Trapas (alebo pokec pre sekretárky)

janaj15
18. nov 2008

Kolegovia majú v zasadačke rokovanie, bola som sa spýtať či si niekto nedá kávu (minerálku tam majú), prihlásili sa dvaja, keď som tam nabehla s kávou tak ten jeden povedal že on kávu nechcel, pritom sa hlásil, tak neviem či mám vidiny alebo čo. robím dlho sekretárku ale varenie kávy na také hromadné akcie neznášam. Vždy mám pritom pocit ako by sa mal stať nejaký trapas, ako sa s tým vyrovnávate vy. Ešte keď je len u šéfa pár ludí, tak 2-3 tak je to v poho, ale tieto velké akcie kde ich je do 20, tak to neznášam.

bibula
18. nov 2008

😀 😀 😀 si sa mala nejak vynajst-asi sa hlasil o slovo,alebo prebiehalo hlasovanie 😀

depecko
18. nov 2008

to sa stáva, 😀 ja vždy keď nesiem kávu mám pocit že mi to pred nimi všetko spadneeeeeee.

sstefi
18. nov 2008

noo, tak to je pruser, ked sa na to opytaš počas hlasovania 😀 😀 😀
ale ja som jeden čas niečo podobné robila a poviem ti, tiež mi to liezlo na nervy. Hlavne kvoli tomu, že som sa bala, že si nezapamatam, kolko toho a toho doniest a pisat si mi to prišlo také nevhodné a blbé a trápne 😅 😀 ale už je to preč a som rada. Totiž aj mr. boss bol dosť drzy na to, že som dostavala tu najminimalnejšiu mzdu 😠 😀

audreyd
18. nov 2008

jaj, som si zle prečítala názov témy, ja že ... pokec pre sektárky 😀 tak sorry, bola som zvedavá 🙂 s kávou neporadím, našťastie sa ma to netýka 😵

kisska
18. nov 2008

jani tak to mozu byt radi, ze si im ju nosila. Ja som si na velke akcie vacsinou nachystala termosky, ktore som naplnila cerstvou kavou 2 sekundy pred zaciatkom meetingu. Teda pokial to bol meeting nasich ludi. Malo to ten efekt, ze si radsej isli urobit TU ISTU kavu sami do kuchynky 😉
Ja som nenavidela, ked mali taketo meetingy (celodenne) na 3-4dni a oni neboli schopni ist ani na obed a jedli 3 dni v kuse pizzu. V zasadacke z toho smrad jak v opicarni, nemohli sa podla mna sustredit vobec na nic, ale hlavne ze usetrili cas a parili si mozgy bez prestavky...

Inak trapasy? Najvacsi asi vtedy, ked robis kavu sefovi pre europu a jemu sa zrazi mlieko do kavy ... 😒

natal
18. nov 2008

ked som este ako taka mladucka zacinala ako sekretarka nevedela som narabat s kavovarom a prvykrat som urobila slabu kavu 😝 Poucila som sa a potom som uz robila normalnu. 😅 O par tyzdnov mala riaditelka u seba dalsich 3 riaditelov z okresu + riaditela z kraja. Ked som vosla dovnutra sa opytat kto si da kavu, tak riaditelka povedala: "Vy radsej zavolajte Veroniku, aby urobila kavu, lebo ta zbrnda ktoru robite sa neda pit" 😠 😖 😝 a na to sa zacala smiat. Myslela som, ze sa prepadnem od hanby. Ale toto mi robila bezne, ze ma zhadzovala pred inymi. 😝

audreyd
18. nov 2008

natal, a to si si nechala? 😕 by videla, keby to mne teda povie 😠

tamia
18. nov 2008

audrezd,
a čo by si urobila, pohadala sa so šefom...? 😒 a prisla o robotu.... alebo ako.... 😉 ?

bibula
18. nov 2008

natal-veru mala si jej povedat,ze pre nu aj aj ta silna-podla chovania. 😀
no vidim,ze ako sekretarka by som sa dlho nezohrilaa 😀 😝 😀

audreyd
18. nov 2008

tamia, tak rozhodne by som jej niečo povedala, teda nič urážlivé, ale niečo v tom zmysle, že si neprajem, aby sa pred druhými ani inokedy tak ku mne správala!!! no čo som ja nejaká slúžka??? aleboo "hej ty, poď sem!"??? a keď niečo má, tak nech to povie z očí do očí a nie red svedkami kadejakými. to je základ slušnosti...

