Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Tripple test 1:240, mám sa báť?

k1996
13. mar 2019

Ahojte.
Mám 22 rokov, čakáme prvé vytúžené dieťatko. Tripple test mi vyšiel na ds 1:240. Je dôvod na obavy alebo naozaj bývajú výsledky tak skreslené ako som čítala v predošlých témach? Za odpovede a povzbudenie vďaka.

evalin88
13. mar 2019

Mne vysiel DS 1:30. Mala som vtedy 29 rokov a maly je zdravy. Ale citala som napr clanok kde mali dievcatko s DS pri 1:383.

ankaevka
13. mar 2019

Mala som 33 rokov, ked som cakala tretiu, vysledky 1:270 na ds..bola som na podrobnejsom morfo ultrazvuku a vsetko v poriadku..dcera zdrava..bola som sa informovat u jednej pani pred tym ultrazvukom, ktora vyhodnocuje prave take testy a povedala, ze tie testy su dost skreslene, povedala mi toho viac aj preco ale uz si presne nepamatam, bolo to davno

k1996
autor
13. mar 2019

@evalin88 obavam sa skôr toho, že vzhľadom k môjmu veku sú tie hodnoty privysoké. Aj keď, spolieham sa na to, že tripple je len štatistika nie fakt.

lubik87
13. mar 2019

@k1996 ovplyvňuje to aj váha a výška ..určite si čítala aj kde písali baby že mali 1:10 alebo testy 1:3900 a narodilo sa bábo ....ako ti vyšlo sijove prejasnenie a nosova kosticka ?

k1996
autor
13. mar 2019

@lubik87 ani, čítala som aj take príspevky... Ale aj tak, ten strach tam je. V rodine ani v mojej ani manželovej sa ds nevyskytol, sijove prejasnenie som nepodstupila s manželom sme v tom case boli v zahranici, tam to nerobia, ale moja dr ds na 95% vylúčila, keďže pri posledných meraniach malo bábo proporcie primerane k veku, či už hlavička alebo stehenna kost. Taktiež bola prítomná aj nosova kosticka.

lubik87
13. mar 2019

@k1996 no tak vidíš ...na sone je to vidieť .a keď si.mala pochybnosti tak dr sa určite zamerala práve na tie časti ktoré by boli iné .....Objednaj sa na 4Dsono budeš mať kľud aj pamiatku 🙂 .....viem.o čom.hovotis.pre mna boli tie testy kopec stresu....hlavne necitaj a nenechaj sa tým ovládnuť ..stres škodí tebe aj bábätku ...

k1996
autor
13. mar 2019

@lubik87 ďakujem za povzbudenie 🙂 na 4d ideme zajtra, v apríli som objednana do MT ku Grochalovi a dala som si spraviť aj trisomy, nech to máme potvrdené, aj keď pri ďalšom tehotenstve by som nepristupila ani na tripple ani trisomy. Taká vystresovana ako dnes som nebola a len same negatívne názory na moje výsledky, že som príliš mladá na take hodnoty, že sú privysoké a že dobre to teda nebude, no ďakujem pekne 🙄

k1996
autor
13. mar 2019

@lubik87 smiem sa ešte spýtať, ako ovplyvňuje výsledky tripple vyska a váha?

lubik87
13. mar 2019

@k1996 mne dr vravela čím.vyssia váha a nižšia žena tak to pridáva na Tom grafe zle hodnoty ktoré sa potom spriemeruju...ono je to robené vlastne tvoje výsledky z krvi veľ váha výška spriemeruje sa to s nejakým štatistickým údajom a potom máš výsledok..v skratke jednej z 240 žien s rovnakým výsledkom rovnakej postavy a veku sa narodilo dieťatko s DS....kamoška.je tehotná v prahe a tam u tej dr jej napr tieto testy ponúkla.ako.moznost doplatiť si ..tam sa to už asi nerobí ....

k1996
autor
13. mar 2019

@lubik87 váhu síce vyssiu mám, ale k výške je primeraná. Nemôžu tie hodnoty skreslovat aj nejaké zápaly, prípadne vírus,alebo či je správny tyzden tehotenstva? 1:240 naozaj nie je vela, zajtra budem po 4d spokojnejšia. Aj v DE nam ponúkli tento tripple ale pokiaľ si dobre pamätám, tiež si zaň pýtali peniaz a to nemalý.

