Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

kkkatarinkaaa
27. júl 2009

a ozaj - dandulik- blahozelam k dnesnym 2 tyzdnom 😀 😵

bubinko83
27. júl 2009

ahojte mamičky,kto sa chysta tento tyžden na kupko? Mohli by sme tam dat take ministretko 😉 ,lebo ked som sama s malym sa tam dost nudim. 😖 Dneska asi pojdem len na prechadzku do mesta,kupanie nehrozi lebo je chladno(chvalabohu) 🙂

inffinity
27. júl 2009

Ahojte holky, mám dotaz nemáte některá kdo kojíte hodně mléka?

felixko
27. júl 2009

infinity prečo? ja síce kojím, ale mliečka už je velmi velmi málo

felixko
27. júl 2009

elen závidím dovolenku, užívajte si leta, slniečka a hlavne, že ste všetci spolu pokope 😉

katinka to poznám, keď sa Ninka niekde rozblázni, potom nevie zaspať. práve včera vynechala poobedňajší spánok, lebo boli u nás svokrovci, tí sa s ňou riadne jašili, tancovali, behali..., večer síce zaspala už o 19.00 ale v noci bola každ chvílu hore, pýtala papať. ja už skoro vôbec nemám mlieko, tak uvažujem na UM

teri to je prt s tým kočíkom, nemá ti niekto požičať aspoň na čas nejaký náhradý kočík? u nás by chýbal, hlavne pri uspávaní

sssimi aj naša ninka chodievala prvé tri mesiace tak neskoro spávať, potom sa to znormalizovalo, do 6-7 mesiacov zaspávala asi okolo 22hod., teraz o 20-21 spi.

felixko
27. júl 2009

baby, ktorá ste registrovaná na Facebooku?

inffinity
27. júl 2009

felixko.. pro trojčátka.. já měla hodně předtím a tedka mám akorát už se to srovnalo.. 😒 jsou v inkubátoru a mamina asi bude potřebovat pomoct, sama zatím nemá a miminka to budou potřebovat at můžou jít brzy domů..

holky kdyby ste některá měla nebo byste věděla o někom kdo by měl více a byl by ochoten podarovat trojčátkům pošlete mi IP děkuji

mimochodem jsou to 3holčičky 🙂

felixko
27. júl 2009

tak už sú na svete? bábiky malé, nech sú zdravučkéééééééééé. v koľkom týždni sa narodili?
infinity neviem o nikom, kto by mohol ponúknuť mliečko. v BA sú nejaké laktačné centrá, ale mliečko odtiaľ je dosť drahé 😢

my sme boli v meste, je príjemne teplúčko,malej som bola kúpiť papučky, lebo 17stky sú jej už malé. keď som ich platila, malá zatiaľ z regálu stiahla na seba takú veľkú botasku a nechcela ju pustiť 😀 to bolo plaču pre nič.kokso. sme sa s predavačkou smiali.

no idem ja, lebo Ninulec tlačí, je celá brontová, bude náklad 😝

bubinko83
27. júl 2009

aj našmu Filipkovy davali mliečko od inych mamičiek pokial som ja ležala v TO a maly v NR v inkubatore.Viem že tam boli aj v nemocke na takom stoliku sterilizovane flašky do ktorych davali mamičky mliečko.

felixko aj ja som bola v meste,som ta nevidela. ☹ Filipko hodinu spal tak som kočikovala.Ved je vonku super.

aj sestre volala jedna znama že sa jej neteri narodili trojičky a su v inkubatore.Ona je z bošian.A ma troch chlapčekov. 😉

inffinity
27. júl 2009

bubinko tak hned mají holčičky kamarády 😀

snad to dobře dopadne 😉

kkkatarinkaaa
27. júl 2009

infinity- to je mile ze su uz na svete...babiky 😵 😵 😵 len nech su zdravucke aj s maminkou a nech sa drzia...a s tym mlieckom 😖 ja bohuzial neviem poradit....

felixko-aj ja som na facebooku 🙂 aj ty?

dandulik
27. júl 2009

kkkkatarinkaaa....dakujeme za gratuláciu----....držíme sa dobre...mala prespí v noci. len 2x sme hore... 🙂

kkkatarinkaaa
27. júl 2009

dandulik- tak to mate super, nie? len tak dalej....ved hadam ju aj niekedy nazivo uvidim, 😕 nikdy nevies 😀

vierusik
27. júl 2009

ahojte maminky 🙂
prosim vas,mohli by ste mi poradit? Prvykrat som nerodila v To, no a chcela by som sa spytat ako to funguje s cisarskym. V piatok mi zistili,ze malinke je otocene ritkou dolu, tak ma dr. poslal na interne a vzali mi odbery....neviem vsak, ze kdo planuje cisarske: moj gynekolog alebo dolu nemocnica? dakujem vam za odpoved....

