Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

alicc
22. feb 2010

ahojte,
dandulik, ja som ms dostala cca po 10 mesiacoch od porodu a kojila som 22 mesiacov. odstavovať som začala pomaly, vždy som vynechala jedno kojenie a behom týždna sa mliečko prestalo tvoriť.

dnes som bola u kaderníčky(konečne), tak som krásna 😀 a ked som bola taká naštartovaná, tak som hned zbehla aj na pedikúru, tak som tip tpo od hlavy po päty 😀 😀 😀

dejna3
autor
22. feb 2010

ahojte,
tak my s mimi No.2 sme boli dnes v poradni... to bil šok, prišla som do čakárne a predo mnou len jedna pacientka 😕 som sa zľakla, že ani nerobia 😀
inak všetko ok. dr. sa pýtal či, cítim pohyby, kukol na mňa a krpček sa - ako inak - práve hmýril, tak si dokino aj sám odpovedal 😀 😀
od nedele som na MD, tak som ešte bola v práci zaniesť papiere a zajtra ešte skočím na sociálku, kvôli DNP...

a ideme sa trošinku pochváliť, aj keď nechcem to zakríknuť - ale zdá sa, že sofinke ten krémik aj olejček do kúpeľa zaberá... má to už oveľa "krajšie", možno keby si sem tam necuckala ruku, už by to bolo aj zahojené 😅 tak sa zdá, že to bolo ozaj len presušené a podráždené

teri3
22. feb 2010

felixko, to ste mali teda divoký víkend, ale našťastie to nebola chorôbka 😉

dandulik, ja som "kojila" do 4 mesiacov malého, to už som si ku koncu len trošku odsávala večer a MS som dostala až dva týždne po ukončení

inffinity, držte sa aj s Miškou, nech to rýchlo obom prejde 😉

teri3
22. feb 2010

dejna, super, že ste nemuseli dávať žiadne extra mastičky a zabralo prvé, čo doktorka dala 😉

ada11
22. feb 2010

tak ja kojím doteraz, a ms som dostala po 4 mesiacoch 😠 a to som kojila a aj kojím dosť intenzívne 😝 no čo závisláčka je tá moja herečka 😀

alicc
22. feb 2010

aj moja bola závislá a potom ked už mala viac rozumu, tak si z toho robila aj samoobsluhu-porozopínala, obslúžila sa a naspäť pozapínala. s mm sme sa veru na tom bavili. ale vedela že to môže praktizovať len doma.

felixko
22. feb 2010

my sme museli prestať v 13mesiacoch kojiť, ale závisláčka bola už vtedy riadna. teraz by už nevedela potiahnuť 🙂

alicc
23. feb 2010

ahojte,
ešte k tomu kojeniu, malá sa ma už pýtala, že či si bude môcť potiahnuť, šiši malé 😀 😀 😀

kkkatarinkaaa
23. feb 2010

ahojte

bubiunko- ja som jej dala vcera vecer len 100-vku mliecka, mam humanu...a spinkala od 20.30 do 2.30, co je pre nas uplna parada 😵 asi jej ta kasicka bola na noc ozaj tazka.... 😖 a potom do rana spinkala pekne do pol8, ako sme aj mali vo zvyku...takze bolo to fajn.

dejna- to je fajn, ked Sofinke pomaha olejcek 🙂 isto bude aj spokojnejsia, ked ju uz tak nesvrbi telicko... a prazdu cakaren u Silesa som ozaj este ani ja nezazila 😕

dandulik- ja este chvalabohu kojim, malinkej chutiii a priznam sa, ze mi bude asi aj luto za tym kojenim, az to raz skonci 😢 ona je taka zlatucka, ked papa...tak spuli pusinku ako vrabcek 😵 a ms este nemam ani ja a duuufam, ze tak skoro ani nebude 😝 😝 😝

inffi- no tak teraz si marod ty? ☹ tak vidis...mna to nastatstie obislo, ked bola Viki marodik 😅 skore uzdravenie obom! 🙂

inak my, na pocudovanie, kakame uz treti den po sebe 😕 😕 😕 normalne nechapem...pretoze moja Viki kaka bezne raz za tyzden 😅 ale sok kludna, pretoze u kojenych deti je to normal, brusko ju neboli, je uplne pokojna a kludna, takze je to ok 🙂 ale asi nam tie kase k tomu dopomohli, alebo co...

alicc- juuuj, aj ja sa uz chystam par peknych mesiacov ku kozmeticke a chcela by som zajst aj na pedikuru...ozaj, nejaka fajn pedikura v TO?... 😕

tak vam zelam pekny dnik dievcence 😀

alicc
23. feb 2010

ja som bola na pedikúra na mravenisku, tam je aj kozmetička aj kaderníčka takže to mám 3v1.

