Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
9. feb 2010

ika, my sme dnes vylihovali v posteli do 12-tej 😵 ja som včera nemohla vôbec zaspať, zaspala som až okolo 3,30 😝 ... tak som dospávala a drobulienka pri mne polihovala a hrala sa s plyšákmi, vôbec sa nesnažila ujsť, ako inokedy, ako keby vedela, že mama musí dospať 🙂

ika, neboj, ja som sa pýtala niektorých kámošiek a zatiaľ mi všetky vraveli, že boli bez reakcií 😉
my vlastne tiež a mirkina sofinka asi tiež - keď mirka nič nepísala
držíme palčeky aj felixkovej ninke 😉

ika8
9. feb 2010

dejna: no ika by pri mne nevydržala hrať sa 😅 ona si dáva šprinty krížom cez byt od dverí ku balkonu... my sedíme v obyvke a ona lieta cez celú chodbu a kuchyňu niekoľkokrát za sebou 😀 😀 😀 je to malý športovec 😵

dejna3
autor
9. feb 2010

ika, veď ja som tiež nechápala, ako poslušne pri mne sedkala a polihovala 😅 inokedy mi ujde aj vo vaku až do kuchyne 😀 veď preto som aj podriemkavala, lebo som vedela, že je furt pri mne... inak by som už dávno musela vstať 😉

ika8
9. feb 2010

jéééj, chôdza vo vaku je super 😅 😀 , ovláda ju aj ika, aj filipko a teda aj sofinka ... sú to naše šikulky 🙂

dejna3
autor
9. feb 2010

a ikuška v tom vaku pekne spinká a je aj prikrytá v noci? 😕 lebo sofi tak nevydrží, ani minútu... ona sa hneď pohmýri a už je odokryta... prípradne na opačnom konci postele 😢

ika8
9. feb 2010

jasne že aj ika sa niekedy odokryje, ale je to málokedy a aj to iba poobede, keď spinká v postielke a nie v kočíku... my totižto máme otvorenú ventilačku 😉 a asi nemá dôvod sa odkopať 🙂
idem už do hajan... dobrú 😔

dejna3
autor
9. feb 2010

ika, aj my vetrákujeme, a odokryje sa aj tak 😅 práve preto ma to trápi 😒 ale ja teraz vôbec nemôžem spať, aby bolo zavreté okno nadoraz... túto zimu sme ho mali zatvorené asi len 2 - 3 krát, keď boli tie najväčšie mrazy...
vetráme v obyvke a cez otvorené dvere prúdi čerstvý vzduch aj do spálne... ale drahý aj napriek tomu frfle, že mu je nad ránom chladno 😖 mne nie je... tak neviem, ako sofi 😕
idem aj ja už, dobrúúú 😔

felixko
10. feb 2010

ahojte,
tak my sme minule skúšali dať Ninke na noc vak, ale to bola strašná noc, nakoniec som ju musela z neho vyzliecť. preto Ninku radšej naobliekam /pančuchy,pyžamo/ a prikryjem len trošku, lebo viem, že do rána bude aj tak odkopaná.u nás vetračka nehrozí, lebo bývame na 1poschodí v činžiaku, kde býva 60 rodín, pod nami sú vchod.dvere a aj počas noci sa tadiaľ premelie milión ľudí, ktorí rozprávajú, vykrikujú..to by sme sa nevyspali. takže už sa tešíme na nový bytík. inak konečne sa ľady pohli a v piatok ideme na kataster. tie osoby, kt. kupujú náš byt nám umožnili v ňom bývať do konca marca, takže si budeme môcť aspoň hrubšie roboty v novom byte porobiť.

ika ja idem dnes do Billy na mliečko, majú sunar v akcii za 210sk pri odbere 2ks.

alicc
10. feb 2010

ahojte babulky,
pekný dník vám prajem.
ja som tiež uvažovala, či mám bábu kúpiť vak na spanie, zdá sa mi to šikovná vecička, pri Alicke som také nič nemala, neviem či to aj bolo tak rozšírené vtedy, ale teraz sa mi to veru páči.

