Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

dejna3
autor
13. aug 2009

tak sofi sa jeduje len pri obliekaní, vyzliekanie sa jej páči.. dúfam, že ju to prejde 😠 😀 😀

ika8
13. aug 2009

dejna: 😅 😀 😀 😀

dejna3
autor
13. aug 2009

katinka - ja to sledujem z toho dôvodu, že sofi mala v 2 mesiacoch silnú koliku, keď spapala silnejšie (2) mliečko - ktoré mi omylom predali v lekárni...a ja som si to všimla až pri nejakej 3 dávke a ona z toho bola strašne nafúknutá ☹ 2hodiny neskutočne vrešťala a nemohli sme sa jej ani dotknúť ☹ a následky sme "liečili" ešte týždeň 😔
ja osobne budem dávať tieto dojčenské mlieka minimálne! do roka 😉

ika8
13. aug 2009

podľa mňa minimálne raz za deň aj do dvoch rokov .... buď ráno alebo večer

katinka0000
13. aug 2009

jasne, treba detom davat pokracovacie mliecka. ja som to napisala len pre zaujimavost, ze prv ziadne pokracovacie mlieka neexistovali a ludia, resp. deti boli zdravsie ako teraz. teraz je vsetko neskutocne preumelinovane.

ika: to by si mala vidiet nasho nica, ako sa vie rozculit. to je iny krik.

ika8
13. aug 2009

baby dobrú 😔 zajtra na hodoch 🙂

dejna3
autor
13. aug 2009

ja idem dať sprchen 😉

mimochodom ten hipp spapala celú dávku 180 ml, ale tiež celý čas vymýšľala a musela som byť pri nej a neustále jej núkať fľašku... takže teraz aspoň viem, že môžeme pokojne ostať pri nutrilone - tým to nebude....
asi len teraz štrajkuje ako predtým ikuška 😒

katinka, sú to normálni herci, keď sa niečoho dožadujú - to je v sekunde srdcervúci krik a plač a keď dosiahnu svoje alebo ich upúta niečo iné - tak je v sekunde úsmev na tvári 😀

tak zajtra na hodoch, dobrúúúú 😉

felixko
14. aug 2009

ahojte,
my sme kúpili pre zmenu mliečko Babylove, je celkom chutné na rozdiel od Beby, Nutrilonu, chutí ako Hipp mliečko, ale malá nevypije ani to. čaj z flaše vypije, ale mlieko ani za svet. ja mám furt tú infekciu, musím ísť na kožné, neviem kedy ma tam objedná, písala mi laktačná poradkyňa, že doktorka mi predpíše nejakú kortikoidnú masť, ktorá určite zaberie bez toho, aby som musela prestať kojiť, lebo mi úplne praská koža na prsiach. keby som mala aspoň známu v lekárni, rovno by som si išla tú masť vybrať, bez toho, aby som musela vyčkávať na kožnom. šlak ma trafí!!!

dejna ani ja nemám záujem o také veci ako sú mobily a iná elektronika na rozdiel od môjho manžela 😎

felixko
14. aug 2009

katinka ja som sa minule nahnevala, keď malá nechce piť žiadne UM a dala som jej do flaše prevarené polotučné mlieko, pridala som jej tam dokonca malú lyžičku granka, myslíš, že to vypila? vykrúcala sa, otáčala, len aby nemusela piť. zje skoro všetko, čo nezje ju, ale mliečko iné okrem môjho ani do úst nedá.

aj mne vyhovuje stretko v stredu, al. vo štvrtok, vlastne celý týden, napíšte komu aký deň vyhovuje, nech to dáme dokopy

felixko
14. aug 2009

inak všimli ste si, že to počasie je už akési jesenné? keď som bola malá, mala som pocit, že leto a horúčavy trvajú celé mesiace

felixko
14. aug 2009

k tej zdravej výžive:

Dědeček s babičkou jsou v nebi. Leží na lehátkách pod
slunečníkem nanádherné pláži, popíjejí ledové drinky. Všude
kolem nich jsou šťastnílidé, nikdo nemá žádné starosti, hraje
rajská hudba - no prostě ráj. Vtom dědeček vstane a vlepí
babičce facku.... "Proč jsi to udělal?" ptáse babička . "Protože
nebýt té tvojí zasrané zdravé výživy, mohli jsmetady být už
dávno".

bubinko83
14. aug 2009

ahojte,ako sa mate? My sme boli na jarmoku v meste a stretli sme aj teri s Filipkom.Aspon niekoho. 😅 Nejako sa s nikym nestretavam moc v poslednej dobe.Mne toto počasie velmi vyhovuje,ja tie horučavy moc nemusim a maly tiež moc nie.Včera sme Filipka vystrihali strojčekom,uplne ma kratučke vlasky a je uplne iny,take ine babatinko 😉Ja by som ho spapala.