teri3
27. júl 2009

ahojte, tak sme dostali športový kočík, je o dosť menej kvalitný, ako ten, čo sme mali, ale asi lepší, ako keby som mala spojazdniť ten náš pôvodný - hlboký na športovo, lebo ten nemá otočné kolieska a to by som si už dosť ťažko zvykala. A tento požičaný je aj o dosť menší, ale však ja už nenarastiem a tak dlho snáď ten náš kočík nebude v oprave, aby z tohto požičaného Filipko vyrástol 😀

inffinity - tak maminke gratulujeme k princezničkám. Momentálne neviem o nikom, kto by mal veľa mliečka, ale ak bude možnosť, tak sa popýtam. Tak nech sa držia.

bubinko, to je zlaté, že sa akurát narodili aj traja chlapci - tak aj im veľa zdravia a sily. Inak to stretko na kupku nie je zlý nápad, ale ja tento týždeň asi nepôjdem, kvôli tým Filipkovým očkám. Našťastie ich má v poriadku, ale účinok tých kvapiek trvá vraj týždeň, tak sa budeme snažiť slniečku vyhýbať

kkkatarinkaaa, je tam dlhá registrácia na tom facebooku? Lebo ma kámošky vyvolávajú, aby som sa zaregistrovala, ale mne sa nechce ani tu na koníkovi pridávať nové fotky, nie to ešte dakde sa registrovať a neviem ešte čo 😉 . A pekne si užívaj posledné týždne tehuľkovania, lebo to už nikdy nebude také, ako teraz, že náplň dňa je tešiť sa na bábo. Keď budeš čakať druhé 😕 (bude aj druhé? 😀 ), tak to už si nebudeš mať kedy vychutnávať 😉

dandulik, to je super, že v noci len 2x hore - to sme my mávali hádam ešte v 8. mesiaci, že 2-3 krát za noc bol drobec hore. Teraz len raz a výnimočne už aj prespí celú noc 😵

teri3
27. júl 2009

vierusik, ja by som povedala, že cisársky plánujú skôr v nemocnici, aj keď teda ja som rodila neplánovaným cisárskym. Ale baba, čo so mnou ležala na izbe, tak bola tuším z partizánskeho okresu a ona mala dohodnutý cisársky v nemocke. Oni ju totiž chceli nechať v tom Partizánskom rodiť prirodzene (tiež bolo bábo otočené zadočkom) a že ak budú komplikácie, tak cisárskym 🙄 . Tak sa bola spýtať v TO a tam bez problémov dohodli termín 😉 . A keď tam pôjdeš, tak daj vedieť, koľko dní pred plánovaným pôrodom Ti budú plánovať ten cisársky, zaujíma ma to 😉

ellen
27. júl 2009

ahojte este z dovolenky...
mame free time od siestej, lebo mala dnes spala len hodinu (na term. kupku( a zalomila na vecernej prechadzke.. len nevieme, kedy vstane, ale z vody je teda poriadne unavena...

felixko, ja som tiez na facebooku, ale chodim tam sporadicky... dnes som utahana ako kon, mala stale "hojda-pajda", tak pol dna len hojdame, ale uz aj do vody sme ju dostali. muz mi hovoril, ze by sem aj fotky pridal, ale radsej si ho uzijem, ako sa tu ma s tym hodinu motat... doma popridavam, aby ste videli, ako nam je aj tak celkom dobre... mala ma takmer nezmeneny denny rytmus, len vsetko, vsetkych sleduje, ani sa vo vode nehra, akurat ked "plavame" alebo ked je v kolese... sme sa zhodli s Tibim, ze asi budeme chodit na kupko a plavaren, ked ju spravia, lebo nie je velky moreplavec... 😀 nech si zvyka, ze nebudu ziadne vynimky 😵

teri - registracia na facebooku je uplne minimalna, velmi jednoducha a kratka.

infinity - no ja mam este mliecko, nekojim rok, ale uz je ho malicko a beriem lieky na stitnu zlazu, tak neviem, ako to je potom s liekmi, lebo ked som kojila Barborku, tak som lieky este nebrala.. inak bambulkam vela zdravicka a nech sa im dari na tomto svete

ellen
27. júl 2009

dandulik - my sme vzdy davali Barborku medzi 6. a 7. vecer spavat, ale to vzdy bola o takej 11. hore a potom uz kazde dve hodiny do rana... teraz, ked je uz vacsia, tak davame medzi siedmou - osmou a aj ked je rano o siestej hore, tak je to fajn mat vecer trosku pre seba.. a vidim, ze sa nam to vyplatilo, lebo uz vie, kedy ma cas spinkat a my si to chvalime.

cavinoooo!

bubinko83
27. júl 2009

teri,dnes som kupila knečne to mliečko z DM a Filipkovy chuti 🙂 Ešte uvidim ako sa vykaka a ak fajn tak ho určite budem kupovat,lebo sa oplati.A inak aj chutovo je ako hipp a dokonca sa mi zda trošku sladšie.