dandulik
10. feb 2010

ahooojte.......no ja si neveim ten vak na spanie vynáchváliť......malinka vtom spáva od 4 mes. a pekne si zvykla.....niekedy ráno je celá povyzliekaná,ked robí všeliaké premety a kopcuje...a je dobre že ma ten vak...inak by jej bola zimka....... 😉 😵

ika8
10. feb 2010

alicc: my sme iku dávali do vaku hneď ako sme prestali používať zavinovačku. Zvykla si na to hneď a teraz nemá s tým problém a vôbec by jej to nevadilo aj celý deň... veď behať sa dá aj vaku 😀 😀 😀

felixko: pôjdem asi aj ja na sunar... veď ika ho papá dávno, nakoľko veľmi ľúbi čokoládovú kašu sunarku a tá je mliečna 😵

inffinity
10. feb 2010

Ahojte maminy.. poraďte mi trochu odbočím od dětí 🙂

potřebuju se nechat ostříhat a taky asi dáme melírek jen nevím kde..poraďte mi prosím nějakou super kadeřnici a tak ason orientačně kollik +- stojí ostříhání a melír.. já chodila v Ostravě po kamarádkách kadeřnicích takže nemám šajn co to stojí běžně 😖 díky díky...

jinak mi Miška tedka nějak divně spí večer ☹ dám ji v 20h uspanou do postýlky jako vždy a za půl hodiny je vyspaná a čumí se mnou do 23h na telku.. 😠 a když se nevzbudí uplně tak ale každkou hodinu se probouzí ale někdy ji stačí jen pohladit, nebo chytit za ruku nebo trošku ponosit to jak kdy ale několikrát do cca 23h a pak asi kolem 1h kojím a pak asi od 4h je zas asi co hod pláče a budí se atd.. nevím co dělat myslela jsem že to večerní buzení bylo hladem tak už celkem dlouho papá večer kaši ale nic se nezměnilo ☹ zkuste nějaké rady v jejím věku by už měla spinkat celou noc ne? Asi si to vybrala už dopředu mě spinkávala celou noc jak byla malinké miminko ☹

ika8
10. feb 2010

inffinity: ika spala cca do 9 mesiacov pekne celú noc od 20h do 9h s dvoma papaniami o 23h a o 6h. Odkedy chodí, spí veľmi zle skoro každú noc, iba občas sú výnimky, že prespí celú noc. Hladom to budenie nie je, skôr tým, že sa jej asi sníva, keď spracúva to množstvo info za celý deň 😵 už zostáva len čakať, kedy sa to zlepší 😵

a kaderníčku neporadím, mám kratučké vlasy 😵 a strihá ma pánska kaderníčka 😵

felixko
10. feb 2010

ahojte,
ika ja som sa zbytočne prehnala do billy, sunar, ktorý je v akcii je 10. - teda od 10mesiacov, ten 12 complex premium je za cenu 10eur, takže viac sa oplatí v DM, teraz je dlhodobo znížený.

infinity s tým spaním je to u každého dieťaťa individuálne, ako píše ika, nič iné nezostáva, len treba vydržať, bábo sa určite spať raz naučí 😉 . nám sa spánok upravil v 13mes., keď som prestala Ninku kojiť, ale tiež mávame občas noci, keď býva aj 3 krát hore. dnes do rána spala napr. od 19.30 do 7.30.rána. večer vypila 360ml mlieka!!! večer dávam 240ml, ale ešte dva krát si Ninulka vybojovala po 60ml.

alicc pozerám, že máte vybraté dve mená pre maličkú, pre ktoré ste sa rozhodli?

dejna3
autor
10. feb 2010

ahojte 😉
sofi začala v tom vaku spávať až teraz, v zime, práve kvôli tomu vetraniu a odokrývaniu... ona sa celú noc všelijako vrtí a dosť ju to obmedzuje, takže sa stane, že aj pomrnkáva, lebo si nemôže uložiť do určitej polohy... takže ja sa už teším, kedy sa oteplí, a nebudem ju musieť v noci trápiť vakom 😉

inffi, spánok detičiek je fakt dosť individuálny... sofinka spávala aj spáva v noci úplne krásne 😵 ale napr. ktovie, čo bude vystrájať po nociach druhé mimi😅 mám trošku obavy, že nám to vráti aj s úrokami 😝 😀 😀
miška vôbec ešte nemusí prespať celú noc... a napadlo ma: zúbky jej nepôjdu? sofinke, keď idú zúbky, tak aj horšie spinká, tiež sa budí, občas plače...

