Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ika8
21. sep 2009

teri: dík...a tie sníčky jej prajem aj ja 😅 lebo niekedy je to asi hrôza, čo sa jej sníva... a inokedy sa zasa usmieva 😀 ... baby, čo sa sníva takým anjelíkom? 😕

ika8
21. sep 2009

idem ja do hajan... dobrú 😔

dejna3
autor
21. sep 2009

ika, vieš koľko majú nových zážitkov každý deň? 😅 my to tak nevnímame, ale drobček zbadá napr. mravca na zemi a má nový podnet 😀

dobrúúú 😔

felixko
22. sep 2009

teri už sme zdraví, všetci traja. malá mala bacila, takže ATB boli na mieste. našťastie sme nemali soplíky, ani kašle. vlastne od narodenia Ninka ešte nemala nádchu našťastie, musíte sa natrápiť s drobcami,pokým to vysajete, hotové boje, pravda? mne stačilo, keď malej brali výter z hrdla. sestrička sa jej nemohla dostať do úst, musela jej výter spraviť doktorka, aj to nám tam malá povracala 😠

teri3
22. sep 2009

felixko, tak super, že už aj vy ste všetci OK 😉 . Nám sa dnes Filipko zobudil tak, že strašne kašľal, až z toho plačkal 😢 . To mu tie hlieny tak strašne zatiekli. Tak som povedala, že aj keď z toho bude mať neviem akú hrôzu, tak že to musíme odsať. No a teda hrôza bola hlavne v tej odsávačke - aj dva krát sme už stihli, lebo mu to tam riadne klokočkovalo. No a vysávač sme nechali vytiahnutý, tak dnes sme až tak nemuseli lietať okolo Filipka - už sú kamoši 😀 😀 😀 😎 . Uvidíme po ďalšom odsávaní 😕

kkkatarinkaaa
22. sep 2009

ahojte kocky

joooj, tak to musi byt ,,obojstranne,, neprijemne ...to odsavanie...aj pre malych aj pre rodicov 😖 No boze, az to pride aj na nas....malicka neznasa, ked jej vytieram pusinku, nieto este odsavat 😖 ale nejako prezijeme 🙂 ja tu mam konecne svoju maminu, tak sa vytesuje z drobceka 😵 jaj je to zlate...malicka spinka vonku v kociari 🙂 pouzivate niektora plienky babylove z dmka? dobre vam ich drobci znasaju?

ellen
22. sep 2009

katarinka, ja si dm-kove plienky neviem vynachvalit...

a co sa tyka odsavania. nasa uz fuka do kapesnika, ked si mrvi nos.. nadchu sme nemali uz davno... tuk, tuk, tuk... ale ja som odsavala aj sama. malu som polozila na postel alebo zem /na deku/, nohy zasekla medzi nohy, ruky pricvikla a vysavala... musela som, mne ju cez den nemal kto podrzat a cely den so soplikom som ju nemohla nechat.. ja viem, ze to znie brutalne, ale poradit som si musela a priznavam, ze som to odkukala od sestry...

dandulik
22. sep 2009

kkkatarinkaaa..........aj ja používam plienky z DM-ka a su super.....tie fialové tescové nemožeme používať...vyhádže sa mi z nich,,.....ale tie nové Tesco zelené používame...tie dobré znáša... 🙂 .....a čo sa týka odsavania soplíkov.-...ešte som to nerobila....a dúfam že ani nebudem musieť....
..ináč ako sa ma maličká.???poslucha? ta moja posledné 2 dni je mrcháva.........

ellen
22. sep 2009

dandulik, nebola si dnes okolo stvrtej v meste? s ciernym kocikom?

