Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

sssimi
23. dec 2009

Všetkým prajem krásne prežitie Vianočných sviatkov, kopec darčekov a neprejedzte sa 😉

fejusa
23. dec 2009

babulky stastne a vesele vianoce vam prajem,kopu darcekov a kopu lasky 😎

dada2007
23. dec 2009

ahojky kočky.... prianie i od nás 😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

dejna3
autor
23. dec 2009

ahojte babuľky,
ďakujem za gratulácie 😵 , tipujte ďalej 😀 😀 😀
povedali sme to len rodine, ja som aj ich chcela prekvapiť, ale napokon sme sa dohodli, že im to povieme 😉

chceme vám všetkým popriať nádherné a pokojné vianoce, nezabudnuteľné chvíle strávené v kruhu najbližších, veľa veľa darčekov a detičkám ešte viac 🙂

inffinity
23. dec 2009

Ahojkyte, taky se připojujeme k přání klidných a pohodových vánoc 🙂 a nejen dětičkám bohatého ježuru 😀

Nada.hope - Fšechno nejlepčíí k meninám 🙂

teri3
23. dec 2009

aj my prajeme krásne a pohodové sviatky a znásobenú radosť pod stromčekom - keď budú drobcom svietiť očká, budú aj nám 😵

Filipko mal Vianoce už v predstihu, dnes zaspal o pol dvanástej

bubinko83
24. dec 2009

ahojte aj my prajeme krasne vianoce ,vela darčekov detičkam a prijemne prežitie vianočnych sviatkov 😵 🙂

dejna to nam nemožeš spravit,že nam nepovieš pohlavie drobčeka?Ja som viac zvedava jak ty 😀 Tak podme................ šup šup von z tym 😀

alicc
24. dec 2009

ahojte,
všetkým vám i vašim najbližším želám vela lásky a pohody. 😉

sofia122
24. dec 2009

ahojte aj ja prajem vsetkym pryjemne sviatky vela darcekou asi uz deticky porozbalovali aj ta nasa bola natesena s drobcekou tak sa krutila okolo nich.

felixko
25. dec 2009

ahojte,
všetkým štastné a veselé, veľa lásky a rodinnej pohody.

sofia122
25. dec 2009

ahojte babenky mala ma horucky ma aj nadchu aj kasel doktorka nam predpisala take antybiotika ,ale dnes mala teplotu az 39.bojim sa o nu lebo sa jej tazko dycha.zacala sa aj potit dufam,ze jej to prejde.

dejna3
autor
25. dec 2009

ahojte,

tak hlásim, že zemiakový šalát je už nakomplet vyjedený 😝 😀 mám pocit, že každý rok ho robím viac a napriek tomu sa každý rok sa rýchlejšie skonzumuje 😅
zákusky ostali hlavne pre tatina a pre návštevy... ja papám len kokosové guľky - tým neodolám, aj keby som ich jedla nasilu 😀

stromček zatiaľ stojí, i keď sofinka z neho postupne kradne medovníčky a papá ich 😀

dostala kopec darčekov, nevedela, ktorý skôr chytiť do ruky 😀 ešte ju čakajú nejaké aj u babky 😉

inak pohoda, až na to, že počko pripomína skôr veľkú noc (14 stupňov 😨), nie vianoce 😝

mirka, aj naša sofinka prednedávnom horúčkovala, takmer 5 dní a mala tiež 39 stupňov... nebezpečné to je hlavne ak je nad 39,5... neboj, čoskoro zaberú lieky a bude lepšie 😉

ika8
25. dec 2009

ahojte,

mirka: chúďa sofi, na vianoce je chorunká ☹ nech sa rýchlo vylieči a zasa robí zlobu 🙂 vtedy je istota, že dieťatko je zdravé 😵

a vianoce u nás? ika tiež dostala darčeky aj doma aj u babky, ale ju to nejak nebralo 😒 jediný úspech mala dudula 😝 😅 . my máme umelý stromček asi 120cm a dali sme ho na zem. hneď prvý deň som ho zdobila aspoň 10 krát... a ika mi pomáhala ho odzdobovať... stále zvesovala gule, ešte dobre že my máme nerozbitné. Inak to dopadlo u babky, hneď nabehla k stromčeku a strhla jednu guľu... a hneď s ňou aj švihla do zeme 😝 ale to nebola nerozbitná 😅 😅 😅 zostalo z nej tisíc kusov

