Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

ika8
26. aug 2009

ika v kočiku spi tak hodku, ale doma v postieľke v kľude aj 2hodky 😉
idem už off... dobrú 😔
zajtra hodím miery z poradne 😵

dejna3
autor
26. aug 2009

idem aj ja 🙂 dobrúúúú 😉

teri3
27. aug 2009

Katarinke aj Vikinke prajeme veľa zdravíčka 🙂

baby, mám taký nápad - kto máte dnes čas, tak prídite a budúci týždeň si to zopakujeme - čo Vy na to???

dandulik
27. aug 2009

ika.........nie neviem podrobnosti, až ked sa vráti z nemovnice...potom nám napíše......

felixko
27. aug 2009

infinity nezávidím ti tie vybavovačky, nič iné ti nezostáva, ako mať pevné nervy; ale ako píšeš, už to máš úspešne za sebou, gratulujem

kkkatarinke a Vikinke gratulujeme tiež, babule buďte zdravučké 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sofi úprimnú sústrasť. včera som ťa videla aj s maminou pri pošte, aj som chcela ísť za tebou, len som sa ponáhalal za mužom, lebo som nemala v peňaženke ani euro a potrebovala som niečo kúpiť, potom som utekala k babke...no čo ti budem hovoriť 😉 drž sa

katinka objednávala som odtiaľto
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=24953
ozaj, Ninke som dala urobiť na narodeniny tortu s postavičkami Pata a Mata z marcipánu. som zvedavá, potom odfotím, vraj sú tie torty, ktoré robí tá pani z TO úžasné.

dejna, ika no my sme tuším najlepšie s tým zaspávaním, Ninka zaspáva medzi 19-20 hod., sama v postielke, síce sa v noci 3-4 krát budí, ale po dovršení roka by to mohlo byť už lepšie, deti vraj mávajú tuhší spánok

nada.hope
27. aug 2009

kkkatarinke malej Vikinke gratulujeme tiež, zelame vela zdravicka 😉
Teri ak budeme moct tak pridemem dnes do mesta, ale neviem kedy sa to moje zlaticko zobudi, teraz zaspala po obede...............a papat bude okolo 15,30-16,00 tak jedine potom, ale to tam asi uz nebudete, ale mozno..........

felixko
27. aug 2009

baby, ja som posledný týždeň taká unavená, len by som spala a spala. večer zaspávam pri telke už o deviatej, čo som predtým ešte čítavala, teraz prečítam jednu stranu a som zrelá do postele. nemáte aj vy túto jesennú únavu????

nada.hope
27. aug 2009

Felixko ja som unavena stale, ale ked som bola tehu spala som viac ako dietatko 😀 😀

dejna3
autor
27. aug 2009

aj ja sa pridávam do klubu unavencov 😀 preto dnes doma vegetím a von vyleziem asi až na večer 😉

nada.hope
27. aug 2009

Dejna tak ja som uz dnes vonku bola 😝 😝 😝 😝 a som z toho este viac znicena, ale kvoli malej budem chodit aj poslepiacky 😀 😀 😀
Budete dnes vecer na namesti?

katinka0000
27. aug 2009

ahojte!

felixko: s tym budenim v noci sa moc nespoliehaj, ze sa to zmeni po roku. u nicolaska to je skoro rovnake ako predtym. stale chce v noci este papat.
ale je super, ze ninka sa tak zmenila. este si pamatam, ako si pred nedavnom pisala, ze sa uz nechce dat uspat ani v kociku.
nicolaska sme zacali davat do postielky a samozrejme, co nahoda nechce, tak ochorel. a teraz znova spinkava s nami. ale ked sa uplne vyzdravie, znova ide do postielky. uz sa musi ucit spinkavat sam.

aj ja som neskutocne unavena. ale to bude asi z drobceka, lebo bol v noci zase 2 hodinky hore a hral sa. a cez den by stale len behal. teraz haja, tak som na chvilu nakukla na pc. ked sa zobudi, tak ma zase ukona, ako keby som bezala maraton. kde tie deti beru tolko energie?