felixko,to bolo dobreeeeeeeee 😀

baby,učite už detičky na nočnik? Myslim približne v takom veku ako Filipko. 😒 Anetku,Nicolaska....

ada11
14. aug 2009

bubinko, ja neučím a neučila som ani Maťku 😉 dieťa začína byť "zrelé" na učenie sa na nočník až okolo 17-teho mesiaca. Ja som Maťke nočník neponúkala a v 22.mesiacoch sa začala sama úplne od seba, nenásilne pýtať 😉 takže aj pri Anet volím postup taký ako pri Maťke 😉

inffinity
14. aug 2009

ahojte holky jsem tu jen na skok ani jsem vás ještě nečetla 😒

jen jsem vám tu chtěla hodit do placu že mám 9 nálepek do Dm nenalepených, dneska jsme jedny nalepené udali a už je asi nebudu potřebovat takže je ani nelepím a komu chybí můžu předat 🙂 říkaly jste tuším že to v septembri končí ne? 😎

felixko
14. aug 2009

ahojte,
trhy máme úspešne za sebou, zajtra ich absolvujeme ešte raz. Ninka vyfasovala krásne pyžamko, čiapočku so šiltom, zajtra jej ideme kúpiť botasky, vo Fun sporte majú celkom fajn zlavy.

bubinko ani ja nedávam malú na nočník, ani neplánujem v najbližšej dobe, tiež si myslím, že dieťa musí na to dozrieť

ika8
14. aug 2009

a tu dnes večer nikoho? 😕
všetky hodujete?

ika8
14. aug 2009

tak dobrú 😔

dejna3
autor
15. aug 2009

čaute,
my sme boli včera v meste asi do 20,30 😉 dnes pôjdeme poobede asi tiež ne chvíľku...
sofinke sme včera kúpili prvý balónik, ktorý si "vypýtala" 😵 bola taká podarená, nemohla spustiť očičká z tých veľkých héliových balónov, načahovala sa za nimi a vyškierala sa... tak sme jej ho priviazali ku kočíku - no to bolo radosti 😀

felixko, kúpili ste tenisky? my sme tam asi pred 2 týždňami kúpili pre sofinku a do 2 hodín sme ich boli vrátiť ☹ mali vo vnútri na päte takú "jamu"... predavačky sa tvárili- že čo akože vymýšľami - pritom to bolo fakt dosť hmatateľné 😝 , no napokon nám vrátili peniaze... potom sme chceli vziať nejaké iné, ostatné už boli v pohode, len sme si nevedeli vybrať, lebo jediné, ktoré sa nám páčili boli na šnúrky a také som nechcela 😖
tak sme jej kúpili v centrum športe - boli síce trošku drahšie, ale majú ortopedickú priedušnú stielku a tlmič nárazov na podrážke - vhodné na prvé krôčiky 😉

dejna3
autor
15. aug 2009

sofinka už papá mliečko lepšie... a vlastne asi sme prišli na to, prečo ho odmietala... asi sa jej pri pití z fľašky zle dýchalo tým upchatým noštekom ☹ lebo teraz ani čajík veľmi nechce piť... takže to bude možno tým 😒
mliečko vypije celé, ale robí si pauzy, asi aby sa nadýchala, chúďatenko ☹

felixko
15. aug 2009

ahojte,
dejna aj my sme malej kúpili balón Tweetyho, už ho aj pokazila 😉 takí exzoti na námestí striekali hélium dokonca psovi do úst, aby inak štekal 😒 😒 😒
botasky sme kúpili, také bielo ružové Nike, no idem ich hneď skontrolovať, keď hovoríš, že vy ste takto dopadli. malá nám akurát vtedy zaspala, keď sme vbehli do funsportu, zobudila sa až na to, keď sme jej botasky šrobovali na nohu 😀
akurát sa smejeme s mužom, že kde sme my mali v jej veku také drahé a značkové botasky 😀

bubinko83
15. aug 2009

baby dakujem za odpovede. 🙂

inak čo dnes porabate? My sme boli vonku s Filipkom,teraz zaspal a poobede pojdeme zase niekde von,lebo je super počko.Ale asi sami ☹ kedže tatina,mame na byte a tvrdo maka na prerabke 😉 .

dejna ja mam tiež zle skusenosti s predavačkami z fun sportu.Taka neochota to som nezažila asi nikde inde.Raz som si tam chcela kupit tenisky a chcela som asi treti par skusit na jedny som sa jej spytala či ich maju v mojom čisle a ona na mna pozrela a že:Neviem! 😕 To bolo všetko čo mi na to povedala a viac sa ani nepohla ,som nechapala vtedy.Tak som sa zobrala a nasrata odišla .A odvtedy som tak kupila len malemu tenisky ale aj tak tam nerada chodim.