felixko
23. feb 2010

alicc moja malá volá moje prsia cikiki 😀

kkkatarinka aj my sme tak kakávali, pokým som kojila a nepridávala som príkrmy. po prvých príkrmoch začlaa mať Ninka stolicu častejšie, teraz už nakladáme aj dva krát za deň do plienky. potvora malá, vykaká sa a povie: kakaľáá, po pár sekundách cikaľáá...ale na nočník ani za svet 😀

jáááj, baby, tak som sa najedla bryndzových halušiek, mňááám. doma ich nevarím, lebo muž ich neľúbi,tak som si naložila aj duplu 😉

kkkatarinkaaa
23. feb 2010

alicc-dik za tip 🙂
felixko- no to je zlate, ze kakaľááá, cikaľááá 😀
inak, ja som svoje prve bryndzove halusky jedla viete kedy?? minuly rok prvykrat v zivote 🙂 som to ja ale slovenka, ze? 🤐

nada.hope
23. feb 2010

Ahojte ..........
Dejna si sa prekecla, ze to bude chlapcek...........krpček sa - ako inak - práve hmýril 😀 😀 😀

felixko
23. feb 2010

nada nemusela sa prekecnúť, veď to mohla myslieť aj na dievčatko všeobecne. či? dejna 😕

naša hviezda bola dnes na ulici, práve v rozhlase hrali pohrebnú pieseň, lebo zomrel jeden obyvateľ dediny a lúčili sa s ním aj cez dedinský rozhlas a ona na ulici tancovala 😖 😝

inak máme trošku problém, lebo od soboty, čo mala Ninka teplotu má akýsi pokazený žalúdok, či čo, lebo nechce zas papať a cítiť jej z papulky také kyselinky, ako keď máte pokazený žalúdok. tak neviem, či mám ísť s ňou k dr. alebo mám ešte počkať

alicc
23. feb 2010

dejna prosím Ťa čo si bola zaniesť na sociálne? ja som bola v piatok zaniesť Oznámenie sporiteľa o účasti na starobnom dôchodkovom sporení ale dívali sa tam na mna jak na mimozemšťana,tak neviem. chcela som si to všetkov vybaviť ako normálny občan - teda bez protekcie ale asi využijem služby švagrinej , tá tam má známu, tak to pôjde asi touto cestou. nikto Ti nič nepovie, len ma posielali z jedných dverí do druhých a ked ma nasmerovali pri tretie okničko a tam stálo milion ludí, tak som to vzdala, bolo tam teplo, vydýchaný vzduch a ja som bola po poradni, takže som už mala toho dosť.

bubinko83
23. feb 2010

ahojte,aj ja si myslim že sa dejna neprekecla aj ked sa mohla 😀 😀 😀 Lebo ja som strašne zvedava.Ona to myslela asi tak že krpček akože mužsky rod ,ale može to byt aj dievčatko.Ale ja myslim že je to chlapec 😕 😵 😉

inffinity
23. feb 2010

aohte viděly jste zprávy ohledně nemocnice? je to děs maminku před porodem poslali pryč 😲 😲 😠 😠

jinak dejna se určo nepřekecla vždyt je to ten krpček 😉

vic pisnu pak jdeme se kupkat..

dejna3
autor
23. feb 2010

ahojte,

jej, dnes bolo krásne teplúčko, sme boli dlho vonku 🙂

hehe 😀 😀 😀 neprekecla, nadi 😉 my sme takýmito zdrobneninami volali a ešte aj doteraz voláme hocikedy aj sofi ... krpček, drobček, chrobáčik a pod. - a to je mužský rod 😉

alicc, to dôchodkové sa odovzdáva tuším až po pôrode... ja som DNP - dobrovoľne nemocensky poistená (okrem pracovného pomeru si priplácam poistné) - a k tomu som bola odovzdať paiere o nástupe na MD - aby som mala vyššiu materskú 😉

felixko, viem si predstaviť sofi - tá by tak isto tancovala 😀 😝

ČO TO BOLO V SPRÁVACH ?? 😲 som pred chvíľkou prišla... idem to niekde pohľadať

sofia122
23. feb 2010

inffinity aku tehotnu poslali domou?ja som tam ziadnu tehotnu nevidela na markyze som nestihla ale na stv1 tam bola s mojho cinziaku a rospravala.je to strasne.baby ked vas to chytne kde pojdete rodit dejna?

dejna3
autor
23. feb 2010

sú o tom príspevky aj v téme pôrodnica TO...
zatiaľ to nebudem zbytočne riešiť, uvidíme, či sa dačo zmení budúci týždeň...