nada.hope
22. sep 2009

Ahojte maminky,...................som tu iba na krok nejako dnes nestiham,....este aj pozehlit musim 😠 😠 😠
Len som sa vam chcela pochvalit, dnes som Ninke v ustach zacingala s lyzickou 😉 😉 este ho krpca nevidime, ale urcite zajtra najneskor pozajtra 😉 😉 😉 😉 Tak sa vytesujeme 😀 😀 😀 😀

dejna3
autor
22. sep 2009

ahojte 😉

ninke gratulácia k zúbku 😵 😵
ako v práci, nadi? 😕

my sme dnes oplieskali prašule 😅 kúpila som sofinke 2 tepláčiky na traky a jedny do pása 😉 a ešte sme kúpili takú teplejšiu bekovku a tá sa jej evidentne páči, lebo si ju nestrháva z hlavy a vyškiera sa, keď jej ju nasadím 🙂

saskovie
22. sep 2009

No teda super Dani/dejna,blahoželám k miminu.pred mesiacom som si aj ja myslela,že pribudne dalšie bábo,ale bol tol len planý poplach.U mňa zase prebiehala hrozitánska predstava,že ako by som to všetko zvládala.Ale človek by to už v tej danej situácii vnímal inak.A je pravda,že aspoň z toho nevybehneš,ani tvoj mažel.Držím palčeky.Ja už ako vieš zarezávam v práci,a poviem úprimne, že je to teraz hektické.nestíham,všetko robím na poslednú chvíľu.Čo treba,píšem v noci.Je to riadne vyčerpávajúce.Vyšťavím sa,ale ked som s Adelkou,dobijem sa.Pak to na mňa príde,ked ju uspávam.Majte sa zatiaľ všetky krásne.

ika8
22. sep 2009

kkkatarinka: my máme plienky babylove už od narodenia a tiež som veľmi spokojná 😉 teraz máme síce ešte len č. 3 ale už asi prejdeme na 4.

inffinity
22. sep 2009

Nadi, taky gratulujeme k nastávajícímu zoubečku 🙂

Holky dala jsem do bazarku botky tak kdyžtak kukněte, mamka si je koupila ale byly ji velké.. No a hraju si s fotečkama takže budu do albumiku přidávat své výtvory..zatím nic moc mi to nejde ale to příjde 😀

dandulik
23. sep 2009

ellen.........nie nebola som v pondelok v meste....ale idem dnes...v stredu...okolo 14.00h.idem si niečo vybaviť, tak mi bude švagrina kočíkovať malú.....a mám červeno-čierny kočík..... 🙂

felixko
23. sep 2009

ahojte,
my sme od dnes na prázdninách u mojej maminy, manžel ide na školenie, tak aby nám nebolo smutno doma samým

kkkatarinka aj my používame Babylove, presedlali sme z Alan z DMka, sú celkom fajn

felixko
23. sep 2009

nada.hope tuším si minule spomínala, že užívaš laktobacily. môžem sa ťa opýtať aké? mne doporučila kožná od fy Swiss, ale sú na trhu aj nejaké Laktobacily Forte, neviem sa v tom vyznať...nevieš mi poradiť.

kkkatarinkaaa
23. sep 2009

ahojte
talk my sme boli na poradni u dr....vazime 3880 gr, meriame 54 cm 😵 takze sme podrastli a celkom pekne pribrali 😵 😵 😵 Vikinka sa drzala, len pozerala a pozerala...drobatko moje 🙂

na tie plienky som sa pytala, pretoze aj ja ich pouzivam.Uz od newborn, teraz mame ,,uz, c.2.ja som s nimi tiez velmi spokojna, aj cenovo su uplne fajn, myslim si...takze ked ste s nimi vsetky, kt. ich pouzivate spokojne, tak potom budu isto ok 😉

