Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dandulik
28. aug 2009

baby dakujem za povzbudenie..............ale bolo to po prvý krát čo tak strašne plakala..........ale už je dobré, v noci sa pekne napapkala..............a už neplakala.........uvidíme čo bude zse večer........
dejna..........mliečka mám aj pre dve bábetka........... 🙂

dejna3
autor
28. aug 2009

ika, večer mi zas blbol koň 😠 tak som vypla radšej comp... my dnes ideme na stanley cup, drahý na to čaká celý mesiac 😀

felixko, ja keď som bola tehotná, káva mi vôbec nachutila 😒 až v nejakom 7. mesiaci som začala piť tú super ľadovú z floridy alebo som si zarábala kávu do veľkej šálky tak, že celú polovicu šálky som doliala mliekom 😅
a to v tej práci nekomentujem 🙄 ver, že všade sa nájdu takí "inteligenti"... najmä, keď chlap - rovesník prejde okolo teba, a ani nezabučí 😝
a to čo mávaš za sny? 😀

dandulik, tak super 😉

katinka0000
28. aug 2009

ahojte!

felixko: hej, nico ma niekedy take noci, ze sa preberie a tak 1,5-2 hodinky sa hrame. ale ja to vsetko prikladam tym "hnusnym" zubkom. dasienka ma neskutocne opuchnute. minulu noc ale spinkal bez zobudenia. vecer sa napapal a hajal do rana.
a velmi pekne dakujem za ten prispevok, co si mi poslala. ja som toho isteho nazoru, ze kazde dieta je individualne a urcite sa kazde dietatko nauci spinkat same. len treba nato cas.

zajtra sa chystame na spolocne popoludnie, tak sa vsetci tesime. ideme na jedno podujatie, kde bude hrat hudba, tak nicolasko bude vo svojom. akonahle zacuje hrat hudbu, hned tancuje. je na spapanie. 😀 😀

katinka0000
28. aug 2009

vsetkym prajem krasny vikend!!!

ika8
28. aug 2009

ahojte: tak na stanley cupe bolo kočíkov a kočíkov... ale poznala som iba dejnu so sofinkou a adkuto s matuškom 😵
ku káve: keď som bola nejako v druhom-treťom mesiaci, káva mi smrdela, ale chutila 😉 a hlavne som ju musela mať, lebo ma bez nej bolela hlava. nejak okolo 4.-5. mesiaca sa to vrátilo do starých koľají, no pila som iba jednu malú kávu s mliekom za deň 🙂 dnes pijem dve veľké za deň 😅 😝 😀

dandulik, som rada, že je všetko OK, ako písali baby, ešte si x-krát poplačeme s deťmi a nad deťmi 😢

ellen
28. aug 2009

ahojte, som rada, ze ide vikend.. a potom este v utorok je volno.
ja som bola na cupe virtualne.. mangel mi doniesol fotky 😀 sa stazuje, ze len kofolu pil.. ved ked chcel ist autom

ja, ked som otehotnela, tak som kavu nemohla ani citit, po porode som pila meltu, potom uz len slabucku - mlieckovu, dnes dve denne, niekedy tri, niekedy len jednu, zavisi od toho, kolko mam roboty...

s Babu sme sa dnes vyblaznili, boli sme na kratku prechadzku, aj v obchode na nanuky a dzusik a potom polievala s babkou zahradu, ja som chystala na kupanie, mliecko atd, lebo mangel odisiel asi o siestej- pol siedmej...

felixko- divne sny, nepozerala si, co to znamena?

ika8
28. aug 2009

tak dobrú 😔
idem kuk tv

felixko
29. aug 2009

ika aj teba v tehotenstve bolievala hlava? ja som si užila svoje, raz ma bolela dva týždne v kuse, raz som išla ráno do roboty s plačom, tak som si dala Ibalgin, lebo to už bolo na nevydržanie. potom som bola nútená ešte asi dva krát užiť tabletku od bolesti, inak sa nedalo

elen neviem čo znamenajú tie sny, ale cez deň som rozmýšlala, prečo som stále taká unavená, či som neni chorá, človeku barsčo behá hlavou cez deň a potom sa mi toto zosnívalo

katinka Ninka tiež rada tancuje. naposledy keď boli v TO hody, tancovala pred spoločenským, hrala tam nejaká kapela, myslela som si, že sa bude báť, lebo to dosť hučalo, ale sama pred nich docupitala a tam robila tani-tani

my sme chceli dneska u našich grilovať, počasie nám prekazilo plány, uvidíme, ak nebude pršať, hádam sa nám v krbe nejaká tá klbáska upečie

ika8
29. aug 2009

felixko: mňa bolieva hlava, keď si nedám kávu, aj teraz. Ale vtedy sa stávalo, že ma neuveriteľne poobede začala bolieť hlava a prešlo to až v noci, keď som spala... ráno bola bolesť vždy preč... riešila som to iba vysokým príjmom tekutín, ale to bolo iba trošku zmiernenie, nie odstránenie bolesti 😖

dejna3
autor
29. aug 2009

felixko, ibalgin, je v tehu akceptovateľný s mierou 😉 ja som ho dokonca užívala občas ešte aj keď som kojila, resp. odsávala mlieko... ale lekári mi ho vyslovene doporučili

čo dnes všetky porábate?

ja som si dnes poobede schrupla 🙂 a teraz varím

sofia122
29. aug 2009

mi sme boli na nasteve a zajtra ideme mamine vynsovat ma 50rokou dnes jej aj hrali v radilu.sofinka si tiez vcera pospala 2hodinky v kuse uz davno si takto ona nepospinkala poobede.DEJNA a sofinke uz idu vrchne zubky?

dejna3
autor
29. aug 2009

mirka, sofinke sa práve tlačí vrchný zúbok, už aj presvitá niečo biele, len akosi nie prerezať sa 😒

sofia122
29. aug 2009

aj tej mojej no uvidime kedy sa pretlaci.

ika8
29. aug 2009

baby, mám problém: uložím malú spinkať večer do postieľky, ona si ľahne, ja odídem a ona o chvíľu stojí na nohách a behá okolo celej postieľky. Ako ste riešili takéto šibalstvá? Nechcem nad ňou stáť, pokiaľ zaspí, lebo by som si asi na seba uplietla pre zmenu iný bič 😅

dejna3
autor
29. aug 2009

ika, ja sofi ešte zo 2 krát uložím do ležacej polohy a keď nezaspí ani potom, tak si ju už "nevšímam", ona sa vždy čoskoro unaví a potom zaspí aj v sede 😝 😀 😀

ika8
29. aug 2009

no vyskúšame 😉 ale teraz už zaspala so mnou v posteli 😖 a rýchlo som ju preložila 😒

ellen
29. aug 2009

fuuuu, toto keby platilo na nasu... dnes zaspala az o pol piatej, vobec nepomohlo ani ukladanie do polohy lezmo, ani nevsimanie si... nakoniec sa "zabudla" na posteli a zaspala... 🙄

ika8
29. aug 2009

ellen: tak takýto scénar bude isto platiť aj u nás 😝

ika8
29. aug 2009

a to prosím je zapnutá vo vaku na spanie.. a aj tak sa posadí, postaví a riadi po postieľke 😝

nada.hope
29. aug 2009

Ahojte,........... Ika aj my mame v poslednom case rovnaky problem................uz nam krasne zaspavala, len sme ju ulozili do postielky, zapli kolotoc a ani nedohral a uz spinkala, ale teraz odkedy sa naucila na nozicky, tak ju polozime do postielky a ona je hned na nohach a spekuluje, uz dvakrat padla a buchla si hlavicku, ale uz je to lepsie drzi sa pevnejsie a zacina padat na zadocek, ale neviem ako to mam riesit................ zaspi iba ked si lahnem s nou a do 2 minut je v risi snov, ale to nebudem moct stale, co mam robit.............

Inac uz ani cez den nie je na styroch, ako nahle ju dam na zem je na nohach,...........a tozacala stvornozkovat presne 20.8 a hned v ten den sa aj postavila sama,..............ja neviem sediet sice sama sedi, ale posadit sa nevie, lae na nohach stoji stale istejsie 😅

nada.hope
29. aug 2009

To ste vsetky zdrhli, vsak v telke nic nie je 😅 😕
a kedy sa vlastne chysta to stretko som nejako mimo odkedy som na dovolenke 😅

ika8
29. aug 2009

nada: tak to je ninka šikovnica, keď sa tak rýchlo dala na nohy... ika ani neštvornožkuje... len sa preguľuje, a tak by sa premiestnila, keby bolo všetko prázdne 😅 Inak nada, ja to riešim rovnako, aj keď je to zasa jedno zo zlých riešení... ale je to iba občas... zatiaľ 😖

nada.hope
29. aug 2009

no ale dokedy?.....................
NO dari sa jej 😀 😀........ ja som vraj v siedmom mesiaci prisla za mamou do izby a ta nevedela ci ma dala do postielky alebo co,.......a ja som pekne vyliezla 😅 lenze mne sa to jej stavanie nehjako nepozdava, ved ja nemozem ani na zachod 😅 😅 😅
Ale aj v obyvacke ked je na zemi a uz par krat si buchla tu svoju tvrdu hlavku zistila, ze je lepsie padnut na makky zadocek, to aspon tak velmi neboli 😉
Manzel jej chce kupit choditko, no je som zasadne proti tomu,................ uz chcel aj ohradku,..............chce jej dat usit hniezdo okolo celej postielky aby si Ninka nebuchla svoju makovicku, ale ja by som to nechala asi iba na nu, ved ked zisti ze to boli prestane to robit nie???

nada.hope
29. aug 2009

NO a stvornozkuje, iba ked sa chce dostt rychlejsie k nebezpecnej zasuvke alebo k telke 😝

ika8
29. aug 2009

no to hniezdo okolo celej postieľky nie je dobrý nápad... zachvíľu zistí, že sa dá naň stúpiť a vypadnúť (a to doslova) z postieľky 😕 😒 Môj brat keď bol malý (samozrejme nemal hniezdo) tak sa naučil vyliezať z postieľky tak aby nespadol na hlavu... a mama mala po vtákoch 😠

nada.hope
29. aug 2009

No vidis na toto som nemyslela a veru uz aj nozicky zdviha, aby sa na nieco postavila..............budem ho musiet odhovorit, ale neviem tatino a dcerka ....................je pravidlo ze je tam vacsie puto , ja som tiez viac naviazana na otca a urobil by pre mna viac ako pre brata.......... 😅

ika8
29. aug 2009

nada: to tak býva, ale argumenty máš na svojej strane 😉

teri3
30. aug 2009

nadi, to píšeš o Filipkovi? 😀 😕 Presne takto to u nás vyzeralo, tiež som nemohla ísť skoro ani na záchod, lebo hneď postieľku začal obhrýzať 😅 a plakať a tie gymnastické úkony čo stváral...a tiež dosť padal, trvalo to tak možno málo cez mesiac, stále sme boli pri ňom, ale niekedy sekunda a už bol na zemi a veľký plač 😢 . Oni sú ešte takí labilní, hľadajú tú svoju stabilitu, ešte nevedia tak dobre ovládať to svalstvo na tele, tak keď spadnú, tak to nevedia zbrzdiť tak, ako dospelí. Ale vážne to netrvalo nejak extra dlho 😉 . A tiež som uvažovala aj nad ohrádkou a keby normálne papával, tak aj nad chodítkom, ale keďže som mu nemusela variť, tak som mohla byť ten čas pri ňom 😉 . Určite to Ninka zvládne a bez pomôcok sa to hádam naučí rýchlejšie 😎

katinka0000
30. aug 2009

ahojte!

dnes je nadherny den. poobede ideme na futbalovy zapas. ale neviem, komu mame drzat palce, lebo hraju hraci z dediny, kde byvame teraz, s hracmi z dediny, kde staviame domcek. to je dilema.

dochadza mi fantazia. co davate detom na veceru? ja mu na obed velmi casto robim polievocku (vela zeleniny a kuracie masko). to mu stale este hrozne chuti.

nas nico vcera zaspal az o pol dvanastej. boli sme v NR na nakupoch a po ceste nam zaspal. zobudil sa okolo 19:45 a potom buntosil do polnoci. rano si ale potiahol az do 10:00. je neviem, kde to dieta berie tolko energie. dokaze unavit aj 3 ludi naraz. 🙂

ellen
30. aug 2009

caute, Babu nemavala prave hniezdo, ani vankus, dokonca ani hracku v postielke, lebo ona na vsetko stupala a dvihala nohy... sak uz raz aj vyliezla, ale teraz je postielka tak nizko (uz som to pisala), ze ju ani ja skoro nedociahnem, ked lezi... 😅
a choditko sme pouzivali... ja viem, ze sa mnohi tomu brania, ale my sme mali priestor a ja som ju v nom dokonca davala aj von... ale chodili sme aj za ruky, zacala chodit, ked mala 11 mesiacov...
a co sa spania tyka, tak sme to mali presne takto isto... ako zacala behat, lezala som snou, az si na to zvykla... a dnes zaspala az ocinovi na rukach... hruza... neviem, co dalej... ta rodicovska sa mi pozdava najlepsie... 😔