lubik87
13. mar 2019

@k1996 určite TT stačí iný deň aký je určený a už hodnoty lietajú....Je to naozaj orientačná info ..zajtra ti všetko pekne pomeraju a pôjdeš spokojná domov ....

stratenanajdena
13. mar 2019

@k1996 ja už by som po skúsenostiach a prebdených nociach od strachu nepodstúpila tieto konkrétne testy, ak by som ešte čakala bábätko. Bola som aj tak rozhodnutá donosiť a milovať, a okrem toho či už by bolo zdravé alebo nie, tie stresové hormóny, čo som mu posielala, keď mi vyšiel výsledok cca 1:150 tuším, nestáli zato. Je to blbosť, nepresné testovanie, štatistiky... Napr. oni tam zaratávajú aj to, koľké dieťatko žena čaká. Ak napr. čaká 30 ročná žena prvé alebo štvrté dieťatko, a ináč by boli vo všetkom rovnaké tie ženy, i tak im vyjde iný výsledok. Oni do toho také hovadiny zaratávajú, že ešte teraz sa hnevám nato, ako som nechala so sebou skrze tie výsledky vtedy zamávať... Najbližšie (ak ešte niekedy v živote nejaké bude) tento test odmietnem!!!
Držím Ti palce a hlavne kľud a pokoj na duši, pre bábätko ❤🙏🌳

belasy_motylik
16. mar 2019

@stratenanajdena úplne súhlasím. Mne vyšiel 1:9!, tie stresy neželám nikomu. Odmietla som amnio, lekárka sa so mnou do konca tehu preto nebavila.

nini1010
16. mar 2019

Skus dr Grochalovi povedat ako ti vysli vysledky.Pokial sa jedna o pozitivny nalez tak pacientky uprednostnuje.

nini1010
16. mar 2019

@belasy_motylik jak ze nebavila?urazena alebo nechcela riesit a venovat viac casu podla nej aj tak choremu dietatu?asi tomu nerozumiem.

stratenanajdena
16. mar 2019

@belasy_motylik tak to je fakt neprofesionálny prístup, hnevám sa za Teba, keď to čítam! Menila by som doktorku, na päte sa otočila, hneď! Veď to je, akoby Ťa správaním vydierala, že ak nespravíš to, čo chce ona, tak ťa bude trestať tichom? Fuj! Ona podľa mňa z týchto vyšetrení a iných potom, má nejaké body alebo peniaze alebo ktoviečo z poisťovne. Alebo nedozrela na dospelú nikdy. Hnevám sa, fakt. Moja bola v pohode, povedala, že ona vedela, že ja sa tak rozhodnem, nech jej len podpíšem papier a to bolo všetko. Milá ďalej, vyšetrovala poctivo ďalej...

Nám profesorka na škole na hodinách špeciálnej pedagogiky vysvetľovala, že ak aj vyjde výsledok 1:50, tak sa netreba stresovať, lebo jednoducho 49-tim mamičkám z 50 sa narodí 49 zdravých detí. Treba sa nato pozerať aj takto, pozitívne, a nielen že bu bu mám pozitívny výsledok ale z akých testov... Nepresných... biznis... Stále si hovorím, že najviac mohol uškodiť bábätku ten stres, nešlo iba o pár dní.

PS: ako ste nakoniec dopadli?

k1996
autor
16. mar 2019

Nakoniec všetko ok. Lekári sa trochu sekli v meraní bábätka, tak nesedeli týždne. Bábo je o týždeň väčšie. Bola som na 3D sono kde pán dr bábätko dôkladne premeral, určil presný týždeň, bábätko je vyvojovo take ake ma byt, nevidel žiadne znaky, že by bolo niečo v neporiadku. Ale pri ďalšom už tieto tripple nepodstupim. Vyslovene zarábajú na cudzom strachu. Ďakujem vám ženy za podporu ❤🤰

lubik87
16. mar 2019

@k1996 gratulujem užívaj si tehotenstvo 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli