Trápia ma nutkavé myšlienky

20. máj 2023

Prosim o radu. V minulosti som asi mesiac zarabala nacierno. Poucila som sa z toho. Lenze teraz mi behaju po mysli nutkave myslienky, ze vsetko, co som si za tie peniaze kupila je “neciste”, proste z “necistych” penazi a mala by som to vyhodit. Lenze to je kopu veci. 😪 Vsak to nie je normalne takto rozmyslat?

doriiis
20. máj 2023

No nie je

caroline_
20. máj 2023

Ozvalo sa ti svedomie takže podľa mňa je

gejb
20. máj 2023

Peniaze si si zarobila vlastnou prácou? Ak áno, prečo by mali byť nečisté ? ved si ich neukradla.

panonia
20. máj 2023

Tak su to len veci. Skôr chod k psychologovi, lebo Ti z toho preskoči. Čo take nečiste si robila?

marcellka32
20. máj 2023

Za prácu si dostala peniaze, nekradla si...

klip0
20. máj 2023

Hod to za hlavu. Ak ťa tak trápi svedomie tak to vyrovnaj dobrým skutkom a prispej nejakou sumou na niečo čo uznas za vhodné (niekoho liečbu, útulok...)

luccija
20. máj 2023

Škoda, že také myšlienky nemajú ti čo kradnú a klamú vo veľkom🙂
Spravila si niečo s čím tvoje svedomie, morálka nesúhlasila už to nezmenis.Vyskusala si vieš, že to nie je pre teba ..netráp sa.

marca12
20. máj 2023

Noze sa pozri na kauzy politikov a ak aj potom budes mat vycitky svedomia,tak je s tebou amen tma. Nic ti uz nepomoze 🤣

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
20. máj 2023

Nesmieš byť na seba taká prísna každý robí chyby

silvike
20. máj 2023

Tak potom ist na spoved, za psychologom a teda zmenit pracu " na cierno" za pracu "na bielo". ;)

silvike
20. máj 2023

To je mozno to tzv. skrupulozne svedomie. Tiez to nie je velmi dobre, prilis zväzuje cloveka a dostava do uzkosti. Asi s pomocou nejakeho dobreho knaza alebo aj dobreho psychologa na tom pracovat.

bylinka25
20. máj 2023

Ozvalo sa v tebe svedomie, vieš, že to nie je správne, ale poctivo si si ich zarobila, neukradla si ich nikomu, nebolo to v miliónoch.
Je pekné, že si sebakritická, ale nebuď taká prísna.
Človek si občas aj takto pomôže.
Poobzeraj sa dookola, ako veľkí boháči okrádajú štát, teda aj teba na daniach, kradnú, teda si si len zobrala to, čo ti oni ukradli, svoj diel.

teleskop
20. máj 2023

Ocd