ja som bola dnes na nákupy, tak už mám veci do pôrodky všetky pokúpené, ešte zohnať nejakú tašku, do ktorej sa pobalím 😀

katinka0000
23. feb 2010

ahojte!

felixko: aj nas nico dnes tancoval na umrtnu pesnicku z rozhlasu. tie nase deti, to su cisla. nico na moje kozy povie ze "cici" 🙂

vraj topolc. nemocnicu idu uplne zatvorit. hrozne nieco!!! asi by mali niekoho zavriet za toto do basy. najskor asi riaditela nemocnice. to je fakt neslychane.
ano, aj ja som to videla, ze tehotnu poslali domov.

inffinity
23. feb 2010

Dejna nečetla jsem ten příspěvek celý ale v TV říkali že maminy na rizikovým poposílali domů dokonce i maminku která měla rodit cisařským že ji ani nedali sanitku, ale abych to nepletla nevím jestli tady nebo v leviciach dávali to spolu takže nevím přesně ze které..

dejna3
autor
23. feb 2010

ja si myslím, že minimálne rovnaký podiel viny, má na tom aj NSK - oni vedeli, že dajú tej neziskovke výpoveď a nemohli naivne očakávať, že im tam nechajú všetko, čo tam investovali, ako na zlatom podnose... kraj si to mal zabezpečiť, aby zmena prevádzkovateľa mala plynulý priebeh... lenže, zrejme niekomu vyhovuje, že sa situácia takto vyhrotila a zrejme im vyhovuje aj to, ak sa nemocka úplne celá zruší... 😠

mirip
23. feb 2010

nápodobne je na to nemocnica v Leviciach 😠

ika8
23. feb 2010

no strašná situácia v nemocke 😠 😠 😠 😝 nemajú hanby 😠 odvážajú chorých ľudí ako nejaké kusy 😠 😠 😠 no je to riadny hnus 😝 😝 😝 keď si predstavím, že tí starí ľudia robili celý svoj život pre spoločnosť a teraz sa im dostáva toto??? no nech sa nikto nehnevá, je to hyenizmus hrubého zrna. A prečo to tá neziskovka odnáša??? veď oni na to nezarobili vlastnou činnosťou, veď peniaze získavali z darov a grantov... a tí darcovia to nedávali riaditeľovi neziskovky ale nemocnici a jej pacientom, takže to podľa mňa nie je ich majetok, tak nemajú nič ani likvidovať a odvlákať 😠 fakt mi je z toho na grc 😝 😝 😝

inffinity
23. feb 2010

ika přesně jak píšeš jsem to před chvlíli líčila jurovi že neziskovka jen shání sponzory a ti platí a přispívají taky si myslím že na to nemají nárok.. je to děs běs..

hele odskočím od tématu..

Mišička už druhý den skoro nepapá, když si má dát moje mlíčko tak má pusu dokořán ale nepije a jen pláče..ráno pojí trošku jablíčko a naoběd trošku obídek no snědla trošku přesnídávky kolem 17h a od té doby nic..šla už druhý den spinkat hladová ☹ pak se vzbudí až 00 na mlíčko.. je to oki? Myslíte že ji můžou růst zoubky..? plakala až křičela jakoby bolestí jak jsem ji chtěla dát prso tak jsem ji jen měla na rukách dala cumel a v momentě spinkala..takhle neplačkává..rýmečku má lepší asi na ten výtěr zítra nepůjdu..uvidíme..no a myslím teda že ji rostou horní zoubky, jezdí si tam sušenkama 😀 a nechce pít čajík ani z flašky ale z hrnečku s cucáčkem protože ten jen cucá a z flašky pije jako z prsu a taky me zacala kousat tak si myslím jestli to fakt nejsou zubáky, hm? Prý může být z toho i nemoc že když rostou zubáky je organismus oslabený.. ☹

jinak hlásím už nám je lépe 🙂 děkujeme za podporu 😎

dejna3
autor
23. feb 2010

ok, keď na to nemá neziskovka nárok, prečo sa kraj len prizerá? prečo nezasiahne?

dejna3
autor
23. feb 2010

inffi, super, že vám je už lepšie... a miška má už 8 mesiacov, takže to zúbky kľudne môžu byť... a áno, niektoré detičky, sú zo zúbkov až choré ☹

kkkatarinkaaa
23. feb 2010

ahojte
moj drobec uz buvinka 😵
s tou nemockou je to katastrofen 😒 ja som tusim ozaj vsetko tak ,,neplanovane naplanovala,, s tym mojim babtinkom... 😕 😅