Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

felixko
18. jan 2010

ahojte,
tak a znovu nám napadol snežik a náš tatinko ešte nebol schopný urobiť Ninke operadlo na sánky 😖 ☹ , takže opäť budeme musieť ísť na pešo von a budeme sledovať,aké stopy Ninka v snehu urobila.

ráno, keď sa Ninka zobudila a povedali sme jej, že sneží, ,mali ste vidieť tú rýchlosť, ako vyštartovala z postele, hneď sa pýtala na ruky, aby sme ju vzali do okna, potom sme s mužom stáli na striedačku, lebo sa nemohla od okna odtrhnúť.

teraz má v rukách maca so zipsom, neviem, či aj u vás, ale u nás sú zipsy vo veľkej oblube, stále otvára, zatvára a keď sa nedarí, tak sú obrovské revy

alicc
18. jan 2010

ahojte,
tak ja som pred chvílou absolvovala lekárku s alickou, teplota stále úraduje, ale nie je to chrípka, nič ju nebolí. len zas má nenormálny sopel, ktorý ani hore ani dole, tak poctivo striekame do nosa kvapky, kroré predpísala doktorka 😝

práve ma malá odvolala, lebo v Adamkovi(časopis) našla stránku, kde vždy opisujú nejakú časť ludského tela a teraz je tam tehotenstvo, tak študuje a vytešuje sa 😉

dejna3
autor
18. jan 2010

ahojte,

ja som doma z poradne a mne sa tiež obavy potvrdili, mám zvýšený cukor 😖 takže idem asi zajtra alebo v stredu na diabetológiu... nespravodlivé je to, že som sladkého za celé tehu zjedla minimálne a aj tak😠 ... no čo už, od zajtra istotne pofičím na diétke.... ináč veštko o.k., robil mi doki aj sono, kukal srdiečko a všetky orgány, meral kostičky, drobček je už hlavou dolu a váži 1400g - čo je vraj normálna váha, takže nie je veľké ani pri tom GD....a skonštatoval, že teda parádne kopcuje 😀 😀
no, a tak si myslím, že na začiatku 39tt ideme na to, keďže je to tak či tak sekcia a pri tejto diagnóze... 😕
a najlepšie je, že mi dnes povedal pohlavie, samozrejme úpne iné, než nám povedali v HC 😀 😀 😀 (ale dodal, že je to bez záruky 😉) i keď mi je to skutočne veľmi jedno, ale myslím si, že v tom HC to asi predsa len videl doki lepšie 😉

bola som si vybaviť aj zvýšený RP, a nikoho tam nebolo - teda myslím klientov 😉

dopijem kafčo a ideme trošku aj my von, prvýkrát bez kočíka, prejdeme kúsoček k babke, po sánky 😉

felixko
18. jan 2010

ahojte,
dejna podľa toho, čo počúvam vo svojom okolí, tak skoro každá žena po 30tke má zvýšenú hladinu cukru v tehotenstve a môže sa akokoľvek zdravo stravovať ☹
inak to je sranda, že ti dr. povedal iné pohlavie, ako na ultrazvuku v HC, takže tipujééém, že to bude dievčatko?

ja som sa dnes zase nasmiala na našej Ninulke, vykrikovala po mne mamá, mamá a keď som sa jej neozývala, tak sama si aj odpovedala aňó, aňó 😀 😀 😀

babenky, a kde ste ostatné?

dejna3
autor
18. jan 2010

felixko, hej, máš pravdu, je toho dosť - hlavne po 30 - tke 😒 som bola asi aj preto prekvapená trošku, lebo pri sofi som vôbec nemala tento problém... krv aj moč mám v poriadku... no tých pár týždňov budem musieť nejak vydržať, lebo ja ináč nie som diétovací typ 😝

my sme šli dnes von pešo... dlhá, namáhavá cesta 😀 zastavili sme sa u tety, a potom sme pokračovali k babke... na kúsok som vzala sofi na ruky, lebo sme šli na cestu a ona medzitým zaspala 😀 takže zvyšok cesty sme absolvovali na rukách 😅
naspäť sme sa viezli na sánkách, to bolo zaujímavejšie a sofinka ma veľmi rýchlo začala poháňať a pokrikovala na mňa: hééééj, hééééj 🙂

teri3
18. jan 2010

dejna, ako tak pozerám, tak nielen my, ale aj vy budete mať nakoniec prekvapko 😉 🙂 😀 . A ozaj, už dávno som sa chcela spýtať - na mene ste sa už dohodli? Či už aj hej a dnešná návšteva dr. vám zamiešala karty? Inak teda aj tak, takéto problémy - tehotenská cukrovka - sú neporovnateľné s tými, čo si mala pri Sofinke. A myslím, že nakoľko ani neješ sladké, tak asi to nebudú pre teba nejaké extra obmedzenia z diabetológie