ja sa chodím strihať na junior už vyše 15 rokov (od nás smerom k bille)... vyhovuje mi práca kaderníčok a samozrejme aj dobrá cena 😉

teri3
10. feb 2010

ahojte,

tak ku spaniu vo vaku: Filipka som tam začala dávať okolo pol roka, lebo sa dosť prehadzoval a odkopával, resp. jemu stačí sa tak viacej pokrútiť a je napoly odokrytý. No a teraz sa v noci prehadzuje veľmi často a to tak, že si kľakne a ľahne si vlastne na paplón. Dosť často to ani nezistíme a tak možno niekedy aj 2-3 hodinky spí takto. Už som si aj v obchode zajednala väčší tenký vak, lebo isto v ňom bude spávať aj v lete, jemu to zase pre zmenu celkom vyhovuje. A keď sa v ňom dá ešte aj chodiť... 😎 😀

inffinity, ako pozerám do Tvojho pasu, Miška môže mať "úzkosť osemmesačných" - to je strach z odlúčenia. Práve ako popisuješ, že niekedy ju stačí len pohladiť, môže to byť ono. A inak súhlasím aj s Ikou, že to môžu byť zúbky. Filipko vždy horšie spí alebo horšie papá, keď mu idú zúbky, alebo keď zase niečo nového objavil (to som si väčšinou dala do súvisu až spätne, keď som po pár dňoch zaznamenala dáky pokrok)

za seba by som Ti mohla odporučiť kaderníctvo Afrodite - je to nad uni bankou (pri Gočovej lekárni/kaviarni). Majú tam síce drahšie, ale ja som tam spokojná. Dávala som sa dva krát strihať aj tam, kde dejna. Robia celkom fajn, aj lacnejšie oproti mestu, ale zostávam pri klasike. Ak budeš chcieť, napíš IP, pošlem Ti t.č.

dejna, dúfam, že aj druhé mimi bude taký spachtoško ako Sofinka 😵 . Akurát som dnes rozmýšľala, že keby som bola v Tvojej situácii (teda že by sme mali taký vekový rozdiel medzi deťmi), tak by som akurát išla rodiť - NO NEVIEM SI TO PREDSTAVIŤ, PRI TOMTO NAŠOM ŠIDLE AKO BY SOM ZVLÁDALA SAMU SEBA S TÝM VEĽKÝM BRUCHOM A UŽ VOBEC NIE S ĎALŠÍM BÁBOM!!! 😲 😕 😀

ika, tak si tuším nad tým počítačom v dm-ke úspešne zmaturovala 😀 . Alebo si bola niekoho zavolať? To je dobrá akcia, isto využíjeme, bodov mám plno. Ja už som mala knižku s kupónikmi za 50 a 150 bodov a isto tam už zase mám asi 200 bodov. Inak všimli ste si, že dm-ka dáko zdražela? Hlavne tie babylove výživky som si všimla - menšie aj väčšie o 10 centov - to je dosť 😠 . A potom dajú zľavu, aby sme si mysleli, ako výhodne sme nakúpili 😠 😠 😠

alicc
10. feb 2010

baby dakujem za názory na vak

čo sa týka spania detičiek, tak moja dcéra( a to má 7 rokov) ešte skoro každú noc príde za nami do spálne a kým bola menšia budila sa aj viac ako 4 krát za noc, takže keby aj toto bábo čo čakám nespávalo nebolo by to pre mna nič nové, jedine že by spávalo to by bolo milé prekvapko 😉

sofia122
10. feb 2010

inffinity mne sa mala budi za noc aj 4krat.a stale sa to nezlepsuje aj ja si hovorym ,ze casom sa to zlepsi a prespi celu noc.sofinka nemala ziadnu reakciu po vakci nastastie.mi sme vak nepouzivali dozvedela som sa o nom uz neskoro ked mala sofia 1rok a to je uz neskoro.ak budeme mat druhe mimi tak si ten vak kupim ked su len dobre chvali na ten vak.