a k počku nemám ani slov 😖

kkkatarinkaaa
25. dec 2009

aj ked trochu oneskorene, ale predsa 😀 pokojne Vianoce plny radosti a lasky vsetkym maminam, ocinom a deturencom 😵

dada- supeeeer fotky...parada... 😉

ada11
26. dec 2009

aj my prajeme dodatočne ešte krásne Vianoce a do nového roku hlavne veľa zdravia, lásky a pohody 😉 Prianie je aj vo fotkách, tak kuk 😉

dada2007
26. dec 2009

ahojte babenky......vie mi niekto napísať niečo o jasliach tu v TO? ...váš názor, poznatok či dobrú alebo zlú skúsenosť? ďakujem 😉

katinka0000
27. dec 2009

ahojte!

ako ste prezili vianocne sviatky?

u nas je stale prijemna vianocna pohoda, pozerame rozpravky, s nicolaskom sa hrame, chodime na prechadzky,... len ten sneh nam chyba.

nico sa postupne zacina hrat so vsetkymi hrackami, co dostal pod stromcek. zo zaciatku to bolo take vseliake, lebo toho dostal vela a nevedel, co ma prve chytit do ruky.
nico ma teraz take obdobie, ze vsetko zahadzuje na zem, gule zo stromceka stale stahuje dole. ale dnes sme na neho vymysleli fintu. dali sme na stromcek par zivych vetviciek a tie dost pichaju, tak sa parkrat pichol a odvtedy sa k nemu nepriblizil. tak uvidime, ci to zabralo. ma este niektore dietatko take maniere, ze vsetko zahadzuje na zem?

teri: hod tie recepty. na silvestra nieco urobime.

felixko
27. dec 2009

ahojte,
aj my máme príjemnú vianočnú atmosféru, keďže ešte nemusím ísť do roboty a mám voľna, kolko chcem, užívame si sviatky parádne. Ninuška dostala tiež kopu darčekov, najväčšiu radosť urobil plyšový Pat a Mat, potom magnetická tabulka, kt. vyhráva a klavír. knižky a oblečenie sa nerátajú. hodila som aj nejaké fotky

katinka myslim, že všetky deti majú tendenciu zhadzovať veci. keby si videla náš štedrý večer, čo všetko bolo po zemi, hotové bojisko. ale niekedy už nemám síl všetko to dvíhať a upozorňovať ju, lebo viem, že príde a spraví to znovu😖

dejna3
autor
27. dec 2009

ahojte,
aj u nás super pohoda, tatino bude doma aj medzi sviatkami, bude síce pracovať, ale aspoň nemusí ísť do roboty, tak sa tešíme 😉
sofinka prešla z medovníčkov na vianočné gule, takže asi budeme musieť vyskúšať katinkin trik so živými vetvičkami 😝 😀 😀
sofi dnes ešte dostala nejaké darčeky, najviac sa jej páčia také, ktoré vyhrávajú a vydávajú nejaké zvuky, ale aj plyšáky a bábiky, ktoré si túli.... super sme sa pobavili na tom, ako dostala bábiku s cumlíkom u babky 😅 veeeeľmi sa potešila, keď ju zbadala v krabici, očká jej zasvietili a hneď ju začala vyťahovať, no keď zistila, že bábika po vybratí cumlíka vreští, tak sa s ňou nechcela hrať 😀 😀 😀 museli sme vybrať baterky 😀

felixko
28. dec 2009

ahojte, my máme ďalší duchaplný deň za sebou, sme u babky, takže Ninuša zaspáva skôr ako doma, pretože je totálne vyčerpaná. celý deň naháňala psa, bila ho po hlave...on chudáčisko znáša jej detské hry a ticho trpí, keď sa jej niečo nedarí, vykrikuje boďe boďe /akože bože,bože/, jazyk sa jej poriadne rozviazal, všetko po nás opakuje..moja mama to hneď využila a učila ju dnes slovo bujo...no comment