felixko
27. aug 2009

tak super, už som myslela, že len ja som unavená 😉 lebo moj manžel je nonstop v robote, večer sadne pri telku, kde vydrží aj do 1-2 v noci a ráno má už na šiestu nastavený budík, pritom chodí do práce na deviatu, chápete?

nada.hope aj my sme už dnes boli vonku, ale ráno okolo 9, dala som si po dlhom čase vysoké štekle a táááke otlaky mám, že až...

katinka Nico sa ti v noci tak preberie, že je hore a musíte sa hrať? Ninka si našťastie trochu cucne mlieka a do 5 min.spí. ale keď sa mi zobudí za noc aj 9 krát, je to dosť. našťastie takých nocí ma pomenej. mne písala jedna laktačná poradkyňa tu na MK /annag, možno vieš/, že ako Nina dozrela k tomu, že zaspáva sama v postielke, tak isto sa musí sama naučiť spávať, my jej k tomu môžme dopomôcť každodennými rituálmi, ale naučiť sa to musí sama. ak chceš, pošlem ti do IP, čo mi napísala, lebo nie som zástancom teórie, nechať dieťa vyplakať, aby sa naučilo spávať 😠

dejna3
autor
27. aug 2009

nadi, no nedostanem sa dnes vôbec nikam, lebo som si začala robotu a budem rada , keď do večera skončím 😝 😝
s malou vybehla von sesterka, aspoň tu po sídlisku 😉
tak sa dohodneme nabudúce navečer 😎
ja som vyčerpaná asi aj z tých horúčav 😝 keď nie som pri vode, akosi nedokážem normálne fungovať 😅

ellen
27. aug 2009

cafte, ja mam dnes tiez nejaky utlm.. akurat sef poobede hovoril, si varil kavu, ze on nepatri medzi tych, ktori by bez kavy nerozlepili oci... a ja mu hovorim, ze ja k nim patrim, lebo bez kavy by som bola nanic suca a to by si mysleli, ze ma platia za nerobenie.... 😀 (ale to sa mu hovori, ked nevstava rano o piatej alebo pol siestej.... 😖 )

Babu dnes spi od 17.45. zabudla som babke do mesta /bola dva dni, lebo manzel robil do piatej, do siestej, to by som s nou skoro vobec nebola../ pribalit dudlik, takze CELY den nespala, poobede bola uz vyslovene protivna, ze ma fackala a kopala, kedy si zmyslela a mali sme ist este na dzusik a kofcu, ale nechcela sa dat obliect, tak som muza zrusila, ze bohuzial a len sme ju osprsili, obliekla som ju do pyzamka, ako som ju vzala na ruky, tak sa uz oprela o plece a oci sikmejsie nez sikmooky japonec, zaspavala uplne, tak som muza popohnala s mlieckom a ako ho dopila, tak ze jej dam dudlik a ona sa len otocila a zalomila, dudlik mi ostal v ruke... a zacala chrapat ako drevorubac... ani sa jej necudujem... 🙄 drobec moj...

Baby, s tym dennym spankom vo veku vasich deti, ja som bola hotova, ze vstavala o siestej, spala polhodinu doobeda a aj poobede a vecer o siedmej zalomila, ale to este vymyslala..

no idem este daco pokukat, ozehlit, osprchovat a spat 😅 😵 alebo sa este ukazem, ak ma to po sprche prejde... 😀

teri3
27. aug 2009

felixko, ale fígeľ je v tom, že Tvoj manžel v tej robote SEDÍ a pri televízore tiež 😀 😀 😀

