Topoľčany a okolie II. Pridajte sa

dejna3
24. jún 2009

kočky, tak sme sa teda rozšupli a sme už v druhej téme 🙂
píšte, píšte, píšte

a čakáme aj na nové prírastky 😉

nada.hope
5. sep 2009

No mi hovor nejake posilnovacie zariadenie mu predsa kupovat nebude, staci mi eliptical, ktory on kupil na 30 mne 😀 😀 😀 😀

dejna3
autor
5. sep 2009

hmmm.... no asi mi neuveríte, ale môj drahý si ako darček ku sviatku alebo k vianociam, želá, aby som si kúpila nejaké parádne lodičky na vysokom ihličkovom podpätku.... už mi takto kúpil čižmy aj sandále 😀 ale to preto, že ja som stále v žabkách alebo teniskách, tak jemu je to vzácne...
dokonca ani chlapi v robote mu neveria, že ma musí naháňať, aby som si kúpila lodičky 😝 😀 😀 😀

nada.hope
5. sep 2009

Dejna no u nas tady tak, ale ja v nich nerada chodim bolia ma potom neskutocne nohy,...........

dejna3
autor
5. sep 2009

nada, ale on nevyžaduje, aby som ich nosila po vonku 😀 😀 😀

sofia122
5. sep 2009

baby ja uz idem spat sofinka sa zobudila vypila mliecko a znovu zaspala tak ideme aj mi nech sa nieco vyspime.prajem dobru nocku vsetkym

dejna3
autor
5. sep 2009

dobrúúú 😉
ja idem už asi kuki nejaký film

nada.hope
5. sep 2009

Dejna ze nie? uz mam naucene zasa tenisky? to nemas nieco normalne? dokonca aj svokra mi doniesla lodicky co si kupila a boli jej male 😝 😝 😝
Inac ona mi zvycajne donesie veci ktore su jej male...............

nada.hope
5. sep 2009

dobru noc,..papa

dejna3
autor
5. sep 2009

nadi, jemu stačí, keď si ich obujem večer doma.... chápeš ako myslím? 😀 😀

tak papá a dobrú noc 😉

p.s. super svokra 🙄 😝

zabatinko
6. sep 2009

Dobry den,nenasiel by sa tu niekto kto by podaroval mladej rodine vecicky pre babatko od narodenia..Dakujem

kkkatarinkaaa
6. sep 2009

ahojte maminy

tak my mame dnes taky zvlastny den...od rana sme spinkali mozno hodinku dokopy...teraz je to ,,uz,, hodina, co zaspala tak -da sa povedat- ,,normalne,,.tak snad potiahne este aspon hodinku...Vy ste dnes vsetky asi vonku aj s ratolestami 🙂 My sme este na prechadzke neboli, este mame cas.Pekny zvysok nedele, paa 🙂

kkkatarinkaaa
6. sep 2009

este jedna vec- teraz som trosku citala dozadu...inffinity- mne hovorili sestricky v nemocke, ze az bude problem s prdkanim, tak ten feniklovy cajik mam pit ja- ked kojim.Ze to lepsie zaucinkuje cez mliecko u babatka.

alicc
6. sep 2009

Ahojte baby. pridávam sa k vám

ada11
6. sep 2009

ahojte maminy 😉

hlásim sa po 100 rokoch, pred chvíľou som PC zapla ale o chvíľu ho aj vypínam 😕 nemám vás ani prečítane a asi ani nedočítam 😝 nejako nestíham, doma mám už školáčku, tak to prežívam, kontrolujem tašku, obalujem zošity a podobné veci, ach....zlatá škôlka 😀 Anet ešte stále nechodí sama, ale ešte má čas, len čo ma znepokojuje, že začala chodiť pravou nožičkou po špičkách, vôbec to nerobila, už pekne chodila za jednu ruku a teraz ☹ behnem dokine, lebo aj Maťka špičkovala a chodili sme na rehabilitácie 😝 v noci sa nám nič nezmenilo, budíme sa o 106, tlačí sa jej stolička 😝

kkkatarinkaaa, gratulujem k dcérke 🙂

ika8
6. sep 2009

ahojte 🙂

dejna: áno, pozerala som futbal 😅 a uspávala iku, takže som videla len prvý polčas bez gólu, potom som si išla lažkať s ikou, že veď cez prestávku stíham... a ja som zaspala a videla som až zrovnávajúci gól 😖 😀 . a potom som nemohla ešte o 1spať 😠 ráno to bolo ako gumeným kladivom po hlave 😝

kkkatarinka: ja som nekojila, ale určite je naozaj lepšie, keď ten feniklový čajík vypiješ ty

alicc: vitaj 😉

ada: tak ako obyčajne to máš zasa pestré 😒 ale maťka ti v škole bude isto robiť veľkú radosť 😵

felixko
7. sep 2009

ahojte,
vidím, že ste tu všetky točili o futbale, ja som nepozerala, čítala som knihu, ale včera mi mama hovorila, že moja 83 ročná babka s jej sestrou pozerali futbal. to je celá naša babka, vždy o všetkom musí byť informovaná 😀

našu Ninušu včera poštípala osa. chodila po kuchyni a zrazu veľiký krik a plač. vôbec som nechápala, čo sa jej mohlo stať. až keď som zbadala, že má v ruke osu. prstík jej napuchol jak balón, trochu si poplakala a o chvílu bolo všetko v poriadku.

dnes ideme na očkovanie, dúfam, že to zvládneme bez teplôt

felixko
7. sep 2009

alicc vitaj medzi nami. super, že sa k nám pridala ďalšia mamina, ktorá očakáva bábo. kkkatarinka nám už porodila, teraz budeme spoločne odčítavať dni do narodenia drobčeka s tebou. dcérka sa už teší na maličké?

baby, čítali ste o návrhu MPSVaR o úprave výšky rodičovského príspevku? nie je to síce na úroveň min.mzdy ako slubovali, ale aspoň niečo, tuším 256Eur do veku 2 rokov dieťaťa a my, ktoré sme už na rp budeme musieť požiadať o doplatenie do tejto výšky rp. ale ešte to nechválili, tak sa neteším. tiež by malo byť v zákone, že tento rp dostane len ten, kto určitú dobu pracoval a nebol nezamestnaný, si predtavte, to by sa na palande žilo a rodilo 😒 ak by ho dostali všetci bez rozdielu 😀

dejna3
autor
7. sep 2009

Rodičovský príspevok na deti do 2 rokov by sa mal zvýšiť na 256 €. Má sa to však týkať rodičov len v niektorých špecifických prípadoch.

Rodičovský príspevok pre rodičov, ktorí sa rozhodli pre osobnú starostlivosť o dieťa, stratili svoj pracovný príjem a spĺňajú podmienky nároku na materské, by sa mal od začiatku budúceho roka zvýšiť do dvoch rokov veku dieťaťa zo súčasných 164,22 eura na 256 eur. Vyplýva to z návrhu zákona o rodičovskom príspevku, ktorý predložilo ministerstvo práce a sociálnych vecí do pripomienkového konania. Po dvoch rokoch veku dieťaťa do jeho troch rokov by táto dávka mala klesnúť na 164,22 eura.

Rodičia, ktorí dostávali rodičovský príspevok pred 1. januárom 2010, teda pred navrhovanou účinnosťou zákona, v pôvodnej výške, budú musieť o príspevok v sume 256 eur požiadať príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. "Rodičovi sa dáva možnosť a je na jeho rozhodnutí, či úrad práce, sociálnych vecí a rodiny písomne požiada o posúdenie nároku na rodičovský príspevok podľa nového zákona," uvádza ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Rodičia, ktorí boli pred narodením dieťaťa nezamestnaní, resp. pracovali len krátkodobo, dočasne a nesplnili podmienky nároku na materské, by mali od januára budúceho roka rodičovský príspevok poberať naďalej v súčasnej výške 164,22 eura so zachovaním jeho valorizácie v závislosti od zmeny životného minima. "Zavedenie tohto zákona si vyžiada v roku 2010 výdavky v sume približne 278,2 mil. eur, v roku 2011 asi 301,65 mil. eur a v roku 2012 približne 311,33 mil. eur," konštatuje ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Rodičovský príspevok navrhuje ministerstvo poskytovať len rodičom, ktorí sa rozhodnú pre osobnú starostlivosť o dieťa a nevykonávajú žiadnu zárobkovú činnosť. Výnimkou zostávajú zamestnania na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Rodičia, ktorí sa rozhodnú pre vstup alebo návrat na trh práce ešte pred skončením nároku na rodičovský príspevok, by mali mať nárok na nový jednorazový príspevok vo výške 25 % sumy poberaného rodičovského príspevku.

"V prípade, ak rodičovi, ktorému bol jednorazový príspevok poskytnutý, vznikne z dôvodu osobnej starostlivosti o dieťa opakovane nárok na rodičovský príspevok, navrhuje sa tento poskytovať vo výške 75 % zo sumy rodičovského príspevku za príslušné kalendárne mesiace," uvádza ministerstvo práce a sociálnych vecí. Za rodičov, ktorí sa rozhodnú pre osobnú starostlivosť o dieťa a ktorým sa bude poskytovať rodičovský príspevok, bude aj naďalej platiteľom poistného na starobné dôchodkové poistenie, invalidné poistenie a zdravotné poistenie štát.

Rodičovský príspevok sa od začiatku septembra tohto roka zvýšil z pôvodných 158,67 eura na súčasných 164,22 eura. Táto štátna dávka sa každoročne zvyšuje o rovnaké percento, o aké od 1. júla v rovnakom roku vzrástlo životné minimum. V tomto roku sa životné minimum upravilo smerom nahor o mieru rastu životných nákladov nízkopríjmových domácností, teda o 3,5 %.

Vláda sa vo svojom programovom vyhlásení zaviazala k tomu, že "bude presadzovať postupné zvyšovanie rodičovského príspevku v časovom horizonte do roku 2010 tak, aby saturoval stratu pracovných príjmov rodiča aspoň na minimálnej úrovni“. Rodičovský príspevok sa počas súčasnej vlády zvyšoval vždy v septembri podľa zákonného mechanizmu, ktorý sa zaviedol ešte pred nástupom terajšieho kabinetu. Počas štyroch zvyšovaní rodičovského príspevku za súčasnej vlády sa táto dávka upravila smerom nahor celkovo o 717,30 Sk (23,8 eura).
Autor: SITA

inffinity
7. sep 2009

Ahojte holky, taky nějak nestíhám vás číst ☹

Katarinka já piju čajík pro kojící maminky a tam je taky fenykl a + k tomu ještě Miška pije ten fenyklový..občas ji dám i saab simplex..no je to už lepší než ze začátku bříško občas bolí ale už to zvládá.. prdí o 106 a kolem 3h ranní se tak pokakká že musíme komplet převlíkat pyžamko 😠 jetšě že jich máme tolik 😀 a Mišance se uleví 🙂

no s tím rodičovským příspěvkem koukám že jsem se rozhodla dobře..tak snad už bude vše ok..dneska nebo zítra musím jít ještě na úřad podat potvrzení a už by mi konečně mohli poslat i porodné a přídavky..

alicc tajky tě vítám 😉

jinak holky co ten srazík? Bude něco tento týden ? Jestli jste to řešily výše omlouvám se nestíhám to tedka dočíst 😖

nada.hope
7. sep 2009

Alicc ahoj vitaj 🙂 🙂

nada.hope
7. sep 2009

Ten nas skvely rodicovsky, no naramne to zvysili ani nie o 100 uero, strasne 😠 😠 😠 😠
A iba na dva roky, ..to ze urobili rozdiel medzi tymi ktore pracovali a ktore nie poburi iba nasu istu cast obyvatelstva, zasa budu nariekat ze nemaju z coho zit a nech sa o nich stat postara........
Tymto fakt len nutia aby zeny chodili do roboty hned po materskej............ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ su to svini.ri

inffinity
7. sep 2009

Jéé ahoj Nadi ty máš ještě dovču? Jdeš tedka odpoledne s Ninkou ven?

nada.hope
7. sep 2009

jasne ja idem do roboty az 21 😉

nada.hope
7. sep 2009

teraz nejdem mala spi a potom budeme papat, az tak o dve-tri hodky pojdeme, podla toho kedy sa mala zobudi, ale predpokladam ze okolo tretej sme vonku 😉 😉 😉

inffinity
7. sep 2009

jj a můžeme se někde potkat, nebo máš jiné plány..my se vyštracháme asi tak za 1-1,5h takže se pak můžeme někde sejít jestli teda nemáš jiný program 🙂

nada.hope
7. sep 2009

Nemam, ked budeme vonku brnknem ti, pardon vam 😉 😉 😉 😉

inffinity
7. sep 2009

oki 😉 těšíme se 🙂

dejna3
autor
7. sep 2009

ahojte 🙂
no ja som názoru - aspoň niečo 😉 dúfam, že to schvália... myslím si, že keby to priznali celoplošne, tak istá časť nášho obyvateľstva by sa premnožila 😝 ja s tým obmedzením súhlasím... i keď, žiaľ, dotkne sa to napr vysokoškoláčiek, ktoré nemali možnosť pracovať, lebo 5 rokov študovali 🙄 to by mohli nejak doriešiť..

babuľky ja mám dneska doma drahého, ideme niečo vybaviť do mesta a potom asi zakotvíme v parku na hojdačkách 😉 ak sa vám buce chcieť, dojdite tam mrknúť, možno na seba natrafíme 🙂

inffi, ty budeš poberať rp z ČR?

nada.hope
7. sep 2009

V akom parku su hojdacky ?

dejna3
autor
7. sep 2009

v mestskom, za plavárňou 😉