už dávala aj banán, tak ak má Miška takéto problémy, tak s tým tiež opatrne 😉

alicc
22. dec 2009

ahohte babulky,
dejna gratulujem k dievčatko/chlapček - hlavne že je všetko ok.
ja som dnes tiež dopekala, zajtra ešte nejaké kysnuté koláčiky a bude to. konečne nastane to pokojné ničnerobenie a užívanie si rodinnej pohody - teda aspon dúfam.
ak by som sa už neozvala všetkým želám krásne vianoce v kruhu tých najbližších 🙂 🙂 🙂

inffinity
22. dec 2009

teri tu šťávičku jsem pro jistotu koupila rovnou a dala jsem ji dneska už dvakrát zředěnou 25/25 a nic ☹ samotná ji nechutná ksichtí se u toho 😅 No nějak to snad zvládneme a teda ji nemám tu mrkvičku dávat? Já vůbec nevím co ji dát..zkuste mi něco poradit.. díky moc za rady 😉 Jinak často se mi budí v noci a večer takže už ji dávám i kašičku ale zatím 4+ aby si na to zvykla.. takže tak my začíname bojovat s jídlem 🙂 ale je moc šikovná spapká všechno, chutná ji 😉

nada.hope
22. dec 2009

Deni moja mala mala tiez problemy, davala som slivkovu stavicku,..pomohlo to ale slivky su dost tazke a dost mi z nej vracala,.....tak som prestala a Ninocke sa to upravilo, uz moze aj ryzu aj mrkvicku aj banan a nema problem kakat aj 3x za den......opatrne s tou slivkou 😉

felixko
23. dec 2009

infinity myslím, že tou mrkvičkou to nebude. neviem, či je Miška ešte kojená, ale je to častý problém kojených detí aj po prechode na tuhú stravu. my sme tiež občas aj 4-5 dní nemali stolicu. nám v lekárni lekárnik poradil, aby sme jej navarili kamilkový čaj. kúpili sme sušené kamilky, nechali lúhovať, primiešali do ovocného čaju, aby jej to chutilo a trošku pomohlo. časom sa to upravilo samé.

inak, čo poviete na takéto upršané Vianoce? dnes sa nebude dať ísť ani von, ak bude takto liať. ešte musím dohotoviť zákusok a mám všicko. včera som urobila 125 guliek rafaelo 😎

ika8
23. dec 2009

prajem všetkým detičkám a dospelákom krásne vianoce, veľa darčekov a pohody v rodine 😉