dejna, to už je zle, keď Tebe teplo vadí - však Ty si taký teplomil 😎

dnes to aj Filipko má dáke poprehadzované s tým spaním, spal iba raz, asi hodinku a teraz zaspal už o 8-mej 😕 - nepapal ani kašičku (200 ml), ani mliečko, čo papáva o 10-tej - (cca 250ml - ale sa rozbehol navečer, chalanisko jeden 😀 😎 ). Ale 3 minúty predtým sa ešte jašil o 106. Tiež by som chcela mať takú zásobu energie. Ellen, ja som tiež závisláčka na káve 😉

ika8
27. aug 2009

ahojte: hlásim miery z poradne - váha 7450g a dĺžka 72cm ... no slíiž 😉 aj dokina sa pýtala, že či jej chutí 😝 a ja že "už áno" 😀 😀 😀 ale všetko je OK, tak som rada 🙂
inak aj z ikinky sa stáva mliekoholik, vždy musí mať po každom jedle aspoň 100ml mliečka... a to boli časy, keď nevypila ani 200ml za deň... našťastie to netrvalo dlho 😝
ja nejako únavu necítim, teda zatiaľ 😉 ale bez kávy tiež neviem fungovať, lebo ma bolí hneď hlava... takže norma je 2kávy veľké za deň 😵

dandulik
27. aug 2009

ahojte.........trošku sa vyžalujem.....dnes večer Nella plakala jak o dušu, neviem či ju tak bruško bolelo...pri kojení si potiahla dva krát a viac nechcela...........len sa obávam najhoršieho....že už nebude chcieť maters.mliečko..........plakala tak strašne že som sa rozplakala tiež.....a tak sme plakali obidve........... ☹ .......terz už spinká...........a ja už len čakám kedy sa zobudí,aby sa mohla napapať.......
........dobrú nocku.........

sofia122
27. aug 2009

ahojte babenky tak som znova tu.uz mame po pohrabe bol smutny,ale pekny.sofinka uz spinka a uz jej idu aj vrchne zubceky co chvyla jej vyndu.na buduci tyzden by mi vihovovalo stretko budem mat aj pocitac.ika krasne miery ma ikuska.

ika8
27. aug 2009

dandulik: s materským mliečkom skúsenosť nemám, no s plakaním s bábätkom áno... ika nechcela papať vôbec nič 😢 tak to sme sa po návrate s pôrodnice naplakali obe... ale boli to isto aj hormóny, čo plakali s nami, teda so mnou 😕 ale aj tak viem, o čom hovoríš, neboj isto bude chcieť tvoje mliečko 😉

ika8
27. aug 2009

ahoj mirka: ďakujeme za pochvalu 🙂
ika spinká, no nejak sa stále budí... najskôr bola hladná, lebo nespapala večer všetko tak si pred chvíľou dojedala, teraz som si s ňou na chvíľu ľahla a hneď zaspala ako vreco, keď ma pri sebe cítila... no je to potvorka 😅

sofia122
27. aug 2009

sofinka je velmi na mna pryputana cez pohreb ju strazila krsna aj ta mala co robit aby jej neplakala nechce byt s nikym inym len somnou uz sa stoho zblaznim ani s manzelom v noci jej nemoze ani dat flasu tak zacne plakat ale cez den sa nanho uskrna ked som na blizku

ika8
27. aug 2009

no u nás je to iné 🙂 môj muž je doma a s ikou je od 10h vonku do cca13h potom sa napapá a je striedačka 😅 - idú von baby 😀 a nie je problém aj keď ju vezme na ruky niekto iný 😵 niekedy jej stačí vidieť nás a niekedy si ani nevšimne, že sme sa obaja stratili z dohľadu 😨 😵 tak zatiaľ je to OK

dejna3
autor
27. aug 2009

dandulik, každá z nás si pri drobčekovi istotne neraz poplakala a ešte si veľakrát aj poplačeme, keď budú choré a ma budem bezradné ☹ neboj, pospinká si a bude dobre 😉
mliečka máš dosť?