alicc, ešte počkaj, keď sa malinká narodí, aká bude Alicka veľká sestra-pomocníčka 😉

felixko, aj u nás sú zipsy super zábavka...dnes sa hral s takou starou peňaženkou asi 10 minút

inak drobček má soplíky, trošinku kašle, tak dúfam, že ani nič vážnejšie to nebude

felixko
19. jan 2010

ahojte,
baby však je vonku nádherne? my sa s Ninkou stále dívame z okna. 😀 😀 😀

dejna ako píše teri, sú to neporovnateľné problémy s tými, čo boli pri Sofi 😀 😀 😀 určite bude všetko OK.

baby, práve som raňajkovala, segra mi poradila, aby som vymiešala maslo s medom spolu do peny a natrela si na chleba, vyskúšajte 🙂 je to mňamka

alicc
19. jan 2010

ahojte,
tak dnes je vonku fakt krásne, škody len že my sme zatvorené vo vnútri. alicka je z toho nešťastná i ked jedným dychom dodala, ze nemusí ist aspon do školy. deti sú také malé potvorky, hned vycítia výhody. 😀

dejna. dúfam, že tá cukrovka ako prišla tak aj po pôrode odíde a nebudú žiadne komplikácie.

dejna3
autor
19. jan 2010

ahojte. ďakujem babuľky,

dúfam, že potom bude všetko o.k. 😉
máte pravdu, sú to skoro neporovnateľné problémy, než tie ktoré som mala pri sofinke 😉
my sa tiež asi o hodinku vychystáme na sniežik 😉

felixko, sofinka dnes desiatovala vianočku s maslom a keď spomínaš ten med - chcela som sa spýtať, či už dávate obačs trošku medíka aj drobčekom? 😕 my sme zatiaľ mali len džem, ale chcela by som jej dať skúsiť aj medík...

teri, meno(á) nemáme vybraté, ako vždy 😝 😀 😀 každý si "melie" to svoje... asi by bolo najlepšie, keby to bolo nečakané prekvapko v pôrodke a meno by som v tom prípade vybrala sama 😀 😀

alicc, tak nech už čoskoro choroba odíde, aby si aj alicka užila trošinku sniežiku 😉

felixko
19. jan 2010

dejna - ja som skúsila dávať med už dávnejšie po troške a nemali sme žiadnu reakciu. dnes mi malá zjedla polovicu rožka s maslom a medom 😀 pred chvílou sa doslova "nadžgala" polievky z fazul.strukov a zaľahla spať. vonku sme boli ešte ráno, ja som robila snehové gule, ona ich chytala a hádzala o zem.

alicc a Alicka má ešte teplotu? lebo ak už neteplotuje, možno by jej ani neuškodilo takých 5 min. na čerstvom vzduchu. aspoň by sa jej lepšie dýchalo 😉

monika77
19. jan 2010

ahojte kočky

prosím vás, tie ktoré máte za sebou už prvú narodeninovú oslavu, môžete mi poradiť kde ste dali piecť nejaké pekné detské tortičky?

ďakujem

kkiikkaa
19. jan 2010

ahojte, no veru-sa mi to kráti... ja by som to vydržala ešte aj pol roka, manželík chce nech už je malá s nami 🙂 (však áno, on rodiť nebude...). ja sa začnem vytešovať až po pôrode, keď mi povedia, že je zdravučká 🙂 už len 1-2 víkendy... a budeme traja 🙂 🙂 🙂
ja by som tiež verila skôr HC, ako gyn. - majú tam omnoho lepšie sono. nám povedali rovnaké pohlavie, tak dúfam, že chlapec to nebude, lebo by bol skoro stále v ružovom 😀
ale sa mi zdá, že všetko, čo som za pol roka prečítala o starostlivosti o bábo sa niekde v mozgu stratilo.... hádam sa to nájde 😀
majte sa pekne, hádam sa ozvem ešte ako 2v1

a užite si sniežik!!!

sofia122
19. jan 2010

ahojte babenky dejna mi sme este nedavali med na chlebyk ja este pockam asi do leta mala bude vecia a bude aj lepsie jest.mi sme tiez boli vonku skoda,ze sa ten sniezik topil. mi sme zdravucky.dejna uz to vydrz uz to mas len za par.ahojte.

kkkatarinkaaa
19. jan 2010

ahojte
dejna- tak to je super, ked ste obaja zdravucki, ten zvseny cukor som mala aj ja a na diabetologii-bola som u Silesovej- ma ukludnili, ze je to v medziach normy, ale aj tak som tam potom este 2x bola ,,len tak,, 🙂 a ten RP som bola vybavovat vcera aj ja...29.1. mi konci materska...a skocila som uz aj do robotky, ze sa tam tak skoro nechystam 😀

kkkiikkaa-tebe sa to nebezpecne kraaaati, nech dopadne porod dobre a skoro sa sem vratis 😉

my sme boli dnes u nasho Dr., na chratiku som Vikinke zbadala asi 3-4 dni dozadu taky akoby ,,kruzok,, velky asi ako stara 10-korunacka a mierne to vycnieva nad kozou...a su na tom take jemne chlpky.... 😖 tak dr ma poslal samozrejme na kozne, ze nech sa na to pozru odbornici...ozaj, mate niektora vyskusanu nejaku koznu doktorku? 😕 dakujem za akekolvek odporucania 😉

idem ja za mojou princeznickou, uz je hore, hodinku si pospinkala...to jej bohato staci 🙄

alicc
19. jan 2010

ahojte,
Alicka už našťastie teplotu nemá, ak bude zajtra ok tak možno na chvíľočku vybehneme.už ani ten soplik nie je taký strašný, davam jej beta glucan - to je taký sirup z hlivy ustricovej a jej to zaberá perfektne. je to aj na posilnenie imunity. 😀 😀 😀

felixko
19. jan 2010

kkkika niektoré ženy ani nemusia čítať o starostivosti o dieťatko a materinský inštinkt im napovie, nakoniec, väčšina z nás urobí veľa vecí po svojom a nie, ako im radí časopis, lebo každé dieťatko je iné a vyžaduje si individuálnu starostiovosť 😉

alicc aj môj manžel užíva tabletky na posilnenie imunity z hlivy ustricovej, lebo býval často chorý. momentálne si už dlhú dobu na nič nesťažuje, neviem, či je to psychika, keď vie, že užíva niečo, kde by nemal ochorieť, alebo fakt majú tie tabletky niečo do seba.

kkkatarinka my sme chodili k Dr. Bogdánovej, boli sme spokojní s jej prístupom 😀

alicc
19. jan 2010

ja si myslím že tá hliva je fakt dobrá, môžem len odporučiť. 😉

kkiikkaa
19. jan 2010

veď hej, niektoré ženské nepotrebujú nič čítať a vedia ako na bábo. ale ja som taký strachopud ustráchaný, že čo sa nenaučím-neviem. ale väčší strašiak je pôrod - aj manželík zmenil názor a ak bude doma, tak bude so mnou pri pôrode, lebo vidí, že som z toho zúfalá...
už sa tešíme, ako budeme -keď sa oteplí- chodiť na prechádzky s kočíkom a našou malinkou 🙂

a k tej teh.cukrovke-dá sa to prežiť, ja tiež chodím- resp. chodila som k sílešovej-je fajn,a ako som písala dejne, ani raz som nemala zvýšený cukor (okrem toho gluk.testu). na vianoce som to preháňala a nič.teraz, keď mi chutí zákusok - dám si. keby mám zlé výsledky - jasné, že by som si nedala.

hliva je dobrá aj "živá" 🙂 mňam.

alicc
20. jan 2010

ahojte baby,
dnes je fakt krásne slnečno. ja som od rána pracovala, chytila ma pracovná horúčka, odmrazila som mrazničku, prala som, upiekla dkoláč s čučoriedkami a černicami-mňam. a teraz idem s alic sledovať mr. beana. tak budem trochu relaxovať, hoci už ma chytajú tie upratovacie mánie, aby bolo všetko tip top 😀

felixko
20. jan 2010

ahojte,
alicc aj ja od rána upratujem, my zasa čakáme návštevu, konečne som všetko dorobila 🙂 teraz som zrelá na spanie. malá si ukladá knižky na seba, stavia komín, to ju nesmierne baví, tak mám na chvíľočku pokoj - pokým sa jej celý komín nezrúti 😀

baby, už aby bola jar 😒

teri3
20. jan 2010

felixko, aj jari sa hádam dočkáme, ale tento víkend asi nie, lebo má celkom statočne mrznúť 😝

dejna3
autor
20. jan 2010

ahojte,
my dnes máme nejaký nepapací a mrzutý deň 😝 asi večer urobím zubnú kontrolu, či sa tam niečo nedeje 😕 inak som si dávala včera sofinkin zubný gélik, lebo mám opuchnuté ďasno, asi sa mi tlačí spodná 8 😝 😝 fakt mi ku šťastiu teraz nič iné nechýbalo 😠