dejna3
autor
10. feb 2010

alicc, no tak možno budete mať teraz pre zmenu vy takého spachtoška 🙂
moje drobčiatko dnes tuším ťahalo nočnú 😖 kedykoľvek som sa otáčala na druhý bok alebo šla na wc, zakaždým kopkalo 😠

teri, no vidíš, a človek si zvykne 😀 😀 namáhavé sú pre mňa akurát tie schody do bytu 😝 ale aj tak už čakám, kedy bude drobček na svete, hlavne kvôli mojej ohybnosti (klasika - pedikúra, obúvanie a podobné činnosti) 😀

ika8
10. feb 2010

dejna: teda v tomto máš aj môj obdiv... ika je tuším rovnaké šidlo ako filipko... sekundu neposedí, nepostojí... a prebaliť ju? no hotové umenie s dvoma rukami to zvládnuť 😝 ešte sa mi ujde aj nejaký ten kopanec... mne na rozdiel od teba zvonka 😀 a obliekanie? tak to skôr oblečiem asi chobotnicu ako našu ikušu... to je hotová katastrofa 😝 😝 😝 jedine funguje to , že mi sedí na nohách a ja ju obliekam, ale aj to prchá a musím ju zakvačiť medzi mojimi nohami 😖

barborkark
10. feb 2010

ahojte zienky ako sa vam mamickuje? po dlhsom case som tu opat s dalsou prosbou o pomoc, hladam si dobru kozmeticku tu v TO a okoli, viete niekoho odporucit? bola by som rada, cmuk

dejna3
autor
10. feb 2010

hehe, píšeš o sofi? 😀 😀 😀 u nás k obliekaniu priraďujeme okrem spomínaného aj jedy a snahy hodiť sa o zem 😅
a tiež si niekedy vravím, že je ako stonožka... jednu ruku/nohu oblečiem/obujem a druhú medzitým povyzlieka 😠

jo, a kopance si užívam aj zvonku aj zvnútra 😝
minule sme vylihovali všetci 3 v posteli a sofinka sa, samozrejme, furt hmýrila a hľadala si polohu... v tom som zacítila kopanec, tak som jej začala "dohovárať", nech sa už konečne uloží a nekope ma... ona sa posadila, prekvapene na mňa kukla a ja som až vtedy zistila, že je odo mňa ďalej a koplo babätko a nie ona 😀 tak sme sa s drahým rehotali, že už ani neviem, kedy do mňa ktoré kope 😝 😀

ika8
10. feb 2010

barborkark: ako som neporadila kaderníčku, neporadím ani kozmetičku 😅

dejna: no vždy sa vraví, že všetko je na staršieho zo súrodencov, ale takto skoro je to všetko na sofinke? 😕 😀 😀 😀

dejna3
autor
10. feb 2010

😀 😀 😀 minule sa jej drahý pýtal, či sa budú so súrodencom biť a neposlúchať... a ona sa ne neho milo pozrela a rozrehotala sa 😀 😀 😀

ika8
10. feb 2010

ony sa, opice, vedia zarehotať v tej pravej chvíli... aj ikuša tak reaguje a my sa potom smejeme na nej 😀 😀 😀

dejna3
autor
10. feb 2010

teraz momentálne zbožňujem jej smiech, ktorým sa rehoce, keď dopapá a idem povysávať, čo natrúsila a mierim hadicou aj na ňu - akože ju chcem tiež povysávať - to sa začne tak parádne rehotať . to sa ani napodobniť nedá 😵 😵 😵

dejna3
autor
10. feb 2010

už menej sa mi páči, keď ju hreším a tiež sa mi rehoce 😅 😝

ika8
10. feb 2010

iku keď hreší tatino, hneď vie koľká bije 😅 keď ju hreším ja, tak ma dlho študuje, či to myslím vážne - niekedy sa zasmeje a pokračuje a niekedy sa skľudní

dejna3
autor
10. feb 2010

jéminé, ja sa tu vykecávam a ešte som drahému nevypísala tie papiere na to zúčtovanie daní😅

dejna3
autor
10. feb 2010

ika - presne... keď vyhreší tata - ani hlas nemusí zdvihnúť - a už kriví ústočka a rozplače sa ... uteká sa ku mne dať poľutovať... srdce mi trhá, ale nemôžem 😅