dandulik- ty pouzivas aj take plienky aj take? teda 2 druhy? ja len tie babylove.a aj pri nich ostaneme, pokial nebude nejaky problemik...ale hadam nie, ked ,,uz,, 4 tt fungujeme dobre 🙂
a pytala som sa na ten kanavit...tak moj dr. na mna tak divne kukol, ze ved mozem davat.... 🙄 tak som s í ho pekne vypytala a uz ho mame doma. raz tyzdenne 1 kvapka plus ten vigantol.tak zajtra jej ho uz dam...Viki je zlatunka-tuk tuk tuk- pekne papa a aj spinka, poobede potiahne aj 4 hodinky 🙂 doobedu len tak podriemkava, poobede spinka dost dlho a potom zaspava az neskoro vecer, ale zato v noci mame klud, dnes sa zobudila az pred piatou rano...uz sa tak dlho chystam dat nove fotos, ved stale mi to nevychadza... 😠 ale uz sa posnazim a bude to. A Ty ako Danka? Pozerala som fotky, tak rastie...ako z vody, uz mate hotovu slecnu 🙂

kkkatarinkaaa
23. sep 2009

dandulik- a este k tym soplikom....vies co, asi nas to neminie ☹ 😒 😖 😢 raz to asi pride aj na tie nase mimi...a ccoze je malinka mrchava? boli ju brusko? inak Dani, teraz ked ma uz 2 mesiace este stale davas taky velky pozor na to co zjes? ved jasne, ze do istej miery ano, ale hlavne ten 1 . mesiac ze treba davat taky ozaj velky pozor a potom uz hadam aj trosku pridavat do tej nasej stravy aj nejake ovo-zel, nie? 😕

nada.hope
23. sep 2009

felixko ja neuzivam, davam ich malej su to probiotika infact dophilus, inac ja tiez rozmyslam ze s niecim zacnem 😅

dejna3
autor
23. sep 2009

ahojte 🙂
katarinka, postupne môžeš skúšať pridávať po jednej potravine a sledovať reakciu malinkej... keby náhodou nebolo niečo v poriadku, aby si vedela, čo do jedálnička nezaradiť 😉

dejna3
autor
23. sep 2009
teri3
23. sep 2009

jéééj dejna, to je zlatunké 😀 😎 . A vyzerá to, že súrodenec nebude také vrtidlo ako bola Sofinka 😉

no ja nemám dobrú skúsenosť s babylove plienkami, lebo sa mi drobček po nich vysypal - asi má dáku citlivú pokožku 😨 . To isté mal inak aj na plienky Helen Harper a na Huggies - a tých mi zostal jeden celý neotvorený balík - nemáte niektorá záujem?

ellen
23. sep 2009

dejna... jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej.... 😵 😀

dandulik
23. sep 2009

kkkkatarinkaa..............ja používam aj tri značky plienok...aj s tesca, aj s DMky a manžel mi nosí aj z Nemecka.aj tie sú dobré.....po celých sú pokreslený macíkovia, je to zlatééé..........

.......ja stále dávam pozor čo jem, ale asi to nepomáha,lebo malá každý večer narieka, ako keby ju z kože zdierali..ja už neviem čím to je....normalne už neviem čo by somjedla...a to som preštudovala celý internet.....písali že možem HROZNO....ale asi nie,lebo potom tie náááreky......no hroza..... ☹
..takže jem len ošupané jablká, varené zemiaky, a rascovu zasmaženú polievku, to je všetko....a čo ešte by som mohla..poradte,.........skúšam pomaly ostatné veci, ale zakaždým plače....

kkkatarinkaaa
23. sep 2009

dejna- je to mile,ozivilo mi to nedavne spomienky na moje prve foto zo sona 😀

inffinity
23. sep 2009

dandulik,katarinka - já jsem jedla skoro vše co jsem věděla že můžu a když malá plakala kvůli bříšku tak jsme udělali výfuk trubičkou a bylo ok ulevilo se jí 🙂 a taky jsem dávala sab simplex ty ji náramně chutnají 🙂

ika8
23. sep 2009

dejna: krásny drobček 😵

ika8
23. sep 2009

už tu nikto nie je? 😕

dejna3
autor
23. sep 2009

ika, už som tuuuu 😉