ika, no tak ste nás teda s váhou nedobehli? 😨 ale dĺžku sme mali rovnakú 😀

dejna3
autor
27. aug 2009

sofinka podobne 🙂 tá už strávila tiež zopár dní bez našej prítomnosti.. u mojej krsnej alebo u mamy... problém je vteda, keď ju pestuje niekto iný a je sedím/stojím s prázdnymi rukami 😅 také veci si nemám čo dovoľovať 😀 okamžite je opička na mne 😀 😀 😀

ika8
27. aug 2009

dejna: a ika zasa iba skontroluje našu prítomnosť a spokojne sa vyvaľuje alebo vytešuje na niekom inom 😀 ale keď jej je už dlho, hneď naťahuje ručiská a otrčí pekáč 😵

dejna3
autor
27. aug 2009

ika 😀 😀

inak sofinka si dnes poobede schrupla vyše 2 hoďky 😅 najskôr to bol zas len šlofík, no keďže ja som popri nej zalomila, tak ma to vôbec nepotešilo 🙄 preložila som ju do jej postieľky (predtým sme spali na veľkej posteli), nech sa tam ticho hrá s plyšákmi a ona si trochu zaprotestovala a do 5 minút odfukovala 😀 😀
zapla som monitor a ešte som aj ja potiahla 😅 😀

ika8
27. aug 2009

a sofinka sa ti v noci vôbec nebudí? 😕 lebo ika áno, mrnká a nemôže zaspať 😒 ale možno je to len teraz teplom - to sa ja utešujem 😝 😀

ika8
27. aug 2009

baby aj idete zajtra kuk na šatana a stanley cup? to tam bude národa, ale rada by som si to kuk aj ja 😵 veď to sa nevidí každý deň 😉

sssimi
27. aug 2009

Ahojte!
Kto tu ešte straší? 😀

felixko
28. aug 2009

dandulik na čo? nemala nakoniec maličká koliku? je to ešte maličké bábätinko, my sme s tým bojovali do nej. 3 mesiaca. musela som si dávať riadne pozor na stravu. tiež sa mi občas stávalo, že odmietala prsník. a tých chvíl, keď som si poplakala spolu s malou bolo tiež dosť. to je normálne.

mirka sofinka je v takom období, že je k tebe veľmi pripútaná a odmieta kohokoľvek iného. aj naša Ninka tým prešla, viem, že o tom písala aj katinka a bubinko, drobci tiež mali také obdobie, že odmietali každého, chceli len maminu. u nás to trvalo nejaký mesiac a potom som si ani neuvedomila a bolo to preč. teraz si ju môže hocikto vziať na ruky, môžem odísť z miestnosti bez toho, aby boli plače...ani si nevynucuj Sofinkinu poslušnosť plačom, bábätká sú v tomto veku úzkostlivé. chce to len čas 🙂 ver mi

pridávam sa k závislákom na káve 😀 😀 😀 3 denne a to kojím, ale neviem sa krotiť. potom že mi malá nespáva. baby vám chutila káva, keď ste boli tehotné? ja som zo začiatku pila len meltu

do rána sa mi snívalo, že mi zistili cukrovku a PLASTICKU fibrozu... 😲 😲 😲 neviem, čo je tá druhá choroba zač, ale bola som riadne nešťastná v tom sne

baby, robili ste už deckám krupicovú kašu? ja som včera vyskúšala Ninke spraviť na večeru kašu, mali ste vidieť, ani trochu mi nenechala, až vykrikovala po mne, aby som jej dala ďalšiu lyžicu

včera večer bola u nás kolegyňa s 2roč.synom, našu Ninu stále chytal za krky a ťahal hore ako mačku, ta zas plakala..no hotová komédia. kolegyňa mi hovorila, ze v robote mali poradu, lebo sa kolegovci medzi sebou nezdravia a neoslovujú sa podľa funkcií...total trápne, v jednej štátnej inštitúcii, aby museli mať kázanie o takých samozrejmých veciach, pripadá mi to ako v škôlke

idem malú voziť v krabici od Babyloviek, segra ju to naučila, už si doniesla krabicu, vysypala hračky a musím voziť