ika8
28. dec 2009

ahojte,

felixko, aj ika stále naháňa u babky hava. Dnes ho bachla antikorovou žufaňou po hlave 😕 až to cinklo 😅 stále ho kopá, uteká za ním a keď sa havo otočí proti nej, tak s veľkým smiechom uteká za niekým dospelým a hodí sa mu do nôh. teda aj tento náš chudáčisko trpí jej maniere 😝 a to náš havo deti donedávna vôbec nemusel 😕 avšak zopárkrát dostal vynadané a bitku a už sa kámošia. Ale budú ešte väčšie kámošky, keď ika začne hava kŕmiť dobrotami, ktoré jej už nebudú chutiť 😉 náš chlpatý šrotovník sprace všetko, ovocie a zeleninu nevynímajúc 😀

felixko
28. dec 2009

ika naša Ninka už stihla kŕmiť psa dobrotami, včera dostal omrvinky z vianočných oblátok, dnes šupy z mandarinky, rožky a jednu gulu zo stromčeka. všetko zošrotoval.

ika8
28. dec 2009

ak si dobre pamätám, tak máte jazvečíka, to býva tiež trošku jedovatý pes... naša babka má foxteriéra, čo je nervák do špiku kosti 🙂 a hladoši sú asi rovnakí, aj ja som dnes kŕmila iku aj havina s oblátkami a naši sa smiali, že už máme doma dvoch žobrákov 😀 😀 😀

teri3
29. dec 2009

katinka, už som včera chcela napísať, ale zabudla som 😕

20 dkg syra, najlepšie údeného
1 Palmarín
300 g hrubej múky
1 vajce
2 lyžičky prášku do pečiva
trocha soli

Vymiesime cesto, podľa potreby ešte pridáme múku. Vyváľkame tenší, asi pol cm hrubý plát, vykrajujeme, alebo jednoducho rozkrájame na tyčinky. Potrieme vyšľahaným vajcom alebo žĺtkom, posypeme rôznymi semiačkami a vegetou, prípadne syrom. Dobrú chuť 😀

náš stromček ešte stojí 😀 a Filipka viac zaujímali kábliky, ako darčeky 😀 . Ale jedno autíčko sa mu veľmi páči, aj tatinovi, tak sa spolu zahrajú 😎

teri3
29. dec 2009

a ešte som zabudla k receptu - poukladáme na vymastený plech, môžme aj nahusto, lebo veľmi nenarastú a pečieme cca 10-15 minút, majú byť len svetlé

felixko
30. dec 2009

ahojte,
to zase máme počasie 😉 z detstva si nepamätám zimné prázdniny bez snehu, tristo krát za deň sme boli vonku, zakaždým sme domov nadonášali vody, komplet premrznutí sme sa ohrievali pri čaji s nohami na radiátore a teraz je to pustatina. naše deti už sneh nebudú poznať.

teri ďakujeme za recept, ale už asi nestihnem nič napiecť, na silvestra spravím klasiku očká z klobásky a očká z cesnakovej nátierky s hroznom. včera som robila dva hrnce kapustnice, jeden aj pre segru, lebo sa ešte len zabývavajú v novom byte. my sme mali ísť na Silvestra k svokre, ale asi budeme doma, pretože svokra ochorela, tak nakoniec som rada, vyvalíme sa do postele a budeme pozerať telku.

alicc
31. dec 2009

ahojte babulky,
všetkým želám pekného a veselého Silvestra a v novom roku hlavne vela zdravia, lásky a rodinnej pohody.
My tiež sviatkujeme doma, akurát sme boli v kine na Hore, bol s nami aj mm a normálne sme si pri tom filme-rozprávke poplakali, hoci ju máme doma už sme ju videli.
ešte raz všetko len to naj.... 😀 😀 😀

dandulik
31. dec 2009

aj jasapripájam k piarniu..........krásneho Silvestra...... 😵 ......a vykročte do Nového roka 2010 s tou správnou nohou........... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

felixko
31. dec 2009

ahojte,
prajeme veselého Silvestra a šťastný Nový rok!!!

dejna3
autor
31. dec 2009

ahojte,
všetkým želáme veselého silvestra a do nového roku len to najlepšie, veľa zdravíčka, šťastíčka a lásky, porozumenia a rodinnej pohody 😵 😵 😵