bubinko83
27. júl 2009

tak dik za tip 🙂

kkkatarinkaaa
27. júl 2009

teri- registracia je uplne jednoducha a rychla...uz ked som to ja zvladla 😕 ....

adkato
27. júl 2009

ahojte babulky!! 🙂
kkkatarinkaaa: boze,tebe sa to ako krati!!!!ze 36tt....wow!vidis,a my sa chystame von pomaly od marca... 😠

dejna: juuuj,teba uz zamestnavaju pripravy,zeee?budes taka krasna nevesticka... 😵 a o sofinke ani nehovorim... 🙂 🙂 dnes som ju videla,ale bez teba a peta.. 😀 tusim to bola tomasova sestra,pri gagarinke,v tom parciku... 🙂

jeee baby ten facebook...ja som sa zaregistrovala,ale aj tak som z toho total magor....pokec je omnoho jednoduchsi... 😖

teri: a ty chodis do mesta???taaak dlho som ta nestretla!!

dejna3
autor
27. júl 2009

čaute 🙂

babulky, tak stresy nám začali už v sobotu neplánovaným pobytom v nemocke 😝

sofinka, spadla a udrela si hlavičku ☹ síce nemala žiadnu hrču, ani modrinu, ani nič, ale pre istotu sme ju vzali na pohotovosť, nech ju skontrolujú, či je všetko o.k.... radšej zbytočne, ako neskoro 😔 no a tam, nás poposielali na rôzne vyšetrenia, ktoré trvali asi 2 hodinky, všetko bolo, chvalabohu, negatívne, ale tak či tak, si nás tam nechali 24 hodín na pozorovanie 🙄 dnes doobeda sme šli domov, všetko je úplne o.k.
a musím zasa povedať - tak neviem, či mám šťastie, alebo čo, ale je sa absolútne nemôžem sťažovať na TO nemocnicu... lekárky aj sestričky veeeeeľmi milé, ochotné, hoci sme boli len na pozorovaní, neustále okolo nás kmitali s úsmevom na tvári 🙂 a vážne nemám žiadne známosti v nemocke 😉

ak budem stíhať, tak v stredu by som chcela ísť aj ja na kupko, ale u mňa je to fakt vo hviezdach, lebo každú chvíľu sa niečo mení a presúva... 😝 a na sobotu hlásia 30C 😝 😀 sa roztopím skôr, než dojdem na radnicu 😀

teri3
27. júl 2009

ellen, katarinka - vďaka za info o facebooku, možno sa na to mrknem 😉

adkato, akurát som dnes rozmýšľala, že som Ťa už pomaly mesiac nestretla 😕

bubinko, to som rada, že Filipkovi chutí, aj mne sa zdá chuťovo dobré a myslím, že ani nie je také husté ako Hipp. Daj potom vedieť, ako to bude vyzerať v plienke 😉 😀 No my pre zmenu dávame zase Humanu 😕 . Mne to nepripadá nič moc, skôr by som ho radila do kagegórie "hnusnejšie", ale Filipko nenamieta 😎

dejna3
autor
27. júl 2009

ozaj a sofinka v nemocke pribrala za necelé 2 dni 30dg 😀 😀 😀 nechápem, normálne tam jedla všetko, čo jej naservírovali, asi tým, že som jej vravela, že príde skontrolovať sestrička, ako papá 😀 😀 😀 .... ale vážne: ona zjedla aj také výživy celé poháriky (myslím príchute) - ovko, ktoré doma moc nemusí...

a vlastne celý nemocničný pobyt brala ako "zážitok", bola podarená, veštko si obzerala, na všetko bola zvedavá 🙂 dokonca aj spala dobre, ale v noci som si ju dávala k sebe do postele, a bola zlatunká, ako sa ku mne túlila, chytila ma rúčkami a nepustila ma 🙂

teri3
27. júl 2009

dejna neboj, nie si z cukru a hádam ani tie šaty (neviem, ešte som ich nevidela 😉 ). Tak dúfam, že to počasie Vám výjde, bolo by super, keby v ten deň nesmoklilo, však to nemáte až tak skoro 😎

sofia122
27. júl 2009

dejna mala ti spadla na hlavicku aj mne dnes ked sa drzala postele a chcela okolo nej preist tak sa neudrzala a spadla to bolo placu ,ale potom prestala a ako ti spadla sofinka?ci nahodou nemam aj ja ist na pohotovost.

sofia122
27. júl 2009

baby dala som nove fotky s kupaliska jak sa sofinke strasne lubilo.

sofia122
27. júl 2009

zajtra ideme s sofinkou na poradnu tak uvidim co nam povie pani doktorka.

katinka0000
27. júl 2009

ahojte!

felixko: ja som na facebooku. posli mi do ip tvoje meno. 🙂

vierusik: ako sa mate? ako prezivas 2. tehotenstvo? vsetko je o.k.? sme ta spominali na plavani, ze ako sa mas. 🙂