tamarka
18. nov 2008

u nás máme jednu pani, ktorá robila šéfovi kávu, ale zabudla, že predtým do nej naliala ocot, aby vyvarila kanvicu. Kávu mu zaliala, ale on bol tak zdvorilý, že to vydržal do polovice šálky a až potom povedal, že už viac nevydrží. Raz mu dokonca dala miesto cukru soľ. 😀 On bol v poho, nič ho nerozhádzalo.

slavik
18. nov 2008

Ja na väčšie akcie varím kávu do termosky a tiež si nachystám na stôl minerálky aj džusy, aby som to nemusela nosiť keď je tam viac ľudí. Tiež mám vždy trému či niečo nerozlejem. 🙂

monkula
18. nov 2008

Keď bol meetinh u nás, tak som navarila kávu do 3-4 termosiek, a tie dala na stôl, potom Pepsiny, a výrobky Pepsi-coly, keďže som pracovala v Pepsi-cole, nejaké tie pagáče, potom bokom chlebíčky a objednala som obložené misy a čakali sme, kedy šéf napíše SMS-ku, že môžete, tak sme tam nabehli, nanosili na stôl jedlo, príbory, zobrali termosky, kým sa najedli, tak som uvarila kávu čerstvú, o pol hodinu sme zase všetko pozbierali, spýtali sa, činiečo nepotrebujú, dali na stôl čerstvú kávu a hotovo....
Ale sa pamätám, ako som sa klepala, keď som mala hlavnému šéfovi podať papirik s nejakým e.mailom od jednej z báb a mala som mu povedať: This e-mail is from Mariana.... to boli nervy.... 😀 😀

majka35
18. nov 2008

monkula ... 😀 😀 😀 😀

ja som bola asi pred 3 rokmi na jednej akcii, bolo to presne 8.marca, kde som mala tlmočiť talianskym podnikateľom všetko, o čom sa na stretnutí hovorilo ... ja som tam stála ako "sprostá" úplne mi vypadol komplet celý taliansky jazyk, nezmohla som sa ani na "si" ani na "no" ... normálne ma museli vymeniť, zachraňovať situáciu, doteraz nechápem, ako sa to mohlo stať, takú trému som mala ... 😀 ani nechcem vedieť, čo si doteraz o mne tí taliani myslia ... 😀

monkula
18. nov 2008

majka 😀 😀 😀

cathrin
18. nov 2008

dobrá téma 😀 😀

ja som tiež začínala ako sekretárka a tých trapasov bolo teda dooooosť 😎 😝
teraz rýchlo si spomeniem iba na jeden....šéf mal rokovanie s jedným klientom, ktorého som nepoznala. Prišla som sa ich opýtať, že čo si dajú na pitie, ten klient niečo zamrmlal - ja som počula "tea" , ale bolo mi to nejaké divné, že je to anglicky hovoriaci klient lebo to ma šéf vždy zvykol dopredu upozorniť, že čakáme nejakého zahraničného klienta. Tak ma tak nejako šokovalo, že som sa zabudla opýtať, že aký čaj. Tak som sa vrátila z kuchynky do zasadačky a opýtala som sa v angličtine, že aký? (a to som sa ešte samozrejme v AJ aj ospravedlnila, že som sa zabudla opýtať predtým) šéf sa na mňa pozrel ako na mimozemšťana a ten klient nevedel, či sa má smiať alebo čo......fór je v tom, že ten klient bol slovák a po anglicky absolutne nevedel a keď som sa potom dodatočne šéfa opýtala, že či fakt nepovedal ten klient, že "tea", tak sa len smial 😎

a to varenie kávy som zo srdca neznášala 😝 😝

natal
18. nov 2008

audreyd, mala som vtedy 18 a bola to moja prva praca v zivote. Ale myslim si, ze strapnila len seba. 😀 Keby sa mi nieco take stalo teraz, tak by som si to s nou vyriesila v sukromi. Co by pravdepodobne dospelo k mojmu vyhadzovu 😀