na tú diabetológiu idem až zajtra, skôr sa mi nedalo kvôli sofi... keď tak premýšľam, najviac mi bude chýbať čaj s cukrom a citrónom (ak mi teda zakážu) - ten si robím vždy na raňajky a keď prídem vymrznutá z prechádzky a ešte nejaké tie jogobely... kika mi už v skratke povedala, čo sa nemôže 😒 tak som zvedavá, ako pochodím a čo na to dr. 😕

kika, pekné čísielko máš pri mene 😉 aj ja chcem už také 😀

teri3
20. jan 2010

dejna, keď píšeš o tom nepapaní, tak Filipko dnes papal ráno o pol 8-mej, potom až o pol 4-tej 😕 . A to on zvykne mávať 3-hodinovky stále...zatiaľ má 11 zúbkov, tak dúfam, že to bude tou stoličkou, lebo už ani tie soplíky nemá - ťuk-ťuk-ťuk. Ak pôjdeš na tú diabetológiu, tak ak Ti zakáže cukor (čo asi áno), tak sa skús spýtať, či môžeš sladiť fruktózou - to je ovocný cukor 😉

teri3
20. jan 2010

ozaj a kde je ika? Aj ostatné, ale ika zvykla písať každý deň 😕

ika8
20. jan 2010

ahojte,

konečne som vás dočítala, nakoľko som sa sem nejak posledné dni ani nemohla dostať 😅

najskôr všetkým chorým skoré uzdravenie 😉 a všetky choroby nech sa nám všetkým vyhýbajú 😵

felixko: aj ja by som už bola za, keby bola jar... to obliekanie je katastrofa 😖 keď to takto pojde, neviem, či tú našu malú živelnú pohromu aj do škôlky vezmú. Ika si jednoducho pri obliekaní ľahne a robte si čo chcete, odrazu jej nohy neslúžia. Desím sa návštevy u dokiny, ako ju v čakárni oblečiem 😠 😒

dejna: keby bolo po mojom, všetky osmičky by som si dala najradšej vytrhnúť 😝 len zachytávajú bordel a kefkou sa tam normálne nedostaneš.. a potom len bolia a dr. žmýcha z teba prachy 😝 veď už jedna aj poputovala kade ľahšie 😅

kika: tebe sa to už fakt nenormálne blíži 😕 a anjelika budeš mať za chvíľu doma 😵

ika8
20. jan 2010

teri: 😀 😀 😀

ika8
20. jan 2010

a ešte k tým zubom: mne dnes vyberali koreň z mrtveho zuban, ešlo to a myslela som, že mi aj oko vytrhne 😝 . po tom výkone som bola dopotená aj ja aj dr. 😅 asi si na noc budem musieť dať nejakú tabletku od bolesti 😒 nech sa aspoň trochu vyspím.

dejna3
autor
20. jan 2010

ika a to bez injekcie? 😨 😨 mne tak raz vyberala zubárka - no nikdy viac 😝 od vtedy mám zo zubárov traumu a vždy si pýtam injekciu už od dverí, aj pri obyč kaze 😖 dovtedy som absolútne namala žiadny problém ísť k zubárovi...

ozaj baby, my sme si s drahým nezávisle od seba všimli, že sofinka sa snaží sama vysmrkať, keď cíti soplík 😅 aj jej to už trochu ide 😉 som prekvapená, lebo som myslela, že je na to príliš malinká, ani som jej to neukazovala, ale ona to možno aj odo mňa odkukala, lebo ja mám teraz furt upchatý nos a smrkám 100 x denne 😝 ináč si to vysvetliť neviem 😕

ika8
20. jan 2010

dejna: samoška že s injekciou... bez by som si nenechala trhať zub... taký hrdina nie som 😅 . ika vie tiež sama smrkať, ale my sme ju to učili, lebo vždy keď umývame tváričku alebo ju sprchuje, tak hovoríme: fukni 😉 a keď zbadá papierovú vreckovku, vezme si ju ku nošteku a fúka o dušu (aj keď nemá soplík) 😵 taká je zlatá a môj brat sa strašne z toho smeje a keď sa stretneme, hneď jej podáva vreckovku 😀 😀

teri3
20. jan 2010

no tak to Filipko sa krúti, keď mu chcem utrieť noštek, alebo sa snaží rýchlo z tej vreckovky odhryznúť 😀 😀 😀 (a občas sa mu to aj podarí)

ika 😉