nada.hope
15. aug 2009

Ahojte babenky,................ dnes je fakt pekne, uz sme boli na prechadzke, ale len na mensi nakup a pojdeme aj poobede, mozno na namestie. Inac musim sa postazovat Ninka vcera po prvykrat nezjedla vsetko, som nechcela verit, ale dnes mi opat nachala asi 50ml mliecka, neviete co by to mohlo byt? zeby jej prestavalo chutit? Kedy ste presli na II mlieko? mi ideme na poradnu az v septembri, ale neviem ci by som nemala zavolat doktorke a opytat sa ake jej mam dat 😨 😕

teri3
15. aug 2009

nada, my sme mali podobný problém pri prechode na pokračovacie mliečko - my sme mali Nutrilon HA. Problémy sa vyskytli už pri jednotke pár dní predtým. Po čase som zistila, že jemu sa po cca 2-3 mesiacoch asi zunuje tá chuť mliečka, tak teraz máme už asi piaty druh 😕 . Ale pri tej prvej zmene som volala dokine 😉

ellen
15. aug 2009

baby, ja dnes len na skok.. asi ako v poslednu dobu... 😅

bubinko, my ucime na nocnik, aj sme dnes jeden zeleny kupili, aj v nom sedela viackrat, doma dokonca aj bez plienky, ale ked sa postavila, tak sa vycikala po stojacky, tak si myslim, ze este to chce trochu casu... ale uz ho upratovat nebudem... najlepsie, ze mne sa tiez chcelo, tak som si sadla v kupelni oproti Babu na zachod a ked som splachla (mala stale sedela), tak som si isla zasa sadnut uz oblecena na zachod, len som pozabudla, ze som nepriklopila dosku, tak som sa zlakla ako som "zletela" do zachoda oblecena, sme sa vsetci bavili, iba Babu tak pozerala... ale nezlakla sa... lebo posedavala dalej.. 😉 😀

bubinko83
15. aug 2009

ellen diky.Viete ja sa pytam pretože je na to milion nazorov.Jedny mi radia davat už teraz,že sa skor nauči a druhy zase že mame ešte čas,že je to velmi skoro. 😒 Tak teraz si vyberte.Asi to fakt zaleži od samotneho dietata a myslim,že naš Filipko sa na to ešte neciti.On je taky šajo blaznivy a určite by na tom šerbli presedel hodiny ale bezvysledne.Tak načo to silit počkam na jar 😉

dejna3
autor
15. aug 2009

felixko, aj my sme kúpili nike, bieloružové 😉 a tiež sme to podobne okomentovali - napr. ja som mala prvé nike určite až po 20-tke 😝 😀

bubinko - veď práve preto som tam pohnala aj drahého, ja som nemala chuť sa s nimi dohadovať 😖 a k nemu si toľko nedovolili 😎
k tomu nočníku - ja síce nie z vlastnej skúsenosti - ale čo si spomínam na decká v našej rodine, tak v roku ešte nikoho nedávali na nočník... možno tak rok a pol a neskôr... asi podobne ako písala ada11 😉

nadi, a vy ste už prešli na II.? ak jej robí problém, tak ešte skús dávať I. a postupne po jednej dávke denne ju privykaj... ale ak si nezvykne, tak myslím, že cca do roku by mohla byť aj na I. 😉

nada.hope
15. aug 2009

Dejna nie nepresli, stale sme na I, ale zda sa mi ze jej nejako prestava chutit............. No ak by mohla zostat na I ................ tak ju necham az do dospelosti 😀 😀 😀 😀

inffinity
15. aug 2009

Ahojky, k nočníku: jak jsme učili mého brášku (tedka mu je 8let) dali jsme mu nočník na hraní a jen jsme mu řekli že se do něj čůrá místo do plínky.Skamarádili se a pak to šlo samo..někdo dává děti na nočník sotva sedí 😒 ale tedka nevím kdy až se děti naučí používat svěrač že to čůrání vážně umí sami ovládat..já Mišku nutit nebudu udělám to jak mamka u brášky dám jí ho na hraní a ono to jednou příjde 🙂 ps: bráška s ním stejně nejraději chodil tak že ho měl na hlavě jako přilbu 😀 😀

hele a ty bodíky do Dmka chcete někdo?

teri3
15. aug 2009

inffinity, aj my sme malému zatiaľ dali nočník len tak, na hranie 😀 . Ale teraz je odložený na WC-ku, lebo už ho "pokrstila" moja neterka 😀 . Ale asi ho teda riadne vydezinfikujem (niežeby zostal špinavý 😅 ) a bude z neho asi aj naďalej hračka - vďaka za návod 😉 . No a ak bude stretko - BUDE? - tak ich isto niekomu dáš 😉

sofia122
16. aug 2009

ahojte babenky co tu dnes este nikto nebol.SOFINKA SPRAVILA DNES PRVI KROCIK TAKA SOM VITESENA,ZE JEJ TO TAK PEKNE IDE.ani sofinka v tomto teple moc nechce jest.